Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Nie czekając na przyzwolenie... 😜 Wiatrołap:
http://www.domzbajki.pl/vives-vodevil-octogono-musichalls-multicolor-20x20-p-17156.html
http://strefadzienna.files.wordpress.com/2013/07/aparici-vanguard-colage1.jpg?w=470&h=173
No i mój faworyt chyba:
http://www.domzbajki.pl/vives-vanguard-elementspr-293x293-p-11907.html


Uwiodl mnie numer dwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Coq teraz ok 🙂 Super Jasminie idzie! A powiedz czy to program komp czy coś na yuou tube? Muszę poszukac ang odpowiedników 😎


Na video trafilam na youtube, ale ze za kazdym razem pani zapraszala na strone, to na nia weszlam... a strona o charakterze edukacujno_tworczym dla dzieci. Po angielsku nie szukalam, bo nie chce juz Jasminie tak mieszac 😉 Ale mysle, ze takich stron jest od zastrzesienia i najlepiej zapytac jakis znajomych, ktorzy mieszkaja np. w UK.
Aniqa dziekuje... ale z "kreceniem filmow" z Jasmina w roli glownej jest taki problem, ze jak widzi, ze ja nagrywam, to przestaje i do aparatu przybiega 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
proszę, proszę, ale ładnie Jasminka powtarza 🙂 więcej filmików z Jasminą w roli głównej poprosimy 😉

Jezuniu, jak Kalina mnie dzisiaj z równowagi wyprowadzala!!! ja nie wiem, jak moja niania sobie caly dzien z nia radzi, ale ja ewidentnie nie mam do niej cierpliwości 🤢


Aniqa, a nowa praca nie daje Ci sie tez we znaki? Bo taki stres tez powodujen ze mniej sie ma cierpliwosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
proszę, proszę, ale ładnie Jasminka powtarza 🙂 więcej filmików z Jasminą w roli głównej poprosimy 😉

Jezuniu, jak Kalina mnie dzisiaj z równowagi wyprowadzala!!! ja nie wiem, jak moja niania sobie caly dzien z nia radzi, ale ja ewidentnie nie mam do niej cierpliwości 🤢


Aniqa, a nowa praca nie daje Ci sie tez we znaki? Bo taki stres tez powodujen ze mniej sie ma cierpliwosci.

NIE WIEM, MOŻE...aż mi głupio, bo czasami sie dre o byle drobiazg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia no ładne są te
Vives - Vodevil - Octogono Musichalls Multicolor [20x20]
ale powiem ci że drogie no mnie na takie nie stać choć mamy kredyt!
wiadomo kasy pojdzie!!!
Agaaa podziwiam was a Ciebie szczególnie jeśli chodzi o sytuację z szefem jeśli w ogóle gnojka tak można nazwać !!!Nie przejmuj się nim ty jesteś wielka!!!
Myślę że dzięki temu że masz to wolne 2 tyg uda ci się zapanować nad Maciejką!!!
Ja dziś cały dzień w domu ogólnie nudy!!!
Byliśmy z małym na dyżurze bo ma kaszel ponownie i dostał przeciwzapalny syrop!!
I takkkk !!!
Zaraz myć się ispać !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
Wanilia no ładne są te
Vives - Vodevil - Octogono Musichalls Multicolor [20x20]
ale powiem ci że drogie no mnie na takie nie stać choć mamy kredyt!
wiadomo kasy pojdzie!!!


Holi my mamy wiatrołapu 3m2 😜 Więc uznalismy że cena gra tu rolę drugorzędną a 120złx3 to 360zł 😉 Kafle i deski na podłogach zostaną na długie długie lata więc mogę mieszkać bez mebli ale kafle i dechy mają być takie jak nam się podobają - bez kompromisów 😉 Zresztą nie wiem jak Wy budujecie ale mój M walczy sam a największy koszt to fachowcy. Na zakupie kafli do łazienki można zaoszczędzić 2 tys po czym trzeba zapłacić 5 tys kolesiowi który je położy....Ja mam to szczęście w nieszczęściu (lub na odwrót) ze M się uparł że będzie sam robił i nie zapłaci za roboczogodzinę pracy fachowca więcej niz sam zarabia na uczelni...
A swoją drogą to wciąż czekamy na zdjęcia Waszego domku - pewnie już nieźle zaawansowany 🙂 No i ciekawa jestem jak tam Chloe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia wiatrolap z twojego faworyta mi najbardziej się podoba 🙂 jak szaleć to szaleć 😉
Co do łazienki.nie wiem jak chcesz to połączyć .........wyobraźni brakło....... 😉

