Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam serdecznie wszystkie Mamusie 🙂
Ja jeszcze w dwupaku,a termin mam na jutro...Pomyslalam ,ze doswiadczone ,swieżoupieczone Mamy beda umialy podpowiedziec ...Jestem na etapie poszukiwania laktatora..i tu jesat dylemat ,reczny kontra elektryczny....Zastanawiam sie miedzy Medela Electric,a Aventem elektrycznym..a moze jeszcze inne sa godne polecenia ,albo reczne sa lepsze? Sama sie motam i jesli ktoras umialaby mi pomoc to bardzo prosze o rady tu na forum ,albo o wiadomosc prywatna ...Z gory dziekuje ,pozdrawiam i milego dnia zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry wszystkim w ten piękny poniedziałek 🙂

Asiu bardzo chętnie piszę się na ten spacerek 🙂

Gosiaczek po Tobie rzeczywiście nie widać, żebyś niedawno była w ciąży 🙂 a Lenka taka kochana 🙂

McDa87 ja walczyłam z ropiejącym oczkiem od porodu, nic nie pomagało więc w końcu wybrałam się do lekarza, przepisał mi kropelki do oczu, używałam tych kropelek i dodatkowo masowałam skórę pod oczkiem i po dwóch tygodniach jej przeszło 🙂 moje krople nazywały się dicoftineff i kosztowały 8,50zł 🙂

darka Twój młody to normalnie mały żarłoczek 🙂 hehehe... moja nigdy nie zje więcej niż 120ml. zwykle nawet zostawia ze 20ml... i je co 3 godzinki 🙂 ciekawe czym to jest...choćbym jak chciała to nie wcisne Martynce więcej niż te 120 ml.. .. a tak poza tym to Twój młody chyba zakochał się w tym baloniku 🙂 🙂 🙂

U nas już od paru dni Martynka śpi od 20 do ok 5:30, ciekawe jak długo to potrwa.
Wczoraj chyba miała pierwszy napad kolki (albo moze to zwykly ból brzuszka) płakała rzewnie przez godzine a ja nie umiałam jej pomóc, uspokoiła się dopiero po kąpieli.

Dziewczyny powiedzcie mi czy Wy też tak macie, że bolą was mięśnie po porodzie. Mnie dokładnie bolą uda od wewnętrznej strony i mięśnie tu bliżej krocza i czuje się jakbym po prostu miała niekończące się zakwasy. Tak jest od porodu..teraz nawet bardziej mnie bolą niż wcześniej.

Super że dzisiaj znowu piękna pogoda 🙂
Miłego dzionka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia668775 napisala:
A i ide na masaż plecków bo po ciąży albo po znieczuleniu przy cesarce coś jest nie tak i bardzo mnie bolą codziennie , nawet brałam po 2 paracetamole dziennie 😮

tez to mam, taki ból w środkowej okolicy pleców , ale zobacz nie pomyślałam ze to od znieczulenia, raczej ostatnio wiązałam to z moimi szaleństwami na trampolinie, myślałam ze sobie nerki poobijałam , a teraz boli najczęściej przy ponoszeniu czegoś cięższego i przy schodzeniu ze schodów
monia co do przygotwan to taniego ksiedza zycze 😁 😉!!!
A Tedit wczoraj miala miec chrzciny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry!!!

darka mam taki sam leżaczek jak Ty 🙂 ale wymontowałam z tego pieska baterie bo mnie wkurzał jak ciągle grał i grał...

