Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Jak zrobię zdjęcie Pawełkowi z tym guzem to zobaczycie.. masakra fioletowa.. Ale na szczęście uśmiecha się do mnie, choć jego mina zaraz po tym jak się uspokoił to była masakra. Nie chciał w ogóle na mnie spojrzeć, patrzył na Marcina cały czas..Echhhh...

Zaczęłam już w głowie urządzać nasz salon, a mieszkania jeszcze nie ma 🤪 Bo się uparłam na styl art deco i oglądam sekretarzyki, rustykalne komody itd... Już przekonałam Marcina.


przede wszystkim STOOO LAT i cmoki dla Pawelka!!! 😘 😘 😘
Aniu,klasyczne art deco jest do podpatrzenia na filmach z herkulesem Poirotem 🙂
na allegro cos sie tez trafia,a tansza wersja,choc nie gorsza jest klasyczne wzornictwo lat 60-tych!milej zabawy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzięki Magda ! 😘

U nas lada moment będą jedynki górne bo już się przedzierają - stąd to masakryczna noc 😞 gdyby nie mama to nie wiem jak bym dziś dała radę - jeszcze po imprezce 🤢 ... że też musiały się zbiec te dwie rzeczy ...

Aaa, zapomniałam Wam napisać ... bo pisałam, ze Julka obiadów nie chce ...
zaczęła jeść ... ale cwaniara z niej niesamowita !!! nałożyłam jej któregoś dnia na taki sam talerz z jakiego my jemy obiady ... i podałam obiad razem z nami przy stole -(zwykle dawałam jej samej w innej porze niż my jemy) i łyżką dla dorosłych 😆 ... i jadła cwaniara bo myślała, że je to samo co my ... 😜
no i około 10 dni przerwy jej zrobiłam od obiadów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
my też możemy sie pochwalić 1-go Martynka usiadła.
Żadna z Was nie gotowała budyniu? W necie znlazłam przepis ale piszą tam o gotowaniu mlaka modyfikowanego, ale chyba przeciez nie można go gotować.
Chciałam też podpytać o foteliki, jakie macie takie przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

Ja niekapiek mam Nuk-a ale nie polecam picie sie leje z nigo że hej, teraz chciałam kupić Aventu ale nie mogę spotkać w sklepie +6 wszystko +12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Budyń na mleku modyfikowanym bez gotowania:
120 ml wody przegotowanej
4 miarki mleka
łyżeczka mąki ziemniaczanej
W 20 ml wody rozpuszczamy mąkę . Gotujemy osobno 80 ml wody. Do ugotowanej wody dodajemy mąkę i chwilkę gotujemy mieszając. Przestudzić.
Mleko rozpuszczamy w pozostałych 20 ml ciepłej wody i dodajemy do budyniu. Polać sokiem lub deserkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy fotelik tyłem do kierunku jazdy - maxi cosi mobi - ogolnie to ja jestem zadowolona bardzo! Dziś była pierwsza przejażdżka w nowym foteliku i podobało się Filipowi bardzo!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Budyń na mleku modyfikowanym bez gotowania:
120 ml wody przegotowanej
4 miarki mleka
łyżeczka mąki ziemniaczanej
W 20 ml wody rozpuszczamy mąkę . Gotujemy osobno 80 ml wody. Do ugotowanej wody dodajemy mąkę i chwilkę gotujemy mieszając. Przestudzić.
Mleko rozpuszczamy w pozostałych 20 ml ciepłej wody i dodajemy do budyniu. Polać sokiem lub deserkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia domyślam się co czułaś! Nam Filip zemdlał ok 5 razy pod rzad. Aż zsinia... Masakra!!
Z wyników jak narazie nic nie wychodzi i pewnie ma tzw. bezdech. Niektóre dzieci tak po prstu mają. Ale nam neurolog zleciła serię badań aby wyklluczyć padaczkę...
W środę mamy eeg i krew oddajemy do analizy. W czwartek wizyta u neurologa. Zobaczymy...
U nas narazie dwa razy były takie akcje. Pierwsza masakra. A drugim razem Tomek dmuchnął Filipowi w twarz i mu przeszło! Także pamietaj: pomaga dmuchnięcie w twarz lub zpryskanie twarzy wodą! Ja od tamtej poory boję się być sama w nocy z Filipem 😞 bo u nas obie akcje w nocy, na śpiocha...
A Tomek jeden dzień w tygodniu w nocy w pracy jest.. Nie wiem jak dam rade 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mykam spać. Wymęczona jestem strasznie. A przede mną niełatwy tydzień...
Dobrej nocy Mamusie i Dzieciątka :*
oby Bąbelki dały nam się dziś wyspać! Dobranoc, do jutra!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy i za życzenia. Patrzę na tego mojego berbecia i nie mogę uwierzyć, że to tak wszystko szybko zleciało...
Gratulacje dla wszystkich początkujących raczkujących i chodzących. U nas dopiero do porządku Pawełek siedzi, więc chyba szybko nie wstanie. Zresztą, nie spieszy się.Wszystko po kolei.
Byli znajomi, pograliśmy w planszówkę, Pawełek grzecznie spał akurat.
Na TVP Kultura leci"Hotel Rwanda". Jak nie miałyście okazji obejrzeć to polecam, choć ten akurat trwa już ponad godzinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tragedia!! Nikola już drugi dzien nie chce mleka!!
Odpycha butle rękoma, wypluwa, wystawia język jak próbuje jęj dać :-(
co jej mogę dawać zamiast mleka?!
Na kolacje wcisnelam jej lyzeczka+ niekapkiem+ butla+ kubkiem ok 100 ml
I trochę kaszki truskawkowej hippa sniadanko :-(
Co sie dzieje?!
Do tego odpadł mi kawałek zęba i chyba go polknelam bo dopiero zauważyłam brak a nic nie wypluwalam
Teściowa wywieziona na ok 5 dni, jutro ma zabieg na przepukline
Juhuu pare dni spokoju!!
A na wekeend wyjazd z grupona do jakiegoś dworku więc tez będzie spokój
Oby tylko Niki sie uspokoiła

