Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Czesc dziewczyny 🙂
Aneti już się tutaj pochwal gdzie byłaś i czy wypoczęłaś? Bo nie ukrywam, że na samą myśl zazdroszczę wyjazdu 😜
Ewelek trzymam kciuki za Malutką, aby wyniki były dobre!!!
Dzień dziecka u nas minął bez większego szumu…tak naprawdę to był to dzień jak co dzień 🤨 Pogoda była u nas tez do niczego,wiec siedziałyśmy w domku…..a takie były plany 😠 Za to Mała chyba wyjątkowo poczuła, że to jest jej święto, bo postanowiła nie spać aż do 23.00!!
Dzięki dziewczyny za zyczenia!!!kolejny roczek za mną 🤨Nieuchronnie zbliżam się do magicznej trzydziestki 😜
Sto latek dla Lili z okazji minionych 10 msc...troszkę do tyłu jestem,ale przez weekend jakoś nie było kiedy zajrzeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ach dziewczyny zapomniałam się pochwalić, moja NIuńka zrobiła mi prezent na urodziny i zrobiła pierwszy samodzielny KROCZEK 🙃 TZn. nie był to taki pewny krok, tylko bez podtrzymania przełożyła nóżki i do mnie "podeszła". 😁
A tak ogólnie to potrafi już stać bez trzymania, więc pewnie niedługo ruszy też do przodu 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siemka!
Jakoś nie mam ostatnio motywacji do pisania. ☺️ Lili potrzebuje dużo uwagi więc mam co robić 😉 Dzisiaj bawiąc się w kojcu, stała przez ok.20sek sama bez żadnych problemów, co mnie zaskoczyło.Po domu zasuwa jak mały samochodzik, nieraz muszę uważać pod nogi bo ledwo gdzieś wyje a ona za mną leci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
wkreciara oj leci ten czas, wlasnie spojrzałam na Twój suwaczek a tam, że do urodzin Maleńkiej został tylko 1 miesiac i... !!!!niesamowite zaraz roczek 🙂
CO do raczkowania to ja uwielbiam patrzeć jak moja Niuńka człapie po całym domku, to tak śmiesznie wygląda, taki mały człowieczek 🙂 Trochę się denerwuje jak mi ucieka z kocyka, bo mam wszędzie kafelki a o katar łatwo :/, ale mimo wszystko lubie za nią gonić 😜
U nas dzisiaj była pierwsza krew 😞 Łucja upadając uderzyła o róg łóżka i trafiła w zęby, na szczęście żaden z jej całych pięciu ząbków nie ucierpiał,ale za to dziąsełko sobie przegryzła. Także siniaki to pikuś, teraz weszłysmy na wyzszy poziom możliwości zrobienia sobie krzywdy 😜
Zycze spokojnej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!
Lusi O jej, biedna Łucja 🤔 Musiało ją zaboleć 😲 A powiedz mi macie założoną ochronkę na rogi? Bo ja nie mam,ale mąż coś ostatnio mówił,żeby się przydały i się zastanawiam czy coś takiego się sprawdza.Jak myślisz?
Wczoraj byłam jakaś przybita i ledwo żywa,że zapomniałam pogratulować Twojej Niuni "pierwszego kroczku".Super zdolna jest z niej dziewczynka, brawo! 😉 Niby moja Lili "najstarsza" a części z rzeczy o których pisałyście nie potrafi,albo ciężko ją przekonać.Ja do niej mówię, proszę,pokazuję a ona ma mnie w nosie, nie chce powtórzyć.Tylko się śmieje z mamy,łobuz mały 🤪 Jak często Wasze córcie jedzą mleczko? Jestem na etapie odstawiania cycka i się zastanawiam ile razy będę musiała przygotowywać mm , hmm...
Pozdrawiamy i Całujemy z rana 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
gosia super,że śladu po zabiegu juz nie ma. A co do pierwszego ząbka to gratulacje, zaraz będą wychodziły nastepne. Mam tylko nadzieję, że Mały nie daje Wam za bardzo popalić z tego powodu 🙂
wkreciara, co do ochronek na rogi to ja też jeszcze nie mam pozakładanych,ale biorąc pod uwage tempo rozwoju naszych Szkrabów to chyba trzeba się zabezpieczyć. NA razie mamy tylko ochronki na kontakty,ale to mój mąż w szale radości kupił tuż po urodzeniu Łucji i wszędzie pozakładał 😜
A co do tych wszystkich umiejętności to ja zauważyłam, ża Niuńka szybko o nich zapomina,albo jej się znudziło. Nie chce już pokazywać jaka duża urośnie ani bić brawo, a cześć da tylko wybranym osobom. 😉