Mały jest przeziębiony 😞 w sobotę wieczorem zaczął kaszleć. Wczoraj kaszlał już więcej i smarkał, do tego ma podwyższoną temperaturę, idę z Nim dziś do pediatry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczynki! 🙂

Ja po bardzo udanym weekendzie u rodziców 🙂 Wcale nie odczułam,że mam dziecko! Mama przyszła z pomocą i zajmowała się Małym 🙂 A ja się byczyłam caluśkie dwa dni 🤪 Z przerwami na karmienie 😜

Emilciu prawdę mówiąc ja jestem przeciwna antykoncepcji hormonalnej ☺️ Dlatego też nie biorę żadnych piguł 🙂 Zbieram na automat z prezerwatywami 😁 Trochę może wieję średniowieczem w tej kwestii, ale leków boję się jak ognia... ☺️

Megan wariacie, masz siły myśleć o kolejnym dziecku? 😁 Mi póki co ani się śni 😜
I jak cycki po solarce? 🙂

Gosiaczek bardzo fajnie z córunią wyglądasz 🙂

Darka a Oskarek wcale nie wydaje się taki malutki 🙂 Rośnie Okruszek 😉

Wercia dużo zdrówka dla Patryczka!
Mnie w nocy zimno talepało i doszedł ból głowy... Myślałam,że łapię temp., ale już wszystko oki 🙂

AnjaP braciszek zakochany w siostruni... Fajne masz dzieciaczki.
Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiulkaZG83 generalnie avent jest bardzo popularny ze względu na dość przystępną cenę ale Medela w mojej opinii jest marką lepiej wyspecjalizowaną w laktatorach ,electric zbiera mnóstwo pochwał, sama korzystałam przy obu ciążach z medeli więc polecam 😉

Wercia no to ogrom zdrówka dla Patryczka,oby jak najszybciej minęło, no i popatrz na to z dobrej strony, ciałko powalczy i troszkę swoich przeciwciał zdobędzie 😉

A co do ilości jedzenia, córcia urodzona 2 650g i jadła praktycznie po 220 ml w wieku 2 miesięcy,lekarka się za głowę złapała jak usłyszała, po czym skwitowała że przemiana materii po mamusi, coś w tym jest, kruszynki urodzeniowe często jedzą dużo 🙂 chociaż Maks też wsuwa ale tak około 180ml x5 na dobę, a od 4 dni wmuszam regularnie picie, koniec laby, nie może nie pić i powiem, że już nie płacze przy cherbatce choć przewala ją językiem nim połknie i minę ma nietęgą ,ale jakoś idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my już po spacerku,pogoda dopisała ale już nie jest tak upalnie jak wczoraj .Dziś wieje chłodny wiatr więc ja w kurtce 🙂


Laski jak długo zamierzacie karmić piersią ja tak myślę do 4 miesiąca 🙂 Tylko zastanawiam się czy mała nauczy się pić z butelki ☺️ Nan pro nie chciała pić jak chciałam ją wieczorem dokarmiać 😞 więc chyba spróbuję Enfamil 😉 no ale mam jeszcze czas.a czy któraś mamusia karmi może mlekiem Bebiko ????????


Wercia dużo zdrówka dla Patryczka 😘


Emilia to się wybyczyłaś 🤪


A tak z ciekawości co do chrzcin ile wkładacie w kopertę ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem ale Ci dobrze ... mało, że przeleniuchowałaś cały weekend do nam się jeszcze tutaj chwalisz i gula robisz...osz Ty 😜

Wercia trzymamy kciuki za Patryczka, żeby szybko wyzdrowiał 😘

a mnie się w dalszym ciągu dzisiaj nic nie chce 😞 nawet jeszcze nie byłyśmy z Martynką na spacerku...trzeba się w końcu wybrać.:blus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie po weekeendzie 🙂
Ja mialam meza na sobote i pol niedzieli takze wekeend zaliczony do udanych 🙂
Narazie dam tylko foteczki a napisze pozniej.
Darka ale Twoj maly pocieszny.
Gosiaczek bardzo ładnie wygladasz 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/580/zdjcie0067lc.jpg/][IMG]http://img580.imageshack.us/img580/5185/zdjcie0067lc.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/5/zdjcie0385a.jpg/][IMG]http://img5.imageshack.us/img5/2737/zdjcie0385a.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ramonka ja widzę,że Ty sobie wspaniale radzisz 😉 Piękne masz Gwiazdy 😘

