Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
BarbaraK napisał(a):
Iza teraz to my trzymamy kciuki za Ciebie!!!! :*

Iza postepuj tak jak podpowiada Ci intuicja. Nas nie słuchaj, nas nie ma z Toba, Ty wiesz co czujesz, co się z Tobą dzieje i Ty pamiętasz jaki miałaś poród...


Podpisuje się w 100% pod tym co Basia napisała. My tu pierdo***y głupoty, położna na pewno wie co jest najlepsze dla Ciebie. Nie słuchaj nas, zamiast Cię dopingować to wprowadzamy Ci chaos do głowy. Skoro Twoja mama miała dobre doświadczenia z oxy to czemu Ty miałabyś zareagować na nią inaczej, poza tym tak jak powiedziałaś położna zna Twoją historię porodu z Niki więc na pewno wie co Ci proponuje.
Także co... jutro może będziesz już tulić Boryska 🙂 a właśnie co z tym imieniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
Ivi daj znać jaki efekt po tej masce 🙂 brzmi ciekawie, czytałam opis. Generalnie drożdże oczyszczają, tak samo polecane są maseczki drożdżowe na cerę z wypryskami. także zainteresowała mnie ta maska... i to bardzo 🙂 i cena atrakcyjna 🙂


Agatko, ja kupiłam tą maseczkę głównie z myślą o "przyspieszeniu" wzrostu włosów!
Jestem dopiero po pierwszym użyciu ale już się w niej zakochałam.
Wczoraj nie mogłam się doczekać kiedy jej użyję 😁
Umyłam włosy, chwilę potrzymałam w ręczniku a później nałożyłam odżywkę na całą długość włosów z uwzględnieniem skóry głowy... Zakręciłam głowę w reklamówkę z Auchan 🤪 😁 😁 😁 i owinęłam ręcznikiem...
Trzymałam 60min, tyle ile program prania 🙂
Spłukałam letnią wodą i widzę, że jest zero obciążenia, włosy są błyszczące i uniesione [bardziej puszyste co nawet zauważyła moja mama].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi polecisz mi ta Odzywke po porodzie jak mi bedą włosy wypadły

Mój m dzwonił ze jedziemy ;-) jutro ok 8 rano
Chyba ze w nocy będzie niespodzianka

Przede wszystkim martwię sie o Boryska bo od wczoraj sie nie rusza, dwa razy sie przeciagnal, nawet po jedzeniu
Tylko w nocy sie "rzucał" przy tych skurczach
Strasznie sie bałam o niego
Dlatego jak w nocy sie nie zacznie jadę do szpitala bo tam będzie pod obserwacja
Ja jakoś sobie poradzę...

Ivi mi nikt nie proponował nic na rozluznienie szyjki, żadnego żelu czy czopka, przecież bym zapłaciła
Magda co do tatoo to chodzi o to ze kręgosłup mam od samego dołu po łopatki wydziarany
Dorobić to mogę sobie coś albo na boczkach albo lopatkach
Zzo podaje sie w konkretny odcinek (krzyzowy?) a ja raczej mam cały zawalony tuszem
Ale mam nadzieje ze lekarz znajdzie choć malutka lukę ;-)
Może odstęp miedzy luskami itp?!? Może byc i tak ze nie znajdzie
A jak ktoś ma "luzniejszy" albo mniejszy tatoo to nie ma problemu z zzo i to ładnie mi wytlumaczono w szpitalu tym razem

Gazu sie raczej obawiam ze zacznę wymiotowac i zrobię sie senna
Myśle ze wydzieranie Buzki będzie najlepsze!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza ja wiem, że ty tak masz, mówiłam o swoich plecach niedorobionych... a od tyłka po łopatki kręgosłup zadziarany ma moja siostra a i tak miała zzo przy cesarce, nie mam pojęcia od czego to zależy, szkoda że mi nie odpisała ta znajoma... no ale cóż...

Już jutro, Izuś!! będę trzymała kciuki i pewno myślami będę z Tobą... poproś swojego żeby dał nam znać jak najszybciej jak sobie poradziłaś Ty i oczywiście synuś 🙂 :*:*:*:*:* BĘDZIE DOBRZE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Ivi polecisz mi ta Odzywke po porodzie jak mi bedą włosy wypadły

Mój m dzwonił ze jedziemy ;-) jutro ok 8 rano
Chyba ze w nocy będzie niespodzianka

Przede wszystkim martwię sie o Boryska bo od wczoraj sie nie rusza, dwa razy sie przeciagnal, nawet po jedzeniu
Tylko w nocy sie "rzucał" przy tych skurczach
Strasznie sie bałam o niego
Dlatego jak w nocy sie nie zacznie jadę do szpitala bo tam będzie pod obserwacja
Ja jakoś sobie poradzę...

