Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzień dobry 🙂
u nas nocka spoko jak zawsze, współczuje dziewczynom które się nie wysypiają
buziaki dla Konsti -bidulka żeby szybko wyzdrowiała 😘
moja siostra odzwyczaiła od smoczka w taki sposób że jak mała 2 z kolei smoczek przegryzła to tego juz jej zostawiła takiego dziurawego i po kilku dniach małej nie pasował taki obżarty i sama go nie chciała brac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Konsti maleństwo buziali multum do Ciebie przesyłam 😘 😘 😘 😘 😘
Obyś wyzdrowiała szybciutko !!!!!

Co do smoczka to pamiętam Oli rozstanie...tak chyba ze 2,5 roku miała...albo i nie...nie skutkowało nawet maczanie w pieprzu 😮...ale pieska mieliśmy takiego mega wrednego, daliśmy mu go do pogryzienia (oczywiście ona tego nie widziała) i jak jej takiego obgryzionego pokazałam i jeszcze niby w piachu ubrudzonego (to był pieprz) to stwierdziła, że go sama do śmieci wyrzuci i to zrobiła 🤪
Pierwsze nocki wtedy były straszne ale sposobem było przetrzymywanie jej do późnego wieczora tak żeby padła jak kawka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Dziękuję za dobre słowa...zabieg mam na 15 więc jeszcze trochę czasu. 🙂

Pammat rozumiem, że Konsti nawet do żłobka nie zdążyła iść? A w domu twoim rodzinnym zdrowa była cały czas? Może coś z powietrzem w tym mieszkaniu? 🤔
Wanilia gratuluję przespanej nocki....ja to usypiałam często między 5-7 rano po koniec 😁
Meslika no wiem, oczywiście, że grzeczne dzieci śpią o 23...ale my niegrzeczne dziewczynki jesteśmy 😜

A ja się cieszę, że moja smoczek odrzuciła tak wcześnie. Fakt, że zastępuje go kciukiem, ale tak jak kiedyś pisałam, że palec zaczerwieniony od tego "ajka ajka ajka" tak teraz jest ok z umiarem paluszek w buzi ląduje. 🙂
A włóżku oprócz bajki jeszcze kredki wczoraj rządziły, takie z Bambino...i ponownie mama rysowała, a córka rozrzucała, wkładała do pudełka, wyciągała....a nawet jedną przegryzła i nadjadła 🤢 i taka urocza czarna buzia była 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
Zdrowka a Konsti 😘
U nas ze smoczkiem nie ma problemu,bo Sarka nigdy go nie lubila.Moze za noworodka miala kilka razy ale teraz mimo ze ma kilka to sie nimi bawi jedynie.Nawet do buzi nie bierze. Ja daje Sarze Multi Sanostol i tam jest wit D3. Pediatra tu zaleca do 4 lat. My pampers uzywamy. Jak byla mala to takie kruidvat ale 4 nie sa za dobre tzn bokami leci i pampers sa znosne. Jak Sarka mniejsza byla to kupilismy pampers (3) to okropnie smierdzialy chemia. Nie wiem czy taka partia byla ale te co teraz mamy nic nie smierdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a moja córka postanowiła wyręczyć mame dzisiaj i sprzata cały pokój 🤪 zobaczyła że od kawy na stoliku nachlapałam to wyciagnęła mokre chusteczki i umyła mi cały stolik a przy okazji swoje buciki i nasze łóżko a teraz walczy z krzesłem....a co najśmieszniejsze to co jakiś czas przykłada chusteczke do języka 😮 ja tak nie robie ale moja teściowa jak jej buźkę myje to najpierw ślini szmatkę 🤢 myslicie że zapamiętała to?????? już ponad miesiąc babci nie widziała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w ogóle zapomniałam się Wam pochwalić, że moje dziecko ostatnio po swoim rozpieszczeniu przez tatusia, który zaraz zabierał Maćka do naszego łózka 😉 to teraz znowu sypia w swoim łóżeczki tak do 5.30-6.00 🙂

i bardzo się z tego faktu cieszę 🙂 bo wygodniej w łóżku bez Maćka 😜

no a z jedzeniem to tak jak jest od kilku miesięcy ok 22, max 23 butelka 120ml mleka musi być 🙂 ale to to mi nawet nie bardzo przeszkadza, bo w sumie raczej jeszcze wtedy nie śpię, więc żaden problem mu dać 🙂

Coq no trzymam kciuki i ja oczywiście 🙂 aaa, i dobrze, że w końcu nic Ci nie popsuło planowanego zabiegu, bo będzie z głowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas też ciepło zapowiadają 🙂
Odebrałam wyniki - wyglada na to ze mam małą niedokrwistość 😠 Całe szczęście wyniki tylko lekko poniżej normy. Glukoza na czczo ok a po obciążeniu 137 - norma do 140 🤔 poczytałam w necie i generalnie do 140 uznaje się wynik za prawidłowy, zobaczymy co w pon powie lekarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
a my chyba się na spacerek jakiś wybierzemy... tylko nie wiem czy sanki uruchomimy czy wózek...
mąż właśnie pojechał bo robi kurs pierwszej pomocy medycznej...