A co do mleczka to u nas 3 razy dziennie, ale wiem,ze na tym etapie to juz powinny byc bardziej kaszki, no ale dla Łucji są one nie do przełknięcia, więc przemycam kilka miarek w mleczku 🙂 Mleczko z kaszka na śniadanie, pożniej o 15-16 i tuż przed snem.
wkreciara jeszcze karmisz piersia!!!!!Ukłony z podziwu, ja to już dawno bym wymiękła, w dodatku przy takiej ilości ząbków..oj biedne te Twoje sutki 😮 A nie boisz się odstawienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya - Nnawet nie pytaj! 😉 Będzie nam bardzo miło jeśli dołączysz się do nas.U nas jak widać jest dość kameralnie hehe
Lusi - Dzięki za info, co do karmienia to heh...ciężko moją Pyze odstawić.Tzn, ona nie pozwala, ząbki ma, ale wie ,że nie wolno mamy gryźć 😜 Nieraz się śmiałam,że jest delikatniejsza od tatusia 🤪 Problem jest jak już zasypia i buźka samoistnie jej się mocniej zaciska, wtedy dopiero czuję ból, ale to też znak,że mogę sobie iść. Na początku planowałam ją karmić do roku, ale z czasem plany się zmieniły i już od 7msc próbuję coś z tym zrobić.Ponoć są tabletki, ale wolałabym naturalnie.Dlatego Lili dostaje dużo różnego jedzonka,zeby zapchac brzuszek czyms innym i zeby zapomniała o cycusiu.Niestety jej to niebardzo pasuje, już się wycwaniła i np. zje z obiadku 3-4 łyżeczki i zamyka buźke i kręci głowka "mówiąc" - nie,nie,nie.Z kaszką przed spaniem robi to samo, zostawia sobie miejsce na mleczko....mąż już mi przwiduje przyszłośc,że będziemy się karmić do 3 r.ż haha ( o zgrozo!) 😮
Gosia- Gratulacje, 1 ząbki są chyba najgorsze, później dziecko się już w miarę przyzwyczaja.Zdrówka i dobrych nowin życze podczas wizyty w W-wie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya Dopiero teraz zajrzałam, TY jesteś jedną z pierwszych sierpnióweczek 😜 Hehe
Ja podczytałam dziewczyny z Lipca na brzuszku 😉Sama miałam termin na 31.07.11 ale dołączyłam do nich, w momencie jak dziewczyny zdążyły się ze sobą mocno zżyć więc wolałam się nie mieszać.Tylko je podczytywałam.... 🤪 Wydaje mi się,że jak jest mniej osób to łatwiej się "porozumieć".Nie ma tez 5 stron do nadrabiania jak nie wejdziesz któregoś dnia. hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to się cieszę 🙂
wekreciara ja też jeszcze karmię piersią i to potrwa chyba jeszcze długo 😞 bo mam strasznego niejadka kaszki nie je, obiadyze słoiczka nie sama jak gotuje nie owoce, jogurty nie a o butli to juz nie wspomne. Nawet z kanapkami mam teraz problem 😞 nie wiem co mam robić 😞
od samego początku miałam z miśkiem problem co do jedzenia niedawno było lepiej bo zaczął fajnie jeść ale przestał a butli to od początku nie toleruje wiec w nocy muszę mu dawać pierś a często się domaga 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CZesc dziewczyny,
oooo widzę, że kolejny mężczyzna pojawił się na forum 🙂 super, anya bardzo nam miło, że dołączasz...im więcej tym weselej :P
Bosch dziewczyny, jak wy dajecie radę z tym karmieniem? POdziwiam podziwiam, jeszcze raz ukłony do samej ziemi 🙂 Zwłaszcza, że dzieciaczki już takie sprytne i same wybierają to co dobre...a wiadomo najlepsze mleko Mamusi :P
Anya Twój MIchałek na awatarku wygląda jakby z dwa latka miał 🙂
Gosia, a z tą dziurką to źle? bo ja się w sumie niebardzo znam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneti, jeszcze pytanko do Ciebie, powiedz mi jak rano Zosia wstaje to jest mocny płacz, jak Was nie widzi, bo powoli chcemy przenieść Mała do jej pokoju. Myślę, że w nocy jakoś damy radę, ale boje się poranków, bo już się trochę przyzwyczaiła, że wstaje i mnie widzi. Zazwyczaj wtedy bawi się jeszcze chwilkę w łóżeczku,ale zawsze musze coś do niej mówić i Łucja musi mnie widzieć, wtedy wszystko jest ok. Jak to u Was wygląda?
I jeszcze jedno pytanko, co z Twoją cytologią, bo o ile pamietam miałaś 2. Mi tez teraz wyszła 2 z jakimiś tam dodatkowymi rzeczami i musieli mi pobrać wycinek z szyjki macicy. Teraz czekam na wyniki 😞

