Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosia ja Małej dałam dynie z żółtkiem ze słoiczka i zajadała aż jej się uszy trzęsły 🙂

A tak dla sprostowania to nie mam jak wrócić bo samochód się popsuł 😞 i dupa...

Marysia śpi dzisiaj już 2 raz 🙂 ciekawe ile to potrwa 🙂 idę sobie też kawusię zrobić, już drugą... teraz taką słabszą po obiadku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A i jeszcze pytanko mam... zaczęłam w końcu normalnie nosić aparaty słuchowe, poszłam je od nowa ustawić bo po porodzie pogorszyła mi się wada... no i mam problem, bo jak mam aparaty to nie mogę nosić okularów... (ja to ślepa, głucha i brzydka jestem 😜)...
Czy któraś z Was nosi szkła kontaktowe? Beti ty chyba, tak? jak się załatwia te soczewki? idę do okulisty i mówię mu, że chcę szkła? i ile taka przyjemność kosztuje miesięcznie, razem z osprzętem całym? dzięki za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
A i jeszcze pytanko mam... zaczęłam w końcu normalnie nosić aparaty słuchowe, poszłam je od nowa ustawić bo po porodzie pogorszyła mi się wada... no i mam problem, bo jak mam aparaty to nie mogę nosić okularów... (ja to ślepa, głucha i brzydka jestem 😜)...
Czy któraś z Was nosi szkła kontaktowe? Beti ty chyba, tak? jak się załatwia te soczewki? idę do okulisty i mówię mu, że chcę szkła? i ile taka przyjemność kosztuje miesięcznie, razem z osprzętem całym? dzięki za odpowiedź.

j NOSZĘ szkła kontaktowe
miesięczne paczka na 3mce ok 120pln + płyn ok 50zł na max 2 mce zależy od pojemności
Ja poszłam do vision express i zbadałam wzrok z dobraniem soczewek (jak kupowałaś soczewki to badanie było gratis), u normalnego tez można ale za opłatą, przynajmniej tak było kiedyś

chwalę sobie bo od 6rż nosiłam okulary i po założeniu soczewek aż się popłakałam ze szczęscia bo widziałam świat inaczej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
andzia0304 napisał(a):
czerwcowka napisał(a):
Doris25 napisał(a):
Andzia - co to znaczy, że u Was leżą wszystkie 4 zęby ? sorki ale nie zrozumiałam

Chyba ze lezą czyli idą :-)



idą.naraz jedynki i dwojki dolne,jedynki i dwojki gorne!


Andzia i jedynki i dwójki naraz! współczuję Twojemu M 🙂


tesciowa od poniedzialku przychodzi i jakos daja rade...moj odetchnal psychicznie,juz sie nie czuje jak rzucony na pastwe dzidzia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
Dziewczyny, myjecie juz zabki swoich dzieciaczkow? Pediatra kazala mi juz myc i przyzwyczajac dziecko. Kupilam specjalna szczoteczke i paste, ale mi sie wydaje ze to troche przesada zeby juz myc.
Jak wy uwazacie?


to ja "fachowo"z racji zawodu sie wypowiem.
myc!ale bez drapania dziaselek ,na zasadzie zabawy,zeby maluchy sie do szczoteczki przyzwyczajaly.MYJEMY BEZ PASTY poki co,ewentualnie PASTA BEZ FLUORU!!do wieku kiedy dziecko potrafi buzie przeplukac.czyli mniej wiecej do 2-go roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena o to samo pytałam swoją mamę wczoraj i powiedziała, żeby samą wodą myć, bardziej bawić się szczoteczką żeby Maluch się przyzwyczaił że to będzie codzienny rytuał... no jakby nie było nasze maluchy już jedzą różne rzeczy, więc na ząbkach, nawet malutkich się coś tam osadza 🙂

Zresztą Andzia jest tu specjalistką od ząbków 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
andzia0304 napisał(a):
Mamuska27 napisał(a):
Dziewczyny, myjecie juz zabki swoich dzieciaczkow? Pediatra kazala mi juz myc i przyzwyczajac dziecko. Kupilam specjalna szczoteczke i paste, ale mi sie wydaje ze to troche przesada zeby juz myc.
Jak wy uwazacie?


to ja "fachowo"z racji zawodu sie wypowiem.
myc!ale bez drapania dziaselek ,na zasadzie zabawy,zeby maluchy sie do szczoteczki przyzwyczajaly.MYJEMY BEZ PASTY poki co,ewentualnie PASTA BEZ FLUORU!!do wieku kiedy dziecko potrafi buzie przeplukac.czyli mniej wiecej do 2-go roku


o tym samym dzis myślałam! thx Andzia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
A ja właśnie tak robię: przecieram tetrą i dziąsełka też, żeby zmyć osad z mleczka...ale skoro Andzia mówi, żeby myć to trzeba się zaopatrzyć w sprzęt...