Ivi mi nikt nie proponował nic na rozluznienie szyjki, żadnego żelu czy czopka, przecież bym zapłaciła
Magda co do tatoo to chodzi o to ze kręgosłup mam od samego dołu po łopatki wydziarany
Dorobić to mogę sobie coś albo na boczkach albo lopatkach
Zzo podaje sie w konkretny odcinek (krzyzowy?) a ja raczej mam cały zawalony tuszem
Ale mam nadzieje ze lekarz znajdzie choć malutka lukę ;-)
Może odstęp miedzy luskami itp?!? Może byc i tak ze nie znajdzie
A jak ktoś ma "luzniejszy" albo mniejszy tatoo to nie ma problemu z zzo i to ładnie mi wytlumaczono w szpitalu tym razem

Gazu sie raczej obawiam ze zacznę wymiotowac i zrobię sie senna
Myśle ze wydzieranie Buzki będzie najlepsze!!


No i gitez majonez!!! Jutro najprawdopodobniej będziesz tuliła Boryska!! SZOK!!

U mnie w szpitalu nie czekają aż się samo zacznie jak już się zaczęło!
Najpierw dostałam dwa czopy na rozluźnienie szyjki, w 1h zrobiło mi się 3cm rozwarcia [z 1cm], później oxy... zareagowałam więc większa dawka oxy, jakiś lek dożylny na rozszerzanie się szyjki i pod prysznic. Po 1,5h KTG i decyzja, że idziemy rodzić bo już miałam pełne rozwarcie!
Za nic nie płaciłam. Taki urok tej mojej priv kliniki 😁
http://www.narodziny.com.pl/

Będzie dobrze kochana!!!! Jak ujrzysz maleństwo to zapomnisz o wszystkim co złe!
Trzymam kciuki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Izuś trzymam kciuki 😘 jej dopiero pisałaś o tym że jesteś w ciąży, a jutro już maleństwo będzie po drugiej stronie brzuszka 🙂 będzie wszystko dobrze! 😘

Ivi przejrzałam ofertę kliniki, w której rodziłaś i galerię.. no i wydaje mi się że całkiem przyjemnie rodzić w tak przyjaznym środowisku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda okaże sie jutro jak mnie przyjmą i zobaczy mnie konkretny anestazjolog. To pewnie tez zależy od człowieka...
Ja sama dam znać ;-) tel będę miała przy sobie;-) męża tez ;-)
Nawet mam juz przygotowane filmy w razie długiego porodu..

Ivi dlatego ja teraz tez rodze w przyjaznym kobiecie i dziecku szpitalu. W większej części jest to placówka tylko prywatna. A dzięki temu ze wykupilam u nich płatne usługi do porodu to jestem nie tylko pacjentka z NFZ ale normalna Priv pacjentka.
Do tego mam fajna i znajoma Polozna. Mam nadzieje ze to zaowocuje bo nie wiem co wiecej mogę zrobic. I moim marzeniem jest to znieczulenie...

Dzwonilam do bratowej, było to samo tylko 30km od domu szpital. Przyjaciółka Polozna, 4dni przedxterminem. Kazała przyjechać, dali jej oxy i coś przeciwbolowego. Mówi ze prawdziwy bol zaczął sie 30'min przed parciem, matka 3dzieci. Za każdym razem oxy bo podobno jej szyjka ma taka urodę ze sie rozciąga ale nie rozwiera sama.


