Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dzień dobry! 🙂

Współczuję teściowych, moja jest daleko, ale te mnie wku***a jak mi daje złote rady prze tel... że dziecko już powinno jeść to co ja mam na talerzy.. to co schaboszczaka też?? 😮, że na nocnik zdecydowanie za wcześnie, bo jej najmądrzejsza córeczka zaczęła sadzać na nocnik jak jej mały miał 18 miesięcy 😮 efekt taki że nie chciał na nim siedzieć 😁 aj dobrze, że nie mam tej francy pod ręką 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agata hehe moja na odwrót... koniecznie na nocnik sadzać!! i broń boże nie dawać nic do jedzenia dorosłego, bo otruję czy coś 😁 Ja Ci napiszę, że moja siostrzenica w wieku 8-9 miesięcy jadła wszystko to co my, nawet schaboszczaka, oczywiście małą ilość i rozdrobnioną... i ja Marysię też bym chciała tak karmić... czasami jej dam coś mojego, ale tutaj się kur.. tak tłusto gotuje... wszędzie smalec wciskają, że Marysia chyba jak będzie miała 18 to odważę się jej pozwolić na jedzenie wszystkiego co ja... mi właśnie przez tutejsze gotowanie wyniki spadły na takie tragiczne... a jeść coś przecież muszę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny,
u nas ok. tzn ja mam kłopoty w pracy, wiec nie mam czasu na nic a myślami jestem tylko przy biurku.
Mam wrażenie że po ciąży wypaliło mi pół mózgu i nie nadaje się już do niczego. Ehhh
Oliwka zdrowa, rośnie, potafi zrobić dwa kroki sama, nadal mamy tylko dwie jedynki na dole, z nowych rzeczy zajada parówki indycze, jajecznice na parze.
Nie poczytam Was, ale mam nadzieję, że u maluchów wszystko ok.
Duże buziiii od cioci Kasi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie kobietki 🙂

agata to szybciej sie pisze to do czego było bo nie kum kum? 🙂

Gratuluję wszystkim maluszkom ząbków u nas się nawet nie zanosi...

Czerwcówka i Ania super zdjęcia! Fajny ten pomysł z dialogiem

Fajny artykuł polecam 🙂
Tłumaczenie wywiadu, jakiego Dr Paulo Ubiratan ze szpitala w brazylijskim Porto Alegreon udzielił lokalnej telewizji.
I który od wielu miesięcy jest rozsyłany, powielany, komentowany i chwalony przez miliony mieszkańców Ameryki Łacińskiej.

- Doktorze, ćwiczenia aerobikowe przedłużają życie, prawda?

- Ludzkie serce jest tak zaprogramowane, aby uderzyć określoną ilość razy. Nie marnujmy więc tych uderzeń na ćwiczenia. Wszystko się przecież zużywa. Twierdzenie, że sport to zdrowie, jest tak samo trafne, jak sugestia że szybka jazda samochodem przedłuży jego sprawność. Chcesz żyć dłużej? Zrób sobie siestę!

- A co z mięsem? Czy rzeczywiście dla zdrowia należy jeść jak najwięcej owoców i warzyw?

- Zastanówmy się nad logistyką pokarmu. Co je krowa? Trawę i kukurydzę, prawda? To przecież rośliny. Zjedzenie befsztyka jest więc niczym więcej jak bardzo efektywnym wprowadzeniem warzyw do naszego organizmu. A że nasze trawienie wspomaga jedzenie produktów zbożowych, od czasu do czasu warto też posilić się drobiem.

- A czy należy ograniczyć spożycie alkoholu?

- W żadnym wypadku! Wino robi się przecież z owoców. Z kolei brandy, czy cognac to przedestylowane wino, co oznacza nic więcej jak to, że z wyjściowych owoców zabiera się więcej wody, aby człowiek mógł je jeszcze lepiej wykorzystać. To po prostu skondensowane owoce. Z kolei piwo to produkt zbożowy. Trzeba je pić!

- Jakie są korzyści z regularnych ćwiczeń fizycznych?

- Tak jak już mówiłem: nie marnujmy serca. Nie należy naprawiać czegoś, co nie jest zepsute. Skoro się dobrze czujesz, to po co sobie komplikować życie. 15 minut seksu dziennie jest więcej niż wystarczające do utrzymania formy.

