Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Asia wspolczuje ci tych nocy nie przespanych. Dlatego korzystaj za dnia. Ja jak tylko moge spie z malym.
Co codo tesciowej to ona na10 min sie zajmie malym. Marika rozumiem ze tesciowa dzieci wychowala ale mogla by sie choc troszke zainteresowac a ja ja delikatnie naprowadzam a ona nic.
My dzis tez duzo poza domem. Maly spi od 30 min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Asia dwspolczuje... trzymaj sie nam malenka;***
Beata eh rwa kulszowa... bol straszny.... trzymam ckiuki by jak szybko wlazlo szybko traz wylazlo
aaagaaa a to wam sie dzis powsinoga wlaczyla....
Holi no wspolczuje ze tak masz z tesciowa... u nas za to nosi bawi i siedzi w domu na emeryturze ale powiedziala ze bawic nie bedzie mamy niani szukac...
Wanilia awatar cud miod i orzeszki;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Asia dwspolczuje... trzymaj sie nam malenka;***
Beata eh rwa kulszowa... bol straszny.... trzymam ckiuki by jak szybko wlazlo szybko traz wylazlo
aaagaaa a to wam sie dzis powsinoga wlaczyla....
Holi no wspolczuje ze tak masz z tesciowa... u nas za to nosi bawi i siedzi w domu na emeryturze ale powiedziala ze bawic nie bedzie mamy niani szukac...
Wanilia awatar cud miod i orzeszki;D


no z kilkoma osobami się dzisiaj spotkaliśmy 😁 😁 😁 hihihi 🙂

a co do teściowej, to jak przeczytałam to pierwsze moje skojarzenie to, że niefajnie i w ogóle, że powinna pilnować Kuby... ale z drugiej strony to przecież ona dopiero teraz odpoczywa, a co jak co, ale takie dzieci dają popalić. a przecież to nie jest obowiązek babci, żeby zajmować się wnukiem cały czas...
ja ostatnio zaśmiałam się do mamy, żeby wzięła sobie rok urlopu zdrowotnego, ona jest nauczycielką i jeszcze chyba ostatni rok, albo dwa mają taką możliwość. no i że wtedy będzie siedziała z Maćkiem. no i jak tak z nim posiedzi czasem, chce się z nim pobawić, tak powiedziała, że nie ma takiej opcji, żeby ona siedziała z Maćkiem, bo to jest zobowiązanie etc.

no i chyba jakaś racja w tym jest.

aaaa, Kubuś cudny! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
agami napisał(a):
Asia dwspolczuje... trzymaj sie nam malenka;***
Beata eh rwa kulszowa... bol straszny.... trzymam ckiuki by jak szybko wlazlo szybko traz wylazlo
aaagaaa a to wam sie dzis powsinoga wlaczyla....
Holi no wspolczuje ze tak masz z tesciowa... u nas za to nosi bawi i siedzi w domu na emeryturze ale powiedziala ze bawic nie bedzie mamy niani szukac...
Wanilia awatar cud miod i orzeszki;D


no z kilkoma osobami się dzisiaj spotkaliśmy 😁 😁 😁 hihihi 🙂

a co do teściowej, to jak przeczytałam to pierwsze moje skojarzenie to, że niefajnie i w ogóle, że powinna pilnować Kuby... ale z drugiej strony to przecież ona dopiero teraz odpoczywa, a co jak co, ale takie dzieci dają popalić. a przecież to nie jest obowiązek babci, żeby zajmować się wnukiem cały czas...
ja ostatnio zaśmiałam się do mamy, żeby wzięła sobie rok urlopu zdrowotnego, ona jest nauczycielką i jeszcze chyba ostatni rok, albo dwa mają taką możliwość. no i że wtedy będzie siedziała z Maćkiem. no i jak tak z nim posiedzi czasem, chce się z nim pobawić, tak powiedziała, że nie ma takiej opcji, żeby ona siedziała z Maćkiem, bo to jest zobowiązanie etc.

no i chyba jakaś racja w tym jest.