😉poki co moze byc pieluszka,wacik kosmetyczny,niekoniecznie szczoteczka,ale przy szczoteczce dzidki sie zapoznaja ze"sprzetem"no i to mycie dziaselek na zasadzie masazu,zeby nie poranic szczoteczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ha to my narazie nie musimy myc bo ząbków brak hihi są tego plusy
Nequitia ja zamawiam na allegro soczewki i płyn bo duuuuuuzo taniej wychodza. teraz zamawiam ciba vision soczewki 6 sztuk i płyn używam optii free. wychodiz mi np. 20 zł za pare miesiecznych i za płyn nie pamietam ale koło 30-35 zł a ten płyn starcza mi na 3-3,5 miesiaca
Gosia ale Borysio ma słodkie spojrzenie!!!! jaki macie niekapek? kapie z niego ciurkiem czy jest prawdziwym niekapkiem? mzoesz dorzucic ziemniaczka do dyni i żółtka 🙂 jak Ci pasy nie przechodzą ładtwo przez dziurki to są ok, poza tym w Twoim krzesełku jest to zabezpieczenie pomiedzy nogami przymocowane do krzesełka a nie do tacki wiec duzo lepiej.
Tedit myslę tak jak Doris że to jakis zakompleksiony babsztyl sie odezwał bo normalna zdrowa psychicznie i szczesliwa osoba w życiu by nie napisała czegos takiego!!! ps. co tam u Kiniek słychac? bo wiem że na lipcówkach sie znacie a do ans juz nie zagląda i ciekzo było mi znaleźć jej posta...
U nas nocka fatalna. pobudek mnóstwo i o 3ej wstał i miał w nosie spanie. nad ranem zasnął na pół godzinki i od 6ej do spaceru o 12ej nie spał...mielismy dzis szczepienia wiec ten spacer w jedna strone był kiepski. byłam u innej babki bo nie było mojej ale wracam do swojej, moja to małego bada całego zawsze-brzuch, siusiak, głowka, osłuchowo itd, a ta to tylko osłuchałą głowke zbadała, przy osłuchaniu kregosłup stwierdziła ze lichutki i kazała dawac wapno.... kurcze jak mi po tym wapniu strzeli jeszcze w góre to masakra.ciekawe co powie za 2-3 tygodnie moja doktorka czy kaze mi go brac nadal bo przeciez wapn na inne rzeczy tez działa. nie chce mi sie wierzyc ze dziecko ma za mało wapnia skoro taki długi, nawet jak mało jem takich produktów to biore wapno w tabletkach czasem no i z moich kosci tez idzie wapno dla małego jak za mało spozyje wapnia...nie lubie faszerowac dziecka lekami zadnymi po prostu .tak mam i juz. i sama tez nie znosze sie faszerowac chemia. a moja doktorka w sumie tez jest taka sama.
pozytywna rzecz ze mały przytył tyle ile powiniem nawet deczko wiecej bo 300 gram na 2 tygodnie. wazy 7.500.wazony na leząco bo nie chciał sie trzymac zafascynowany panią doktor hihi 🙂 trzyma sie mocno 25ego centyla nie chce goz mienic. wage niektórych waszych szkrabów np 9 kilo osiagnie dopiero za 4 miesiace wg centyla. a 8 kilo wg przewidywan juz za miesiac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BEti ten niekapek to z lovi jest i jest prawdziwym niekapkiem, aż za bardzo, sama muszę się mocno ciągnąć żeby coś poszło. Ma w środku taką uszczelkę którą można wyjmować i dostosowywać do tego ile ma lecieć, ja mu na początku ją wyciągam, żeby załapał że tam coś leci, a potem wkładam w trakcie picia....ale nie chce pić za bardzo właśnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska a nie dałas juz tego syropku? moze to na syropek reakcja.
dzieki Gosia za odp co do niekapka. ja nadal nie wiem który wybrac,ten który mam tak po domu jest ok ale jak przyjdzie wiosna i wziazc picie na spacer to moze byc lipa bo sie poleje mu po brodzie i bedzie miał mokre ubranko.a musze do jakiegos przyzwyczajac.
a my dzis sami na noc po szczepieniu akurat wrrr.. T. do pracy idzie.własnie małego lula padł przy cycu ale juz wstał z krzykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja również kupuję soczewki w necie (noszę już 12 lat) i kupuję bausch & lomb soft lens 59 od długiego czasu (miesięczne). Soczewki na 3 m-ce 33 zł + płyn Zero Seven około 20 zł.
Komfort o niebo lepszy niż w okularach. Jak raz założyłam to okulary poszły w kąt.

My mamy niekapka tomee tipee taki różowy malutki od 6 m-cy ale Julka nie umie jeszcze z niego pić. Dziś probowałam jej dać ale myslała, że to do zabwy. 😜 Nic z niego nie cieknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas wizyta u neurologa, postępy ok ale rehabilitacja min 2 razy w tyg bo prawa strona mało aktywna no i nie siedzi
Wpis w książeczkę + opieka i rady na wagę złota ;-) cud babka
Nawet zapomniała wziąć kasy i musiałam sie wrócić bo m sobie przypomniał hehehe
Ja byłam na zakupach sukienusia, biżuteria i kosmetyki zakupione;-)
Niki śpi a ja winko sącze z m a on pali w piecyku ;-)
Boje sie nocy ale jestem pozytywnie nastawiona ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ojj ja jak podałam dzis ten lek przeciwbólowy to mam inne dziecko 🙂 Juz śpi. Jak sie wyspał i go nie bolały dziąsełka to i sie bawił,coś mówił po swojemu i musze sie pochwalić! Klaszcze na zawołanie 🤪 Mówie Wojtuś brawoo i on klaszcze 🤪 Jaka jestem dumna hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...