Wanilia nie wiem czy pomoglysmy.....każda inna wersja hahaaaa 🙂 😉

Yasminka superowa !!!!! Bardzo ładnie powtarza 😁 mój to nie da się tak namówić by w papuzke się pobawić.....ahhh filmik super-serio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Świàtek, piatek czy niedziela...wstawaj babo po 6 😠
Kurde no, marze o wyspaniu sie, aby nikt mnie nie budzil...


Jak moj M marudzi, ze nie wyspal sie, bo bywa, ze malo spi, to ja mu powtarzam, ze od ponad dwoch lat dobrze nie spalam i chyba nigdy nie obudzilam sie wyspana 🙃
A ja glupia baba, zamiast isc wczoraj spac to siedzialam z M do 1, albo dluzej a o 7 trzeba bylo dzien zaczac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Holi dzięki 😘

Wanilia płytki ładne, ale ja wolę gładkie 🙂 no i cena mnie powala... ja nawet na płytki za taką cenę okiem nie rzucałam 😉

Aniqa może stres związany z pracą tak działa na Ciebie...

My jakoś dajemy sobie radę. Muszę pochwalić Maćka bo rozumie i rano jak się budzi to chce żeby włączyć mu bajki i leży. Nie próbuje wstawać. No ale po południu to już mu się zaczyna nudzić i ciężko mu jakiekolwiek zajęcie znaleźć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Poszlysmy na spacer, orzezwilo m,nie z poczatku, bo mrozne powietrze jest, ale dalej jestem nieprzytomna i glowa mnie od braku snu boli 🤢 a tu tyle do konca dnia.
Jasmina ponad godzine przetrzymala nas na placu zabaw, a bylysmy tam zupelnie same.
Aga super, ze Maciek rozumie i stara sie z Wami wspolpracowac 😉
Wanilia podzielam podejscie, ze mozna bez mebli (a wiem co mowie 😜 ), ale podloga, dach, sciany musza byc solidnie zrobione.
A wlasnie chcialam pisac, ze wszyscy gladkie plytki wybieraja, a wzory sa przeciez genialne...mnie to troche arabska posadzke przypomina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Poczułam się jak burżuj jakiś że w droższe płytki celuję ale tak serio to nie o cene tu chodzi a o wzor i ostateczny klimat domu jaki sobie wymarzyliśmy. A najfajniejsze jest to że nie musimy sobie nawzajem ustępować bo póki co mamy jedno wspólne zdanie 🙂


Zazdroszcze wspolnej wizji... u nas to moze lepiej, ze nie budujey domu, nie remontujemy mieszkania itd. 😉
Czuje cos, ze moglabym zamieszkac w Waszym domu Wanilia. 😉 Z niecierpliwoscia czekam na efekt ostateczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Poczułam się jak burżuj jakiś że w droższe płytki celuję ale tak serio to nie o cene tu chodzi a o wzor i ostateczny klimat domu jaki sobie wymarzyliśmy. A najfajniejsze jest to że nie musimy sobie nawzajem ustępować bo póki co mamy jedno wspólne zdanie 🙂


no wiadomo, że jak macie jakąś wizję to do tego dążcie 🙂

u mnie może i wizja byłaby inna gdybyśmy mieli więcej kasy 😉
na pewno zainwestowaliśmy w ogrzewanie, w piec gazowy, w mury, dach i ocieplenie stropu, dachu, to wszystko jest zrobione tak na maxa. i widzimy że naprawdę nam się to przekłada na stosunkowo niskie rachunku na ogrzewanie jak za tak duży dom 🙂