aaaa, Kubuś cudny! 🙂

ona siedzi w domu od xxxx lat najpierw renta teraz emerytura;p wiec odpoczynek juz dawno dawno zalaczony... hehe nie no nawet nie o to chodzi... bo ja bym nawet nie chciala by ona sie nim zajmowala.... bedzie z niania i tak jest ok 🙂)) tylko sa babcie i babcie... jedne sie garna inne nie... moja mama ma 3 tyg urlopu teraz i wziela specjalnie by z Kuba byc 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
agami napisał(a):
Asia dwspolczuje... trzymaj sie nam malenka;***
Beata eh rwa kulszowa... bol straszny.... trzymam ckiuki by jak szybko wlazlo szybko traz wylazlo
aaagaaa a to wam sie dzis powsinoga wlaczyla....
Holi no wspolczuje ze tak masz z tesciowa... u nas za to nosi bawi i siedzi w domu na emeryturze ale powiedziala ze bawic nie bedzie mamy niani szukac...
Wanilia awatar cud miod i orzeszki;D


no z kilkoma osobami się dzisiaj spotkaliśmy 😁 😁 😁 hihihi 🙂

a co do teściowej, to jak przeczytałam to pierwsze moje skojarzenie to, że niefajnie i w ogóle, że powinna pilnować Kuby... ale z drugiej strony to przecież ona dopiero teraz odpoczywa, a co jak co, ale takie dzieci dają popalić. a przecież to nie jest obowiązek babci, żeby zajmować się wnukiem cały czas...
ja ostatnio zaśmiałam się do mamy, żeby wzięła sobie rok urlopu zdrowotnego, ona jest nauczycielką i jeszcze chyba ostatni rok, albo dwa mają taką możliwość. no i że wtedy będzie siedziała z Maćkiem. no i jak tak z nim posiedzi czasem, chce się z nim pobawić, tak powiedziała, że nie ma takiej opcji, żeby ona siedziała z Maćkiem, bo to jest zobowiązanie etc.

no i chyba jakaś racja w tym jest.

aaaa, Kubuś cudny! 🙂

bo tak to Aga jest, nie można wymagac, zeby babcie sie zajmowały wnukami. moja mama tez nie chce sie opiekowac Kalina....i ja to rozumiem, mamy opiekunke, ale wiem ze w awaryjnych sytuacjach moja mama nie odmowi i zawsze mi pomoże...moja mama wychowala ósemke dzieci i naprawde należy jej sie już spokój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
no jak młotem w łeb 😮 Julka dostała wczoraj temperatury nad morzem 😮 🤢 kuźwa a ja jestem tak daleko od Niej 😞 idę dzisiaj na szczepienie z Milą na 11;45 to spytam lekarza co w takiej sytuacji mogą zrobić.jest tam przychodnia ale jak to mama powidziała; Ty zawsze czekasz zeby pójść do lekarza.no właśnie ale to co ma spędzić ta moja mama urlop w mieszkaniu???z chorą Julcią...żebym wiedziała!!jasny gwint!! 😠 szkoda mi ich...tak się martwiłam zanim pojechała że wykrakałam...i jeszcze mnie przybiła ze pokoje 2osobowe cieżko znaleźć.a ja nie będe z teściami w jednym pokoju bo teście tak chrapią że to poezja!! kiedyś w górach z nimi spałam w jednym pokoju....oooooo ani mi się śni! 😲 zaczyna mi sie ten wyjazd nie podobać a jeszcze wózka nie kupiłam...no i żadna nie skomentowała mi wózka. prosze się odezwać bo ja zgłupiałam.znalazłam jeszcze 2 odpowiadające wymaganiom aczkolwiek wybór jest trudny.ten różowy z licytacji ktoiś kupił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka Twoja Jula wymiata ale to już ogólnie wszyscy wiedzą 🙂 a że smerfik to i moja jest mała. wg wagi łazienkowej 7kg.ciekawe czy lekarz ją dzisiaj zmierzy.ale znając go to nie 😮 ciuchy nawet 68 robią się mikre więc obstawiam 65-70cm.wczoraj kolejne ciuchy ze strychu stargałam i znowu chyba przegrzebki w szufladach Milenkowych trzeba zrobić.wyciągam wczoraj bluzkę na krótki rękaw a tam ledwo głowa się zmieściła 😮 nie mówiąc o całej reszcie...no i zdjęłam bo co dzieciak ma się męczyć... 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

