Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mysza a ja czekam na ten tort czekoladowy, chyba ze przegapilam to i tak poproszę!
Jak wyjdę ze szpitala to zrobię ;-))

I całe szczęście ze tak świeży maz dba!! Toz to dopiero miesiac po ślubie!! (juz?! Dopiero?!)
Ja po dwóch latach dostaje juz tylko na wekendach do łóżka ale wybaczam mu pon-pt bo pracuje na rano;-)
Ale przy dwójce dzieci i tak pewnie przejmie sniadanko;-)
Choć ja lubię robić poranne kanapeczki ;-)

W ogóle lubię przesiadywac w kuchni ;-)
Pamiętacie o dniu chłopaka? Ja zawsze coś kupuje m ;-)

Ale piękna pogoda!! Podobno od jutra juz ma być lipa... Korzystajcie!!
Jutro mam Usg i badanie Priv u mojego gina bo jest na urlopie...
Mam wrażenie ze Boryś sporo urosl ale zobaczymy. Ostatnio o polowe zredukowaly sie moje wizyty w wc więc waga podskoczyla 0,3kg.

Od rana brzuszek sie ostro napina;-) coś ćwiczy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Od razu przypomina mi się film "Baby są jakieś inne "? Oglądałyście ?
Ten moment jak jeden z tych gości się żali , że kobiety kupują jakieś okropne prezenty i każą je jeszcze nosić i tu kamera robi zjazd na stacyjkę samochodu , a w niej kluczyki z brelokiem , na którym jest zdjęcie tego kolesia z żoną. Jak byliśmy z P w kinie to aż się popłakaliśmy ze śmiechu , bo taki właśnie brelok mu kupiłam na jakąś tam okazję i niewiedzieć czemu leży na dnie szuflady 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki juz zapisałam!!

Do niedawna 6kg a teraz to juz 6,5kg..
Ale wydaje mi sie ze to przestoj toaletowy ale fakt 0,5kg wzięło sie nie wiadomo skąd
Mam coraz mniejszy apetyt bo młody mi Gniecie tam wszystko... Tylko bardzo dużo pije herbaty z malinowym sokiem Mam taki ogromny Kubas i wciagam jeden za drugim ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiem;-) ale za to zero zachcianek, nocnych akcji czy lodów.
Ścisła dieta. Coś za coś. Ale dzięki temu nie muszę sobie insuliny wstrzykiwac!!
Trochę sie niepokoje bo gin raczej twierdził ze na koniec raczej waga stanie albo wręcz 0,5-1 kg spadnie a u mnie urosła , tylko tyle.

Przepakowuje torbę na cieplejsze rzeczy dla mnie! Skarpetki sie przydadzą ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza ja też brałam skarpety, każdy mi mówił, że po porodzi jest mega zimno i faktycznie miałam straszne dreszcze i ciepłe skarpety były wtedy jak znalazł 🙂
Iza ty zaraz po porodzie całe te 6,5 zrzucisz, a nawet i więcej 🙂, bo sama dzidzia, łożysko, powiększona macica, zwiększona ilość krwi, woda to ok 10kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja się przygotowałam na japonki i koszulki na ramiączka 🙂)
a tu trzeba się ubrać! a ja nie mam żadnej piżamy do karmienia z długim rękawem..
wezmę sweterek, w sumie w pokojach jest klima więc będzie spoko, dziecku ma być ciepło to i ja sobie poradzę 🙂

Własnie przyjmowałam pustaki i zaprawy itp
kierowałam kolesia dźwigiem hihiihi
troszkę się zdziwił, ja też zresztą bo miał dzwonić do m i byc jutro..
ale wszystko git tylko już się nie mogę doczekać tego wszystkiego!

Dziś zaczęła mi schodzić skóra z brzucha, robi się siny jakis taki dziwny
poza tym młody strasznie się przekręca, ,łatwo go złapać za kolanko czy dupke
boję się że przez te szaleństwa w ostatnim tyg wyjdą mi rozstępy..

umyłam włosy i wysuszyłam.. jakiegoś powera dostałam a w nocy jeszcze zdychałam

Agatka jakbym zeszłą 10kg to ważyłabym prawie tyle co 8 lat temu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie!

