Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

Hey kochane mamuski, u nas dalej bez zmian, mała dalej daje mi w kość, mało co się w ciągu dnia sama zabawi, czasami wysiadam, a jak u was waga po porodzie? o mnie teraz stoi a niedługo chrzciny i chciałam kupić jakąś sukienkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
ja już nie mam pojęcia co zrobić z moim synkiem i tą jego główką... cały czas trzyma główkę na prawą stronę... już zrobiłam rulon z kocyka żeby ją zablokować... ale gdzie tam, mój mały wiercipiętek tak wykombinował, że wyszedł na swoje, główka na prawej stronie, cały rozkopany, leżał po przekątnej 😁 Dzisiaj owinęłam kg cukru miękkim kocykiem, może taka blokada będzie mocniejsza dla mojego artysty 😁


hej agata moj mały miał to samo tylko cały czas trzymał na lewa strone . cudowałam jak spał przekładałam go podkładałam mu zwinieta pieluszke pod głowke zeby go blokowac az wkoncu sam zaczoł sie obracac i przekrecac głowke na druga strone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie 🙂
U Nas troszkę się działo przez ostatnie dni. Musieliśmy wzywać do Lenki pediatrę w niedziele 😞 Dosłownie leciała z rąk, była osowiała i bałam się, że jest odwodniona albo kij licho...
Troszkę spanikowaliśmy ale wiecie same, pierwsze dziecko to człowiek fisiuje na maxa!
Pani dr zbadała kompleksowo Lenkę, kazała zrobić badanie krwi i moczu.
Ogólnie powiedziała, że Lenka wygląda i zachowuje się jak zdrowe dziecko tylko wykończone upałami lub.... co dla mnie było ciosem na całego.... głodne 😞 Powiedziała, że są dzieci, które nie nadają się na karmienie na żądanie bo raz się przejadają a innym razem nie dojadają... Obie te sytuacje mogą prowadzić do bólów brzuszka.
Wczoraj byliśmy na pobraniu krwi - morfologia w porządku, hemoglobinę ma 14,1 a norma jest do 13,5 dla dzieci, hematokryt też wysoko, krwinek białych ma w normie więc ufff, stanu zapalnego nie ma... no i CRP ma 0,33 norma 5, więc też przewlekłego stanu zapalnego organizmu nie ma 🙂 mocz super, bez bakterii, bilirubiny, białka i glukozy 🙂
To pokasływanie Pani dr oceniła jako jej rodzaj płaczu 😮 ehhh a mnie to i tak spędza sen z powiek.
Powiedziałam o tych zaparciach po modyfikowanym, powiedziała żeby podawać Bebilon HA czyli mleczko hipoalergiczne (wiem też, że dobre jest Bebilon Pepti).
Poza tym mówiłam jej, że Lenka mizernie przybiera na wadze ostatnio...Kazała mi ściągać pokarm i dawać jej z butelki, no i wiecie co? Mój pokarm to jakaś porażka 😞 Im dalej w las (koniec dnia) tym gorzej 😞 Ale walczę zaciekle o laktacje! Może się uda!
No i mam podawać probiotyk Dicoflor 30.
Dziś idę do pediatry żeby pokazać wyniki Lenki. To człowiek, który mnie leczył jak miałam 5 lat, a teraz mam 27lat 😮 zastanawiałam się czy On jeszcze żyje a tu okazuje się, że ma się całkiem dobrze pomimo swoich chyba 100lat 🤪
Wczoraj była u mnie koleżanka z niemal 3 miesięczną córeczką i okazało się, że Lenka wygląda na większą niż mała koleżanki 😁 Gdyby Lenka była grubsza to przy tej dziewczynce wyglądała by jak 5miesięczny bobas 😁 Ale niestety, mała modelka mi rośnie... bo nie dość, że wyrosła, to jeszcze szczuplutka jest i stopę ma 9,5cm 🤪
.
Co do mojej wagi to dramat! Przytyłam w ciąży 23kg a spadło mi dopiero 12kg 😞
Wczoraj musiałam odstawić tabletki antykoncepcyjne, które przepisał mi gin (Azalia). Dostałam najpierw plamienia, to normalne przy jednofazowej antykoncepcji... ale potem taaaaaaaaki okres, że myślałam iż się wykrwawię 😞 Powiedział, że najprawdopodobniej nie nadaję się na taka antykoncepcję... ehhhhhhhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi oj faktycznie się u Ciebie działo... p.s też mam przepisane te tabletki, ale okresu jak nie było tak nie ma (od maja tamtego roku)

A tak w ogóle to Dzień dobry 🙂
U nas już pranie wstawione, Maryśka nakarmiona leży w łóżeczku a ja muszę iść zjeść jakieś śniadanko i wypić kawusie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti no ta ja też sobie utrudniam, bo najpierw wsypuję mleko a później zalewam wodą, jak mam zalać do 120ml, to najpierw leje do 100, mieszam łyżeczką normalnie, żeby się rozpuściło i dolewam do 125ml to 5ml to moje widzi mi się... i już! wiadomo jak nie zamieszasz to zacznie się samo rozpuszczać i zrobi się mniej wody... dlatego trzeba zamieszać i wtedy dolewać... 🙂
drugie pranie wstawione, pierwsze się suszy na słoneczku, Maryśka właśnie się obudziła... zaraz dam jej cyca, przebiorę ją, siebie ubiorę i na spacer idziemy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień doberek Maminki!

