Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Cisza..... 😞
Pewnie korzystałyście z pięknej pogody.My zaliczyłyśmy mały spacerek i nam słonko dowaliło,że tak powiem 😲
Ostatnio mam mały problem z usypianiem Lilki....leżymy,je cycusia, i NIC.Nie zasypia...łazikuje jeszcze po łóżku ,zaczyna marudzić bo już zmęczona jest....a dalej nie zasypia...Czasami siedzę z nią godzinę ....albo troszkę dłużej 😞 Nie wiem dlaczego tak jest.Jak u Was jest z zasypianiem? Wiem,że idą jej dalej zęby....ale chyba nie można wszystkiego zwalać na nie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, u nas przez weekend goscilismy znajomych, wiec na neta nei było czasu 😉 ale za to grillowanko przez dwa dni, czyli pełne obzarstwo 🙂 Teraz pewnie przez tydzien bede marudzić,że jestem gruba i przydałaby się jakaś dieta 😜
wkreciara u nas z usypianiem to roznie, w ciagu dnia jesli Mała jest juz za bardzo zmeczona to zazwyczaj jest trudniej, jakoś nei może się wyciszyć przed snem i wrecz zanosi się krzykiem,ale po kilku minutach pada. Za to wieczorem jest to działka męża, więc mało mnie interesuje czy Mała stwarza jakieś problemy, ja z reguły w tym czasie biore prysznic lub kapiel 🙂 A co!! Tatus niech tez sie meczy 😉
A te zebiska to pewenie jeszcze dlugo beda meczyc nasze Malenstwa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
Lusi- no to mieliscie ciekawey weekendzik 😎 Zazdroszcze, chetnie bym posiedziala przy jakims grillu.Co do uspypiania wieczornego to fajnie Ci....tatus tez musi czuc,ze ma potomkinie hehe 😜
U nas tatus wkracza jak mama nie daje rady, ostatnio jest to nagminne wrecz.Przy mnie nie usnie,swiruje po lozku,zaczepia mnie, a jak tata z nia polezy chwile to ladnie idzie spac Paskudnik maly 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
wkreciara czyli morał z tego taki,że Tatuś musi sobie dopisać do listy obowiązków wieczorne usypianie. Niech będzie dumny, że córcia przy nim usypia. POdniesie sie jego ego 🙂
A co do weekendu to jak tak szczerze nie lubie takich zjazdów, bo jestem po nich wypompowana. Wiadomo jak to jest, wszyscy się bawią a ja muszę się zajmować Małą. Tatuś popije a ja nawet nie odeśpie całego tygodnia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉
Wkreciara, Miałaś racje, była cisza, bynajmniej u nas, bo korzystałyśmy z pogody, chodziłyśmy na spacerki i praktywcznie od czwartku goście się przewijali przez nasz dom. Było bardzo sympatycznie.
A wczoraj mamusia z tatusiem byli w operze 😉 Haha raz w czas lubily się wybrać.
Jesli chodzi o usypianie, to u nas walka. Czasami nawet godzinę to trwa. Zdarza się, że mnie pokona i ja prędziej zasnę. Usypiam ją u nas w łóżku i też lubi wędrować w kółko, a potem przenoszę do łóżeczka. Z soboty na niedzielę przespała całą noc u siebie. Sukces 😉
Lusi, dobrze to rozergrałaś, że mąż usypia wieczorami. Mój robi to rzadko, średnio 2 razy w tygodniu.

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
ale u nas gorąco.....jest dopiero 9 a juz 30 stopni na termometrze!!!!super, bo uwielbiam ciepełko,ale do bani, bo w taki skwar to z Łucja nawet na spacerek nie moge isc, siedzimy tylko w cieniu 😞
wkreciara, znalazlam 3 prace na ustny polski . Jesli chcesz to moge ci podeslac (tylko napisz maila), reszte podejrzewam,ze mam na kompie stacjonarnym a on niestety od czasu przeprowadzki kurzy się na strychu. Ale jesli bedzie potrzeba to moge go odpalic 🙂
Dziewczyny jakie macie pomysly na dzien dziecka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siemka!
LusiJesteś Aniołem!Dziękuję Ci bardzo, chętna oczywiście jestem i to bardzooo 😆 Maila podam Ci na prv.