To Basiu wyprobuje pf od każdej strony ;-)
Ode pozbierać zabawki Niki z podłogi ;-) podobno ruch ułatwia porod ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza czyli co jutro oczekujemy na wiadomosc ile mierzy ile wazy i jak sie czujesz po ? 🙂
ja oxy miałam tez ale nie bede sie wypowiadac i jesli chodzi o bóle i powikłania u mnie i Filipa. natomiast kolezanka tez miała i w ogole nie zadziałąła.puki co rób sobie kapiele jak Cię boli. mozesz sobie przyspieszyc porod np lewatywą to chyba najbezpieczniejsze 🙂 stymulacją sutków. pamietacie te metody? niektórym lewatywa pomogła jak pamietam ale ich juz na forum nie ma.
ja nie widze problemu wbicia sie w kregosłup bo jest to raczej palpacyjny zabieg a nie na oko. tylko widze problem obserwacji miejsca wkłucia po. czyli czy jakies zaczerwienienie sie nie pojawia itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia pytanie : gdzie kupowałąs te pampery active co pisałąs ze wychodza podobnie do dad? bo ja je na noc uzywam i mi sie konczą, ale widze promocje fajne są ale przy rozmiarze 3 a przy 5 jakos mi wychodzi ponad 70 groszy za szt. w realu.tylko ze u mnie jest tylko tesco i real z marketów.
a co do kosza na smieci Filipa tez ma manie hehe u mnie jest kosz w szafce wiec powykrecałam uchwyty bo ilez mozna. a na dworze to niestety trzeba latac.
Agatka sto lat!!!!!!!! ps chyba nie doczytałam masz urodziny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a dzis znalazłam buty w pralce hehehhee. normalnie jest łazienka zamknieta, no nie wiem co te chłopaki robią jak są sami.hehe
Nequitia miesiac miodowy sie skonczył po prostu. ale wydaje mi sie ze wiecej nerwów masz ze wzgledu na obrone. obronisz sie i Ci przejdzie. a kiedy obrona?masz byc pytana tylko z pracy czy z całych studiów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatko, wieczorne porody odbywają się przy świecach i nastrojowej muzyce 🙂
Wszystkie położne są super!
Ja pobyt i opiekę wspominam cudownie !!


W ogóle to wczoraj poprzesuwałam sobie półki i rurki na wieszaki w szafce.
Mój szanowny mąż „myślał” [o ile w ogóle ta aktywność mózgu w kwestiach domowych mu działa 😮 😮 😮 😮 😮 ], że ja sobie z tym żartuję i dlatego zwlekał „tylko” 7 miesięcy z tym demontażem… aż sama musiałam się tym zająć!
A dziś poprzesuwałam fotel i łóżko w pokoju Lenki booooo Panowie od szafy zdemontowali szafę w małym pokoju, a jak tylko wyszli to zadzwonił Pan od kuchni, że jutro przyjedzie montować szafki 😁 😁
Chyba się zaje**** z tym wszystkim jak przyjdzie do sprzątania!


Iza, ja w tym szpitalu płaciłam tylko za wizyty u ginekologa [200zł miesięcznie]. Ale ogólnie można u Nich rodzić po jednej wizycie u lekarza pracującego w klinice i konsultacji anestezjologicznej [100zł] lub jeśli chodzi się całą ciążę u lekarza współpracującego z kliniką 🙂
Reasumując, czasem można już za 300zł rodzić w komfortowych warunkach z miłą "obsługą" i przyjaznymi ludźmi!
Do Łubinowej [tak potocznie mówimy] przyjeżdżają nawet kobiety po 300 - 500km. Mieszkają pod koniec ciąży u rodziny/znajomych lub w hotelu 🙂
Moja koleżanka o której pisałam mieszka w Warszawie i ma babcię w Katowicach u której pomieszkiwała przed i po wizycie oraz dwa tygodnie przed porodem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Gosia pytanie : gdzie kupowałąs te pampery active co pisałąs ze wychodza podobnie do dad? bo ja je na noc uzywam i mi sie konczą, ale widze promocje fajne są ale przy rozmiarze 3 a przy 5 jakos mi wychodzi ponad 70 groszy za szt. w realu.tylko ze u mnie jest tylko tesco i real z marketów.
a co do kosza na smieci Filipa tez ma manie hehe u mnie jest kosz w szafce wiec powykrecałam uchwyty bo ilez mozna. a na dworze to niestety trzeba latac.
Agatka sto lat!!!!!!!! ps chyba nie doczytałam masz urodziny?


Beti, nie wiem czy znasz tą stronę. Zerknij może... http://promobaby.pl/kategoria-pieluchy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szok, tylko 300zł i można rodzić w takich warunkach... to chyba niewiedza powoduje że takie szpitale są mało popularne... wszystkie moje koleżanki rodziły w państwowych szpitalach.. ja nigdy nie słyszałam o takich możliwościach, myślałam, że mimo ubezpieczenia zdrowotnego to trzeba płacić fortunę za takie warunki okołoporodowe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja właśnie już od kilku miesięcy - od stycznia miałam w miarę regularne, raz krótsze, raz dłuższe cykle, ale normalne krwawienie, nigdy czegoś takiego nie miałam.. kurcze blade.. może jakiś torbiel mi się zrobił.. ani żadnych tabsów anty nie biorę.. ech jak nie urok to sraczka. Trzeba będzie się do ginka wybrać, tyle że nic mnie nie boli, żadnych niepokojących objawów, tylko to plamienie..

dzięki Madzia 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...