Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej, hej 🙂
Lecimy dziś na działkę 🙂 na grzybki i jagody 🙂...dawno nie byliśmy....mięsko juz podszykowałam na grila, teraz reszta zakupów i można jechać.
Dziś w nocy to sama nie wiem co to się działo, jakieś piski, do tego pielucha nam przeciekła,musiałam przebrać Maję na śpiku ,dossała się do mnie na 10 minut ale może to i dobrze, bo robiły mi się zastoje ,ale od 24tej do rana już tylko woda.
Miłego weekendu 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

nie pisałam ostatnie 2 dni, bo wiadomo kupa przygotowań do rocznej imprezy Miłoszka jejku co ja wymyśliłam do żarcia, a takie ozdoby porobiłam że sama jestem z siebie dumna, zrobiłam np papugę z banana, papryki i kilku innych składników... wyszło wszystko super, jedynie Milo trochę marudny przez zęby.. ale fajnie 🙂 torcik pychozja z myszką miki... gości ok 20, jutro wrzucę kilka fotek 🙂 aaaa zrobiliśmy wróżbę i Milo wybrał kieliszek 😁 😁 będzie niezły hulaj dusza z niego 🙂

IVI WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA!!

dobra idę spać 🙂

do juterka! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,

witaj Ivi - wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia !!! Lenka to jak przedszkolak wygląda !!!!

BUZIAKI DLA MIŁOSZKAI DLA SZYMUSIA ! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 STO LAT CHŁOPAKI !!!

Witaj Igula !!!

U nas imprezka urodzinowa też się udała - w sobotę zrobiliśmy.Mamusia piła drineczki z wódeczki (po 2 latach niepicia wysokoprocentowych alkholi 🤪 ) Był tort w kształcie HELLO KITTY 🙂, też troszkę poszalałam kulinarnie. No i z ozdabianiem salonu 🙂 - również jestem z siebie dumna. Miałam zamawiać różne duperele typu świderki, jedynki a w końcu na spontana zaczęłam wycinać z tektury różne rzeczy a potem oklejałam serwetkami kolorwymi i wyszło super !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękujemy!

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WSZYSTKICH KOCHANYCH ROCZNIAKÓW!!!!!!!!!!!!! DUŻO ZDRÓWKA, RADOŚCI I UŚMIECHU!!! A DLA MAMUŚ GRATULACJE!!!

W sobotę byliśmy na weselu znajomych 🙂
Wróciliśmy coś około 2 w nocy. Potańczyliśmy, pojedliśmy i pogawędziliśmy ze znajomymi 🙂)))
Lenka przespała 3/4 mszy 😁 a później biegała za dziećmi 🙂
A na sali… ja nie wierzyłam w to co widzę! ale moje dziecko, jak tylko usłyszało muzykę to poszło w tany!
hahahaha
Wszyscy się śmiali bo tylko Lenka była na parkiecie i „densowała” wpatrując się w orkiestrę 😁
Jak ją T brał na ręce to sama kołysała T żeby pląsał 😁 Później, a właściwie w międzyczasie kiedy orkiestra poszła na jednego [Lence nie odpowiadała muzyka z płyty ale musiała być na żywo 😁 ], Lenka biegała za dziećmi i po trawie [fajne było to, że był też ogrodzony wielki taras gdzie mogły sobie szaleć dzieciaki 😜 ]
Lenka w sumie była najmłodsza [inne dzieciaki około 2latek i więcej] ale „wielkością” w ogóle nie odbiegała [oczywiście mam na myśli wyłącznie 2 latki 😁 ], tylko troszkę wolniej biegała i nie wyrabiała na zakrętach tak jak 4 latki 😁
Posiedziała, pojadła [zajadała się kluskami szpinakowymi, mięchem, ziemniakami i surówką z marchewki 😜 ] i odwieźliśmy ją około 21:00 [ale śmiem twierdzić, że spokojnie wytrzymałaby do 23, wystarczyły by parkiet i orkiestra 😁]. Niestety usypianie to była masakra, bo Lenka dalej pląsała ale się udało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziaki dla Miłoszka na roczek!!!

Ja wczoraj byłam na panienskim. Wróciłam do domu prawie o 5, rano wygoniłam Marcina z Pawełkiem do teściowej, żeby móc się wyspać, a po południu mieliśmy wyczekiwaną sesję zdjęciową. Mam nadzieję, że wyjdzie tak fajnie, jak fajnie się bawiliśmy w trakcie.

Jest jedno zmartwienie, bo Pawełek dostał STRASZNEJ wysypki Już od kilku dni obserwowałam, ze coś się pojawiło, ale z każdym dniem było więcej, a dzisiaj to już naprawdę masakra. Jedyne co mi przyszło do głowy to zmiana proszku, bo wcześniej miałam E, a teraz Persil. Wzięłam wszystkie ciuchy Pawełka i dzisiaj wyprałam w Jelpie. Zobaczymy. Normalnie jego nóżky wyglądają masakrycznie!!! Całe czerwone, jakby jakies ranki na nich były 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
spoznione caluski dla Szymusia i Miloszka!!rosnijcie zdrowo chlopaki,na pocieche rodzicom 😘 😘

sto lat Dla Izy!!!

