Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Buterfly sadze ze Twoj system dla Twojego Pawełka jest dobry skoro przesypia ładnie noce i łądnie Ci spi.nie ma co kombinowac. kazde dziecko jest inne.bo owszem jakby sie budizl kilka rayz w nocy to ten system byłby zły bo by go uczył jedzenia gdy sie zbudzi a nei zawsze dziecko głodne. ale widac tak nei jest. u nas jest własnie spanie po cycu, rano nei daje od razu cyca bo nie marudzi, ale własnie czesto mi zasypia przy cycu i inaczej nie potrafi zasnac.wiec tez jest to złe.ale Filip z tych niespokojnych jest, poza tym smoka nie lubi, ucze go włąsnie,takto musze trzymac by ciumkał.na spacerze jedynie łądnie spi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tzn. my ostatnio mamy jedną pobudkę w nocy.. tzn. dla mnie noc to ok.5-6... i wtedy daję mu cyca. Ostatnio troche ciężko mu potem zasnąć, ale w końcu zasypia jeszcze na 1-2h.

Dziś np. zachowaliśmy się z Marcinem niezwykle wychowawczo, bo Pawełek obudził sie o 7 i usłyszałam tylko od Marcina: "Przynieść ci go czy go zostawiamy w łózeczku?". Mówię "Przynieś". Po czym włączyliśmy TV, bo był mecz Polska-Włochy, a nie chcieliśmy przegapić i mój syn cały mecz (5setów) przeleżał z nami niemal bez ruchu cały czas oglądając mecz... Mamusia 6 lat trenowała w klubie to może coś wyssał z mlekiem 😉 To było niezywkle książkowe zachowanie, nie powiem... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia to i ja poprosze księge,moza ja cos znajde dla siebie zawsze warto szukac rozwiazania. a moj adres to [email protected] dzieki z góry.
Andzia w szoku jestem żę ktos tak napisał na forum.masakra.jestem tego samego zdania co Ty że fajnie ze jest to forum bo kazdy cos powie wesprze doradzi,jakies nowinki sie dowiaduje itp.
Doris ja o tej calmie pisałam na brzuskzu ale.... teraz po wypróbowaniu tylu butelek smoczków itp nei jestem pewna czy to działa, bo np avent ma butelki tez ze nie leje sie znich tylko dziecko musi zassac, i my ich uzywamy, po wielkich bojach potrafi 10-20ml wypic, wiec rewelacji nei ma, a pije z niej długo... smoczkiem nr 3!!!gdzie powinien wypic w tyle czasu cała butle.bardziej jestem za karmeinei z kieliszka, włąsnie gadałam z mama 4emiesiecznej dziewczynki co poznałam to kieliszkiem takim na leki plastikowym podaje dziecku soczki. mysle tez sprobowac ten kubeczek lovi ale nie mam teraz do tego głowy...jak soprobuje to dam znac napewno, bo go mamy tylko ejszcez nie sparzony nie umyty itd.
Kasienkaks pisałam ze Oliwka nie otwiera Ci oczu podczas tych pobudek, moj Filipek tez tak miał podczas jednej pobudki i go nei kołysałąm wtedy, bos ie wybudzał, głąskałąm mówiłam szszszszsz i zasypiał mimo ze nawet potrafił zapłakac z zamknietymi oczkami. i pobudka została wyeliminowana na długo. a jak wstaje na inne pobudki to otwarte szeroko oczy i płącz ze głodny 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Próbowałam ze smoczkiem- czasem przechodzi, a czasem nie. Już nei wiem, od czego to zależy. Wydaje mi się, że Pawełek jak się obudzi to nie od razu wzywa mamę i jak się zdąży mocniej rozbudzić to wtedy już tylko karmienie(a nie zasypia przy nim tylko twardo je przez 20minut), a jak wychwycimy moment, że jeszcze nie zdązył się wybudzić na amen to wtedy przytrzymanie smoczka wystarczy.
Jeszcze chciałam zapytać Was, czy Wasze dzieci śpią już na jakiejś poduszeczce? Ostatnio wyciągnęłam pościel,bo dotychczas jakoś w śpiworku i pod kocykiem Mały spał, a tam wśród kilku poduszek była taka jedna bardzo cienka i się zastanawiałam, czy to już czas? No i czy Wasze dzieci zasypiają z jakimś misiem czy czymś takim? U nas w ciągu dnia Pawełek lubi przytulić Pana Biedronka, ale na noc to sie bałam mu dać... A w tej książce coś o tym pisało, tylko nei wiem, czy takie maleństwo to się kwalifikuje do spania z przytulanką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas włąsnie wrocilismy od lekarza.dzis nei przyjmowała zdrowych i szkoda ze nei wiedziałąm ze przejdzie na zdrowe zeby ja prosic no ale na szczescie był T. i on czekał tam aja z małym an spacerze bo cała noc przerabana. kaszlał i nie miałąm juz watpliwosci ze chory.dzis rano juz charczał tez katarek malutki... połozyłam sie zjechana o 19ej a tu za pol godziny darcie i tak co pol godziny było.ryczał co chwila.na szczescie jak narazie to tylko wirusowe...kupa leków. T. go zaraził bo widze ze kicha i opryszczke na ustach ma, szkoda ze ja nie chora to bym mu przeciwciałą dała odpowiednie a takto lipa, temp 37,6 w nocy miał wiec tylko kreske ponad,ale dla niego i tak wysoko bo zawsze miał 36,7-36,9. tylko kurna by sczepiony we wtorek..pewnie juz to w nim siedziało... na 6 chorób szczepiony 😞 ciekawe czy lekarka nie przegapiła, miałąm sie przepisac do tej drugiej ale podobno tamta druga nierozpoznała zapalenia pluc u małego dziecka i prawie by byłą tragedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marysia śpi na podusi takiej płaskiej bardzo z kompletu i zasypia przytulona do pieluszki, ale jak już zaśnie to jej zabieram 🙂

