Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
BEti w odp na Twoje pytanie, umowa na zastępstwo jak się jest w ciąży wygasa w dniu wygaśnięcia umowy.... pracodawca nie musi jej przedłużać. Ale jeśli urodziłabyś przed wygaśnięciem umowy - wtedy jak najbardziej, możesz starać się o zasiłek macierzyński i urlop macierzyński, nawet jeśli umowa by wygasała jakoś tak w okolicy terminu porodu, można skorzystać z takiego prawa, by wystąpić na dwa tygodnie przed terminem porodu o urlop macierzyński i zasiłek, tylko czasami wiesz jak to jest, można tak zrobić a dziecko urodzi się po terminie i po wygaśnięciu umowy i wtedy lipa.

przykład, umowę masz do dziś 6 września 2013. termin porodu załóżmy na 2 września, wtedy możesz wystąpić o wcześniejszy zasiłek i urlop 20 sierpnia i jak urodzisz do dnia 6 września to wszystko ok, ale jak urodzisz np. 7 września to już lipa.

u mnie w pracy jest taka jedna laska na zastępstwo, te umowy raz ma na 3 miesiące, raz na 4, teraz dostała do stycznia. Dobrze by było utrafić taką dłuższą, np. roczną, wtedy można by było zadziałać i by się zdąrzyło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny muszę Wam napisać, bo jeszcze mnie trzęsie normalnie!!! Dziś siedziałam po pracy sama w domu, z Bo, sprzątaliśmy, ja wyszłam na balkon wystawić sobie miskę z wodą by umyć balkon, i co!!!!! BOrys podleciał trzasnął drzwiami i pociągnął za klamkę i utknęłam!!! okna pozamykane, telefon w środku klucze, wszystko.... 4 piętro czyli ani zeskoczyć ani nic normalnie... BOrys na początku się śmiał, kleił się do szyby dopóki się nie zorientował co się stało i w ryk!!! Starałam się go jakoś nakłonć by podniósł tą klamkę, ale wiecie tak sie już rozdarł żę nic nie nie łapał co ja mówię... ja już prawie srałam i rzygałam ze strachu, zaczęłam tez panikować, w głowie tysiąc myśli, ten coraz głośniejszy, było koło 18 może, M miał wrócić dopiero koło 21, naciskałam na te drzwi bo wydawało mi się że ta klamka nie jest do końca przekręcona, cały czas gestykulowałam jakoś do Bo i prosiłam by podniósł klamkę, ale on już zaczął sie zanosić normalnie, wtedy w końcu jakoś walnęłam całym ciałem w tą szybę i drzwi odskoczyły... chyba więcej szczęścia niż rozumu ... już miałam 2 plany awaryjne, rozwalić taką mega popielniczką kryształową szybę(raczej by się nie udało bo jakaś antywłamaniową....) , a dwa to krzyczeć do ludzi by wezwali straż pożarną... to było chyba najdłuższe moje 20 minut w życiu...

przypomniało mi się teraz że kiedyś utknęłam tak w hotelu na poddaszu, ale wtedy to było dla mnie takie zabawne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia u psychiatry byłam w Lublinie;-)
Potem u rodziców. Właśnie wracamy do Mielca. Po drodze awaria - mechanik przedziurawil filtr oleju podczas wyciągania przed podróżą. Miał nam sprawdzić auto a spierdolil. Więc zmiana auta po 140km - wzięliśmy brata narzeczonej, przepakowane graty i dalej w drogę.

Brat dochodzi do siebie ale cię ko było. Dzięki dentystce miał zakazony organizm i 41 st gorączki. Na szczęście nasza Andzia zadziałała i juz powoli dochodzi do siebie. Od rana wozilam go po szpitalach i przychodniach. Teraz pruje 140km/h. ..

Ale tęsknię do dzieciaków ;-)

