Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
A Maciek właśnie jest w trakcie usypiania. Chcial iść spać to go umylismy, oczywiście "kąpiel" teraz we dwoje musi być i takie raczej obmycie, bo utrudnione wszystko.
Już dzisiaj widać, że wszystko go nudzi. Ani książki nie są fajne, ani bajki ani puzzle... musimy jutro jakieś artystyczne zabawy wymyślić chyba


Wcale sie mu nie dziwie, ze wszystko nudne, dorosly to jeszcze wytrzyma, a dziecku trudno bez ruchu. Ostatnio strasznie to widze po Jasminie, na haslo spacer zupelnie inna energia w nia wstepuje, radosc i blysk w oku 😉 ...i nie chce do domu wracac.
Oby Maciek byl cierpliwy. Moze Aga jakis dlugi spacer? Jakies zwierzeta poogladac?


nie wiem gdzie może zwierzęta pooglądać... nie ma u nas... a szczerze to on nie bardzo ostatnio w wózku lubi na spacerze... no i żeby się nie zaczął wyrywać. a druga sprawa to taka, że ta pogoda taka dziwna ostatnio, w nocy mroźno, rano mroźno potem niby ciepło, ale wietrznie. a teraz jakby jeszcze był chory to już by masakra była.
a trzecia rzecz która nie przemawia za długimi spacerami to to, że mieszkamy w małej miejscowości... i każde pytanie po kolei, bo oprócz kuracjuszy, co druga osoba by się zatrzymała przy wózku, co się stało Maciusiowi, że gips. i każdy by mu współczuł... a ja nie chcę współczucia dla niego... bo on twardy chłopak się. po prostu nie lubię takiego tłumaczenia wszystkim co i jak... możecie będziecie uważać, że dziwna jestem. ale większość osób mi znajomych wie, że Maciek miał operację i w ogóle, ale jakoś większości nie mam zamiaru się tłumaczyć.
no i poza tym sobie teraz przypomniałam że wózek mamy przerobiony... więc nawet nie mamy czym na spacer wyjść, bo nie nadaje się na pokaz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Coq no nie mogę się napatrzeć na te Wasze wyklejanki 🙂 są super po prostu!
jutro z rana po klej wyślę M. do sklepu i będziemy się bawić z Maćkiem 🙂 plastyczny dzień jutro planuję 🙂 chociaż u mnie talentów żadnych 😜


Ciesze sie, ze sie spodobaly 🙂
Talentu do tego nie trzeba miec tylko kartke, troche kolorowych kartek, chocby z gazet jak u nas, olowek i klej. 😉 Mam nadzieje, ze Macka to choc troche zainteresuje 🙂

Co do spaceru, to tak wpadlo mi do glowy. Pogada, to prawda jest dziwna, bo u nas podobnie, my twardo chodzimy, ale rozumiem, ze nie chcesz Macka narazac dodatkowo.
A pytania i wyjasnianie ludziom to rwoniez cos czego unikam 😉 Wiec z mojej strony pelne zrozumienie.
Nawet w nocy musicie uwazac na niego 😲 Oby zlecialy trzy tygodnie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jak pisałam o tym spacerze to tak jakoś mocno chaotycznie to wyszło. mam nadzieję że zrozumiecie.
bo broń Boże, nie chodzi o to, że się wstydzę Maćka albo coś w tym rodzaju. chodzi mi po prostu że każdemu się "będę musiała" tłumaczyć... i każdy będzie mówił "ale biedny Maciuś", na samą myśl to mnie skręca...

