Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Asia wozek przesliczny. Mamas$Papas znana mi firma, bo mam dla Sary bujaczek z tej firmy i jest zadowolona, bo jest solidnie wykonany i bardzo ladnie wyglada takie cos : [url=]http://www.mamasandpapas.com/product-rocking-animal-talking-rock-n-ride-lotty-ladybird/644982701/type-i/[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe bardzo mi przykro 😞 Trzymaj sie Kochana, jestesmy z Toba 😘 😘
Usmiech Kalinki przesliczny 🙂

Co do mojego brzdac to jest kruszynka. 31 idziemy na szczepienia wiec sie dowiem ile wazy i mierzy. Wydaje mi sie ze cos kolo 6500 (o ile wogole tyle). Niedawno mial zapalenie oskrzeli i bardzo spadl z wagi 😞 ale powoli nadrabia. Pewnie jest najmniejszy i najlzejszy z calego forum 😁 Podobno ja tez taka mala i chuda bylam 😁 Zreszta sie nie przejmuje tym ciesze sie ze dobrze rozwija i to jest dla mnie najwazniejsze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
chloe bardzo mi przykro 😞 Trzymaj sie Kochana, jestesmy z Toba 😘 😘
Usmiech Kalinki przesliczny 🙂

Co do mojego brzdac to jest kruszynka. 31 idziemy na szczepienia wiec sie dowiem ile wazy i mierzy. Wydaje mi sie ze cos kolo 6500 (o ile wogole tyle). Niedawno mial zapalenie oskrzeli i bardzo spadl z wagi 😞 ale powoli nadrabia. Pewnie jest najmniejszy i najlzejszy z calego forum 😁 Podobno ja tez taka mala i chuda bylam 😁 Zreszta sie nie przejmuje tym ciesze sie ze dobrze rozwija i to jest dla mnie najwazniejsze 😁


nic nie pisalas Basienka ze Florek sie tak powaznie pochorowal 😞 dobrze ze juz wyszedl na prosta 🙂 Ty tez wielka nie jestes wiec i synus nie bedzie olbrzymem. Nasz klocus wazyl 2 tygodnie temu 8kg wiec tak przecietnie, ale wtedy na samym cycku jeszcze byl. Teraz jak wcina mieso to pewnie mu sie przybralo 😉

Dziekuje basienka, beata za pocieche, na prawde o dziwo dobrze sie trzymam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry,
ja dziś zaryczana bo M znow mi z Weroniką wyjeżdża 😞 Z szefową rozmawiałam, urlopu nie dostałam...Zebrałam wszystkie siły żeby sie pozytywnie nastawić do rozmowy a skończyłam cała roztrzęsiona i wkurwiona, dowiedziałam się że w sierpniu też na urlop nie mam co liczyc. Mam pecha bo jak były urlopy planowane to mnie nie było przecież....Jadę spać do znajomych, sama tu chyba nie wytrzymam. Nie musze pisać że do pracy motywacja zerowa 😞
Aniqa Kalinka śliczna 🙂 A na głowie to ma chyba coś w stylu pożyczki? 🤪
Asiu mnie też się wizualnie podoba wózek, oczywiście przerażają mnie takie małe kółeczka ale są takie jak chcialaś - pakowne - więc to najważniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia ma dość...szuka, kombinuje, myśli, rozważa....
Urlop wychowawczy przysługuje w wymiarze do 3 lat (urlop może być wykorzystany w 4 częściach), jednak nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 4 roku życia.
Pracodawca nie może odmówić udzielenia urlopu wychowawczego. Od daty złożenia wniosku uzależniony jest jednak termin rozpoczęcia urlopu. Jeśli wniosek zostanie złożony co najmniej na dwa tygodnie przed terminem rozpoczęcia urlopu wskazanym we wniosku, pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu w terminie wskazanym we wniosku. Jeśli wniosek zostanie złożony później, pracodawca udziela urlopu nie później niż z upływem dwóch tygodni od dnia złożenia wniosku. Wniosek o udzielenie urlopu musi być złożony na piśmie.

Czyli mimo że już pracuję nadal mogę złożyć wniosek o wychowawczy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Wanilia ma dość...szuka, kombinuje, myśli, rozważa....
Urlop wychowawczy przysługuje w wymiarze do 3 lat (urlop może być wykorzystany w 4 częściach), jednak nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 4 roku życia.
Pracodawca nie może odmówić udzielenia urlopu wychowawczego. Od daty złożenia wniosku uzależniony jest jednak termin rozpoczęcia urlopu. Jeśli wniosek zostanie złożony co najmniej na dwa tygodnie przed terminem rozpoczęcia urlopu wskazanym we wniosku, pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu w terminie wskazanym we wniosku. Jeśli wniosek zostanie złożony później, pracodawca udziela urlopu nie później niż z upływem dwóch tygodni od dnia złożenia wniosku. Wniosek o udzielenie urlopu musi być złożony na piśmie.

Czyli mimo że już pracuję nadal mogę złożyć wniosek o wychowawczy 🤔

mnie sie wydaje ze mozesz w kazdej chwili, ale jest jeden minus to jest urlop bezplatny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
wanilia napisał(a):
Wanilia ma dość...szuka, kombinuje, myśli, rozważa....
Urlop wychowawczy przysługuje w wymiarze do 3 lat (urlop może być wykorzystany w 4 częściach), jednak nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 4 roku życia.
Pracodawca nie może odmówić udzielenia urlopu wychowawczego. Od daty złożenia wniosku uzależniony jest jednak termin rozpoczęcia urlopu. Jeśli wniosek zostanie złożony co najmniej na dwa tygodnie przed terminem rozpoczęcia urlopu wskazanym we wniosku, pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu w terminie wskazanym we wniosku. Jeśli wniosek zostanie złożony później, pracodawca udziela urlopu nie później niż z upływem dwóch tygodni od dnia złożenia wniosku. Wniosek o udzielenie urlopu musi być złożony na piśmie.

