Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Hmmm, obejrzałam filmik na fb jak Maja puzzle układa i jestem w szoku 😮 Aniqa pisze ze Kalina układa takie szybciej niż ona a moja Werka wcale sobie nie radzi....czy to mnie powinno martwić? 🤨
JAk inne dzieci z dopasowywaniem kształtów?


Wydaje mi sie, ze nie powinnas sie martwic! Bo kazde dziecko inaczej sie rozwija.
Moja Jasmina chyba tez najbardziej lubi luzyke i taniec plus rysowanie. Puzzlami sie interesuje...ma takie drewniane jak Maja, ale tam sa tylko piec zwierzatek, potrafi je bezblednie juz ukladac, ale troche jej to zajelo. Ma tez duze puzzle papierowe, na poczatku zabawa nimi polegala na calowaniu zwierzatek 😉 teraz uklada. Natomiast sama zrobilam jej puzle z figurami geometrycznymi i mimo, ze sortera nie mielismy to w pojela w mig.
No i wlasnie Wanilia, przeciez Werka sorter ma opanowany, wiec umie dopasowac formy. Z puzzlami daj jej czas 🙂 Niech sie lepiej w piasku wyszaleje poki jest lato, jesenia bedzie przy puzlach siedziec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Coq dobrze napisałas 🙂

Wanilia nie cudakuj.... 😜wogóle nie ma się czym martwić 🙂

U nas np nocnik jest bee siada robi siii ale tylko mówiąc jeszcze nigdy nie nasikal jak się pytam gdzie robi siii pokazuje na pieluszke.....więc tu wielkie pokłony dla Werki bo chyba ona tu przodowniczka biegania bez pieluchy 🙂 ale mówienie coraz lepiej już mamy np. "liny" maliny,kaktol- traktor, fajnie że troszkę ruszamy chociaż w tej dziedzinie 🙂

I tak jak Coq pisze sortery,puzzle ruszą jesienią teraz mnóstwo czasu spędzamy na zew 🙂 a moje dziecię z każdym dniem coraz lepiej radzi sobie na placach zabaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!!
U nas mocz już super wczoraj oddałam i wyniki ok tylko że jeszcze po 22 miał temp 39 ponad i byliśmy u lekarza infekcja gardła potem po 22 czopek i nocka spokojna z rana oki pow 37 a od 10 38 teraz spi podałam nurofen gorączka spadła do 36,6 także oby to było już koniec!!
Ja zaraz z małym się spać idę położyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂

