Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ZOsia słodka!!
U nas po dadzie od razu krostki na pupie, już po pierwszej pieluszce
Za dwa dni znowu sprobowalam i to samo
Wypier** łam w siną dal... Ale moje dwie koleżanki tez stosują u swoich córeczek i jest ok
Także wszystko zależy od dzidzi

Lekarz przepadł
M przyszedł z pracy to spalam w fotelu a Niki bawiła sie obok na podłodze...
W poniedz pójdę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
nie wiem czy dam radę nadrobić bo u nas .... nawet cięzko znaleźć odpoiednie określenie na to jak Julka przechodzi zęby górne ... meksyk, masakra, hardkor - tylko to przychodzi mi do głowy ...
od soboty sypiam po 3 godziny ...
W dodatku ma lekkie zapalenie uszka ...
Chodzę na rzęsach ... dziecka nie poznaję tak biedna cierpi 😞 teraz dałam nurofen to i się uśmiechnęła ... 🙂
jeść nie chce, cycem gardzi ... cycki już sflaczałe ...
a mnie w dodatku coś dzisiaj bierze ... łeb mnie boli - pewnie też od braku sił ...
MAM NADZIEJĘ, ŻE U WAS LEPIEJ ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):

Noc koszmarna, proszę pocieszcie mnie, nie wiem już o co jej chodzi...
Zaczęło sie o 1:30 a skończyło o 4 nad ranem u rodziców w łóżku bo już nie miałam siły
A o 6 rano pobudka :-(
Po śniadaniu spać nie chce, w lozeczku tylko na brzuch i siada, kombinuje ze szczebelkami i wszystkim naokoło byle nie spać :-(
Ledwo na oczy widzi a spać nie chce
Najgorsze ze ja już fizycznie wymiekam
A trzeba ja wybrać na 12 na rehabilitację, auto poprowadzić, załatwić pare spraw i na 16 wizyta u gina oj ręce mi opadają:-(
Zamiast coraz lepiej jest coraz gorzej


to ja CIĘ pocieszę - witaj w klubie !!!
zaczęłam sie zastanawiać ile organizm jest w stanie wytrzymać przy braku snu ...
niedawno myślałam, że może być tylko lepiej ale się pomyliłam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivona55 napisał(a):
Czym smarujecie pupki dzieciom na codzień jak nie mają odparzonej?

Czy dalej po kąpieli oliwicie całe ciałka?

I co myślicie o foteliku CYBEX PALLAS?


1 ) tak -smaruję suocremem
2) m.w. co 2gi dzień oliwką , czase balsamem
3) podoba mi się, nawet kiedś pisałam, że rozważam kupno i chyba Ania też ale Gosia mówiła, że to zapięcie jest wysokie i jak posadziła Boryska to on nic nie widział więc już niewiem ale jest bezpieczny bo ma 4 * adac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):

Marlena u nas buuujanie, chyba że jest zmęczony to uśnie przy butli... masakra! chciałaby, go nauczyć zasypiać samodzielnie... ale ta metoda z książki mnie przeraża 😮


u nas zawsze usypianie przy cycu było ale wprwadziłam butlę na noc więc przy butli (muszę oduczyć bo wiadomo - ZĄBKI 🤢 ) a często gęsto -teraz noc stop przy ząbkowaniu - biorę ją na jaśka, siadam z nią w fotelu i czasem coś zaśpiewam 🤪 a czasem tylko parę ruchów lewo - prawo lub gora - dół i śpi.
metodę z książki probowałam, było spraaassznie -nie na moją wrażliwość pozatym nie miałam wsparcia męża bo on wolał niweczyć mój trud jak się obudziła i bujał, poztym Julka się rozchorowała więc musiałam sobie darować... może to i dobrze ? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga, kiedy wpadasz do Rudy? :P
Ja używam Dady od urodzenia Pawełka. Dla nas są najlepsze. Po kazdych innych był problem prędzej czy później. No, oczywiście Pampersy tez się sprawdziły, ale cenowo różnica ogromna, więc uznałam, że nie ma sensu. Dady są super.
Paweł padł o 18:30 i ciągle śpi...No więc chyba kąpanko będzie ok.23, bo wcześniej to się nawet nei ma co bawić...
Nikolka jest urocza! Prześliczna! I te jej oczy...tak samo duże jak u naszego Pawełka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kobitki!
Wszystkiego naj naj z okazji naszego święta! :*

Witaj Iga, sporo minęło czasu od naszej ostatniej "rozmowy" 😜

Z naszego eeg dupa! Nie zasnął czort jeden! Jedziemy znów 29.
Pobieranie krwi jedna wielka masakra! 😞
Jutro może napisze wiecej...
Kolorowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a my używamy do pupci kremiku na zamówienie od lekarza, taka na receptę raczej to maść, witaminowa, jest świetna! kosztuje teraz na receptę 7,50 zł, my ani razu nie mieliśmy na pupce nawet krosteczki! świetna jest!

acha, no ja tak samo uważam że sudocrem to jest na odparzenie dopiero, bo czym posmarować potem pupcię jak się pupcia odparzy już przy sudocremie?

wiecie co, co do tego Cybexa, to czytałam, że trzeba iść z dzieckiem do sklepu, wsadzić w ten fotelik i sprawdzić czy dziecko zaakceptuję tą osłonkę, bo jak nie to dupa blada....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie mam jeszcze chwilke to napiszę..

