Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Bry!

Lusi-Mam nadzieję, że Twojej siostrze nie dolega nic poważnego!Swoją drogą moja starsza siostra też jest w czwartej ciąży- termin ma na lipiec. 😁 Podziwiam je z taką gromadką można zwariować. Zresztą sama wiesz jak jest hehe, skutecznie wyleczyli Cię z myśli o rodzeństwie dla Łucji 😜
Co do pomysłów na dzisiejszy dzień, brak.Póki co kupiłam mu kartę walentynkową i to wszystko hahah.Niestety nie potrafię robić prezentów.Ale myślalałam o jakimś winku i jedzonku- podobnie jak Ty. Więc jak już znalazłaś jakiś super przepis to daj znać.Chętnie zgapię 😜


U nas ogólnie nudy, nic się nie dzieje poza zwykłymi prozaicznymi sprawami.Jedyne co to już od ponad miesiąca zwlekamy ze szczepieniem Lili, bo ciagle jest jakaś niewyraźna.Jak tylko zadecydujemy,że np. we wtorek idziemy na szczepienie to zaraz robi jakieś dziwne kupki,budzi się po nocach z jękiem,zaczyna kaszleć i ogólnie jest jakaś rozdrażniona itp.Ale mam nadzieję,że w przyszłym tygodniu już nam się uda 🤪

Miłego dnia mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczynki 🙂
No to mamy dziś Walentyki 😁 Szczególnie ich nigdy nie obchodzimy, ale małym kwiatuszkiem nie pogardzę 😜
Lusi nie wiem czy lubisz łososia, ale mam fajny przepis na makaron z łososiem, może nie jest to danie najtańsze, ale szybko się je robi. Moja Leni się nim zajada, tylko jak robię również dla Niej to nie daję wina. Oto przepis ( dla Ciebie Wkreciara również) :

Fettuccine z wędzonym łososiem
2 - 3 osoby

1 paczka włoskiego makaronu fettuccine (szerokie wstążki)- ja kupiję tagiatelle (fajny jest z Lidla)
1 cebula pokrojona w kostkę( ja daję pół)
150 g wędzonego łososia (płaski plaster np. z Biedronki)
1/3 szklanki białego wytrawnego wina,
350 ml śmietany 30%,
3 łyżki masła,
natka pietruszki,
sól, świeżo zmielony pieprz


Na maśle na patelni zeszklić cebulkę, dodać wino( zamiennie z wodą), odparować, aż masa będzie gęsta. Wlać śmietankę, chwilę pogotować by sos zredukował się do pożądanej gęstości. Dodać posiekaną natkę i przyprawy, a na koniec pokrojonego w paseczki łososia. SMACZENEGO 🙂

Wkreciara my tak jak Wy ostatnio, nieciekawe nocki mamy. I chyba też nam się szczepienie przesunie.
Lenka coś od dwóch dni strasznie rzuca się w nocy, podkurcza nóżki, boję się, czy nie ma przypadkiem infekcji układu moczowego. Dziś łapałam siusiu. Oj zobaczymy jakie będą wyniki. Dziś w nocy od 1 do 3 nie spałyśmy, oglądałyśmy Elma, i takie tam. Jestem wykończona.
Aha i mamy kolejnego ząbka, w końcu wyszła dolna dwójka, czekamy teraz na drugą.

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,

ewelek,przepis wygląda bardzo obiecująco, tylko niestety muszę z niego zrezygnować, bo wczoraj na obiad zrobiłam makaron z tunczykiem i brokulami i zostal jeszcze na dzisiaj. TAkże na ten moment mamy dość makaronu :P Znalazlam za to fajny przepis na salatke :http://kotlet.tv/pyszna-salatka-walentynkowa Z tym, że przeraża mnie cena granatu, więc jeszcze się nad nią zastanawiam i do tego myslę o piersi z kurczaka w cieście francuskim. Walentynki świętujemy jutro, więc mam jeszcze chwilkę na zastanowienie. Ale przepis z łososiem na pewno wykorzystam, bo go uwielbiam 🙂 ( JUż dodałam do swoich przepisów).
A z Lenką może te nocki są gorsze ze względu na zęba, mam bynajmniej taką nadzieję, żeby tylko nie infekcja!!!