to tak jak miałam operację na kolano po ślubie, i miałam stabilizator, i raczej starałam się nie wychodzić, ogólnie do znajomych jeździliśmy, ale do sklepu to nie latałam... a na powietrzu to siedziałam sobie koło domku. i pewnego razu postanowiłam się przejść z moim M. i zanim doszliśmy do sklepu, ok 700metrów, może nawet nie, normalnie max 10 minut pieszo, wtedy szliśmy dłużej bo ja o kulach byłam, no i w ciągu tych 700metrów zaczepiło nas 16 (!) osób, i każdy z pytaniem: o co się stało w nogę? i każdemu po kolei tłumaczyłam, chociaż wcale nie tłumaczyłam tylko zdawkowo odpowiadałam. i to był mój jedyny spacer zanim mi zdjęli stabilizator.
uroki małej miejscowości!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Coq no nie mogę się napatrzeć na te Wasze wyklejanki 🙂 są super po prostu!
jutro z rana po klej wyślę M. do sklepu i będziemy się bawić z Maćkiem 🙂 plastyczny dzień jutro planuję 🙂 chociaż u mnie talentów żadnych 😜


Ciesze sie, ze sie spodobaly 🙂
Talentu do tego nie trzeba miec tylko kartke, troche kolorowych kartek, chocby z gazet jak u nas, olowek i klej. 😉 Mam nadzieje, ze Macka to choc troche zainteresuje 🙂

Co do spaceru, to tak wpadlo mi do glowy. Pogada, to prawda jest dziwna, bo u nas podobnie, my twardo chodzimy, ale rozumiem, ze nie chcesz Macka narazac dodatkowo.
A pytania i wyjasnianie ludziom to rwoniez cos czego unikam 😉 Wiec z mojej strony pelne zrozumienie.
Nawet w nocy musicie uwazac na niego 😲 Oby zlecialy trzy tygodnie!!!


już 5 dni zleciało. i nawet nie było tak bardzo źle... co prawda dzisiaj już było gorzej niż wczoraj. i tego się obawiam, że codziennie będzie gorzej...
no i zostało równo 2 tygodnie, bo w poniedziałek za 2 tygodnie jedziemy na zdjęcie gipsu! 🙂

a co do nocy, to musimy uważać, nie ma szans, żeby spał sam w łóżeczku, bo by wstał albo coś. a to kategorycznie zabronione... boję się tylko tego, że bardzo ciężko będzie po takim czasu z powrotem przetransportować go do usypiania i spania w łóżeczku w swoim pokoju... no ale tym to się będziemy martwić później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
coquelicot napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Coq no nie mogę się napatrzeć na te Wasze wyklejanki 🙂 są super po prostu!
jutro z rana po klej wyślę M. do sklepu i będziemy się bawić z Maćkiem 🙂 plastyczny dzień jutro planuję 🙂 chociaż u mnie talentów żadnych 😜


Ciesze sie, ze sie spodobaly 🙂
Talentu do tego nie trzeba miec tylko kartke, troche kolorowych kartek, chocby z gazet jak u nas, olowek i klej. 😉 Mam nadzieje, ze Macka to choc troche zainteresuje 🙂

Co do spaceru, to tak wpadlo mi do glowy. Pogada, to prawda jest dziwna, bo u nas podobnie, my twardo chodzimy, ale rozumiem, ze nie chcesz Macka narazac dodatkowo.
A pytania i wyjasnianie ludziom to rwoniez cos czego unikam 😉 Wiec z mojej strony pelne zrozumienie.
Nawet w nocy musicie uwazac na niego 😲 Oby zlecialy trzy tygodnie!!!


już 5 dni zleciało. i nawet nie było tak bardzo źle... co prawda dzisiaj już było gorzej niż wczoraj. i tego się obawiam, że codziennie będzie gorzej...
no i zostało równo 2 tygodnie, bo w poniedziałek za 2 tygodnie jedziemy na zdjęcie gipsu! 🙂

a co do nocy, to musimy uważać, nie ma szans, żeby spał sam w łóżeczku, bo by wstał albo coś. a to kategorycznie zabronione... boję się tylko tego, że bardzo ciężko będzie po takim czasu z powrotem przetransportować go do usypiania i spania w łóżeczku w swoim pokoju... no ale tym to się będziemy martwić później...