- A co ze smażonymi potrawami ? Ostatnio mówi się dużo o ich szkodliwości.

- Nie, jeśli używamy oleju roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są podstawą zdrowego żywienia.


- No ale ćwiczenia pomagają na pewno w odchudzaniu?

- Z tym też trzeba uważać. Bowiem intensywnie ruszane mięśnie mają przecież tendencjędo wzrostu. Zobaczmy jakie są wieloryby. Żywią się tylko planktonem, piją tylko wodę, cały czas się ruszają i jakie są grube! Poza tym pamiętajmy: zając cały czas biega, skacze ale żyje maksymalnie 15 lat. Z kolei żółw nie skacze, nie biega, porusza się powolutku, nic nie robi i żyje nawet 450 lat. Gdyby dużo chodzenia było zdrowe, to listonosze żyliby wiecznie!

- A co z czekoladą?

- Toż to kolejna roślina! Kakao jest wspaniałym pokarmem powodującym uczucie szczęśliwości. Jedzmy go jak najwięcej!

- I pamiętajmy:

Życie nie powinno być podróżą do grobu w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem.
Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Iga szybciej się pisze "IGA" niż "CIEZARNABABY" 🙂 artykuł świetny... normalnie, moja ideologia życiowa hehe teraz potwierdzona przez jakiegoś specjalistę, który się na tym zna 🤪


hahah moja nie była aż do tego momentu 🙂 normalnie jak to czytałam to nie wiedziałam czy to serio czy to żart on ma na fb konto ten gościu 🙂

a ciezarnabebe moge byc nadal-w sumie bardzo miło wspominam zeszły rok-pamiętacie??? 🤪 nequitia i nika wasze kruszyny pchały się już na święta na świat a jak przyszło co do czego to się wycofały i już im nie było tak spieszno 🙂

używa któraś z was kosmetyków do włosów z LaChera?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o kurcze ale tu dziś ruch 🙂 zasilę was trochę, bo widziałam, że inne mamuśki całkiem wymiekły np. na majowym forum pamietam jak jeszcze w ciąży tyma zacynałam pisać bo miałam pierwszy termin na maj... ech fajnie to było z brzuszkiem 🙂

Czerwcówka super ta fota na huśtawce-ja już się nie mogę doczekać aż moją małą pobujam 🙂 piaskownica, basen i te sprawy 🙂

p.s. mojej kumpeli 15 miesieczniak pije z gwinta magę-tę przyprawe...a człowiek się cyka czy dać dziecku to co sam je...

a poklaszcze wam a co 😜
nequitia ty juz dzis masz ode mnie drugi :P
jeszcze ze dwa ci dzis wcisne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Ok Marysieńka nakarmiona zupką z łosiem 😉

A więc tak... wizyta u endokrynologa została przeniesiona z 5.12 na 4.04 🤪 a to wszystko dzięki naszej kochanej kobiecie z sercem ze szczerego złota ANDZI 😘 😘 😘 😘 Aniu nie wiem jak Ci dziękować 😘 😘 😘



☺️na prawde drobiazg -tylko zadzwonilam 400 km dalej 😜 a wizyte macie dzien po moich urodzinach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
łóŚ = łosoś 😉

Andzia oj już nie bądź taka skromna hihi 😘 kochana jesteś i tyle !

Jutro będę dzwoniła po wykaz dokumentów potrzebnych do orzecnictwa bo do 15:30 pracują...

a w piątek do wawy jedziemy do neurologa... wezmę (o ile mi pozwolą) historię od nich też i skseruję, żeby mieć już jakąś dokumentację 🙂