Gosiu ja chyba bym sie posrala w gacie!!!
A rano po test!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia no normalnie szok nie wiem co ja bym zrobiła chyba się darła do ludzi normalnie nie zazdroszcze przezyc.
No a u nas tempka wróciła w nocy 38,2 spadła i znów popołudniu 38 i od ran 2papkowate kupy potem 3 małe płynne i znów 1 teraz nie dawno papkowatą nie wiem co myślec i ma mniejszy apetyt za to dużo pije.
Oglądałam zęby tzn dół po prawej stronie ma dziąslo spuchłe ale nie aż tak mocno i widac biała plame jakby połowe zęba ale przebity nie jest jeszcze 😞innych zębów nie widzę nie da zobaczyc 😞
Ktoś gdzieś kiedyś pisał nie pamietam czy tu czy na fb że się z biegunką borykał latał po lekarzach a to 5tki szły cholera nie wiem już co myślec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti w takim wypadku cesarka planowa jest rozwiązaniem, nawet by nie trzeba było wykorzystywać wcześniej tego macierzyńskiego, pytanie tylko jak byś dostała umowę, bo wiesz na początku mogą dać Ci na 3 miechy, potem załóżmy że też na 3, a jak już będzie widać brzuszek mogą nie dać w ogóle... dobrze by było jakby ta następna np. była roczna, byś zaciążyła w tych 3 miechach, czyli na drugą umowę nic by nie było widać... kombinacje alpejskie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MOnia mi się wydaje że to ewidentnie na zęby te kupy i ta gorączka, nie martw sie na zapas, zobaczysz, zęby wyjdą i wszystkie objawy znikną. U mnie Bo jak szły mu wszystkie 4 na raz miał gorączkę przez 4 dni, tak ok. 39 i wyżej stopni, zero objawów na dziąsłach, wiec znowu w głowie było najgorsze. U mnie piątka wyszła w ogóle bez objawów, jeszcze byliśmy wtedy na bilansie babka sprawdzała zęby i o piątce nawet nikt nie marzył, a za tydz cala na wierzchu... nie wiem od czego to zależy, przy niektórych zębach była jakieś akcje, przy innych nic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie noc do dupy ze nie pamietam takiej od dawna zasnąl ok20.30 spał ok.2godz potem niby spał ale stękal,popłakiwal,potem znów stękanie i w nocy nad ranem walnął kupe papkowatą taką ze po plecy był brudny potem zasnął spał do 7.30 i znów kupa ale bardziej wodnista.Za to plus bo nie ma tempki biega gada jakby mu nic nie było noż mam dośc i nie wiem czy jak dziś będzie dużo kup to jutro iśc do pediatry czy poczekac???Co myslicie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie!

Ojjj Gosiu, trzymasz Nas i siebie w niepewności!
Mam nadzieję, że wynik będzie po Twojej myśli!
Choć przez chwilę musi ktoś potowarzyszyć Agatce 🙂

Monia, już Ci na FB pisałam, nie byłam z tym u pedoatry, przy zębach było stękanie, płacz i krzyki w nocy, kupy luźne i czasem temp.
Jeśli Cię to niepokoi idź do pediatry ale na wszelki wypadek podawaj np Dicoflor.

Beti, oby się udało z tą umową na zastępstwo.
Ostatnio takich od froma....moja koleżanka już ponad 3lata tak pracuje i chyba każda, oprócz pierwszej była na 1rok więc do dzieła kiedy tylko dostaniesz "papierek"!

Iza, niezazdraszczam i zazdraszczam wypadu!
Ja muszę iść do psychiatry po leki bo depresja znów wróciła.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti, tak mniej boli niż przy ataku. Najgorsze, że mam ciągle opuchnięty brzuch i pępek tak mnie boli, źe szok. Nic nie da się zrobić a tu jeszcze po intubacji kaszel pozostał....ajajjjj
Mam w sumie 4 blizny, najmniej boli na mostku, najbardziej w pępku a ogólnie bolą te po boku, przy woreczku. Wrrrrr
Wczoraj poszliśmy z dziećmi na zakończenie lata organizowane przez miasto, spotkałam koleżankę która miała ten sam zabieg pół roku temu....
Powiedziała, że jestem mega mocna, bo Ona 3tyg zwijała się i nic nie robiła przy dziecku. Ale jak można siedzieć w domu z dwójką dzieci kiedy jest tak pięknie? Już się dość te moje bąble wycierpiały z mojej winy....
A poza tym Lenka miala raz atak histerii, spakowaliśmy ją do auta i w drogę....przestała i wróciliśmy, a tam jej kuzyn za którym Lenka szaleje! Od razu humorek się poprawił i biegali trzymając się za ręce 🙂

Gosiu, aż mam dreszcze na myśl o Twojej historii!
Już never nie pozwolę Lence i Alankowi wisieć na drzwiach balkonowych kiedy jestem na zewnątrz!
Dobrze, że drzwi puściły!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti kurcze nie wiem co mu jest czy to od zęba czy coś innego tylko wszyscy zdrowi są nikt nie choruje nie miał od kogo by czegoś załapac chyba że z powietrza 😞 dziąsło ma spuchłe ale do przebicia daleka droga widac biała plame jakby 2 warstwy do przebicia ale przebity nie jest.teraz jest ok zobacze jak dalej będzie.
Dobrze ze u was mineło 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BEti u mnie w pracy ta laska co jest na zastępstwie, przyszła za mnie, jak ja wróciłam to wrzucili ją za koleżankę której która była jeszcze na macierzyńskim, przedłużyli do końca macierzyńskiego jej, ale ta złożyła o urlop wychowawczy, po roku zrezygnowała, no i ta znowu trzęsła tyłkiem, stało się tak że nasza kierowniczka zaciążyła w międzyczasie i poszła na l4, więc dali jej za kierowniczkę, ta niedawno urodziła i napisała wniosek o urlop roczny, ale i tak ta Ulka dostała umowę na razie tylko do stycznia, a kierowniczka ma macierzyński gdzieś do sierpnia... tak więc umowa chyba nie jest za kogoś konkretnie... nie znam się dokładnie jak to jest, zapytam mojej siostry, ona jest kadrową w real, lepiej będzie wiedziała. Umowa jest zawarta do konkretnego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...