Wlasnie chcialam napisac czy Maciek sie przypadkiem nie przyzwyczai do spania z Wami, ale stwierdzilam, ze przmilcze, bo to chyba teraz najmniej istotne 😉 Jak trzeba to trzeba!
A to wyjscie do sklepu to pewnie z 10 minut drogi zrobila sie godzina 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
coquelicot napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Coq no nie mogę się napatrzeć na te Wasze wyklejanki 🙂 są super po prostu!
jutro z rana po klej wyślę M. do sklepu i będziemy się bawić z Maćkiem 🙂 plastyczny dzień jutro planuję 🙂 chociaż u mnie talentów żadnych 😜


Ciesze sie, ze sie spodobaly 🙂
Talentu do tego nie trzeba miec tylko kartke, troche kolorowych kartek, chocby z gazet jak u nas, olowek i klej. 😉 Mam nadzieje, ze Macka to choc troche zainteresuje 🙂

Co do spaceru, to tak wpadlo mi do glowy. Pogada, to prawda jest dziwna, bo u nas podobnie, my twardo chodzimy, ale rozumiem, ze nie chcesz Macka narazac dodatkowo.
A pytania i wyjasnianie ludziom to rwoniez cos czego unikam 😉 Wiec z mojej strony pelne zrozumienie.
Nawet w nocy musicie uwazac na niego 😲 Oby zlecialy trzy tygodnie!!!


już 5 dni zleciało. i nawet nie było tak bardzo źle... co prawda dzisiaj już było gorzej niż wczoraj. i tego się obawiam, że codziennie będzie gorzej...
no i zostało równo 2 tygodnie, bo w poniedziałek za 2 tygodnie jedziemy na zdjęcie gipsu! 🙂

a co do nocy, to musimy uważać, nie ma szans, żeby spał sam w łóżeczku, bo by wstał albo coś. a to kategorycznie zabronione... boję się tylko tego, że bardzo ciężko będzie po takim czasu z powrotem przetransportować go do usypiania i spania w łóżeczku w swoim pokoju... no ale tym to się będziemy martwić później...


Wlasnie chcialam napisac czy Maciek sie przypadkiem nie przyzwyczai do spania z Wami, ale stwierdzilam, ze przmilcze, bo to chyba teraz najmniej istotne 😉 Jak trzeba to trzeba!
A to wyjscie do sklepu to pewnie z 10 minut drogi zrobila sie godzina 😉


no prawie, w każdym bądź razie stabilizator miałam 6 tygodni i to było pierwsze i ostatnie wyjście do sklepu 😉 do znajomych wozili mnie samochodem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Za odpowiedzi odnosnie kafli dziekuje - rzeczywiscie nie ma zwyciezcy 😁
Marika butki sliczne ale.nie widze ceny. Mnie sie od dawna wydaje ze Werusi stopa do srodka leci, myslisz ze buty mozna kupic bez konsultacji z lekarzem? Bo chyba moga tylko pomoc? Czy jest opcja ze na jakues wady szkodza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dziewczyny musze pochwalic mojego synka : mowi mama, baba cos ala dzidzi, giegie i grrrr 😁 i pewnie mnie wysmiejecie teraz...ale on rysuje na macie wodnej! Ewidentnie nasladuje Werke, nagralam filmik to podtaram sie potem wrzucic


Ja Cie nie wysmieje. U mojej siostry bylo podobnie, jej synek jest "do przodu", bo uczyl sie od starszej siostry.
O zabki pytalam, bo macie te buzie pod postami, ale nie widze, zeby ktos mial wszystkie- nie aktywujecie sie 😉
U nas nadal brak. A poprzednie zeby wyszly juz dawno temu i tak dlugo cisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Za odpowiedzi odnosnie kafli dziekuje - rzeczywiscie nie ma zwyciezcy 😁
Marika butki sliczne ale.nie widze ceny. Mnie sie od dawna wydaje ze Werusi stopa do srodka leci, myslisz ze buty mozna kupic bez konsultacji z lekarzem? Bo chyba moga tylko pomoc? Czy jest opcja ze na jakues wady szkodza?