Holi super, ze juz lepiej 🙂

Ja powinnam byc wlasnie na spacerze, ale Mala padla. Dzis rano dostala na pupe majteczki i tak chodzila do 15,oczywiscie zadnego siku nie bylo. A jak zalozylam ekopieluche to w mig zasikna byla. Teraz na spanko tez eko. Poki bedzie cieplo i bedzie mogla bez spodni biegac to tylko na noc pampers bedzie i na niewielki czas pielucha wielorazowa w dzien. Moze do konca lata sie nauczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane dziś już na wieczór gorączki nie ma więc myslę że koniec jak narazie!!
Teraz własnie zasnal a o robieniu siusiu na nocnik nie ma mowy w tym roku tak jakoś nie widze żeby sie spieszył!! jak coś to woła sisi jak mu się chce kupę i tyle nie chcę siedziec na nocniku ale pamietacie jak on mi wczesnie robil kupe na nocnik w tamtym roku jak roczku nie mial ale zapomnial i nie ma tak dobrze!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
odmeldowuje sie domu juz 😞 ale to szybko minelo 😞 ale bylo ok, nie pozabijalismy sie z malzonem - ba! nawet ani razu nie bylo żadnej sprzeczki 😉
dziewczyny, jak ja sie ciesze, ze wasze dziecki tez nocnik olewają 😉 znaczy, ze nie tylko moje dziecko nie umie z niego korzystac
a, mysle, ze oficjalnie moge mówic o buncie dwulatka u mojej córki 🥴 powiem wam na urlopie byla masakra, Kalina nas tak ćwiczy, nie słucha, rzuca sie na ziemie, drze (nie płacze) tylko wydziera przy ludziach w nieboglosy! no masakra, stwierdzilismy z malzonem, ze sobie z nia nie radzimy, ona nas poprostu olewa i ma gleboko gdzies, co do niej mowimy. Szczerze, to cienko to widze, jak jej to nie minie to ona mnie nerwowo wykończy.
Coq - super ze do Polski na swieta zjeżdzasz!teraz odliczanie 🙂
Holi, ciesze sie, że Eluś juz wydobrzal, bo krew w moczu to powazna sprawa.
Asia - ile Milena wazy????8,5kg???? 😮 😮 😮 nie wierze, musialam, 3 razy przeczytac...moje dziecko wazy ponad 14kg teraz, a 8,5kg wazyla jak miala jakies 5 miesiecy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo mamusie 🙂
W poniedziałek powrót do rzeczywistości, czyli do domu, we wtorek do pracy i jakaś deprecha mnie złapała 😞 Po tym wyjeździe uświadomiłam sobie jak obco między mną a małżonem się zrobiło 😞 w domu wiadomo mijamy się, ale tam cały czas spędzaliśmy ze sobą i tylko raz mnie przytulił 😞 A poza tym w robocie u mnie średnio różowo... po wczorajszej wizytacji jestem tak przybita, śrubę nam tak podkręcili, że już autentycznie rady nie daję... fizycznie i psychicznie jestem tak zmęczona jak staruszka jakaś 😞 Wczoraj cały dzień przeryczałam 😞... ale trzeba być twardym... póki co ni widu optymizmu, ale mam nadzieję, że trochę zluzują, bo ludzie już u kresu sił 😞
Już nie przynudzam... ☺️
Wyjazd udany 🙂 choć pogoda nie do końca dopisała... ale w dzień deszczowy pluskaliśmy się w basenach termalnych, więc nam to zupełnie nie przeszkadzało 😉 Poza tym za wiele to nie zobaczyliśmy... Kasprowy zaliczony ( jedynie 1,5 godz oczekiwania w kolejce 😜 ) i Morskie Oko też ( w obie strony piechotką 😎 )... no i Krupówki a jakże 😉
Wszystko nadrobione, ale w głowie pustki ☺️... więc ino świeżynki póki pamiętam...
Holi zdrówka dla Elusia 😘 dobrze, że z tym moczem ok, a może w tym pierwszym wyniku wkradł się jakiś błąd 🤔
Coq to teraz oby do listopada 🙂... już sobie wyobrażam jak z miesiąca na miesiąc Twoje podekscytowanie będzie sięgało zenitu 😉 I urodziny Jaśmina będzie w Polsce świętować... ile gości będzie... to będzie bal 😁
Marika to pewnie Misio będzie tęsknić... Moja mama wraca za 3 tygodnie i aż jestem ciekawa jak Julka zareaguje na powrót babci 😉
Aniqa a tak się bałaś tego sam na sam z mężem 😉 już teraz będzie tylko dobrze 🙂
Wanilia dla Weroniki brawa 🙂 i dla Ciebie mamuśka aż oklask leci za to taszczenie nocnika ze sobą 😁... dwójka dzieci, pies i nocnik... szacun 🙂 🙂 🙂
Z nami nocnik też oczywiście pojechał i ani jednej wtopy nie było 😉 jedynie żal mi było mojej córci jak krzyczy, że siusiu a my w korku na Zakopiance i mamusia każe sikać do pampersika 🤢
I nie wiem czy faktycznie to gadanie dzieciaków ma coś z nocnikiem wspólnego, ale kuzyn Julki naprawdę wiele mówi, praktycznie wszystko powtarza... gęba mu się nie zamyka... mamuś, tatuś, Jujuś 😁 jakie to słodkie było, ale na nocniku nie siądzie... po 4 kupy dziennie zeskrobywali mu z pupci i nawet nie przeszkadzało mu, że ma ją w gaciach 😮 A Julka kupy do pampersa już ze 3 m-ce nie robi... ale z gadaniem to my daleko w tyle 🥴... chociaż ostatnio do MAMY dołączył DZIADZIA i raz nawet HALO... ech wierzę, że się rozkręci 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka kochane!!! Mały ma teraz katar hm i kaszle go cóż ale ważne że gorączka spadła!!!
Meliska super że wczasy się udały widze że Julka lubi swojego kuzyna!! Zdjęcia ekstra!!! Nie martw się u mnie w związku jest tak samo mijamy się praktycznie a jak mąż w domu mógłby być to na budowę jedzie!!!
Także się wkurzam no ale co!!!
Basia życzę super pogody na wyjazd
Aniqa spoko że się wasz wyjazd udał i że nie kłóciłaś się z mężem!!!c
Ja dziś do pracy na 14 mały spi więc zrobiłam zupę i smaże naleśniki !!!
Tyle pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

nie miałam nawet kiedy zajrzeć... w ogóle komputera nie włączałam...

ale teraz kawka, laptopik, M. trawę kosi, a Maciek wcina brzoskwinię (w końcu się przekonał 😉 )

no to teraz poczytam co u Was 🙂

bo u nas w sumie nic nowego... uczymy się wołać sikania, ale efekty mizerne... odkąd przyszłam z pracy zalane już dwie pary majtek... jeden raz na trawie, a drugi raz na tarasie u rodziców moich. to tyle szczęście, że sofy mi nie zalał 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Hmmm, obejrzałam filmik na fb jak Maja puzzle układa i jestem w szoku 😮 Aniqa pisze ze Kalina układa takie szybciej niż ona a moja Werka wcale sobie nie radzi....czy to mnie powinno martwić? 🤨
JAk inne dzieci z dopasowywaniem kształtów?