Czyli mimo że już pracuję nadal mogę złożyć wniosek o wychowawczy 🤔

mnie sie wydaje ze mozesz w kazdej chwili, ale jest jeden minus to jest urlop bezplatny

Wiem że bezpłatny....Tylko tak się zastanawiam czy ten 1000zł (bo tyle jesteśmy na plusie po opłaceniu opiekunki) jest wart tego poświęcenia - obca osoba wychowuje Twoje dziecko...Skoro teraz mam problem z wolnym jak potrzebuję to co bedzie potem? Jak mi np opiekunka zachoruje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze człowiek się przyzwyczaja do jakiegoś poziomu zycia, mamy co prawda mały problem mieszkaniowy ale generalnie z kasą nie jest źle. Myślę że jakby zacisnąć pasa to byśmy sobie poradzili...przecież nie muszę wykupywać pół allgero co miesiąc 😜 Jakoś przeżyjemy jak Weronisia będzie miała mniej ciuszków i zabawek...sama już nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Kurcze człowiek się przyzwyczaja do jakiegoś poziomu zycia, mamy co prawda mały problem mieszkaniowy ale generalnie z kasą nie jest źle. Myślę że jakby zacisnąć pasa to byśmy sobie poradzili...przecież nie muszę wykupywać pół allgero co miesiąc 😜 Jakoś przeżyjemy jak Weronisia będzie miała mniej ciuszków i zabawek...sama już nie wiem

ja tez wychodze z tego zalozenia, ale decyzja zawsze nalezy do rodzicow 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Helo,
dopiero usiadłam, cały dzień coś. najpierw była kumpela ze swoja 3,5 miesieczna córeczka Iga. Boziu, jaka ona jest drobniutka!!!!szok, tak sie przyzwyczaiłam do ten mojej grubej paróweczki Kalinki, że jak wziełam na rece 5kilowa Ige, wogóle nie poczułam, że cos trzymam 😜
potem opstnowiłam zrobic ciasto z serkiem mascarpone i jagodami....oczywiście nie wyszło, bo za słabo ubiłam kremówke do serka i całe sie rozlewa...potem wylala mi sie galaretka jak ja wyjmowałam z lodówki i cała podłoga do mycia...nosz kurna, raz na sto lat zachce mi sie zrobic ciasto i oczywiście kicha 😠 😠 jak przez noc serek nie zastęzeje to trzeba bedzie lyżeczka z blachy jeśc, bo sie rozleci
Basieńka, 6500 powiadasz...dla mnie to szok, taka waga moja kluska miała jak miała jakieś 2 miesiące 😁 😁 ale najważniejsze ze Florcio sie zdrowo chowa i łobuzuje 🙂
dziewczyny, Kalinie od wczoraj zżółciały lekko białka w oczkach i sie zastanawiam czy isc z tym do lekarza, bo zżókniete białka świadcza o złej pracy wątroby...moja siostra mowi ze sobie wkrecam, bo ona nic nie widzi....ale ja widze, że jej oczka wygladaja inaczej niż wyglądały...już sama nie wiem, nie chce jej z każda pierdoła ciagac po lekarzach
poza tym dzisiaj mamusia znalazła górną prawą jedyneczke 🙂 🙂 i chyba idzie kolejna, bo dzisiaj taka maruda, płacz co chwila podczas zabawy i gryzienie wszystkiego. razem mamy 3 🙂
Wanilia, to prawda, na wychowowacze możesz pojść,mimo ze zaczęłaś już prace. cięzka decyzja, a poza tym to pinda z tej twojej szefowej, wie, że masz półroczne dziecko, a takie problemy ci robi, jakby na złość....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
juz po wizycie, jutro musze isc na ten nieszczesny zabieg lyzeczkowania....
nie chce mi sie tam isc strasznie, do tego potem antybiotyk, takze potruje malego troche... 😞
aaa, zla jestem, wychodzi na to ze ta ciaza to byla jedna wielka pomylka 😞((( same komplikacje teraz. na kolejna ciaze na pewno nie zdecyje sie tak szybko, bo za duzo kosztuje to cierpien i wyrzeczen, szczegolnie jak juz maluszek jeen jest w domu. co innego gdyby ciaza przebiegala bez komplikacji, ale tego nigdy nie wiadomo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane moje!!!!
My dziś fajny dzień, ranek kawa u koleżanki i spacer i mały niby grzeczny ale ciągle jojczy i jojczy i wkłada do buzi ręce i wszystko i ślini się mega ja już nie wiem kiedy te zęby pójdą jak narazie pustki!!!!
Popołudniu w domku bo mały mi spał ponad 2 godzinki i potem działeczka na chwilkę a teraz siedzę i zaraz do spania!!!!!
Aniqa super że miałaś w ogóle chęci zrobić to ciasto i za to gratki!!! kurcze nie fajnie jAK BY ta twoja Kalinka miała faktycznie te białka żółte!!! lepiej idź do lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...