Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
Dzien dobry mamusie!
Wszystkiego najlepszego kobitki
Buziaki dla kolejnych 8-miesieczniaczkow!!

Iga im pozniej zeby tym lepiej.... beda zdrowsze 😁. U nas tez juz 3 miesiace tylko 2 😮

Dziewczyny jak u was z usypianiem maluszkow? Same zasypiaja? U mnie masakra, bujanie, lulanie 🤢. W nocy pobudki, ale dzis z 3 razy jak wyl to po prostu do niego nie poszlam, okrutna jestem, wiem, ale juz mam dosc spania z nim, bo wiadomo, czujnie trzeba spac i w ogole. Rano dorwal gdzies swoja butelke w lozku i zaczal pusta ciumkac, a pozniej oczywiscie wedrowanie po lozku, no i musialam wstac 😁.

Oj miałam takie pare dni...pomyślałam że to pewnie przez zęby...brałam na ręce bo nie mogłam go uspokoić ale za chwile odkładałam...naszczęscie nie przyją tego za norme i jak nic go nie męczy to odkładam do łóżeczka, smoczek, pielusia jakas muzyczka i niuniek usypia sam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A i mam pytanie!
Do tej pory miałam kremy oobione na recepte do pupki dla Wojtka.Co bywałam u lekarza to prosiłam o niego bo Wojtusiowi służy. Teraz mi sie skończył i smaruje sudokremem...Czym smarujecie pupki dzieciom na codzień jak nie mają odparzonej?

Czy dalej po kąpieli oliwicie całe ciałka?

I co myślicie o foteliku CYBEX PALLAS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivonka ja smaruję Bepatnthenolem tak w razie w, właśnie eby chronić pupkę przed odparzeniami, zawsze używaliśmy sudokremu, ale ostatnio coś pupa zaczerwieniona była i krostki miała, więc zaczęliśmy stosować Bepathenol i polepszyło się, po jakimś czasie wróciłam do sudokremu i działo się to samo... i znowu bepathenol pomógł 🙂
Co do oliwienia bobasa, ja raz oliwię a raz jak dodam emulsji z oilatum do kąpieli to już go nie oliwię bo ma natłuszczoną skórę 🙂

Marlena u nas buuujanie, chyba że jest zmęczony to uśnie przy butli... masakra! chciałaby, go nauczyć zasypiać samodzielnie... ale ta metoda z książki mnie przeraża 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Agatka, musze kupic i spróbowac bo widzisz, pomyślałam sobie ze może jak będę cały czas stosować sudokrem to jego organizm sie przyzwyczai i jak przyjdzie co do czego to nie bedzie działał leczniczo...
Teraz szukam na necie różnych przepisów dla mojego Pawła bo zrobił kolejne badanie i wciąż baaaardzo wysoki cholesterol! Ma mieć 2 miesiączną dietę i powtórzyc badanie po tym i wtedy decyzja będzie co do leków...martwi mnie tylko bo jak ma sie leczyc i badac jak ma być w morzu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie ponownie 🙂
również składam życzonka 🙂 oklaskam jak już będzie można

zdjęcie jak będę w domku oczywiście wstawię

pupkę smaruję sudokremem, ale szału nie ma (na mnie działa penaten ale na Zochę niestety nie) podobno dobry jest NIVEA SOS

