Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agata właśnie miałam Ci napisać o tym miodzie, że uczulać może... a ser biały dałam dokładnie taki jak piszesz, półtłusty 🙂 odkroiłam plaster taki centymetrowej grubości, pociapałam widelcem, 1,5łyżeczki jogurtu, natka- 3listki dosłownie, koperku dużo (Mary lubi) i troszkę soli 🙂
Taki serek biały to na słodko muszę dać Marysi kiedyś z dżemem domowym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
17 stopni juz jest!

Ja wczoraj taki biały ser dodałam do jajeczniczki i Wojtkowi bardzo smakował, dzis podam do deserku 🙂
Wczorja na kolacje do serka waniliowego dodałam manne ugotowana i nie pamiętam kiedy z taka chęcia zjadł kolacje 🤪
I słuchajcie!!! Dałam mu z ciekawości kaszke mleczno owocową w butelce i przyjął!!!! Na bezdechu wręcz go karmiłam hehe żeby nie odrzucił i sie udało! Boje sie napalać że może wraca mu ochota na mleko ale jak mi to humor poprawiło!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
już wyczytałam w mamazone że najlepiej miód wprowadzać po 1 roku życia gdyż jest mocno alergizujący, ale w małych ilościach można już próbować po 7 miesiącu życia..


No ja tez to czytałam i chyba troszeczke dam mu spróbować, chociaż tak na palec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
doberek! 🙂

dziękujemy za buziale 😉

Madzia a ten ser biały to taki zwykły półtłusty?? normalnie powinnaś pisać przepisy dla niemowląt! jesteś dobra w te klocki 🙂

A co myślicie o miodzie? kiedy można zacząć podawać, bo ja zielonego pojęcia nie mam..


Właśnie miałam dopytać, bo ja kupiłam chudy ten ser...można już taki tłuściejszy? I MAGDA na jakim mleku robiłas ta kaszę manna z jabłkiem? Bo ja robiłam coą podobnego ale na wodzie, smakuje mu ale mi teraz obsesja mleka sie zrobiła i bym chciała go przemycić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mikaanka napisał(a):
Cześć Monia 🙂 tak, Czerwcóweczka jest w 12 tyg. ciąży! 🙂
Beti- aerobiczna 6 weidera jakoś tak- serie ćwiczeń na brzuch- w sumie 42dni niezłego zapier.... ale efekty są niezłe....
Iwonka, a kontakt masz w użyciu? bo ja zaślepki kupiłam, ale jak używasz, to nie wiem na ile masz ruchome, bo można gumką docisnąć kabel do plecków gniazdka...
Lecę spać, bo mąż na mnie krzyczy 😁


No własnie w użyciu jest, ale tak jak powiedziałam za łóżeczkiem trochę niżej niz materac, ale myślę że dla dziecka nic trudnego żeby pokombinować i wsadzić łapke nawet tam. Dlatego ten ochraniacz będzie tam długo, i jak wróci Paweł to najprawdopodobniej w tym miejscu będzie komoda 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Dzidzius jest, ma rączki, nóżki, pływa i wariuje jak szalone!
Lekarz mi pokazał ja do niego ze chyba sobie jaja robi, takie duże, o Jezuuu
I smielismy sie obydwoje
Jak wychodzilam to wszystkie babki pod gabinetem sie do mnie usmiechaly bo podobno wszystko słyszały
Generalnie szok!!!


Super Iza! Teraz tylko się cieszyć i oczekiwać pierwszych ruchów!!! ALe to cudowne uczucie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mikaanka napisał(a):
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/zdjcie0466.jpg/][IMG]http://img4.imageshack.us/img4/1607/zdjcie0466.jpg[/IMG][/URL]
jak czekał na dziewczynę... (siostrę cioteczną) 🙂
Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Mikaanka jaki on jest śliczny!!! Do kogo jest podobny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Ojejku, Gosia, uważaj na siebie!! Zrób badania czym prędzej..
Gratulacje dla Marysi za postępy!! Dzielna dziewczynka!!

Nam też drugi ząb już wyszedł prawie 🙂

no i moja tesciowa nauczyła Filipa chodzić jak sie go trzyma pod paszki.. Opieorzyłam ją i kazałam tak więcej nie robić, bo neurolog mówiła ze to za szybko, bo kregosłup jeszcze takie dzieciatka slaby mają.. Ale fajnie to wyglada, super zasuwa!!

No nic, pracuje dalej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha, mama moja poszła z Pawłem do lekarza i dalej czerwone gardło ma... w poniedziałek mamy przyjść ponownie. I kazała brac ten Zyrtec koniecznie. No nic, podam mu dzisiaj. Ale nie 2 razy dziennie jak chciała, tylko raz. Tak mi żal tego maleństwa. W weekend chcieliśmy z nim gdzies pojechać, pospacerować. Jak sądzicie? Mogłabym przy takiej pogodzie? U nas słońce jak nie wiem...nawet moja mama po lekarzu poszła z nim jeszcze troszkę pochodzić, bo on od 2 tygodni w ogóle nie wychodzi! W końcu zrobi się tak, ze będzie chorował za każdym razem, kiedy gdzies wyjdziemy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bylismy na spacerku, wpadłam do domu na zupkę i chcialam jeszcze jeden spacer zaliczyc a tu dzieciaki poszły spać 😮 i to razem 🙂 wiec ide poczytac 🙂
Butterfly, ja bym chyba nie ryzykowała, niby jak nie ma gorączki to by mozna było wyjść bo przy katarze lepiej się nawet dzieciom oddycha na powietrzu, ale to gardło by mnie chyba powstrzymało, zrób jak uważasz, Ty wiesz najlepiej, intuicyjnie co i jak z Pawełkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciłyśmy z warszwy od neurologa... Jesteśmy na wylocie rehabilitacji wg pani doktor 🤪 jeszcze parę rzeczy do poprawienia, no i prawdopodobnie butki ortopedyczne, ale koniec jest już blisko 😁
Wszystko było okey, nawet korków nie było, Mała spała... a przed domem jak ją wyjęłam z fotelika to tak zaczęła wymiotować, że szok...mdleć zaczęła normalnie, ocuciła się jak się zachłystnęła wymiocinami 😮 normalnie armagedon, szybko do domu ją wziełam, rozebrałam od razu jak jej chłodniej było to się zrobiła żywsza... ale stracha miałam... pewno się przegrzała, niby tylko body z długim rękawem miała i rajtki w aucie... ale świeciło jej prosto w buzię... bidulka moja... Zaraz ją na spacer wezmę... tylko kurczę muszę się w coś ubrać a mam wszystko zarzygane... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaaaa kolejny sprawdzony przepis mam na śniadanie
RYŻ NA MLEKU Z BANANAMI I SOKIEM MALINOWYM
ryż gotujemy na mleku (na 250ml wody/mleka dajemy z 3 łyżki stołowe ryżu- gotuje się długo bo ponad pół godziny, aż się zrobi gęsty kleik, a ryż będzie mięciutki----jeśli na mm, to gotujemy we wodzie i jak ostygnie to dodajemy mm), banany rozciapujemy (?) widelcem, przekładamy do miseczki, wlewamy ryż, mieszamy, dodajemy kilka kropel soku malinowego, porządnie mieszamy i jemy 😉 to znaczy dajemy dziecku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Ania - co do spacerków to mi lekarka mówiła, że jak dziecko nie ma temperatury obniżonej ani podwyższonej to można wychodzić ...

Co do Madzi z Sosnowca to ja czułam, że to nie będzie koniec ...

BUUUUZIACZKI DLA MILUSIA
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 kolejnego naszego 9 miesięczniaka !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...