I po weekendzie 🙂
Ulka Florek tez jest mikrus i tez sie wszedzie wspina 🙂 wczoraj wspil sie w lozeczku i sam obszedl go dookola. 31 idziemy na szczepienie wiec wtedy sie dowiemy dokladnie ile wazy i mierzy 🙂
W sobote kupilam mu buciki jego pierwsze, ale nie bardzo umie w nich chodzic. Wyglada bardzo komicznie 🤪
chloe chyba tylko ja Ci jeszcze nie pogratulowalam fasolki w brzuszku 🙂 Zycze wytrwalosci i braku bolu w plecach oraz innych dolegliwosci zwiazanych z ciaza.
Asia mi sie bardzo podoba ten drugi wozek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka nam lekarz przepisał Nystatyna na recepte jakieś 16 zł, a Aphtin pisze ze powyżej roku
u nas ten lek pomógł 🙂 spoko na języku nie ma nic 😉tylko widzę że na policzku ma kropki teraz a tam ciężko mi się to smaruje bo młody zlizuje mi z palca lek bo słodki ...... ale myślę że kwestia 2-3 dni tylko żebym mu dobzre wysmarowała bo na języczku moment znikła

Asia co do wózka ja się takim wogóle nie interesowałam więc trudno mi coś pisać zero doświadczenia przy parasolkach....a swoje wymagania masz więc przynaję się że nie wgłębiałam się w temat co najwyżej mogę sie wypowiedziec co do koloru 😉 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
Ulka Twoja Jula wymiata ale to już ogólnie wszyscy wiedzą 🙂 a że smerfik to i moja jest mała. wg wagi łazienkowej 7kg.ciekawe czy lekarz ją dzisiaj zmierzy.ale znając go to nie 😮 ciuchy nawet 68 robią się mikre więc obstawiam 65-70cm.wczoraj kolejne ciuchy ze strychu stargałam i znowu chyba przegrzebki w szufladach Milenkowych trzeba zrobić.wyciągam wczoraj bluzkę na krótki rękaw a tam ledwo głowa się zmieściła 😮 nie mówiąc o całej reszcie...no i zdjęłam bo co dzieciak ma się męczyć... 🙃 😁


Ulka ma Karolinkę 🙂

Meliska -Julkę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
Ulka Twoja Jula wymiata ale to już ogólnie wszyscy wiedzą 🙂 a że smerfik to i moja jest mała. wg wagi łazienkowej 7kg.ciekawe czy lekarz ją dzisiaj zmierzy.ale znając go to nie 😮 ciuchy nawet 68 robią się mikre więc obstawiam 65-70cm.wczoraj kolejne ciuchy ze strychu stargałam i znowu chyba przegrzebki w szufladach Milenkowych trzeba zrobić.wyciągam wczoraj bluzkę na krótki rękaw a tam ledwo głowa się zmieściła 😮 nie mówiąc o całej reszcie...no i zdjęłam bo co dzieciak ma się męczyć... 🙃 😁


Ulka ma Karolinkę 🙂

Meliska -Julkę 😜


to samo miałam pisać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
Ulka Twoja Jula wymiata ale to już ogólnie wszyscy wiedzą 🙂 a że smerfik to i moja jest mała. wg wagi łazienkowej 7kg.ciekawe czy lekarz ją dzisiaj zmierzy.ale znając go to nie 😮 ciuchy nawet 68 robią się mikre więc obstawiam 65-70cm.wczoraj kolejne ciuchy ze strychu stargałam i znowu chyba przegrzebki w szufladach Milenkowych trzeba zrobić.wyciągam wczoraj bluzkę na krótki rękaw a tam ledwo głowa się zmieściła 😮 nie mówiąc o całej reszcie...no i zdjęłam bo co dzieciak ma się męczyć... 🙃 😁