aha DZIEKUJĘ ZA MIŁE POWITANIE CÓRKI MARNOTRAWNEJ hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja smaruję kremem bambino, dopiero jak coś się dzieje to sudocrem idzie w ruch, teraz walczę właśnie z odparzeniem bo zostawiłam wczoraj Maję z 2 babciami i tak mi dziecko urządziły 😮
Położna mi zawsze powtarzała ,żeby nie urzywać sudocremu bez potrzeby tzn zapobiegawczo bo skóra się przyzwyczai i nie będzie działał jak będzie potrzeba.
Co do oliwki to nie urzywam, wyznaję zasadęn że im mniej tego wszystkiego tym lepiej , ale korci mnie żeby kupić balsam nivea, użyewałyście ?
Igula my się jeszcze nie znamy, więc miło mi, tzn Ty mnie nie znasz, bo ja pamiętam Cię z brzuszka pod innym nickiem 🙂, więc miło mi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza napisał(a):
Ja smaruję kremem bambino, dopiero jak coś się dzieje to sudocrem idzie w ruch, teraz walczę właśnie z odparzeniem bo zostawiłam wczoraj Maję z 2 babciami i tak mi dziecko urządziły 😮
Położna mi zawsze powtarzała ,żeby nie urzywać sudocremu bez potrzeby tzn zapobiegawczo bo skóra się przyzwyczai i nie będzie działał jak będzie potrzeba.
Co do oliwki to nie urzywam, wyznaję zasadęn że im mniej tego wszystkiego tym lepiej , ale korci mnie żeby kupić balsam nivea, użyewałyście ?
Igula my się jeszcze nie znamy, więc miło mi, tzn Ty mnie nie znasz, bo ja pamiętam Cię z brzuszka pod innym nickiem 🙂, więc miło mi 🙂


mialam nivea ale dla doroslych i nie byl zły, ale zapach mi nie pasował-nic niekawego
oliwki nie używam bo podobno lepszy krem nawilżający(boję się, że oliwka zapka pory i się porobią potówki) ale mam bardzo popękana i suchą skóre na nogach głównie piszczele i zmieszalam oliwke z nivea tym zwykłym niebieskim z metalowego pudełka i efekt był super

dla młodej też używam bambino i szału nie ma-bardzo mi się podoba zapach musteli tylko cena podobno jest nieciekawa...


Mysza a jaki miałaś poprzednio nick, może się znamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski

jedna pobudka o 4:30 🤪 niebo na ziemi normalnie 🙂
zaraz dam jej drugie śniadanie i heja na spacer 🙂
ja smaruje tyłek maścią robioną, jak nie mam to linomag z cynkiem albo nivea na odparzenia, albo w ogóle nie smaruje...
oliwka też małej nie smaruje już ze 3 miesiące, czasami dodam oliwki do wody w wanience, albo ją nasmaruje balsamem z nivea baby...

Buziaki dla Lenek i dla Fifiego 😘

Iga a Mysza jest z nami od niedawna, ale czytywała nas na brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga no właśnie Neuitia wszystko super wyjaśniła 🙂
Dziewczyny, poległam jest mi źle i ryczę i nie mogę sobie poradzić. Kubuś miał tak zatkany nochal , że szok i musiałam mu odciągnąć ten katar a on strasznie się przed tym broni i efekt jest taki że płakał 5 minut, doprowadził się aż do chisterii, ja musiałam na siłę mu ten katar wyciągać, więc mocno go trzymać, sąsiedzi to chyba myśleli że katuję to dziecko. Teraz siedzę i zastanawiam się jak powinnam postąpić, tłumaczyć się nie dało, mam żal do siebie wielki i szkoda mi Kubusia 😞Człowiek chce dobrze a wychodzi o tak...
Beznadziejna jestem 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Eh Mysza z tym odciąganiem kataru to jest horror, współczuje Ci może nie długo minie im to wszystko
Iga witaaaamy witaaaamy. Ja smaruje własnie mustellą po kąpieli i w szamponie mustelli ją kąpię, ale muszę zmienić to budżet domowy już nie dźwiga tych superowości dla małej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do kataru. My jedziemy do moich rodziców i teściów w weekend. U teściów wnuczki dwie małe, od których ostatnim razem Oliwka zaraziła się własssnie cholernym katarem i się mordowałam z nią jak Ty Mysza dwa bite tygodnie. Kurde aż drżę bo jak nie pozwalam im lizać tych samych zabawek to cała rodzina mojego M. patrzy na mnie jak na wariatkę. kur....aa nie chce mi się tego wyjazdu w dupę jeża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwonka ja polecam bepanthen i sudocrem na zmiane 🙂.

agatka no u nas dokladnie tak samo. Ja czuje ze juz powinnam go przetrzymac ale nie chce tak zeby wyl, bo on tak ryczy jakby go ze skory ktos obdzieral, oczywiscie jak wchodze do pokoju to sie usmiecha, ale ja nadal jestem wrazliwa na jego placz 🤢 🤢 🤢 🤢.
Nie wiem co mam zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Najlepszego Kobitki!!