Najpierw Filip zwymiotował śniadanie w połowie drogi do lekarza 😞 sorry za określenie ale takiego pawia puścił, że szok! Cały był brudny, fotelik no i siedzenie w samochodzie... Dobrze, że miałam ubranko całe na przebranie! No to jak już ogarnęłam trochę auto, nas i wogóle wszystko pojecaliśmy dalej..

Na badaniu... Opóźniło się trochę przez dzieciątko przed nami. Ale tak: pani założyła mu czpkę takie sznurki z gumek na głowę, ja go miałam "tylko" uśpić... 😞 no i zasnął na rękach, ale jak go odkładałam:wrzask! I tak z 20 razy.. Kombinowalam, ale przez godzinę nie dało rady.. Powtórka 29. Może się uda..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pobieranie krwi: panie zagadały dzieciątko, on się śmiał wszystko git! Tyle że krew znów nie poleciała.. 😞
no i Panie pielęgniarki "tłoczyły (nie wiem wymuszały krążenie?)". Krew w końcu podczas tłoczenia co nieco wleciała.. Był płacz okrutny!! Efekt: krew pobrana (ufff), dłoń i ramię Filipa to jeden wielki siniak...
No i spał po wszytkim dwie godziny! Zasnął zaraz pp wyjściu z gabinetu pobrań. Ogólnie to się śmiałcały czas później wię ok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUZIAKI DLA LENUSZEK! I DLA FILIPKA!!!

Co do nocnika: my mamy już dwa. Pierwszy kupiłam za szwroki - widać, że niewygodny. Wczoraj kupiłam taki jak ma Magda, tylko z kubusiem puchatkiem. Jest dobry, fajnie się Filipowi na nim siedzi. Ja go sadzam narazie codziennie przed kąpielą już z miesiąc. Robi siku i go zabieram. Podoba mu sie 🙂

pupci nie smarujemy niczym.. Nie may problemów.. Czasami jak się zaczerwieni to sudokremem posmaruję, ale rzadko.
Nie oliwimy Filipa niczym, bo go kąpie w oilatum plynie i myję mydełkiem oilatum i to wystarcza.

Do jutra! Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niki na kolacje pięknie zjadla porcje kaszki mleczno ryzowej lyzeczka, nawet całą
Tylko spać nie chciała za cholerę a to jest coś z czym nie było problemu od urodzenia prawie
Nauczona ok 19-20 po kąpieli spać, nigdy nie było problemu
Dziś sie po prostu darla
Nawet tulilismy na rękach i darla sie tak samo :-(
Jakby ja kto wrzatkiem polewal :-(

Dziś m sie nią zajmuje w nocy więc ja zmykam spać
Nie wiem ile jeszcze to może potrwać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski!

Basia dobrze, że macie już za sobą chociaż tą krew do pobrania.

Gosia ale Borysio fajnie się kiwa w łóżeczku 🙂

Doris i Iza z całego serducha życzę Wam przespanej nocki i lepszego jutra!

AAAAAAA zapomniałam napisać, tak jak pisałam rano mieliśmy kontrolę u położnych. Według nich Miłosz rozwija się perfekcyjnie. Ładnie chwyta malutkie przedmioty, przekłada, słuch perfekcyjny, siada raczkuje, wstaje, stoi przy podporze - bardzo dobrze 🙂 a wymiarowo idzie super: waga-9600, wzrost - 73cm, obwód główki 46cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej u nas też w nocy ok, ale wczoraj wieczorem mi się zebrało całe zmęczenie i się wypłakałam P, muszę psychicznie jakoś odpocząć bo czasem nie daję rady.Padłam wczoraj przy usypianiu Mai.
Myślę też żeby odstawić tabletki anty (cerazette) bo po nich dodatkowo chyba mnie nosi.
Dziś ma wpaść do mnie koleżanka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza chyba każdej z nas się trafiają takie podłamki, człowiek po prostu wysiada. Fizycznie to pal sześć ale jak psychika siada to już gorzej, Ja tez mam to za sobą.
U nas nawet ok trzecia noc z jedną pobudką. Ja czuję , że żyję.
Basia, no to się maluszek nacierpiał przy tej krwi.
Borysek pięknie majstruje przy szczebelkach.
A tu mój elektryk:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b7b216f50f59af85.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jej ukochana zdobycz, udało jej się stanąć na nóżkach przy kibelku i sięgnąć po papier, taka cisza, ja wchodzę a ona zajada.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dcd2ad37c13969fb.html

i wieczorna gimnastyka
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/39152e6a594a004d.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...