Chyba i mnie coś bierze... MArcin tak samo gada, że coś czuje sie podle.. zaopatrzyłam sie dziś w jakieś gripexy, scorbolamidy, popijam herbatę z miodem mocno cytrynowa, zaraz pójdę sie wygrzewać..

a co do wspomnianej przeprowadzki... po prostu już myślę o nowym miejscu, moje mieszkanie mimo iz duże, to staje się dla nas za małe! brakuje mi zakamarków, poddasza, ogrodu... no i siedzę ostatnio całymi nocami na necie i czegoś szukam, najlepiej dom w mieście z ogrodem ewentualnie jakiś segment czy coś takiego, ale też ogrodem... a znowu Marcin chce dom za miastem... nie wiem w sumie co z tego będzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!

U nas juz chyba tak zostanie do emerytury :-(
Nikola wstala przed 6 :-(

Gosiu co do toreb codziennych do pracy ja zawsze wychodzilam z paroma z Mango albo Zary. Tylko ja do pracy lubiłam takie większe formaty ;-)
A prywatnie to uwielbiam LV i BB ;-) tylko teraz niestety moje zachcianki są na samym koncu..
Ostatnio siostry maz był z pracy na wycieczce chyba na Tajwan i z tamtad mi przywiózł BB ale była raczej nie w moim stylu i oddałam mojej mamie ;-) jeździ z nią na zakupy na targ ;-))
Pech chciał ze siostrze trafiła sie piękna LV ale cóż życie !

Wyniosłam sie nazadupie to mam;-) dwójkę (juz prawie!!) dzieci, remont, zepsute auto!! (rozwalili w serwisie podczas wymiany rozrusznika...) super sklepy zeby wyskoczyć na zajebiste zakupy raz na jakiś czas...
Ale nie ma tego złego ;-)
Gosia trafiłas na czuły punkt! Buty, torebki i auta to moje wariactwa.
Dobra 8:00 dzwonię do brata zeby mnie ratował z autem!!
Ma z ojcem warsztat, handlują autami, częściami itp ale mieszkają 300 km więc oddałam tu i dałam sie przerobić!!! Fuck!

Miłego dzionka u nas juz słoneczko zagląda do pokoju ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
U nas też ładnie 🙂
Dzieciaki jeszcze śpią, poczytałam trochę teraz lecę zrobić kawkę.
Gosia co do torby nie pomogę, bo też nic nie mogę znaleźć .
Przeczytała Twój post o szukaniu domu i włączyło mi się myślenie...Mamy domek w samym środku lasu,z ogromną piękną działką, cisza, spokój, natura 🙂 a ja siedzę w małym mieszkanku w centrum zatłoczonego miasta. Tak się teraz zastanawiam...może warto się przenieść ??? Nie wiem czy bym nie tęskniła do cywilizacji...i skąd tyle kasy na remont??? Ehhh może za kilka lat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! 🙂

U nas kolejny szary dzień..
Gosia co do torebek, mnie nie stać na takie luksusowe ☺️ ja lubię torby z Zary i H&M i tak jak Iza uwielbiam duuuuuuuże torby, to nic że nigdy niczego nie mogę znaleźć, ale lubię pojemne torby gdzie wszystko mogę wrzucić pach pach 🙂 🙂 🙂
niestety teraz oszczędzamy kaskę na działkę... więc nie pamiętam kiedy sobie coś kupiłam.. ale cóż jak się chce człowiek czegoś dorobić to trzeba sobie pewnych rzeczy odmówić 🙂

Iza a o której Niki zasypia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata Niki ma kąpiel od 19:30
Potem kosmetyka, gimnastyka i troszkę po 20:00 schodzi z tatem na kolacje, zje kaszke raz szybciej raz wolniej i jest ok 20:40
Żegnamy sie, tata ja kładzie, czasem przeczyta bajkę ale raczej wystarczy ja położyć bo juz sama zasypia
Przed 21 juz jest w lozeczku