Co do dnia dziecka to jeszcze o tym nie myślałam,więc pomysłów brak. Za to zaplanowaliśmy z mężem ,że w najbliższy wolny weekend ( nas obojga) pojedziemy do Zoo w Chorzowie 😉
EwelekLeni spała Ci całą nockę??? Jestem w szoku! 🤪 Brawo, oby zdarzało się to częściej.Zazdroszczę wspólnego wyjścia z mężem....[marzyciel]. Co do gości to dziadek mojego męża (bardzo gościnna, i wesoła osoba) powiadał na powitanie:"Bardzo cieszę się,że przyszliście, ale jeszcze bardziej będę się cieszył, jak sobie pójdziecie" hehe 😜
Dziewczyny powiedzcie mi jak u Was sprawy nocnikowe? Próbowałyście już podstawiać to ustrojstwo Waszym pociechom? My parę razy już używałyśmy, Lili nie boi się go, siedzi ładnie i gada z mamusią.Ostatnio co wieczór po kąpieli zrobiła kupke do nocnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
wkreciara w takim razie czekam na maila. A reszte prac postaram się jeszcze poszukać, może akurat przydadzą się Tobie lub Twoim znajomym.
Ja własnie też myśle o ZOO, chciałabym tak połączyć dzień dziecka z moimi urodzinami,ale boje się, że w sobotę to będzie mnóstwo ludzi i upały 😞
ewelek a może we wrocławiu jest cos ciekawego na dzien dziecka, gdyby obiło Ci się cos o uszy to daj znac 🙂
Co do gości to moja Mama mawia " zapraszam serdecznie,ale niekoniecznie" 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My nocik zakupilis,my jak Lili miała 7 msc, tatuś nalegał zebyśmy szybko zaczeli 😜 Bo np moja siostrzenica 2 latka, a nocnik ja parzy w tyłek...siostra dwoi sie i troi, ale ona uparcie odmawia 😁
Za ten czas uzylismy go moze pare razy, bo ciezko bylo wyczuc,czy chce jej sie siku, albo kupke....ale teraz sie napina przy kupce i odrazu sciagamy pampersa i na nocnik 😉
Lusi- nail wysłany 😮
A kiedy masz urodziny? nie 30 listopada? ze chcesz polaczyc dzien dziecka z urodzinami/.....hmmm 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wkreciara mail wysłany 🙂
ja mam urodziny 02.06....wiec idealnie moge łączyć z dniem dziecka 😁
Zapomniałam napisać wcześniej-masz bombowe zdjęcieLili w awatarku, takie kolorowe!!!!
Ja to się nigdzie wten upał nie ruszam, ale my mieszkamy w domku, więc jak siedzimy w salonie i są otwarte drzwi na werande to tak jakbyśmy siedziały na dworze 😁
A nad wodą nie ma komarów? bo u nas wczoraj wieczorem juz atakowały 😠
Ja teraz tylko czekam aż mąż wróci z pracy, przejmie Małą a ja leżaczek i opalanko. Musze nadrobić, bo w zeszłym roku brzuch mi nie pozwalał korzystać ze słońca 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Lusi, chyba jest jakies małe nieporozumienie odnośnie twojej daty urodzin...haha, bo myślałam, tak jak masz napisane w profilu, ze obchodzisz je 30.11. A tu taki psikus 😉
Ja niestety nie ma pomysłu na dzień dziecka, zresztą spędzę go w większości w pracy. Do zoo raczej nie planuję się w taki dzien wybrać, bo będą tłumy, a nie lubię tego bardzo. Ale wiem, co kupię Lence z tej okazji, huśtawkę 😉 A moja siostra(chrzestna Lenki) właśnie nocniczek, o którym pisała wkreciara. A tak w ogóle to gratki, zdolną masz córcię.
Wkreciara ślicznia Lili w awatarku

Miłego dnia !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewelek - uuuu szkoda, ale pierwsze koty za płoty jak to mówią 🙂Może teraz Lence będzie sie to częściej zdarzało...
My też ostatnio nocki tragiczne miałyśmy.Przed wczoraj byłyśmy na nogach juz o 4 rano!! 😮 Następna nocka, co chwile stękanie,pojękiwanie, cycuś nie pomagał ( bo ileż można??) ,dopier tatuś rano poleciał po maść na zębiska i znalazł się winowajca.Dzisiejszej nocy też wstałyśmy o 2:30 posmarowac dziąsełka żelikiem, jeszcze dostała dodatkowo 3ml iBum, przeciwbólowo bo nie dawałyśmy sobie rady ....potem już ładnie spała do 8 😉
Lusi - Strasznie zazdroszcze,mieszkania w domku....super sprawa! Wystarczy wyjśc na podwórko i już korzystacie ze świeżego powietrza 🙂 hehe Mieszkamy blisko lasu, ale komary jeszcze u Nas nie zaatakowały....całe szczęście....już się boję co to będzie..