My wróciłysmy i Werka zasnęła przed chwilą. Niestety trochę pada...Weszlysmy do sklepu z firanami i oczywiście ceny mnie powaliły 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Udalo mi sie nadrobic

marika321 napisał(a):
aaaa smoczek ....kurcze dojerzewam by go zlikiwdować....tylko nie wiem za bardzo jak się za to zabrać.... narazie ograniczam mu go całkowicie w dzień.... 😜
teoretycznie został do spania ale jak go ze spania weliminować to nie mam pomysłu.... 😮 😮 😮 🥴

Mysmy Florkowi wyeleimonowali smoczka wogole 🙂 w dzien tak jak mowisz zabieraalm mu jak tylko wstawal jesli chodzi o spanie to kilka razy uspalam go bez smoczka za to na rekach. Budzil sie w nocy potem to mu juz smoczka dawalam az w koncu raz mu dalam i darl sie tak dlugo az mu go wzielam i wtedy zasnal. Od tej pory juz wogole nie ma smoczka.
pammat napisał(a):
hej dziewczyny moja królowa znowu chora 😞 antybiotyk ma i wziewy przez tubę rozwinęło się i już słychać na oskrzelach 😞 do tego maga katar biedna 😞 i tylko mama ..wczoraj cały dzień nic nie zjadła masakra a ona kocha jeść tak ja gardło boli 😞

Biedna mala 😞 Florek tez przeziebiony, ale nic powaznego w kazdym razie u lekarza nie bylismy. Teraz tylko witamina C, cebula, mucosolwan i masc pulmex czy cos w tym stylu.
wanilia napisał(a):
U nas też ciepło zapowiadają 🙂
Odebrałam wyniki - wyglada na to ze mam małą niedokrwistość 😠 Całe szczęście wyniki tylko lekko poniżej normy. Glukoza na czczo ok a po obciążeniu 137 - norma do 140 🤔 poczytałam w necie i generalnie do 140 uznaje się wynik za prawidłowy, zobaczymy co w pon powie lekarz

No to niezle te wyniki 🙂 Jak ja pamietam swoja glukoze to moje wyniki wogole nijak sie mialy z tym co teraz piszesz. Na czczo mialam 71 a po 50g glukozy po godzinie mialam 65 😁

Coq - trzymam kciuki
Holi - super ze wszystko w porzadku jest

Co do witamin to Florek non stop je witamine C (cebbion) i tran Molers cytrynowy 5 ml. Jesli chodzi o podawanie Tranu i witaminy D to widze ze sa dwie szkoly. Moja znajoma piediatra mowi zeby podawac jedno i drugie a moja pediatra mowi ze jesli w tranie jest 400 j to nie podawac dodatkowo. Podaje tylko tran bo mnie znajoma wystraszyla ze keidys swojej corce przedawkowala witamine D podajac tran i witamine i dostala duuuuzego zatwardzenia. W tej chwili ma 3 latka i nadal nie chce kupy zrobic. Jak tylko czuje ze musi to strasznie placze i wciaga ja po czym boli ja brzuch i zaczyna sie od poczatku ze ona kupki nie zrobi bo bedzie bolec....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia ja mialam na granicy wynik glukozy i wzieli to juz pod uwage i mierzylam sobie cukier chyba raz dziennie ale staralam sie trzymac diete. Chyba Meliska mi nawet rozpiske wyslala. Ale to tu w Polsce moga inaczej. Wiecie wczoraj kolezanka taka blizsza wyslala mi sms,ze jesli mam ubranka po Sarce to ona chetnie odkupi. Ma corke 5miesieczna,wiec jej mowie,ze spoko i pytam jaki chce rozmiar,bo mowie,ze nasza 80zaczela nosic czasem 86 ale podwijam rekawki a ona,ze jej corka juz z 80 wyrasta 😮
Coq my rowniez kciukasy trzymamy 🙂
Chcialam powiedziec ze moj wyjzad do Amsterdamu na te targi raczej watpliwy,bo klopot z urlopem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Baska z ta kupa to moj bratanek tak mial,ze mial takie zatwardzenia,ze po jakims czasie ja wciagal i bal sie zrobic. I to tez dluuugo trwalo,chodzila z nim siostra tu na terapie i jest ok.
Sarka tez miala problemy z zatwardzeniami ale to z reguly po czyms zazwyczaj jak probowala np.mleka lub przetworow mlecznych i okazalo sie ze nie moze a ostatnik byl problem po mleku sojowym. Teraz jest ok,ale mleko nadal HA. A wlasnie jaki numer mleka dajecie?
U nas Nutrilon 4 od 1 roku zycia. Nie wiem dlaczego ale z 3 tu problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...