Zawsze raczej pobudka była ok 6:30-7:00
Teraz płacz o świcie, rzuca sie po lozeczku i Final spania przed 6 :-(
Od wczoraj juz m śpi w łóżku u niej w pokoju.
Mówi ze od ok 5 rano sie rzucala po lozeczku, mało brakowało a wyrznela by ostro głowa w ta cześć drewniana bez szczebelek i byłby pisk..
Nie wiem juz co z tym zrobic i czemu tak niespokojnie śpi nad ranem :-(

Agata a ja myśle ze pracująca kobieta ma prawo do jakiegoś szaleństwa od czasu do czasu ;-)
Dlatego jednym z pomieszczeń w naszym mieszkanku jest garderoba dla mnie ;-) muszę miec gdzie trzymać swoje torebki i buty ;-)

Gosiu kiedyś kupiłam na Allegro (miała być jedna) trzy torebeczki ;-)
Pamiętasz?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie mam czasu ostatnio. mam trzy sprawdziany na wekendzie a nawet nie mam sie kiedy uczyc, bo wieczorem padam jak mucha spac.jeden dział musze sama przerobic bo juz mam w plecy klasówke a moja grupa poprzednia tego nie robiła jeszcze a ta juz jest po.
u mnie jak zawsze kłody pod nogami teraz kolej przyszłą na kolejne: wezwanie dostałąm do urzedu pracy znalezli mi staż za hm około 700 zł cały etat. super super ze nawet na żlobek nie wystarczy u mnie. to nie mowie juz nic o lekach dodatkowych bo dziecko przeciez mi sie rozchoruje całkiem.odmówiłam bo nie mam z kim zostawic dziecka wiec efekt taki że mnie wyrejestrują a co za tym idzie strace ZASIŁEK który miałam miec jescze 3 miesiece oraz nie bede miała UBEZPIECZNIA!!!!!a jestem chora włąsnie.wiec lepiej bym sie nie rozłozyła. za niedługo przyjdzie decyzja ale 90% ze mnie wyrejestrują.staż jestw godzinach 7-15 wiec nawet mama po pracy by nie mogłą przyjsc, zreszta ona ma babcie pod opieką wiec tyle ze na szkołę pare godzin pomoze to jest duzo.
jestem załąmana bo za 1180 zł zyc i szkołę opłącic jeszcze.......ledwie co sie udawało z zasiłkiem.najpierw mi odbieraja rodzinne bo mam zasiłek teraz mi zasiłek odbiora i ubezpieczenie.super.po prostu isc i sie powiesic w tym CHORYM KRAJU!a tu jescze szkołą, praktyka raz w tygodniu a potem jescze na koniec bity miesiac praktyki w aptece dzien w dzien. jakby była matka i tesciowa wolne.albo jedna znich byłoby inaczej atakto tesciowa nie zyje matka pracuje i ma babke i cóż mam zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza, czekamy na wieści!!!

Beti, bidulko 😞
Kurcze, nie wiem jak to jest ze stażem ale z pracą to moja mama rozwiązywała sprawę tak, że szła do pracodawcy i mówiła, że jest chora i w sumie nie wie jak uda jej się pracować [wtedy dopadła ją rwa kulszowa, której skutki są do dziś.... mama ma lekki niedowład jednego uda i kiedy "źle stanie" to upada 😞 ], prosiła aby pracodawca z Niej zrezygnował aby nie skreślili jej z listy kiedy sama odmówi. A chyba dopiero po którejś odmowie wyrejestrowują ?!
Trzymaj się biedactwo!!
Moja babcia chętnie wzięłaby jakiegoś dzidziusia na wychowanie 😁
Tylko, że Ona ledwo się rusza 😞 ehhh Ale duszą jest pełnosprawna za troje!

Gosiu, a może poszukasz jakiegoś rękodzieła? W sensie jakiejś dedykowanej dla siebie torebki? Ja gdzieś mam linka do aukcji na allegro do dziewczyny, która sama szyje kopertówki.

U Nas pada deszcz i wieje... katar nadal się utrzymuje a Lenka przez niego marudna, że szok 😮 😮 😮
A moja macica szaleje, co chwilę się stawia... Synek naciska mi na żołądek przez co permanentnie mnie boli 😞
Idę zmienić Damie pieluchę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...