Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Nova zarówno kurtka jak i bezrę kawnik są bardzo ładne więc gratuluję udanych łowów! 🙂 Ale Ty chcesz powiedzieć, że Kajtka tak przez zimę wyciągnęło, że stare wdzianko za małe, a że zima jeszcze nie ustępuje musisz nowe kupić?
Co do tej żywności marnowanej, to akurat tu nie pokazywali konsumentów (choć też wybierając opakowanie w markecie z najdłuższą datą ważności przyczyniamy się do marnowanie), a wielkie markety i ich politykę, bo wyrzucają masę żywności gdy za np. dwa dni skończy się data ważności.... i bardiej opłaca się wywalić niż dać potrzebującym 😠 Pruducenci warzyw czy owoców też mają zwroty ogromne z hurtowni, bo warzywo np. nie ten idealny kolor czy rozmiar miało!!!! -- w głowie się nie mieści!
Meliska ja rowerka też nie mam. Cena mi się zdublowała, a strasznie się uparłam akurat na ten (zresztą generalnie po wyprzedażach rowerkom podskoczyły ceny 🤢 ) A że to co chce kupić to dla dwulatka więc zakup odkładam na wyprzedaże lipcowe i latem zaczniemy się wozić. A wiosna wózek i nóżki. Kaczkę pchajkę kupię, o!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka z mojej słonecznej wioski cudów i wynalazków 😜 😎

Kefir 😮 ...nie lubię, nie kupuję, dzieciom nie daję 😉

Co do kurtki to fajnie, że i Wam się podoba 😉 ...a cena rzeczywiście mi się trafiła dobra 🙂

Młody dzisiaj wyjątkowo już pierwszą drzemkę zalicza 😮 ...zazwyczaj było to koło południa 😮

Co do rowerków to zależy od podłoża na jakim będzie Twoja laska jeździć 😉
Jak mieszkałam w mieście to Olka miała taki ->

Heh teraz jak na niego patrzę to strasznie biedny się wydaje 🙂
Miał rączkę do prowadzania ale koła nie skręcały na "moje życzenie" ...no ale to było prawie 10 lat temu 🤪 !!!! Jak na tamte czasy to był wyczesany 🤪 🤪 🤪
Tu miała 13 m-cy i to był jej pierwszy rowerek (Smoby) 🙂
Teraz wiem np., że młodemu takiego sprawi nie mogę bo u mnie nawet chodników nie ma...a o jakiejś w miarę normalnej ulicy też mogę pomarzyć więc jak będzie cieplej to dopiero zacznę myśleć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 🙂
NovaM jaki słodziak z Oli 🙂 niby w wieku naszych dzieciaków, ale się jakaś taka starsza wydaje... i zawstydza moją Julkę fryzurą 😉
Coq ja myślę po prostu, że do sprzedawców dotarło, że sezon rowerkowy się zbliża... byśmy zrobiły interes życia jak rowerki kupiłybyśmy w zimie zamiast sanek, a sanki w czerwcu 🙃 szczerze to na przeceny rowerków w lipcu bym nie liczyła 🤔 I rowerek, o którym piszesz jest od 2 lat to fakt, ale jest też dla dzieci od 90 cm... to musicie teraz gonić ze wzrostem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane dawno mnie nie bylo nadrobiłam zaległości ale nie pamiętam co mam komu odpisać!!!
Co do ząbków to Eluś ma 2 na dole i 2 na górze wyszły bezobjawowo tylko marudny za dnia a boję się reszty!!!
Marika trampki superowy pomysł i takie wyższe jak ty chcesz mi się podobają te z decatlonu świetne a te fioletowe to spoko jak dla chłopca ale ciemniejsze!!!!
Kefiru dałam spróbować małemu kiedyś i nic mu nie było a jest zdrowy sama lubię!!!
Moj mały za dnia śpi tak z 2 razy po godzince i w nocy z 10-11 czyli tak jak wasze dzieciaki!!
Wanilka odpoczywaj żeby Hubcio nie stresował się w brzuszku wiem i tak cię podziwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pisze na raty!!!
Nova kurteczka fajna i bezrękawnik też
Ola kochana ale faktycznie wygląda na większa niz nasze pociechy!!!
Aggaaaaaa czyli mówisz opiekunka zaliczona i Mackowi się spodobała spoko
Aniqa ciesze się że Kalince wyszły ząbki i że gorączka mineła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To i ja sie pojawilam. U mnie niestety zlosliwosc rzeczy martwych. Takze Novadziekuje ze przekazalas moje usprawiedliwienie 😘
Olka wyglada uroczo i faktycznie"doroslejsza" sie wydaje, ale jak patrze na zdjecia to chyba tak sie dzieje, a na zywo dzieci inaczej wygladaja. Kurteczki i buciki super. U nas Decathlon jeden, ale buty kupujemy w "Bristol" ostatnio kupilismy Sarze papcie i adidasy. Tam zazwyczaj sa stale promocje i za "File" zaplacilam kolo12euro,wiec duzo taniej niz w sklepie firmowym. W zwyklym obuwniczym szukalismy i numeracja dla dzieci od 23 a Sarczini 20 ma ewentualnie 21 na grubsza skarpetke czy rajstopke.
Wanilia odpoczywaj i trzymam kciuki za badania. Wczoraj ogladalam "Porodowke" i przypomnialo mi sie, ze w kazda srode ogladalam jak bylam w ciazy i za kazdym razem jak sie dziecko rodzilo to plakalam. Teraz na koniec mi lzy leca a wtedy to doslownie wylam 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Ja po weekendowej pracy 🙂
Bylo spoko prawie nic do robienia 🙂 W sobote jakies 4 godziny pracy w niedziele 1 🙂
Florek jak zawsze rozrabia. Stroj na bal przebierancow ma juz gotowy. Mam nadzieje ze uda mi sie zdjecie wkleic 🙂