Gosiaczek Ty naucz Martynkę częstować Papcia środkowym palcem! 😉 Ja już Olka szkolę, fakolec jak talala dla upierdliwego Ojca 😁

Emilia ja tam zamierzam karmić nawet do roku 🙂 Na pewno do 4 miesiąca bez dokarmiania, a później czas pokaże 🙂 Raz- najzdrowiej, dwa- wygoda, trzy- oszczędność 🙂 I tego się imam 😉

Gosiaczek to chyba Ty pytałaś o te bóle mięśni i zakwasy 🤨 Ja do dzisiaj trzymam się za kość łonową przy siusianiu ☺️ A uda od środka też dają w palnik 😮 O akrobacjach mowy nie ma.

Głowa mi pęka, chyba ciśnienie skacze 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

My dziś spędziłyśmy cały dzień u mojej mamy na podwórku 😆

Dzięki dziewczyny za miłe słowa, no ale muszę jeszcze popracować nad brzuszkiem 😉

darka9118 i ania_1988 super fotki 😁

wercia82 dużo zdrówka dla Patryczka i buziaki od cioci i Lenki 😘

emiliaeem o te mięśnie to nie ja się pytałam tylko chyba ania

Ramonka104 ale masz słodkie dzieciaczki a te duże oczka to pewnie po tatusiu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_1988 Martynka cudna i ten języczek super 🙂


ramonka śliczne masz księżniczki 🙂


A ja ululałam moją gwiazdę i chciałam obejrzeć Pierwszą miłość , a tam lecą mistrzostwa europy w siatkówce 😠


megan a ty do kiedy masz zamiar dawać cyca i ewentualnie jakie później mleko wybierzesz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar karmić do 6 miesięcy...tzn do 4 wyłącznie piersią od 4msc z 2 razy dziennie i w nocy a mleko to bebilona dla dzieci z tendencją do kolek i zaparć a jeśli wszystko bedzie ok to zwykły bebilon. tylko że teraz tam mówie ponieważ pewnie cięzko mi będzie odstawić mojego bobasa od cyca..bo na samą myśl już mi jest przykro.. zobaczymy czas pokaże...a jak będzie chcial to może i do roku teraz jest mi ciężko określić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry wieczor

Cos ostatnio cisza na naszym forum czzby pogoda nas zmietla na dwor ja dzis tez z malym bylam na spacerku u jego kolegi bartusia ktory jest1,5 miesiaca starszy ale juz powoli go doganiamy 🙂

Maly prubuje zasnac ciekawe co mu z tego wyjdzie

Glodomor dzis juz zjadl mniej ale nie dostal cycka bo produkuje na noc cos mi sie wydaje ze ja za miesiac strace pokarm calkowicie nio trudno pojdzie niestety kasa na mleko ktore schodzi jak swieze buleczki przez polowe ciazy kapalo ze mnie a teraz nagle kran sie zakreca 😞

werciazdroweczka dla patryczka biedaczek dopadlo go ale teraz przynajmniej organizm wie ze musi zaczac walczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z wieczorka 🙂
Emilia ja to juz dokarmiam mala mleczkiem Nan1,i nawet smakuje Blance.Na poczatku karmilam Bebikiem ale miala wysypke po nim.Ja mam zamiar tak karmic jeszcze do konca wrzesnia,bo z poczatkiem grudnia wracam do pracy to bede oduczac powoli od cycusia.
Emiliaeem kobieta wiele musi udzwignac na swoich barkach 🙂Ale my silne to dajemy rade 🙃Mam pytanko chodzisz jeszcze w tym pasie?pomaga cos na brzuszek?bo ja teraz jezdze na rowerku stacjonarnym.
Gosiaczek ja tez jeszcze musze zgubic brzuszek,ale to brzuszki pomoga wiem to z autopsji.
No i tak moje dwie córunie podobne do taty,on ma takie duze oczy. 🙂ale moze dam tu foteczke na forum..
Megan ja mialam dwie cesarki,ale przerwa miedzy nimi 5 lat prawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Kochane,

my już po chrzcinach.
Wszystko się udało. Lenka była grzeczna a my dzięki temu mniej się stresowaliśmy.