Maciek już dawno układa takie zwierzaki 🙂 a najlepsze jest to, że robi to mega szybko i już na pamięć wie, w jakiej dziurze jaki zwierzak siedzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia to widzę, że pełną parą ruszacie z budową??? 🙂 ale, że się tak zapytam po co Wam 100 ton piasku???
nie musisz odpowiadać, bo już wiem, że potrzeba 100ton 😁 jakoś inaczej sobie je wyobraziłam... 🙂

Coq super, że bilety kupione 🙂

Asiu a Milenka to rzeczywiście chudzinka... dzisiaj Maćka ważyłam to było 10,5... i on tak mniej więcej oscyluje w tych granicach 10,5-11,5 😁 zależy co zje i jak często kupę robi 😜

Marika to kto się będzie Michałkiem zajmował, jak dziadków nie będzie? teściowa da radę? bo u Ciebie to chyba dwie babcie na zmianę były, tak? 🙂

Meliska zdjęcia świetne!!! oj jak ja uwielbiam góry 😁 i Zakopane też 😜 mam plan, żeby się w któryś weekend września wybrać 🙂

Aniqa jak sprzeczki nie było to znaczy, że dobrze jest! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
ale mialam prania po powrocie!4 pralki mi wyszło 😮
Meliska, Jula piekniuchna dziewczynka 🙂 i włoski chyba zgęstniały, co?

moze i ja kilka fot wstawie:

w drodze
[IMG]http://imageshack.us/a/img853/6554/5z0e.jpg[/IMG]

rodzinnie 🙂
[IMG]http://imageshack.us/a/img839/5599/jfvg.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img153/9160/z7sz.jpg[/IMG]

a za tym łsiem szła chyba z 200metrów 😉
[IMG]http://imageshack.us/a/img10/8561/3gec.jpg[/IMG]

usmiech po przebudzeniu. słodki 😘
[IMG]http://imageshack.us/a/img46/4047/2ygx.jpg[/IMG]

jemy gofra z bita smietana - o zgrozo!
[IMG]http://imageshack.us/a/img27/4206/ef5v.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane ja w pracy nawet leci !!!
Super zdjęcia Aniqaa aż sie chce takiego wyjazdu kochana wasza mała a powiem ci że duża dziewczyna na więcej wygląda niż ma!!!
Bo które to nasze dziecię ma pierwsze dwa latka????
hehehe
Nasz mały waży 12 kilo to powiem ci Asiaaa że Milenka drobniusia!!! Mojej siostry mała ma 18 mies skończone i waży 9 kilo !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Piękne foty Aniqa,Meliska no i obie dziewczynki to z tych poważniejszych grudniowych dzieci 🙂 śliczne dziewczyny!!!

Agaa Misio z teściową będzie 🙂 nawet proponowałam żeby trochę jej ulżyła druga synowa która siedzi w domu ja bym jej zapłaciła jeszcze nawet jej nie zdążyłam powiedzieć ale teściowa chce sama się nim zająć bo to pierwszy wniusio oczko w głowie 😉 więc nikogo do pomocy nie muszę jej szukać... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczor! 🙂

Uwaga, uwaga: w koncu i my dorobilismy sie krzeselka do samochodu 🤪 😎 waw niewiarygodne. 😁 Oczywiscie bez szalu Nania do 36 kg.

Meliska zaczne od Ciebie, bo mi sie tak jakos przykro zrobilo po tym co napisalas 🤨 Zycie czasami naprawde jest dziwne, zeby byla kasa trzeba w drzwiach sie mijac, a praca jeszcze w kosc doje. Moze Ty porozgladaj sie za czyms lepszym, jestes zdolna i silna babka!
A zdjecia z gor super. Julka serio duza dziewczynka. Trzy misiace kupy do nocnika nie robila? 🤔 Wielkie BRAWA! 🙂
Aniqa fajnie, ze zdjecia wstawilas, a jeszcze lepiej, ze na urlopie z mezem dobrze sie dogadywaliscie 🙂 Kalina ma chyba super wozek, bo nasz taki badziewny z wygladu, ze szok. No i po Kalinie widac, ze rezolutna dziewczyna i moze rodzicom dawac w kosc 😉