coquelicot napisał(a):
Co do tej żywności marnowanej, to akurat tu nie pokazywali konsumentów (choć też wybierając opakowanie w markecie z najdłuższą datą ważności przyczyniamy się do marnowanie), a wielkie markety i ich politykę, bo wyrzucają masę żywności gdy za np. dwa dni skończy się data ważności.... i bardiej opłaca się wywalić niż dać potrzebującym 😠 Pruducenci warzyw czy owoców też mają zwroty ogromne z hurtowni, bo warzywo np. nie ten idealny kolor czy rozmiar miało!!!! -- w głowie się nie mieści!

Pracowalam na lotnisku w UK i niestety wiem jak to wyglada od strony wyrzucania kanapek. Sama musialam to zrobic jak nie zeszlo. Masz termin waznosci i jak sie termin waznosci konczysz musisz produkt wyrzucic. To nie jest polityka marketow czy restauracji taka jest polityka krajow w ktorych mieszkamy. Jesli oddajesz komus zywnosci musisz miec pewnosc ze jest ona dobra. Jesli wiec termin waznosci uplynal a ty w ten sam dzien chcesz cos oddac nie mozesz tego zrobic bo niew eisz czy jest to nadal jadalne. Niedaj Boze komus cos bedzie po tym jak zje kanapke (po terminie waznosci), ktora dostal z marketu czy restauracji. Ucierpi na tym sam konsument, ktory poda odpowiednia firme do sadu. W sumie nie trzeba daleko patrzec wszystkie przyklady Amerykanskie, z ktorych sie smiejemy. Pani oakarzyla McDonald o to ze kupila sobie kawe z automaty a na opokowaniu nie napisalai ze kawa jest goraca i ona nie wiedziala i sie poparzyla. Rozprawe wygrala. Laska, ktora oskarzyla googla ze na mapie jak wybrala ze gdzies chce dojsc piechota miala trase przez autostrade i na autostrade weszla i cudem przezyla. Oskarzyla googla ze nie bylo informacji o tym ze trasa moze biegnac przez autostarade badz inne trasy szybkiego ruchu i ze trzeba sie upewnic ze nie zagraza to zyciu.
Niestety sa to autentyki i osobiscie Ci powiem ze zadna firma nie bedzie podejmowac takiego ryzyka przez wzglad na sad. U mnie w firmie z automatu najszybciej schodzilyby kanapki. Natomaist Polskie prawo mowi ze jesli na teren firmy wprowadzasz katering jestes za niego odpowiedzialny. Jesli wiec ktokolwiek sie zatruje Twoja firma za to odpowiada a nie firma kateringowa.