Buziaczki dla wszystkich Bobaskow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🤪[color=red]O I Pawełek skończył 8 miechówów!!!Buziaczki dla niego:*[/color]

Aniu ja również sie przyłaćzam to tego co powiedziały dziewczyny! Jestes najlepsza mama jaka mógł sobie wymarzyc Pawełek! Kochasz go całym sercem i jakby to było możliwe to sama byś z tej kanapy spadła za niego 😉 Niestety czas siniaków nadszedł! Mamy żywe zdrowe dzieci i nie da sie w 100% uniknąć tego typu wypadków...

Wyjeżdżam na 3 tygodnie do rodziców jak Paweł wyjedzie...nie chce tez im siedzieć na głowie poza tym ja juz wyrobiłam jakies swoje przyzwyczajenia i na dłuzsza metę to troche meczące jeśli mnie rozumiecie o co chodzi 😉

Wojtek sam sie czołga! Pozycje do raczkowania obiera non stop ale narazie buja sie a nie idzie do przodu,choć juz podczas tej pozycji odrywa raczki, łapie zabawki, kolanko przesuwa jedno do przodu więc lada dzień ruszy mysle 🙂
Dwa dni dziąsełka mu dowalaja i mi też...oj niewyspana jestem 🙃
Wczoraj cały dzień poza domem. Pojechałam z moimi chłopakami na wielki spacer do Łazienek 🙂 Slicznie juz sie tam robi...i te pawie....nie chciały rozłożyc ogonów ale i tak byly piekne 🙂 Za to miałam modela do zdjęc w postaci wiewiórki 🤪 Nic a nic sie nie bala hihi
Potem niezdrowy kebab i zadowoleni wróciliśmy. Brakowało mi takiego wspólnego dnia razem...Paweł wciaż zabiegany, pracuje a ja sama wszedzie...

Ni straciłam "wene" bo Wojtek sie rozmarudził:/
A i gratulujemy nowych ząbków i postępów!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej u nas taka masakra , że modliłam się tylko by ta noc już się skończyła.Spałam może łącznie 2 godziny...U Mai zęby, zęby i paskudny katar, przez niego nie może spać, nie da sobie ściągać...Co ja mam robić... 😞
Do tego Kuba od rana mi daje popalić . Idę na kawkę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza u mnie podobnie. Noc masakryczna. Ewidentnie dopadł ją mega ból ząbkowania .
Strasznie płakała w nocy. Ja dawno nie narzekałam bo w sumie to już sił mi brak nawet na to.
Oboje z Maćkiem padamy na pyski, rozdrażnieni, każde patrzy na to drugie żeby porobiło wszystko co jest do zrobienia bo nie mamy siły i są wojny.
Ania, nie martw się. Ja i M patrzyliśmy na Oliwkę wczoraj non stop, a tu trzast prast i jak jej się nogi nie rozjadą i przywaliło z impetem z całą siłą ciała brodą w płytki. Zdarła oczywiście, a płacz jaki był to szok. Żałuje, że jej nie dałam dziś na noc nurofenu, z tego wszystkiego chyba zapomniałam że on jest i może jej ulżyć a mi pozwoli spać. Podsumowując poszłam spać o 4:15 i wstałam o 6:30 do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas w sumie też ciągle Maja wali głową w podłogę, a najdziwniejsze jest to, że obkładam ja dookoła poduchami jak siedzi a i tak znajdzie gdzieś lukę żeby wyrżnąć głową o podłogę 😮
Teraz królewna śpi ( odsypia noc ) a mama nie może, bo Kuba nie śpi...
Wiosna się zbliża, trzeba się brać za siebie, dzisiaj chyba wskoczę na stepper.AA no i aktivie zaczłam jeść 😜
Agatka jak dietka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
dzięki Doris za przepis na budyń, niestety nie przeszedł. Jutro zamiast wody dam sok i zobaczę w ten sposób.
I dzięki za fotelik, przyznam szczerze głupia już jestem od tego jedni mówią przodem, drudzy tyłem i człowiek głupieje.
Spadam idziemy się szykować na spacerek pierwszy od 2tyg, powiem szczerze że ja już głupawki w tym domu dostawałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
u nas kolejna noc masakryczna, dałam jej dwukrotnie eferalgan czopek ale średnio działał bo to dla maluszków do 6 kg ...
Przynajmniej widać efekty tych nocy bo jedyny górne prawie przebite ! Widać je już jak prześwitująprze dziąsła .
Zanim je zobaczyłam to się martwiłam, że może to uszy bo cały czas ich dotyka ale teraz ewidentnie widać, że to wina zębów więc wizyta u lekarza raczej nie potrzebna...
Zresztą nasza pediatra na urlopie więc w grę wchodzi tylko prywatna ...
Dziewczyny, które już pracują - podziwiam Was !!
Po takiej nocy jakbym miała jeszcze iść do roboty to bym ducha wyzionęła !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...