Co do szczepienia to my też odwlekamy, właściwie to konkretnego terminu u nas nie ma, ale powinnyśmy pójść między 16 a 18 msc życia. POczekam aż zaczną po nas wydzwaniać 😎

wkreciara, ja zwariowałabym z taką ilością dzieci jak moja siostra. Z tym, że u nich teraz to wpadka. POza tym mam z nią dość słaby kontakt i nie jest dla mnie wzorcem matki.

U nas Łucja ma manię ubierania, cały czas chodzi w domu w swoich kozaczkach i czapce. Co chwilę zakłada też spodnie na śnieg.Zaczęłyśmy tez już konkretnie akcję nocnik. Codziennie od godziny 17 biega bez pieluchy, sama jeszcze nie czuje , że chce siku, ale za to grzecznie co jakiś czas przychodzi, zdejmuje spodnie i siada na nocnik. Wieczorem mamy kolekcje obsikanych getrów, ale jest już coraz lepiej 🙂

MIłego miłosnego dnia, życzę jak najwięcej przytulanek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny sorki ze się nie odzywałam ale kom mi się 3 razy zepsuł a do tego zablokowali mi neta i jeszcze nie miałam czasu bo z moim m 9 lutego braliśmy ślub kościelny i w ciągu 2 tyg. musieliśmy wszystko załatwiać podajcie mi swoje nazwiska to was odszukam na fb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,

Gosia przede wszystkim ogromne gratulacje z okazji ślubu!!!!
CO do drzemek to u nas 1-1.5 h, także szału nie ma 🙂 Plus do tego min. 30 min. lulania:angry

Jak tam dziewczyny minęły walentynki, zaskoczyli Was jakoś Wasi Mężczyźni? Ja dostałam wymuszonego kwiatka, później przypaliłam kolację, bo Mała nie chciała usnąć i za długo w piekarniku wszystko leżało 😜 NO ale cóż liczą się chęci :P


MIłego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
długo mnie nie było. Czasem jak mi się udało to was podczytywałam ale jakoś nie miałam co pisać a poźniej jak już chciałam to nie było jak 😞 ostatnio okres mi się spoźniał 🙂 a co za tym idzie Misiek będzie miał mieć rodzeństwo 🙂 dzień po zdrobieniu testu zaczął boleć mnie brzuch i dostałam plamienia... 😮 a wieczorem wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem ciąży pozamacicznej 😮 😞 niestety podejrzenia okazały się prawdziwe i musieli usunąć płód laparoskopowo 😞 w środe wróciłam do domu i się kuruje ale już jest lepiej.
A ostatnio byłam z miśkiem u alergologa i jak się okazało jest uczulony na psa 😞 😞 😞 😞, brzoze i leszczyne a za mieisiąć testy pokarmowe.
Jutro postaram się was poczytać bo nie mam pojęcia o czym pisałyście 😞
miłego weekendu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya o kurcze strasznie mi przykro. Biedna, aż nie wiem co napisać. Odpoczywaj 😞
Gosia gratulacje z okazji ślubu.
Lusi tak jak napisałaś liczą się chęci. U nas jakoś było ich brak. Nie obchodziliśmy tego szczególnie.
Wkreciara a jak tam jazdy Ci idą?

Lenka śpi od 1 aż nawet do 3 h 😉 jak jest w domu, bo w żłobku to krócej.

Ja dzisiaj tak krótko, bo czekam na gości, przyjedzie moja siostra z mężem i chrześnicą. Oni idą na Mayday, a my będziemy zajmować się malutką.

Miłego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O cholera!
Anya- strasznie Ci współczuję, mam nadzieję, że już się dobrze czujesz!Co do Miska to też nienajlepsze wieści 😞 😞 😞 I co teraz zrobicie z psinką?