Na moj wyjazd oczywiscie sie ciesze, ale staram sie jeszcze nie liczyc 😜
Wogole 18 wrzesnia wygasa mi waznosc dowodu, ale na szczescie w konsulacie moge sie wylegitymowac paszportem, bo musimy jeszcze Jasminie paszport wyrobic.
Teraz musze na stronie z ogloszeniami wystawic na sprzedaz nasz wozek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 🙂
Niedawno z roboty wróciłam... jeszcze nam kierowniś rewizję zrobił na wyjście 😠... ale zadowolony był... a jakże... wiadomo kto zamykał 😎 😜
Basieńka no przewalone ma ten Twój M z Tobą... toż to porwanie w biały dzień 😜 😜 I jeszcze pewnie taki nieprzygotowany w te góry jedzie... jak ja na Kasprowy za namową szwagierki w japonkach poszłam ☺️
Aniqa wiesz Jula to chyba się w mamusię wdała, więc burzą włosów nie będzie czarować 😜 ale fakt włosy ruszyły 😉 A z tego łosia to prawdziwy łoś jak na wdzięki Kaliny nie reagował 😜 O zgrozo to byś krzyczała jakbyś zobaczyła jak ja gofra jem 😁... a Kalinka jak dama... zero plam na palcie 😉
Marika poważniejszych??... znaczy się większych 😁
Coq no nikt nie powiedział, że będzie łatwo... a szkoda 😞 Za czymś lepszym???... w ostatnim czasie już nie raz bym tą robotą jeb***a, ale się po prostu boję ☺️ Takie czasy... i nasi pracodawcy bezczelnie to wykorzystują 😠 😞... o pracę ciężko... wiadomo jak ktoś chce to znajdzie, ale świadomość, że pracowałabym za połowę swojej pensji jest dobijająca, więc zaciskam zębiska 🥴 i wszędzie przeca trza zapieprzać 🤢... hitowe hasło kierownisia... to są europejskie standardy... to zapierniczanie niby 😮... ino do europejskich wypłat nam na daleko 🤢
Holi Elusiowi błyskawicznego powrotu do zdrowia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

Maciek wstał dzisiaj o 5.30 😲 i już w drzemkę uderzył... 😮

chyba ciężki dzień nas czeka, bo maruda od rana....

a dzień zapowiada się pogodowo bardzo ładny... M cały weekend w pracy więc my sami... dzisiaj idzie na 10 i do 21. a jutro na 8 do 19 więc chociaż kawałek wieczoru razem...

Meliska kobieto jaka Ty jesteś silna... ja to już bym chyba rzuciła tą robotę... tak jak wiem, że na pewno jak mnie będę chcieli wysłać na kurs na kasę to się zbuntuję... i niezależnie czym to będzie skutkowało.... bo znam siebie, i wiem że na kasę się nie nadaję.... a jeszcze u nas w banku jest centrala i zasilamy inne nasze oddziały kasowo. i to wszystko trzeba liczyć, pakować. oj, nie... ja na pewno bym tylko sobie problemów narobiła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska...1 w nocy, a ty piszesz, ze dopiero z roboty wrócilas 😲 szok
to ja mam teraz dylemat, bo po urlopie ide do bosa na rozmowe, bo przeciez kończy mi sie umowa 31 sierpnia i trzeba podjac decyzje co dalej...oczywiscie jak wiecie, zadna inna praca sie nie nawinela (bo tak naprawde jej nie szukalam 🤢 no i musze na caly etatprzejsc...praca 9-17, 11-19lub 12-20...no i bardzo mnie to boli, bo dupne godziny. ale nie mam raczej nie mam wyboru, bo przeciez niedlugo kredyt trza bedzie brac, a nie ma to jak dwie osoby pracuja...masakra, jakie kobieta majaca dziecko ma dylematy - tak żle i tak nie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Aniqa to w Twoim przypadku to chyba najlepsze godziny to 9-17... mi to tak bardzo odpowiada pierwsza zmiana czyli 7-15, ewentualnie jak bez zmian się pracuje to 7.30-15.30... no super po prostu! ile czasu po południu... a teraz do 18.15 w pracy - taki tydzień mnie czeka...


Aga, gdybym mogla wybrac, ze tylko chodze na 9-17, to bym sie wogole nie zastanawiala, tylko bez gadania przeszla na caly etat. tylko ze u nas w firmie jest tak, ze jeden dzien pracujesz 9-17, a na drugi 12-20, a trzeciego np 11-19.. nie ma reguly, codziennie moze byc inacej, w zaleznosci jak grafik ustalony. wiec za bardzo nic sobie nie poplanujesz, nie mowiac o gotowaniu obiadów czy sprzataniu - ja nie wiem jak ja siebie, malzona i Kaline wtedy ogarne 🤢 beda głodni i brudni chodzili chyba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...