Co to fotki, to zdjątko pochodzi z tej samej sesji, co poprzednie...ale Ewelek zmieniła zdjątko w profilku i mnie też tak jakoś naszło.... 😮
Lenka ślicznie wygląda w tym kapelusiku.....po zdjęciu wydaje się być taka już poważna pannica..Ewelek co ludzie mówią, jak pytaja o wiek Lenki? Bo ja zawsze słysze "Jaka ona dużaaaaaa" i że nie wygląda na tyle ile ma, wszyscy dają jej roczek bity...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Lenka jest bardzo wysoka, i mając 3 miesiące, kiedyś mnie pani w sklepie zaczepiła i zapytała ile ma miesięcy, ja jej mówię, że 3, to bardzo się zdziwiła i powiedziała, że wygląda na 6 😉
W ogóle mnie to śmieszy, bo jedni mówią jaka malutka, a drudzy, że duża 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
nie wiem czemu takie cuda pojawiły sie w moim profilu,ale już zmieniłam datę urodzin i wszystko gra 🙂
ewelek, wkreciara ile ma wzrostu mają Wasze córki?
współczuję nocek, u mnie tez był taki czas,że wstawałam co 1,5h i musiałam dawać smoczka, ale na szczęście dwójka wyszła i sie uspokoiło. Ale znając życie to pewnie jeszcze niejednokrotnie ząbki dadzą nam popalić 😠
A z dniem dziecka dalej nie mam pomysłu, może też nocnik, w końcu chyba już najwyższy czas zacząć oswajanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie 😉
U nas znowu ciężka noc!Mąż aż ucieka do drugiego pokoju,żeby choć trochę się wyspać do pracy...Młoda się kręci,wierci,łazi po mnie po nocy...makabra.Najgorsze,że średnio reaguje na żelik.
Lili miała jak ją mierzyliśmy z 3 tygodnie temu 75cm.Ciuszki od dłuższego czasu nosi 80.Chociaż jakieś 74 też mamy, te porozciągane już 😉
Największą rekordzistką była babeczka ,od której kupowałam spodnie.Sama była już 36 tc, Lilka miała jakieś 2,5 msc a ona,że 8msc ma 😁 Zero wyczucia, szok normalnie 🤪 Dzidzia leżąca w gondolce, smacznie śpiąca to wiadomo,że maluszek jeszcze.Podobnych sytuacji mialyśmy wiele...Teraz jak juz jezdzimy w spacerówie, i ona wywali te swoje nożyska na barierke to faktycznie wydaje się być ogromna 😁 Zresztą uważam,że dziewczynki wyglądają poważniej,tak dostojniej.Mamy 2 chłopaków w podobnym wieku i obaj wielcy, dużo ważą ale na długość Lili ich przewyższa...i po buzi takie bobasy są ☺️ Mam nadzieje,że zrozumialyście o co mi chodzi hehe,bo cięzko to wytłumaczyć.
Dzisiaj czeka mnie to czego nie lubię, samotne zakupy z Lili....najgorsze,że ja zawsze chce kupić wszystko co potrzebne...to nic ,że później jest problem jak to do domu donieść haha.
Pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CZeść dziewczyny,
u mnie noca paskudna, Mała budziła się chyba co godzinę, bynajmniej po 2 już przestałam patrzeć na zegarek. W najlepsze obudziła się o 6.00!!!!! 😠Najgorsze jest to,że ona sie nawet nei wyspała, trze oczka,że niby śpiąca...ale spać nie chce. Ja teraz ledwo widzę na oczy, a ona sobie w najlepsze odsypia. Jeszcze zaczęły mi się "najprzyjemniejsze" dni w miesiącu 😠
Wkreciara zrozumiałam o co chodzi 😉 Dziewczynki w końcu zawsze sa dojrzalsze od chłopców :P Qrcze faktycznie Lili jest wysoka, mój Szkrabek na ostatnim mierzeniu (jakies 3 tyg. temu) miała 67 cm.Ale mam kurdupelka w domu, w dodatku,że chudzinka to jeszcze niziutka 😜
Gosia a jak tam PIotruś, po zabiegu widać jakieś ślady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...