Ewelek- Jak się czujesz z dwójką maluchów pod opieką? Swoją droga Twojej siostrze i szwagrowi zazdroszczę, też bym chetnie poszła na Mayday 😜

Lusi- no to walentynki mieliście wesołe 😜 Mnie mój M zaskoczył, bo kupił mi dwie kolejne częście Greya haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane!

Mam do Was małe pytanko.Powiedzcie mi do jakiego lekarza powinnam sie udac?Chodzi o mój brzuch 😞 Kurcze od grudnia ćwiczę,odchudzam się a on jest wydęty i wyglądam jak w ciąży 😞 Boczki mi ostatnio spadły i ten wstrętny brzuchol bardzo się odznacza 😠 Nie mam pojęcia do jakiego lekarza się udać,żeby nie zbagatelizował sprawy.Martwi mnie to tym bardziej,że jestem bardzo nerwowa, brzuch mnie ostatnio boli i w ogóle nie czuje się najlepiej. Przydałoby się,żeby lekarz dał mi skierowanie na jakieś badania w związku z tym. Będę wdzięczna za wszystkie rady.
Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

No to mamy we Wrocławiu znowu zimę 🤢

Wkreciara kurcze, mam ten sam problem, został mi duzy brzuch po ciąży. Chociaz przed ciążą nigdy nie był plaski. Może najpierw wybierz się do internisty, a on pokieruje Cię dalej.
A z dwójką dzieci powiem ciężko, niby były to 3 h. Ale wiadomo człowiek tak nie zna czyjegoś dziecka, i nie wie jak czasami reagować na niektóre rzeczy. Lenka przy tym zazdrosna była, jak tylko wzięłam małą na ręcę, to łzy w oczach. ale ogólnie daliśmy radę.
A co to za kropki?
Lusi where are You?
Anya jak się czujesz?

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!

Ewelek-Wczoraj byłam u dietetyczki na wizycie kontrolnej i ona kazała mi iść do rodzinnego po skierowanie na badanie jakieś tam bakterii ( nie pamiętam nazwy).Powiedziała, że o tej porze roku bardzo często występuje tym bardziej jeśli zmieniałam nawyki żywieniowe.I ta bakteria właśnie powoduje wydymanie brzucha,ból,naprężenie,wymioty itp. Już jestem zapisana do rodzinnego, ciekawe czy mi da skierowanie na badania, oby tak!
Wiadomo, że swojego berbecia już znasz i wiesz jak go podejść, co innego z cudzym , ale myślę że na pewno dałaś sobie świetnie radę.Teraz tylko powiedź czy aby zdania nie zdążyliście zmienić w spawie rodzeństwa dla Lenki?! 🙃

Oj dziewczynki, widzę że troszkę się obijacie i zaniedbujecie nasze forum 😜 Nieładnie, oj nieładnie.

A ja zaczynam przeżywać prawko.W czwartek wyjeżdżę już 21 godzin, buuuuu.Co ja zrobie bez mojego super instruktora?! Serio trafił mi się ekstra facet.Zero stresu podczas jazd nie krzyczy, jest zabawny, potrafi zwrócić uwagę nie obrażając, w ogóle fajnie mi się z nim jeździ.Zawsze poprawia mi się humor podczas jazd. 🙂Już mu ostatnio mówiłam, że jak zdam to go zatrudnię na stałe jako pilota hehe.
Lili póki co zdrowa, tylko przylepa straszna.Jak wracam po jazdach to siedzi na mnie non stopem.I to dosłownie siada mi na kolanach i każe się soba zajmować 🙂

Mam nadzieję,że u Was wszystko gra.
Miłego dnia mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,

przepraszam za milczenie 😜

Wchodzę a tu nieciekawe wieści.
Anya, bardzo mi przykro. A testy alergiczne robiłaś skórne czy z krwi, bo one ponoć u tak małych dzieci nie są zbyt często wiarygodne. Mam nadzieję, że uczulenie miną Miśkowi.