Miłej i przespanej nocki MAmusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamuśki 🙂
lusi ja Miśka przeniosłam do jego pokoju jak miał 6 m-cy. Wsześniej spał w łóżeczku a od kiedy śpi u siebie to śpimy razem ☺️ bo co chwile budzi się z płaczem tak do 24 za nim przyjde budzi się 2-3 razy poźniej jak śpimy razem to też pare razy napierś 😞 a co najważniejsze przed przeprowadzką wogóle nie płakał a teraz często budzi się z płaczem.

Nie bedzie mnie przesz troszkę bo wyjezdzam do Turawy. Mojego męza wysłali do Wrocławia na EURo to ja uciekam do lasu. A co będę sama w blokowisku siedzieć szczególnie że mam psa a z nim trzeba wychodzić. Tam to przynajmniej sobie pobiega.

miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!!

Ale się Dziewczyny rozpisałyście. Nie wiem czy wszystko napiszę, co bym chciała.
Lusi gratulacje dla Łucji pierwszych kroczków. Leni dopiero zaczęła raczkować 😉
Gosia252 gratuluję pierwszego ząbka 🙂 Powodzenia podczas wizyty w Warszawie. Gosiu moja córcia pije raz dziennie mleczko, rano. Powiem, że nie chcer więcej pić. Nie raz już jej podawałam i już poprostu nie chciała.Tyle już nowych rzeczy zasmakowała, że woli konktretne jedzenie.
Dziewczyny podziwiam Was, że tak długo karmicie ! Wow
Wkreciara moja Lenka ma to samo, jak chcę się pochwalić szczególnie przy kimś, że coś potrafi to ma mnie gdzieś i nie robi. Haha uparciuch mały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha I tez jej się zdarza zapominać rzeczy, któe już wczesniej potrafiła zrobić 😉
My na weekend wyjeżdżamy do rodziny męża. Więc nie wiem, czy będę miała kiedy do Was zajrzeć. Cieszę się, ze na czas meczu nie będzie nas we Wro, bo mieszkam kilka km od stadionu. Będę miała spokój. hihi
Życzę Wam udanego weekendu no i oczywiście pięknej pogody! Wypoczywajcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia252 ja nie mogę się za bardzo wypowiedzieć na temat mleka bo pierś małemu daje po jedzeniu ktorego nie je 😞 ale koleżanki rano dają kaszkę poźniej obiad pierwsze danie, pozniej 2 danie owoce czasem jogurt no i wieczorem butla i w nocy.

Co do rzeczy które misiek robi to uparty jak osiołek bo ani papa ani kosi kosi ale jak zejść z kanapy razpokazałam i teraz nie posiedzi chwili 🙃 🙃 wie ktory to tato, jakpytam gdzie pies to go szuka a jak znajdzie to się cieszy. No i chodzi przy meblach ale na palcach 🤢 🤢
a ponieważ chodziłam z nim na rehabilitacje i ide na kontrole pod koniec czerwca to spytam co z tym chodzeniem na palcach bo niefajnie to wygląda.