Lenka z chrzestną



Kochane Maleństwo
http://img23.otofotki.pl/obrazki/yg329_DSC00900.jpg
http://img23.otofotki.pl/obrazki/po63_DSC00850.jpg

Ale mam do nadrobienia czytania...postaram się jak najszybciej nadrobić.

Miłego wieczorku 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
Niestety nie mam czasu czytać dokładnie wszystkich waszych postów i nie wiem, czy temat ten już się pojawił. Czy któraś z was dostała już okres? Wygląda na to, że ja dziś go dostałam, a to dopiero minęło 7tygodni od porodu. Czy to możliwe? Nadmienię, że regularnie karmię piersią.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

znowu dawno mnie nie było, ale ostatnio brak mi czasu 😞

dzisiaj byliśmy na szczepieniu, było troszkę płaczu ale w granicach normy 🙂 także źle nie jest, najlepsze było to że Paulinka solidarnie płakała 😁 😁 😁
a ważymy już 5200 g 🙂 rośnie Weronika 🙂

i dostałam w niedzielę okres, fuj!!!!!
i taki jest przed ciążą, straszne 😞 😞 😞

ania_1988
to super że się spotkamy, już nie mogę się doczekać

Edyta śliczne zdjęcia z chrztu 🙂 i super że wszystko się udało!
aaa i znalazłam Cię na fb i wysłałam zaproszenie 🙂

Ramonka, Gosiaczek
śliczne zdjęcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie karmiłam i mój mały terrorysta wszystko zwrócił...przebrałam go i poszedł spać...nie jadł już...co do brzucha ja chodziłam w pasie...2 dni....bo brzuch mnie bolał tzn podbrzusze ale ja po cesare jestem więc raczej jeszcze nie mogę...nie wiem ile ważę bo mój mąż położył wagę na pralce jak była włączona...akurat było wirowanie spadła i się rozleciała w drobny mak....mam nadzieje że waga ruszyła bo normalnie się pochlastam 😠 ważyłam przed porodem 58 a teraz 70!!!! przy wzroście 167
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam porannie 🙂
tedi26super wygladałyście w tak waznym dniu - chrztu - dwie damy 😉
ja wczoraj wybłam 1 raz na rozmowie z naszym proboszczem i poprostu takiego ksiedza nie znałam , normalnie jak kumple, posmialiśmy sie , porozmawialiśmy , zrobił na mnie super wrażenia. Nie było mowy o pieniążkach za mszę i chrzest ale połozyłam 50 zł i stwierdził , zę mam za duzo kasy ?!- ale i tak zostawiłam , bo co to jest 50 zł. Wspomniał ,z ę nasza Wiktorynka bedzie jako 1 dziewczynka i 3 chłopcow 😁, wiec 24 wrzesnia jest ten dzień .
emilia1pewnie nalezysz do kościoła Józefa z tego co wiem bo przyszła matka chrezsta niuńki ( siostra meża) była tam po zaswidczenie i tez ksiądz rewelacja wiec myśle, ze ile chcesz dac tyle starczy 🙂 , tym bardziej ,ze jak będzie msza to też będą zbierac na tacę .
A i najważniejsze - Wiktorynka przespala dzis bez budzenia od 23 do 5 rano , obudziła sie na jedzonka zjadła ( mało) bo 110 ml i dalej garuje do teraz 😁
Życzymy z Wikcią wszystkim miłego dnia , pa. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...