wkreciara, oj musiałaś mieć wenę, żeby M. potraktować zimną wodą. Na pewno sobie zasłużył, także brawa za odwagę 🤪 Super, że jazdy przypadły Co do gustu, no i instruktor też 😉 A powiedz mi jak Twoje nastawienie do nowego egzaminu teoretycznego? A tak a propos jeszcze Twoich dolegliwości brzuszkowych, to tak mi przyszło do głowy, może zrób sobie USG jamy brzusznej, kto wie, czy coś się tam nie kryje.
Wkreciara mocno Was zasypało, bo mój M. dzisiaj jedzie w Wasze strony i trochę się obawiam, czy go gdzieś jakaś śnieżyca nie zastanie?


ewelek, Twoje zapytanie od razu stworzyło mi w głowie skojarzenie i teraz mi się nuci piosenka ze Scooby Doo 🙂 JAk Lenka, chodzi już do żłobka? Minęło choróbska?

U nas normalnie śnieżyca..wieje, śniegu do łydki i cały czas nie przestaje padać. A miało być juz tak wiosennie 😞


Miłego dnia

P.S. ewelek, u nas dzisiaj obiadek z Twojego przepisu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
gosia gratulacje!!! Co do drzemek miśka to śpi od 1 do 2,5 h a ostatnio przespał 13 godzin jak zasnął 0 20 tak wstał o 9 🙂
lusi i wkręciara tesy robiłam skórne i mam nadzieje że to wszystko się zmieni a z psem nic nie zrobimy bo co mamy zrobić? Ja też jestem uczulona na psa i jakoś daję radę 😜 jak nie przytulam się aż tak strasznie to jest ok gorzej jak się z nim bwię tak strasznie bo wtedy jestem cała czerwona i wszystko mnie swędzi ale to tak sporadycznie. Poza tym terapia wstrząsowa czasem jest najlepsza.
wkręciara co do brzucha też bym poszła najpierw do internisty i mam nadzieje że twój cię wyśle gdzie trzeba bo mój internista to ma niezłą olewkę 🤢
mam nadzieję że to jednak nie bakteria i że wszystko wróci do normy 🙂 co do prawka to ja uwielbiam jeździć a od kiedy zmieniłam samochód to wogóle bym z niego nie wychodziła więc wiem co czujesz :P
wkręciara nie zapomnij dać znać co i jak po wizycie u internisty.
ewelek dzięki czuję się już znacznie lepiej 🙂
nic uciekam bo misiek ciagnie 🙂
miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!

Byłam u tego cholernego lekarza.Przesiedziałam w poczekalni 1h a w gabinecie 20min- masakra jakaś.Jak nigdy mierzył mi ciśnienie, osłuchiwał z przodu z tyłu,zajrzał do gardła,brzuch mi pogniótł.Kuźwa a mnie się tak strasznie tego dnia śpieszyło, normalnie na złość.Efekt jest taki, że skierowania na bakterie nie dostałam 😠 on uważa, że to wina mojej tarczycy i nerek, twierdzi, że są niewydolne.Dostałam cała listę leków, których nie wykupiłam , bo nie ufam temu lekarzowi.Ostatnio przy drobnej infekcji gardła dał mi antybiotyk 500mg. Faktycznie co mnie martwi to nerki, bo po powrocie do domu jak już leżałam w łóżku strasznie zaczęły mnie boleć.Jedyne co w tej chwili mogę zrobić to ograniczyć jedzenie,dużo pić i tyle.Zobaczymy co będzie.

Anya- Ja na Twoim miejscu pewnie postąpiła bym tak samo- nie wyobrażam sobie, żebym mogła oddać naszą kotkę 😞 Co do swędzenia to pewnie masz w apteczce coś odczulającejego, na wszelki wypadek 😜

Lusi- przepraszam, że z takim opóźnieniem ale wcześniej nie dałam rady.Akurat tego dnia jak Twój M. był w moich stronach to szalała burza śnieżna 😮 Mam nadzieję, że dotarł do Ciebie cały i zdrowy.Hmmm a czego miałabym szukać przez USG?