a co do płytek to w łazienkach mam z niższej półki ale podobają mi się 🙂 a w ogóle mój mąż wychodzi z założenia że wymiana płytek, podłóg to żaden problem 🙂

a pogląd na dom mieliśmy z M. taki sam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 😉
Za komplementy dziękujemy 🙂 ale co to znaczy, że coraz ładniejsza... że brzydka była 😜
I się cieszę, że kreacja się podoba... leginsy i bluzka z lumpka 😉... a biała bluzka kupiona na wyprzy już wieki temu za całe 9 zł... także się powtórzę można ubrać dziecko ślicznie za grosze... potrza tylko odrobinę zaangażowania 😎... a że szmaty kocham... szczególnie w rozmiarze mini 😜
I dziękuję Wam, że zwróciłyście uwagę na to siedzenie Julki... ona uwielbia tak siedzieć 🥴... ja zresztą czytałam, że dziecko nie powinno siedzieć z nogami pod pupką i się nawet cieszyłam, że ona tak siedzi i ich pod pupą nie trzyma... oj nie ma to jak czytać ze zrozumieniem ☺️

Marika SERDUSZKA gratuluję 🙂 🙂 🙂
Łóżko masz TU... jak dla nas świetne chociażby z tego względu, że nie jest u nas dosunięte całkiem do ściany i nie muszę się martwić, że dziecko mi spadnie z którejś strony... no chyba, że miszczu przeleci nad barierką 😁 A regał się nie podoba 😜... przytargałam takiego kartoniaka z roboty... na zabawki jak znalazł 😉
Ja oczywiście butami zainteresowana 😉... w necie już kuknęłam... nawet fajne... a Ty widziałaś je na żywo?... ja to na takim wygwizdowie mieszkam, że hej... co prawda 2 obuwnicze z chińskim, sztucznym i śmierdzącym obuwiem są i to na tyle 😜... najbardziej mnie w tym dziecięcym obuwiu przerażają kolory i wzory... i jak tu ubrać dziecko w jakieś stonowane kolory i żeby do tego nie jeb*** po oczach pstrokatymi pantoflami 😮 A te kapciochy to kupiłaś te co linka wstawiałaś... te daniel?... Julka w ogóle z kapciami się zgodzić nie może i boję się dać tyle kasy, żeby leżały... i nawet nie mam pomysłu gdzie w okolicy mogłybyśmy takie obuwie zamierzyć, bo u nas te stópki strasznie nieproporcjonalne 🤢
Coq Jula się czasem przebudza, chyba jej się coś śni, ale generalnie już nie wstaje i śpi do rana 😉
A pracami wydzierankami się pochwal... my ostatnio stemplowałyśmy owocami 😉
A Jaśmina jak burza z tymi językami idzie 🙂... u nas choćby po polsku takie powtarzanie... abstrakcja...
Aniqa zdrówka dla Was dziewczynki 😘
A co do sisi to my od ostatniej infekcji?... nie infekcji?... w każdym bądź razie zaczerwienienie i uskarżanie się na ból było używamy płynu do higieny intymnej i używamy go już stale... zresztą ja sama sobie nie wyobrażam higieny bez owego płynu

i Wanilia pisała kiedyś o specyfiku, który lekarz polecił młodej pacjenteczce właśnie przy infekcji bakteryjnej i on właśnie konkretnie na infekcje jest

Agaa ja teraz też biłam się z myślami czy wziąć L4... ale naprawdę tak mnie rozłożyło, że nie byłam w stanie normalnie funkcjonować... a co dopiero dawać z siebie w robocie 100 czy 200%... jednak jeśli by chodziło o dziecko to nie zastanawiałabym się ani minuty... i najgorsi właśnie tacy szefowie bezdzietni... pamiętacie przecież, że Julkę do żłobka na gwałt oddawałam, bo się z kierowniczką nie mogłam dogadać... młodą bezdzietną szczygą...
Wanilia płytki nr 2 😉... a mi te płytki z Hiszpanią się kojarzą 😁... oni tam mają fioła na puncie takich malowanych kafli i porcelany... na każdym zakręcie kolorami po oczach wali sklep z porcelanosą 😉
Holi zdrówka dla Elusia 😘
Wanilia Coq nowe avatary prześliczne i jakaś taka odmiana na forum 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Meliska dokładnie te mamy http://www.sklep-aurelka.pl/shop/kapcie-slash-sandaly/1014