Ulka ma Karolinkę 🙂

Meliska -Julkę 😜

no to ZONK ☺️ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia a co do wózka to ja takich parasolek nie oglądałam jeszcze, więc za bardzo się nie znam. ale ogólnie fajne te wózki co wkleiłaś 🙂
Ulka no u nas stanie już 2 tygodnie jest na topie 🙂 i moje dziecko teraz nie poleży sobie w łóżeczku, bo od razu do wstawania się bierze. no i nie chce w ogóle siedzieć... 🤢 zobaczył, że można świat widzieć z lepszej perspektywy i teraz zero siedzenia, tylko stanie 😉

a tak w ogóle to dzień dobry bardzo 🙂

dzień zapowiada się pięknie! zaraz na jakiś spacerek wyruszymy 🙂

jak tu się wrzuca filmiki? bo mam nagrany jak Maciek wstaje i z chęcią bym się z Wami podzieliła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny napiszcie mi jak przechowujecie te zupki co same ugotujecie
bo ktos pisał o tych słoiczkach gerber ze gorące wlewa i nie wiem czy odwarca czy nie???? ☺️ bo zagotowac pisalyscie ze nie za bardzo sie da proszę o rady 🙂
i jaka rybkę dajecie ???
ja widziałam łososia po 100g w biedrze za 3,5zł więc spoko ale narazie zaczynam kulinarne szaleńswta więc proszę o rady....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MARIKA jak gotuję zupki to na 4 sloiczki mi wychodzi i jedną zostawiam w lodówce do zjedzenia a 3 mroże i jest super i na nastepny dzien wyciagam rano i na popoludniu mam rozmrozona i podgrzewam!!!
Rybkę dawalam mu mintaja i dorsza takie male kawalki porobilam sobie i pomrozilam takze spoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry,
U nas dzis upaly a ja nadal z kregoslupem mam problem. Na 12 mam lekarza.
Pisalam rano z komorki ale mi bateria wysiadla i caly post szlag trafil 😠
Holi moja tesciowa tez do pilnowania dzieci nie jest, bo poprostu nie ma do tego drygu. Moja mama ostatnio byla u nas 3 tygodnie i zajmowala sie mala. Dzieki niej sie ogarnelam 😜
Zrobilabym tak jak radzi Ulka, bo z tego co widze nie masz zaufania do tesciowej i po coi masz sie w pracy martwic.
Aska a moze Jula jakiegos szoku klimatowego dostala? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do wozkow to Wam powiem, ze zaluje, ze kupilam nowy, bo na Marktplaats.nl (holenderskie allegro) mozna kupic wozki jak nowe. Ludzie wyprzedaja po jednym dziecku, bo sie np. znudzil i wczoraj widzialam Mutsy wypasiony z wszystkim ze spiworkiem, foliami,czysciutki za 80euro. A jak szukalam to nie bylo takich, bo ja oczywiscie chcialam szybko juz i w 4 mcu ciazy mialam wozek. Ale plus mojego wozka jest taki, ze jest leciuchny i wygodny a minus taki, ze kolka sie czasem z przodu blokuja i nie mam spiworka ani folii na gondole i ciezko dokupic, bo nie sprowadzaja z USA tych elementow 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂
Wieczorem nadrobię, bo zaraz do pracy uderzam. Wpadłam się tylko pochwalić... juhuuuuuuuuuuuu...
mamy 2 zębole 🤪 🤪 🤪 bez żadnych objawów... bez nieprzespanych nocy, bez żadnego ślinienia... moje dziecko suche, aż szok. A półtora tygodnia temu na szczepieniu pani doktor powiedziała, że na zęby jeszcze sobie poczekamy 😜 I wczoraj spotykam koleżankę i się o ząbki pyta i chciałam jej gołe dziąsełka pokazać i szok... 2 dolne jedyneczki, ostre jak szpileczki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...