Miłego Dnia mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,

wkreciara, na szczęście mój M. wrócił cały i zdrowy,ale mówił, że jechało sie strasznie. To Ci się udała wizyta u internisty. Dlatego ja jestem zdania,że służba zdrowia powinna zostać sprywatyzowana, bo jak człowiek czegoś potrzebuje to i tak musi iść prywatnie 😠 A co do USG, to wiesz, zawsze lekarz może coś znaleźć 😉tak na poważnie to sprawdzi czy wszystkie narządy są odpowiedniej wielkości, czy nie ma jakiś zmian patologicznych itp. NO ale najpierw to lepiej zrób te bakterie, o której mówiła dietetyczka!

anya, jak ja CI zazdroszczę 13 godzinnych nocek, też bym takie chciała.

MIłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Lili już od dawna przesypia całe noce.Chyba,że liczyć nocne sprawdzanie czy mama jest obok 😜Czasami tylko jak ma gorszy dzień albo choróbsko zawitało to często marudzi,popłakuje i się przebudza. Od jakiś 2tyg wstaje o 7-7:30 - wcześniej potrafiła spać do 8-9 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wkręciara widze że masz podobnego lekarza do mojego 🤢 przykro mi 😞 jak czujesz że faktycznie coś jest nie tak to może lepiej iść prywatnie i zrobić wszystkie potrzebne badania niż poniej mieć wyrzuty że się czegoś nie zrobiło.
co do spania to misiek nie zawsze śpi 13 godzin ale zdarza mu się 😜 śpi zazwyczaj 12 godz. 😜 😁 😁
ale w nocy chociaż 2 razy musze do niego iść podać mu picie przytulić się chyba że idę z nim spać to wtedy jak mnie czuje to się nie budzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!

U nas niestety nieciekawie weekend minął.Lili z soboty na niedziele w nocy wymiotowała i miała gorączkę ponad 39 s.C.Szczerze byłam w szoku, Lili nigdy dotąd mi nie wymiotowała,a wtedy prawie mi się zadławiła 😞 Bo wszystko zaczęło się na leżąco, dopiero ja ją podniosłam z wyra.Oczywiście noc nieprzespana wieczna walka z gorączką, nie chciała spaść poniżej 38 s.C. Biedna dostała 4 czopki z paracetamolem, a w ciągu dnia zmieniliśmy na ibuprofen i dopiero wtedy spadła do 37. Całą niedziele ją obserwowaliśmy, bo byliśmy gotowi żeby zabrać ją do jakiegoś lekarza , ale w międzyczasie nic więcej się nie działo,nawet rozrabiała przez chwilę albo szła spać.Dzisiaj byłyśmy u lekarki, ale jednoznacznie nie wie co jest przyczyną.Kazała nam ją obserwować,dawać lekarstwa a w razie potrzeby wypisała receptę na antybiotyk- oby obeszło się bez niego.
Ja z moimi problemami za to czuje się lepiej.Dzisiaj mam wizytę kontrolną u dietetyczki a potem jazdy.Szczerze mówiąc, przez to wszystko nie mam ochoty gdziekolwiek wychodzić 🥴

Mam nadzieję,że u Was lepsze wieści.
3majcie się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
wkręciara nie zazdroszcze i mam nadzieję że to jednorazowy incydent i już więcej się nie przytrafi. Dużo zdrówka dla Lili i wytrwałości dla Ciebie. Daj znać co powie dietetyczka.
Mam pytanko: jak u waszych maluchów z móieniem? Bo misiek zaczą w końcu coś mówić 🙂 najlepiej mu wychodzi ANKA i to jeszcze takim poważnym głosem 🙂 oczywiście podłapał od taty 🙂 i teraz wszystko powitrza 😎
miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...