Oj dzięki Tobie dostałam powera do działania 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my ostatnie dni jezdzilismy ogladac kilka razy domek..20 arow+ chalupa.bardzo nam sie podoba,zwlaszcza cena.nie jest to jakis cud architektury,ale bardzo solidna konstrukcja z lat 80-ch.idealnie zdrowe,grube mury i dach..w srodku teoretycznie do zamieszkania,a w praktyce ja chce wszystko wyburzyc oprocz scian nosnych i kuchni kaflowej 🙂
jestesmy zdecydowani!!!!no bo bez remontu ten dom jest wart troche mniej niz moje mieszkanie 😁
teraz szukam kupca na dizajnerski 😉strych w centrum Przemysla!!Basia,Iza-bo wy na podkarpaciu-szukajcie tez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Agatka 🙂 Kasienkas- to ładnie wcina córa 🙂 ja chyba muszę więcej poszaleć z jedzeniem, ale chwilowo mieliśmy trudny okres i połowę tego co zawsze jadł....
Iga- artykuł fajny 🙂 ale chyba jednak troszkę zmodyfikuję porady doktora, żeby figurę troszkę poprawić, bo płakać mi się chce jak się do kąpieli rozbieram 🤢
Jak ubieracie teraz dzieciaczki na spacerki? bo ja zgłupiałam jak zobaczyłam Lenkę taką 'dużą' 🙂 Oskara opatulam w kurteczkę zimową, tylko pod spód body, bluza i spodenki z rajtuskami+ czapa duża zakrywająca uszy i butki a'la ciapki.... a na święta chciałam go ubrać trochę doroślej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mikAnia ja Marysię ubieram... hmmm zależy od pogody... dzisiaj jest wietrznie i chłodniej niż wczoraj, więc miała zimową kurtkę... ale wczoraj np. miała bluzę na body z kr. rękawem i płaszczyk wiosenny + spodnie z rajstopkami... ajć, ja to mam zawsze dylemat przed spacerem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie Borys w weekend,no ale wiadomo - było ciepło u nas 22 stopnie, miał body i koszulkę z długim rękawem, rajstopki i spodenki! no i tak wydawało mi się że było mu za gorąco.

Wczoraj zakupiłam mu extra wiatrówkę, i ja już w nią go będę ubierać np. na taki dzień jak dziś.

JUtro idzie do żłobka i przygotowałam mu kurteczkę, czapeczkę wiosenną, body, shirt z długim rękawem, rajstopki i spodenki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas było ciepło słonce ale...temp 16 stopni a w słoncu niby wiecej ale i tak lekko ubrałam małego body z długim rekawkiem plus bluzka z długim plus rajtuzki a na to taki cienki kombinezonik ale nie z ortalionu z weluru ale nie jakis gruby cieniutki. i czapka na wiosne. a dzis u nas 6 stopni zimno jak nie wiem co bo wiatr konkretny i zero słonca wiec zimowy kombinezon czapka juz lzejsza troche niz zimowa ale juz w takiej chodzimy odkad jest na plusie. pod spodem taki sam zestaw.
mały zaczał wczorajw spacerówce podnosic sie do siadu wiec juz utrzymuje pozycje siedzacą ale...i tak ma ją w d.... on po prostu nie chce sobie usiasc na dupce tylko broic!
Nequitia super ze wam sie udalo dzieki Andzi!z tym terminem.
a u nas z karmieniem ja ide mniej wiecej schematem dla karmiacych cycem 🙂 i smazonych rzeczy do roku czasu nie bede podawac.Boze ale wam dobrze z tymi zebami. ja bym chciałą zeby w koncu wyszły malemu jak nalezy bo dziecko nie ma czym gryzc. a nie takie zalążki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti chałwa to miazga orzechowa niby, nie? a orzechy zdrowe... ale tłuste 😉

Mam postanowienie, że od dzisiaj nie jem po 19... i co? świniobicie... po 19 akurat świeżonka była gotowa z cebulką mniam!!! zacznę od jutra ☺️ haha

Ja to zupełnie nie wiem jak Małą ubierać... ma 2 czapki tylko... jedną kurtkę (trochę przymałą-ale teraz zimowej jej nie kupię bo tylko kasę wydam), 2 dni temu dostała płaszczyk wiosenny, taki cieniutki... od 3 dni nie nosi rękawiczek... raz miała póki co lżejsze buciki a nie emu... nie wiem zupełnie czy dobrze, ale nie jest teraz ani spocona, ani zimna jak ją wyciągam z wózka... za to jak było zimno bardzo to zdarzało się że była przegrzana... moja wina, ale skąd mogłam wiedzieć że przy -15 będzie jej za gorąco w 2 długich rękawach pod kombinezonem 😮 Mam nadzieję, że za rok będę bardziej doświadczona z tym ubieraniem, no i dzieciaki będą się więcej ruszały 🤪












Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...