niepytana odpowiem 😉, bo z tego co nam ortopeda mówił to wiem, butki tego typu nie szkodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
właśnie zakupiłam łóżko, stelaż i materac 🙂 materac na razie z tych najprostszych... jak się dorobimy kiedyś to kupimy sobie wypasiony 🙂 chociaż moi rodzice wydali kupę kasy na materac i wcale a wcale nie są zadowoleni 🙂
no w każdym razie, nasza szafa i komoda doczekają się towarzystwa łóżka 🙂 siostrze remont kuchni w mieszkaniu robili a nam się skapnęło łóżko 🙂 a do tego sobie dokupimy już sami stelaż i materac...
no i z racji, że ta nasza sypialnia niedroga, to damy radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaagaa ja spamuje z tel w sypialni bo Hubert jeszcze nie spi. Ma swoja magiczna godzine w zabawkach kiedy nikt mu nic nie wyrywa 😜 za odp dziekuje a co do materaca to my kupilismy za 700zl ma allegro i jestesmy zadowoleni. Moi rodzice podobnie jak Twoi wyrzucili kupe kasy i teraz w sumie nie wiedza za co 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
niedziela wieczór, a tutaj tyle stron...szaleństwo!
Wróciliśmy z urodzin chrzesniaka naszego. Rezultat: wiele wiele litrów spuszczonej wody do wanny zanim któś sie zorientował, że kran odkrecony...posiedzenie pod prysznicem w ciuchach...połamany wiatrak zabawka... połamany samochód zabawka...siniak Franka po zrzuceniu go z krzesła przez wiadomo kogo...generalnie stwierdzam, że moje dziecko to jest mały czort 🤢 😮 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Aaagaa ja spamuje z tel w sypialni bo Hubert jeszcze nie spi. Ma swoja magiczna godzine w zabawkach kiedy nikt mu nic nie wyrywa 😜 za odp dziekuje a co do materaca to my kupilismy za 700zl ma allegro i jestesmy zadowoleni. Moi rodzice podobnie jak Twoi wyrzucili kupe kasy i teraz w sumie nie wiedza za co 😉


Chwila samotności Huberta bez obecności starszej siostry - bezcenna 🙂
A o której Ci wstaje jak tak późno chodzi spać?

Wstyd się przyznać ale ja już umyta w łóżku jestem. Też telefon okupuje. Ale może za jakąś książkę sie wezmę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
U nas tez zeby wszystkie
Coq rysunki na ziemi swietne, tez sprobujemy 😉 wyklejanki czasem robimy chociaz przyznaje ze od kiedy Hubert zaczal wspinac sie przy meblach mam mniej czasu dla Werki...dodam ze spi raz dziennie okolo godziny, zazwyczaj na spacerze niestety


Wanilia moglas sie pochwalic wyklejankami, bo takie rzeczy inspiruja 🙂 czasami sa bardzo oczywiste,a czlowiek o nich nie pomysli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorwalam jeszcze do komputera, bo M poszedl jesc kolacje... ja to dopiero dzis spamuje 😮

Wanilia Hubert pewnie zacznie szybko mowic 🙂
Aga gratuluje zakupu 🙂 Ja bym chciala Jasminie lozko kupic, ale na razie stopujemy z zakupami, bo ostatnio troszke kupilismy.
Aniqa twoja Kalina pokazala co potrafi 😎

Uciekam. Ostatni rozdzial ksiazki mi zostal i spac.
Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ufff, spią..
Hubert obudzi się za jakieś 2h na jedzenie, chwilę popłacze bo cycusia nie dostanie a mm nie chce, potem 24 -01 w nocy i wtedy go karmię a potem.....nie pamiętam ile pobudek i w jakich okolicznościach ląduje z nami w łóżku w każdym razie po ósmej wstaje na dobre 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...