A tak w ogóle to dzień dobry, my już po kawusi i drzemce, oraz słodkim co nie co, morele z jabłuszkiem (pół słoiczka) teraz myślimy nad jakimś spacerkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂

ja tez sie zastanawiałam z ta poduszeczką niedawno. U mnie jeszcze spanie na płasko.

Co do misia, przytulanek, wiecie co, ja z kompletem pościeli dostałam taką mini poduszeczkę - przytulankę, wcześniej wkładałam ja za plecki żeby mały leżał na boczku, a od jakiegoś czasu ta poduszeczka leżała sobie gdzie s w rogu łóżeczka... do czasu.. budzimy się kiedyś z Marcinem, patrzymy, a on tą poduszeczkę przyciska sobie do twarzy, no bo chciał ja wziąć do buzi... wyglądał jakby się przyduszał! od tamtego momentu wyciągam takie rzeczy z łóżeczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jadę z Borysiem do mojej 'fabryki' 🙂 idę zrobić się na bóstwo!
A Mały właśnie uciął sobie drzemkę, ciekawe na jak długo???


A co do forum, mój brat stwierdził że powinnam mieć nick "Uzależniona od forum" 🙂 hehhe mówicie ludziom ze spędzacie czas na takim forum, że się udzielacie? Ja jak wspominałam czasem że na forum ktoś coś pisał... to sie na mnie dziwnie niektórzy patrzyli... no to mówię teraz że 'u mojej koleżanki to coś tam....' Niektórzy się zastanawiają skąd ja nagle mam tyle koleżanek co urodziły w tym terminie co ja prawie 😉


Do popisania potem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia, ja dokładnie tak samo mówię! Jedynie Marcin wie, że chodzi o forum, bo on mniej więcej Was kojarzy- przynajmniej te, z którymi miałam kontakt smsowy 🙂
Odkurzyłam i zaraz umyję podłogi- to się stało moim nowym hobby... Zawsze M. się tym zajmował... I wietrze mieszkanie, bo mam wrazenie, że jest cholerny zaduch. Dzisiaj M.zostaje pierwszy raz sam na parę godzin z Pawełkiem 🤪 Od kilku dni to przeżywa jak mrówka okres. Umówiłam się z koleżankami ze studiów na późny obiad w moim ulubionym miejscu i pewnie trochę zejdzie zanim się nagadamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly z tym jedzeniem u nas jest podobnie. Tzn. do południa to różnie je, po spaniu, przed spaniem. Ale od 12 w górkę zupa po spaniu, deserek po spaniu, cyc po spaniu itd. Jedynie kolacja przed spaniem.