Parę par widziałam na żywo nie które bardzo nam się spodobały:-) np takie 1023 ,1016 fajnie zrobione




Marika dzięki 😘 i jeszcze mnie natchnęłaś... okazuje się, że w mojej wichurze też można to obuwie dostać... w sklepie medycznym obok którego dość często przechodzę... no blondyna 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga dziekuje 🙂

Meliska nawet gdybym chciala dla Jasminy jakis plyn do higieny intymnej (a ja jednak nie jestem przekonana) to ona jest z tych "bezdodtykowych" 😉 mam problem, zeby ja w ogole umyc 😉
Juz nawet mialam pisac, ze wszystkie "wlochate" dziewczynki nosza kitki, warkoczyki...moje dziewcze nie da sobie nic na glowe zalozyc, a nawet jak juz jej zaplacze wlosy w gumke to na 5 sekund 🙃 Wiec chodzi roczochrana.

Stepelki? Mysle, ze tez by sie spodobalo. Postaram sie zaraz wstawic nasze dziela 😎

Jasmina juz spi 🤪 🙃 Dotrzymalam do wieczora 🙃
Po poludniu uporczywie probowala grac w pilke w domu, a ja z kazdym uderzeniem o podloge nasluchiwalam czy sasiad juz wali miotla. W koncu nas ubralam i poszlysmy na plac zabaw, a tam Jasmina raz rzucila pilke i polozyla na lawce 🤢 Ale jak juz sie nazjezdzala i narysowala z mama patykiem, to i o pilce sobie przypomniala 😉
A, jako " Jasmina poleca" moge zarekomendowac wlasnie rysunki na ziemi 😉 Moje dziewcze uczestniczy ochoczo nad wyraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A Maciek właśnie jest w trakcie usypiania. Chcial iść spać to go umylismy, oczywiście "kąpiel" teraz we dwoje musi być i takie raczej obmycie, bo utrudnione wszystko.
Już dzisiaj widać, że wszystko go nudzi. Ani książki nie są fajne, ani bajki ani puzzle... musimy jutro jakieś artystyczne zabawy wymyślić chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
A Maciek właśnie jest w trakcie usypiania. Chcial iść spać to go umylismy, oczywiście "kąpiel" teraz we dwoje musi być i takie raczej obmycie, bo utrudnione wszystko.
Już dzisiaj widać, że wszystko go nudzi. Ani książki nie są fajne, ani bajki ani puzzle... musimy jutro jakieś artystyczne zabawy wymyślić chyba


Wcale sie mu nie dziwie, ze wszystko nudne, dorosly to jeszcze wytrzyma, a dziecku trudno bez ruchu. Ostatnio strasznie to widze po Jasminie, na haslo spacer zupelnie inna energia w nia wstepuje, radosc i blysk w oku 😉 ...i nie chce do domu wracac.
Oby Maciek byl cierpliwy. Moze Aga jakis dlugi spacer? Jakies zwierzeta poogladac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i śpi 🙂

i zeszliśmy na dół ale nie na długo... bo przecież może się obudzić... a w nocy często budzi się bez płaczu tylko przybiega do nas do łóżka... dlatego też usypiany już jest u nas w sypialni, śpi z nami całą noc bo co trochę mu się poprawia ułożenie nogi.
no ale w każdym bądź razie jakby się za niedługo obudził, a zdarza mu się tak zakwilić ok godziny po uśnięciu to może wyjść z łóżka.
no i chwila na dole, szybka kolacja i zaraz będziemy już czatować w sypialni... ewentualnie na zmiany 😉

Coq no super te wyklejanki 🙂
a malowidła na ziemi to rewelacja, wyobrażałam sobie jakieś małe rysuneczki, a tu wielka kompozycja ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...