U nas nocka minęła tak jak wczorajszy dzień... bezndziejnie, budził się częściej niż zwykle... ja nie wiem o co chodzi, czy on ma nieustannie skok rozwojowy 🤨

Nika dzięki za pocieszenie, mam nadzieję, że i u mojego przyjdzie ten czas, że sam zacznie przekręcać główkę na tą drugą stronę... choć kg cukru zrobił swoje i trzymał główkę prosto 🤪
Beti zmieniam mu strony, ale to nic nie daje, mój mały patrzy w ścianę... 🙃
Ivi to faktycznie mieliście weekend pełen wrażeń... życzę zdrówka Lence! Ja też karmię mlekiem z cycka ale w butelce, mam pewność że dostał odpowiednią porcję, przy cycu nigdy nie wiesz ile tak naprawdę dziecko zje...Ja cały czas ściągam i widzę ile mam mleka... najwięcej w nocy i do popołudnia... im więcej ściągam ty mniej (jednorazowa ściągam od 160 - 120ml, dzisiaj był rekord bo rano ściągnęłam 190ml 🤪 mały zjadł z tego 170, pierwszy raz tyle pociągnął, teraz ściągnęłam 150 i czeka aż zgłodnieje mój terrorysta), efekt taki że raz dziennie na noc dostaje modyfikowane... szkoda, że z cyca nie leci jak z kranu... do oporu 🙂
Co do mieszanki, mój maluch też gorzej się wypróżnia po Bebilonie... zastanawiam się nad kupnem tego Bebilon-u HA, o którym wspomniałaś IVI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
Ja najpierw nalewam wode, pozniej daje mleko.
Dzwonil lekarz jutro do niego idziemy, namowie go na skierowanie.
Mam znow nowy problem. Chyba dziecko mi sie odwadnia, bo nikt mi nie powie ze prawie sucha pielucha od 7 rano do 12 to normalne, poza tym usta ma troche suche. No i mocz strasznie smierdzi a nie powinien miec zapachu.
K**wa ale ze mnie matka, non stop cos.
Placze dzis znow caly dzien, moze ze 3 razy sie usmiechnal a tak to wyje. Temperatury juz nie ma.
Dam mu troche wody jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena Ty nie słuchaj tych debilnych, holenderskich lekarzy, sama mówiłaś że są do tyłka... ja sobie nie wyobrażam nie dopajać dziecku przy karmieniu mieszanką... wiadomo, że takie mleko jest gęściejsze... daj mu herbatkę albo wody... To nie jest normalne sucha pielucha od 5 godzin i śmierdzący mocz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i smierdzacy mocz to tez nie jest normalne. Po herbatce troche nasiural.
Po szcepionce pobil rekord....10 godzin spal, ale w dzien w ogole nie spi, chyba ze u mamy na rekach, ale ile mozna!!!
Teraz w nocy budzi sie o 4-5 rano, wtedy biore go do lozka, przytule i spimy do 6-7, takze w nocy jesc nie dostaje.
To jest taki tulaczek ze szok, kiedys byl bardziej samodzielny, sam sie bawil. Po przyjezdzie babci, po 4 dniach zrobil sie absorbujacy. Moj Wojtek juz opieprzyl babcie ze go ciagle nosi a my pozniej mamy meksyk, no ale wiadomo, babcia rozpieszcza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 ja wiem doskonale jak to jest. Malego juz w gondoli nie zabieram bo za ciezko mi po schodach do piwnicy po kolka. Jak wychodzimy to biore go w siodelku. Tez sie wybieram na zakupy, ale maly nie da mi sie nawet umyc. Do mnie tez przyjaciolka juz nie przychodzi, ale jakos mnie to nie dziwi. Mamy z Wojtkiem zasade ze trzeba liczyc tylko na siebie. Tak wiec trzeba zacisnac zeby i jakos sobie radzic nawet ze lzami w oczach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobitki
u mnie dzis swieto-sofijka ciagle spi z malymi przerwami na jedzenie-od urodzenia mialam taki luks 1 raz...dzis zaczyna sie u mnie znowu remont 😞 juz jestem zla na dodatek mo glupi chlop zawsze sobie do pomocy wezmie jakiegos zula z przeszloscia i mu nie przetlumaczysz bo go do takich ciagnie ech matol jeden! mialam jechac do mamy ale i ona sie nie odzywa co za dzien 😞

mamuska- a moze jemu zaladeczek nie wydalal przez te za duze porcje?chetnie pije wode?jak tak to wciskaj mu przed kazdym posilkiem max ile mu sie zmiesci a potem mliko-szkoda maluszka ciagle mu cos dokucza a jak z jego przeziebieniem?

beti-moze sasiadka zazdrosna 🙂 😎

aha zaponialam MOJA MYSZKA SPI CZASEM Z OTWARTYMI OCZKAMI HEHEHE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie mysle o tym zrywaniu desek i robieniu kuchni i lazienki od podstaw 😞
a wozka z mala tez nie mam sily nosic to mam patent:mala do lozeczka lece z torba i wuzkiem wkladam do auta(zeby nikt nie podpitolil) wracam po mala (ktora niose na rekach) wkladam ja do auta do budy montuje wozek i cisne(ja w kamienicy mieszkam a schody zakrecone jak muszla slimaka)

beti do szkoly????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku co za dzień do du**... albo ja tylko tak mam dzisiaj... ech... zmuła jakaś... dzisiaj na rehabilitację uderzam... sama, autobusem... oby jacyś życzliwi ludzie mi pomogli wózek wnieść... nażarłam się strasznie i leżę...
beti ja już byłam z Małą w szkole... 🙂 wszystkie babki z dziekanatu i sekretariatu musiały do Marysi pogadać 😁 mam nadzieję że wykładowcy też tak miło zareagują bo w niedziele idę załatwiać wpisy zaległe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...