Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosia, dopiero jutro jak będę z kadrową gadała to ustalimy co robimy dokładnie, ale wstępnie ustaliłam bezpłatny urlop. Nie chcę brać wypoczynkowego, bo chcę potem jechać na wakacje i będziemy się przeprowadzać to mi będzie potrzebny. Nie kombinowałam z L4,bo szczerze powiedziałam, że moja mama złamała rękę, a jak przyjdę teraz z L4 to wyjdzie, że to wał i tylko kwas sobi zrobię niepotrzebnie. A miesiąc bez pensji to nie tragedia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wow Zuzia rozwija sie pieknie.
U nas cos Oliwka niespokojna , w nocy nie mogła zasnac. ewidentnie nie lubi zmieniac miejsa, podróżniczki z niej nie będzie. 😉 Ząbków brak .
Butterfly my mamy z lovi niekapka ale to zależy od dzieciaka, kupiliśmy też te nakładki na butelki aventu - super sprawa takie płaskie białe ustniki a co ważne miękkie bo w niekapkach te ustniki dość twarde.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
haha Butterfly super! Koniecznie wrzuc fote!
Ja tak na szybkiego. Adi mocno przeziebiony, drze sie w nocy i ma wysypke i "luzna kupke". NIe wiem o co kaman, ale mysle ze zab idzie, bo przeciez musi byc do pary 😉. Wczoraj dostal panadol i padl. Smoka nie chcial, wiec mysle ze mu tam w buzi dokucza, za dnia jest ok. Wysypka paskudna, tylko na brzuchu po lewej stronie taki pasek.
Jutro jak cos pojde do lekarza, ale narazie dam sobie na luz, bo to rzeczywiscie moze tylko zeby.
Jutro w koncu wolne, wiec na pewno do was zagladne i nadrobie.

Agatka, gratulujemy zabka 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
widze ze wiekszosc dzieci juz zeby biora 🙂.
kasienkaks, moj Adrian przy pierwszym zebie 2 dni marudzil az dopiero bylo widac plamke, teraz tez ani sladu drugiego zabka, a w nocy takie ma ataki placzu (w Wigilie ponad godzine) ze szok.
Swieta cos okropnego jesli chodzi o Adriana, jedzenie mi sie poprzestawialo, raz dostal, raz nie, czasem wiecej dostal.... masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka,
dziewczyny czy wasze maluszki ciągną się za uszka ?
Teraz to już nie wiem czy u nas jest skok czy może coś z uszami ...
Nie ma gorączki, w dzień jest grzeczna ale w nocy budzi się z takim płaczem, że szok. Pozatym często ciągnie się zauszka, tylko raz za jedno raz za drugie,a jeszcze sobie poczytałam o objawach i tam było, że często zapalenie ucha jest powiązane z przebytym zapaleniem górnych dróg oodechowych bo malutkie dziecki mają grube i krótkie trąbki przez co blisko do gardła i bakterie się roznoszą ... Chyba pójdę jutro do pediatry bo nie chcę nieczego zaniedbać a USZY TO POWAŻNA SPRAWA, jak myślicie ? a tak wogóle to pediatra coś mi wogóle powie o uszach ? Czy muszę mieć do laryngologa skierowanie od pediatry ?!
Aaa, jeszcze przeczytałam, że zapalenie uszu ma związek z ... ulewaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania - tutaj masz kilka strojów dla nastolatek - lata 60
http://www.fiftiesweb.com/fashion/teen-clothing.htm

a tu fryzurki:
http://www.fiftiesweb.com/fashion/teen-hair-styles.htm

a tu make-up:
http://www.fiftiesweb.com/fashion/eye-make-up.htm

pewnie to wszystko wiesz A POMYSŁ ZE SPODENKAMI W GROCHY NIE JEST TAKI GŁUPI 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Przymierzam się do niekapka... Jakieś sugestie dziewczyny? Wiem, że już kiedyś o tym rozmawiałyście, pamiętam, że Czerwówka jest zadowolona z TT, a Beti niekoniecznie 😉