Niki zasypia od dwóch dni tylko w gondoli
Cofnela sie :-(
Wcześniej łóżeczko, miś i spała o konkretnej godzinie
Rehabilitacja super, postępy i w ogóle
Dziś uczyła sie stawać z kolanka
Bujam ja na tarasie i pije redbulla bo oczy same sie zamykają
Zapomnialam wyjąć mięso z zamrazalki i chyba nie będzie obiadu
Mam dziś przegląd podwozia u gina ...
Ale mam stracha... Testu nie robiłam, najwyżej dziś sie dowiem

Właśnie Mysza jakiego miałas nicka na brzuszku?! Fajnie będzie bo będzie wiadomo "kim" byłaś ;-)

Iga wklej zdjęcie w avatarka :-)

Ale piękne slonce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny kupiłam Marysi spacerówkę... póki co będzie u rodziców stała i Małą na wakację będę woziła w niej... ach, nie podobały mi się 3kołowe wózki ale ten, no kurde jest wielki i okropny a i tak musiałam go kupić 🤪
http://www.amazon.com/o/ASIN/B000BMKDZY/179-4717448-8723027SubscriptionId=16647HAJRWQMS0NMJ002

Został kupiony w stanach, przez żonę mojego kuzyna, teraz oni wracają do usa a wózio zostaje dla mnie 🙃 🙃 🙃 piękny brzydal 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja dzis wrecz przeciwnie.... niby nic nie idzie po mojej mysli, ale jakos jestem nadzwyczajnie spokojna.
Kupilam Adrianowi dzis takie gowniane tamburynko
http://www.google.pl/imgres?q=vtech+tambourine&hl=pl&sa=X&biw=1311&bih=646&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=pPJuBuQ42AT3yM:&imgrefurl=http://www.thewoodengnomestore.co.uk/vt117603-new-vtech-musical-tambourine-baby-activity-toy.html&docid=y5GAbGCYv6WVwM&imgurl=http://images.esellerpro.com/2350/I/748/5/medscaleVTech%252520Tambourine.jpg&w=300&h=300&ei=3qdYT5qjJIqe0QXOhrHTDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=175&vpy=135&dur=1457&hovh=225&hovw=225&tx=72&ty=127&sig=117297723931074117119&page=1&tbnh=140&tbnw=139&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:0,s:0

Troche tam sie bawi, ale szalu nie ma.
Chce kupic ta pilke co ma nasza Nika, bynajmniej podobna ma. Sobie Adi pogania troche. W ogole zabawki z VTech mi sie bardziej podobaja niz z Fisher Price 🤢

http://www.google.pl/imgres?q=vtech+ball+move+and+crawl&hl=pl&biw=1311&bih=646&tbm=isch&tbnid=ILYFzt9E4T8aAM:&imgrefurl=http://www.kaboodle.com/reviews/vtech-move-and-crawl-ball&docid=dHfgu2w0P1DGqM&imgurl=http://cn1.kaboodle.com/hi/img/b/0/0/85/2/AAAACwmb2LMAAAAAAIUguw.jpg%253Fv%253D1258044082000&w=220&h=220&ei=MahYT-HZJ-eh0QX11cjtDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=347&vpy=160&dur=2437&hovh=176&hovw=176&tx=109&ty=84&sig=117297723931074117119&page=1&tbnh=141&tbnw=141&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:1,s:0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...