Aaaa. u nas choinka już ubrana. 😁 Dziś robimy małej Mikołaja, paczka już pod choinką leży. Mama nie może się doczekać reakcji córci na nowe zabawki. Na weekend do dziadków i znów Mikołaj, ehh lubię to. A jak się choince przygląda.

A noc,,, jak zawsze 00:43, 02:30, 04:30. Do północy budziła się 5 razy, ale ruszyłam wózkiem kilka razy i spała, generalnie ma bardzo płytki sen.
A krótko , padam na ryj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marysia po obiadku, zjadła potrawkę z królika z ziemniaczkami, całe 100ml 🙂 ale zajadała 🙂 hihi smakuje jej mięsko 😁

Aniu w dzień to jak widzę, że Mała zmęczona to kładę ją do łóżeczka i zasypia, czasami puszczę jej kołysanki z płyty... czasami zaśnie mi przy cycku, a czasami jak siedzę przed kompem i mam ją na rękach to też sobie przysypia i ją odkładam do łóżeczka 🙂 ale przeważnie w dzień to śpi na dworku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przez chwilę zastanowiłam się czemu Ty już podajesz mięsko, a tu przeciez Marysia ma już 5 miesięcy skończone! Za parę dni i my zjemy coś konkretnego 🙂
Otworzyłam ciastka do herbaty i po jednym było mi już za słodko, a wpieprzyłam już 2/3 opakowania i mi niedobrze jak nie wiem co... Własnie pomyslałam o robieniu obiadu i zmuliło na maxa..Echhhh to łakomstwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marysia nie nażarta jakaś 🙂 zjadła 100ml obiadku, myślłam, że się z nią pobawię ale taka maruda jakaś, położyłam się koło niej a ona wycyckała mi koszulkę więc dałam jej cyca na leżąco i odpłynęła 🙂 hihi

Ania łakomstwo jest straszne, ja zjadam właśnie cukierki co mają być na choinkę 🙃 a mój Rafał robi pyzy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! 🙂

u nas mały śpi na poduszeczce od kompletu, jest mega płaska, póki co nie ma żadnych przytulanek, bo raz zaczął kwęczeć, ja podchodzę do maluszka, a on ma miśka na twarzy 🙂
Co do zasypiania w dzień, zasypia przeważnie w huśtawce, albo na rękach, albo w czasie jedzenie mleczka, jak zaśnie odkładam go do łóżeczka i śpi 🙂

A co do forum, u mnie identycznie reagują jak wspomnę, że koleżanka z forum... więc tak jak Wy mówię po prostu koleżanka, jedynie mój Łukasz wie o co chodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata ja podałam ze słoika, bo nawet nie wiem jak się gotuje mięsko, czy ten wywar się też podaje czy osobno mięsko do jarzynek się wrzuca?... muszę znaleźć jakieś info na ten temat i dopiero zacznę sama coś gotować mięsnego 🙂

Fajne promocje mają 🙂
http://www.51015kids.eu/niemowlak/linia/back-to-basics-1.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nequitia napisał(a):
Agata ja podałam ze słoika, bo nawet nie wiem jak się gotuje mięsko, czy ten wywar się też podaje czy osobno mięsko do jarzynek się wrzuca?... muszę znaleźć jakieś info na ten temat i dopiero zacznę sama coś gotować mięsnego 🙂

Fajne promocje mają 🙂
http://www.51015kids.eu/niemowlak/linia/back-to-basics-1.html


miesko gotuje sIe oddzielnie i ugotowane dodaje do warzywek , wywar z miesa sie wylewa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...