ale moja córka pije z niekapka od ponad 2 mcy, więc tu mowa o tt dla 4+
a teraz kupiłam jej super!!! dr browns czy coś takiego 6+
jest silikonowy ciągutek i duże rączki dla dzidziusia
Niki go uwielbia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris pediatra ma otoskop wiec zbada uszka.tak ulewanie ma na to wpływ bo zaleje sie uszko a ze włąsnie tam wzsystko jest u dzieci proste i krotkie wiec jest problem. przy karmieniu tez trzeba uwazac,przy klasycznej np moj Filip zawsze troche mleka mu wypływa ja podkładam tetrę tak by do uszka mu sie nie dostało. a na leżaco to na boczku ma uszko zakryte. zajrzec do lekarki mozna bedziesz spokojna. moze Julcia poznaje uszko.oby to nie infekcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzia stoi!!!!!!! wow
Filipek na szczescie zdrowy. nosek furczy niby od suchego powietrza...hmm...u nas problem z grzybkiem był i jest za wilgotno...wiec dziwne...kaloryfer wyłączony nie pomógł..mieszkanie wywietrzone dwie godzinki przed kapiela tez lipa...mamy psikac woda morska, ale widze ze to tez lipa. wyje i wyje.furczy co jakis czas, nasmarowany...ponoc dwa zabki mają wyjsc ale jakos nie szoruje ostatnio...nie wiem moze tak ma byc tuz przed wyjsciem ząbków?
nie dało sie zwazyc Filipka bo nog nie chciał podniesc i nogi poza wagą, on nie siedzi jeszcze wiec waga nie wiadoma wahała sie o pół kilo.za to wzrost ma 75 cm mierzone na stojąco, nie po zgieciach...ale wiecie co..patrzylismy z T. w nasze ksiazeczki i ja w wieku 5 miesiecy miałam 77 cm!!!! i mam juz kaszki podawac codziennie. i dobrze niech cyce odpoczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Zuzia stoi!!!!!!! wow
Filipek na szczescie zdrowy. nosek furczy niby od suchego powietrza...hmm...u nas problem z grzybkiem był i jest za wilgotno...wiec dziwne...kaloryfer wyłączony nie pomógł..mieszkanie wywietrzone dwie godzinki przed kapiela tez lipa...mamy psikac woda morska, ale widze ze to tez lipa. wyje i wyje.furczy co jakis czas, nasmarowany...ponoc dwa zabki mają wyjsc ale jakos nie szoruje ostatnio...nie wiem moze tak ma byc tuz przed wyjsciem ząbków?
nie dało sie zwazyc Filipka bo nog nie chciał podniesc i nogi poza wagą, on nie siedzi jeszcze wiec waga nie wiadoma wahała sie o pół kilo.za to wzrost ma 75 cm mierzone na stojąco, nie po zgieciach...ale wiecie co..patrzylismy z T. w nasze ksiazeczki i ja w wieku 5 miesiecy miałam 77 cm!!!! i mam juz kaszki podawac codziennie. i dobrze niech cyce odpoczna 🙂


Ja robię tak, że psikam wodą morską (od pierwszego tygodnia życia Lenki) a później klade ją na brzuszek i po jakiś 5 min wyciągam fridą. Tzn wcześniej musiałam ja kłaść na brzuch a teraz to już nie da rady nad Nią zapanować i sama się przekręca 😁 Albo psikam dwa raz i wyciągam, później psikam trzeci raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Ivi tez tak robie bo szybciej glutki wychodza ale to furczenie nie przechodzi. pewnie przejdzie na wiosne hihih 🙂


Ale to denerwujące prawda?
Jak Lence coś zalega w nosie i świszczy jej podczas jedzenia to normalnie aż nie mogę znieść tego dźwięku... Aż chciało by się powiedzieć temu dziecku żeby smarknęlo albo pociągnęło i już 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris, dzięki za linki! :* Mój Pawełek też się ciągnie za uszko, ale jedno na razie. Ale nie widze u niego żadnych zmian z tego powodu...chyba po prostu odkrył, ze je ma, podobnie jak paluszki, które ciągle ogląda.
Kupiłam dzisiaj Pawełkowi smoczek z NUKa od 6 miesięcy i jestem w szoku, jaki on jest wielki w porównaniu z tym co mamy teraz!
Ja się zastanawiam nad niekapkiem z NUKa, bo buteleczkę uwielbia. Ale TT też lubi.. nie wiem sama.
Wiecie co...mam nowych sąsiadów na górze.. ja już nie wiem, czy to ja jestem pierdzielnięta, czy my mamy takiego pecha- dosłownie zachowują się jak słonie. Łażą jakby ważyli z 200kg, ciągle coś przesuwają, nawet o 2 w nocy. Ostatnio obudzili mi Pawełka i wystartowałam do nich. A jak byłam kiedyś na weekend u rodziców to Marcin mówił, ze słyszał rzeczy, których wolałby nie słyszec... no dosłownie jakaś masakra.Ale pytałam innych i też słyszą jak oni ciągle coś przesuwają. Wczoraj ok,23 jak przypieprzyli w kaloryfery czymś to sie obudziłam i aż sie popłakałam, tak miałam dość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Może coś jest z tym waszym budynkiem nie tak w waszym że tak powiem ... pionie ? 😮
żeby aż tak wszystko było słychać, zwariować można ...
szczerze współczuję ... ja na całe szczęście mieszkam w domu, pod nami są moi rodzice i u nich też nas dość mocno słychać, jak jestem u rodziców a mój m. schodzi po schodach to słyszę jakby słoń tupał ... 😁 więc też mają z nami nieźle 🥴

Beti - no to dobrze, że Filipek zdrowy choć to dziwne, że tak ciężko oddycha przez suche powietrze... no ale lekarka pewnie wie co mówi

ciekawe jak tam Agatka - pewnie już w PL

dziewczyny, oglądam film dokum. na tvp HISTORIA o Tsunami... chyba w Indonezji MASAKRA ... płakać mi się chce ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 😮
my dolecieliśmy cali i zdrowi, mały 2,5h w samolocie przespał, w czasie lądowania trochę marudził...

poza tym maruda na maxa.... płacze, a płacz przeradza się w krzyk... w nocy spać nie chce, nie idzie go uśpić, nie wiem o co chodzi... dziś na noc dałam mu Viburcol, bo po kąpieli nie mogłam go uspokoić, czyżby ten drugi ząbek tak dawał o sobie znać? teraz smacznie śpi od 20... ale to pewnie zasługa czopka.. zobaczymy co przyniesie jutrzejszy dzionek.

Ania fajnie, że udało Ci się z tym urlopem bezpłatnym, zawsze to dodatkowy miesiąc na czas tylko dla maluszka 🙂
Co do niekapków, mój mały nie lubi, nie potrafi z niego pić, a mamy z TT od 4m, może spróbuję innej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...