ciekawe jak tam gzrybobranie Martyny?u nas wysyp!
mialam wstawic zdj.z plywania Lenki...tak prosilam,zeby robic zdjecia DZIECKU,nie mnie.no i nie wstawie,bo az sie poryczalam..na wszystkich jestem,na niektorych jak wieloryb,na innych jak stary wieloryb.lato,nie lato-pora najwyzsza,zeby sie mala odessala od cyca,a ja w koncu schudne 🥴 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Godzinę temu wstaliśmy 🙂
Andzia grzybów u nas brak, ale za to wysyp jagód, nazbierałam trochę i zamroziłam. Weekend był super odpoczęłam, tylko Maję ugryzł jakiś pająk przy oczku i ma całą powiekę spuchniętą , tak mi jej żal jak na nią patrzę , bidulinka moja 😞 Mąż rano kupił maść łagodzącą ukąszenia...zobaczymy czy będzie działąć.
Sto lat dla wszystkich roczniaków !!!! !!!! !!!!
Agatka i Doris fajnie , ze imprezy się udały 🙂
My roczek robimy teraz w sobotę...Na działce gril do rana 🙂 Muszę tylko zaplanować jakie żarełko zrobić w domu ...podrzucicie jakiś pomysł ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzia Maja już jest kilka dni bez cycka, jeszcze na początku przed nocnym spaniem sobie ciumkała , a teraz już nie.... w dzień jeszcze czasem wołała a od wczoraj zauważyłam , ze nawet jak byłam w kostiumie kąpielowym ( czytaj cyce dostępne ) tuliła się tylko ale się nie domagała...Ciężka decyzja do podjęcia ale kiedyś trzeba ją podjąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beatko-ja to czasem dodaje kaszy do obiadku albo do zupy bo moja mala jest chuda jak strach na wroble! i tylko brzuch jej ostaje jak tym dzieciom z etiopii i mam maly problem z nia bo co jej dam to zaraz zwymiotuje musi miec wszystko na mega miazge rozdrobnione 😞

zgapilam od nequiti i pojechalam wczoraj do chorzowa do zoo
lipa -slabo...a jeszcze mala nie byla zbyt zainteresowana na wszystko hał hał...

aha sledzcie nozki swoich maluchow-lekarze i nawet chirurg na usg nic nie powiedzieli synkowi mojej qmpeli ze maly ma nozki jakby do zewnatrz a jak poszli do ortopedy to sie okazalo ze organizm niektorych dzieci nie toleruje nie przyjmuje wit d (z dewikapu) i musieli mu zmienic dobrze ze poszli do kilku lekarzy bo malemu by pewnie nic nie stwierdzili do 18stki 😞 ech ci nasi lekarze-specjalisci...

Doris-widzialm twoje foto z małą kilka stron temu-trzeba przyznac, ze masz super urode 🙂 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka! 🙂

dzięki w imieniu Miłoszka za życzonka 🙂

Beti ja kaszkę kukurydzianą czasami dodaję do zupy, żeby troszkę zagęścić.

Mysza ja na urodziny Miłka zrobiłam szwedzki stół.
Zrobiłam koreczki, powbijałam je na połówce melona i taki fajny jeżyk powstał, zrobiłam jaja faszerowane żółtkiiem, tuńczykiej, ogórkiem konserwowym i szczypiorem z odrobiną majonezu, wszystko zblendowałam na gładką masę, do tego na wierzch na wykałaczkach powbijałam kawałki wędzonego łososia i to tak fajnie wyglądało jak żaglówki 🙂
upiekłam tacę kurczaczków - skrzydła, pałki, mniejsze kawałeczki od piersi,
zrobiłam mini mielone,
galaretkę drobiową, co jescze aha mini kanapeczki na chlebie WASA, kładłam różne pasty kanapkowe, pomidory, ogórki, papryki, szczypiorek, zrobiłam sałatkę coś w stylu gyrosa - szczypiorek - żóltka - białka- majonez - szynka konserwowa - papryka świeża czerwona - kukurydza, ogórek konserwowy - szczypior na to ketchup i na to starty ser żółtym na małych oczkach 🙂 pychozja!!
zrobiłam żaglówki z melona z pomarańczem,
koreczki z cukinią - pocięłam cukinię w cieniutkie plastry po długości, podsmażyłam na małym ogniu na oliwie z oliwek, tak żeby nie przyrumienić. Farsz przygotowałam z sera białego troszkę śmietany, cebulki pokrojonej i ząbka czosnku do tego świeża bazylia, wszystko zblendowałam i smarowałam tą pastą plastry po czym zwijałam w roladki, spinałam wykałaczkami, na wierzch nabijałam dla dekoracji listki bazylii.
zrobiłam nadziewane pomidorki koktajlowe - odcinałam wierzch tak żeby zostawić małą "pokrywkę" środek pomidorka wydrążałam iszprycą nadziewałam pastą (podobną do tej co w roladkach z cukini) potem na wierzch kładłam tą pokrywkę, którą zostawiłam, wygląda pysznie i smakuje rewelacyjnie 🙂
i krewetki w cieście 🙂
i jeszcze sałatkę grecką zrobiłam 🙂 sałata - pomidory koktajlowe - czarne oliwki - ser feta - oliwa z oliwek - bazylia i oregano 🙂
aha i jeszcze przecięłam arbuza na pół, środek z połówki delikatnie wycięłam. Tak została mi miska z arbuza, której krawędź wycięłam nożem żeby powstały ząbki, do środka wsadziłam pokrojonego arbuza i ananasa, wyglądało to pięknie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rany Agatka menu czad 🙂 🙂 🙂 Na pewno coś wykorzystam, jeśli nie masz nic przeciwko 🙂 Musiało to wszystko przepiękne wyglądać...aj aż mi ślinka cieknie 🙂
Co do wypadu do zoo to my byliśmy jak Maja była malutka, więc pewnie nie bardzo kumała co i jak, ale jakoś niedługo musimy się wybrać i koniecznie do ogrodu botanicznego, dawno tam nie byłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...