Kończe bo musze się pakować a na 11 dni to chyba z 6 toreb będzie 😮

słonecznego udanego dłuższego weekendu mamuśki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny!
Też się zastanawiam, czy uda mi się napisać wszystko co bym chciała?! 🤪
Anya Udanego odpoczynku Wam życzę! Chyba większość damskiego społeczeństwa chętnie by się wyniosła na tan czas na bezludną wyspę 😉Z tym chodzeniem na paluszkach to raczej nie ma się co obawiać, z tego co słyszałam sporo dzieci tak chodzi na początku, pewnie sam z tego "wyrośnie" 🙂
Ewelek Kurczę, ale Wam dobrze! 😉 Wypoczywajcie dziewczynki ile tylko wlezie!Brawa dla Lenki, teraz już chyba wszystkie dzieciaczki raczkują 🤪
Gosia Oby okazało się,że ta dziurka się zarośnie czy coś!Wszystkiego dowiesz się dopiero na wizycie u lekarza.Powodzonka. Co do jedzenia to Lili, już od dawna dostaje różnego typu jedzonko, trudno byłoby mi wymieniać wszystko po kolei.Przeważnie je już wszystko.Chociaż dalej ssie pierś, i ciężko będzie ją oduczyć. przykładowy jadłospis to np.:
śniadanko- paróweczka, troszkę chlebka z masełkiem - jeśli więcej sie bawi niz zje to dotego jeszcze jest cycuś
II śniadanko - deserek w słoiczku albo jogurcik
obiadek - zupka, albo drugie danie ( je to co my, tylko nie przyprawione tak mocno)
deserek - też jogurcik albo deserek ze słoiczka , zależy co dostała do południa
kolacja- kaszka ryżowa na mleku MM , owocowa bądź bananowa
i w łóżku już cycuś.
Wiadomo w międzyczasie jeszcze skubnie jakiegoś chrupka,ciasteczko,biszkopta,owoc jakiś itp. Czasami jest tak,że z obiadu albo kolacji zje tylko 3-4 łyżeczki i koniec, nie pozwala dać sobie więcej 😮
Lusi Mam nadzieję,że wyniki przyjdą satysfakcjonujące!Więcej strachu z tego czekania niż realnego zagrożenia, ale wiadomo ciężko się nie denerwować 🤪

Co do umiejętności Lili, to nie nadążam już hehe.Tyle już potrafi,że wydaje mi się to normalne.
-raczkuje ( jak wszystkie dzieciaczki, już)
- chodzi przy meblach
- wstaje sama, w łóżeczku,przy meblach,w wannie, wszędzie gdzie tylko się da
- czasami się puszcza na chwile, nie wiem czy specjalnie,czy się zapomina hmm 🙃
- maltretuje naszego kotka 😜 łazi za nią i go przytula,głaszcze , woła " kici, kici" idą za kotkiem
- dużo, nawet bardzo stara się wymuszać na mnie....chodzi wszędzie za mną, jak jestem przy kompie to stoi obok i czasami pokrzykuje,żeby ja wziąć na kolana,albo żebyśmy poszły się pobawić. ☺️
itp , itd
Pewnie nie napisałam wszystkiego co chciałam, ale tak to już bywa.
Całuski dla Wszystkich mamusiek i dzieciaczków! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny.
po pierwsze to zazdroszczę wyjazdów 🙂
ewelek TY uciekasz od euro, a ja znowu kombinuje, komu tu Łucję podrzucić, żeby jka najwiecej czasu spedzic na rynku. W koncu pewnie już nigdy nie trafi się taka atrakcja u nas jak Euro 🙂 A co do pierwszych kroczków to nie szlejmy, to był tylko taki jeden malutki niby kroczek 😜
Anya przeraziłaś mnie opisem nocek po przeprowadzce do osobnego pokoju..qrcze chyba jeszcze się wstrzymam, ale obawiam się, że im jest starsza tym bardziej się do nas przyzwyczaja 😞 A poza tym, sie usmialam jak przeczytalam , że teraz spicie razem. Mama chce byc stanowcza, a tu klops 😜
Całe euro spędzisz sama, tzn. bez męża? I jeszcze jedno, jakiego macie psiaka, bo my chcemy na roczek sprawić jakiegoś Łucji,ale nie mam pojęcia jaką rasę wybrać 🤨 bo musi być też troszkę obronny, aby strzec domu przed niepożądanymi intruzami 😉
Gosia co do posiłków, to u nas między mleczkiem jest obiadek, desere i kromka chleba z masłem. A i oczywiście chrupki i ostatnio ciasteczka takie z Hippa po 7 msc.

Własnie dostałam smsa od kolezanki, że urodziła córeczkę, ktora wazy 4,5kg i ma 59 cm!!!!.....na szczescie miała cesarkę 🙂
Milego dnia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...