Nova kurtka super.

Co do butow to my jeszcze mamy 20 i jak kiedys kupilam zestaw ciuchow to buty dostalam gratis 🙂 sa w sam raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
a o zabkach zapomnialam Florek ma ich 6: wszystkie jedynki i gorne 2. Reszta sie nie zapowiada jeszcze.

Tez o zabkach zapomnialam. Sarczini ma gorne 1 i 2 i z tylu nie wiem czy to 4 czy 5, bo nie da zajrzec, zauwazylam jak sie smiala. Na dole na dwie 1 i wiecej nie wiem, bo nie da ani palce pomacac ani nic. Wiec suma zabkow 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry,
ząbki: jedynki, dwójki, czwórki w komplecie czyli 12;
sen: 19.30 - 7.30 plus w ciągu dnia 1,5-2 h między 12 a 14 czyli około 14 h na dobę. Ale taki unormowany cykl to może od 10 dni mamy. Licze na to że tak zostanie bo pasuje mi ta przewidywalność 🙂
U lekarza wszystko ok - nie mam anemii, lekarz stwierdził że te normy to są dla zdrowego dorosłego chłopa a nie dla kobiety w ciązy i że mam hemoglobine w porządku. Co do glukozy to podobno test jest zero-jedynkowy, albo się ma cukrzycę albo nie a że ja sie w normie mieszczę to znaczy że nie mam. Więc niepotrzebnie sie dietą stresowałam 😁 I upiekę na weekend muffiny 😜 przez ostatni miesiąc przybył mi kilogram i skróciła mi się szyjka ale póki co bez paniki - mam poprostu nie szaleć. Hubet waży około kilograma i ładnie się rozwija. Kolejna wizyta dopiero za miesiąc, w sumie dobrze - 130zł 🥴 😉 I mimo że lekarz uparcie trzyma sie wyznaczonego na początku terminu (na 18go stycznia) wg którego leci mi teraz 26 tydz ciązy to zestawiony wiek z usg cały czas wychodzi o jakieś 10 dni więcej. A ja od początku jestem przekonana że ciąza jest starsza i że będę rodzić między 10 a 15 maja 😉
Meliska jak dla mnie kola pompowane, znalazłaś rowerek z takimi kołami?
Za chwilę ma przyjść właściciel mieszkania bo caly czas jest zimno i podloga sie jescze nie nagrzała 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia oszczędzaj się niech syncio masy w spokoju nabiera 🙂
Zarzuć foto z usg jak masz 🙂

Mnie na wspominki wzięło...oglądam fotki Oli z okresu roczku i rzeczywiście dochodzę do wniosku, że ona nigdy takim typowym bobasem nie była 🤪
Meliska chyba pisałaś coś o włosach...to niedługo fotę Olki z mega grzywą Ci pokażę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tu Olka miała rok i 4 m-ce 😉
...i chyba wtedy była najśliczniejsza w całym swoim dotychczasowym życiu 😎
[url=[URL=http://img96.imageshack.us/i/0002119.jpg/][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/6334/0002119.jpg[/IMG][/URL]][/url]

Było więcej zdjęć ale mi nie pozmniejszało 🤢

Teraz nie mam czasu bo właśnie młody mi TV zepsuł 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dla Sary moja Mama przywiozla i tez bez przymierzania. Podalam jej rozmiar jedynie. Sa fioletowe zapinane na klamerke. O takie Sa bardzo wygodne i Sarah ich tak szybko nie sciagnie i nie zeslizguja sie. Mam tez zapasowe, ktore tu kupilismy, ale sa jeszcze za duze i zamiast zapiecia klamerki to maja zamek przez srodek. Sa stabilne i sie nie slizgaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia super, że po wizycie same dobre wieści 🙂 🙂 Niech się Hubertowi zdrowo rośnie!!!

Nova dałabym Oli na tym zdjęciu dwa lata 🤪

Ech, to ja widzę, że wasze dzieci śpią więcej od mojej córki ....czuję się poszkodowana, bo przy dobrych wiatrach nam najwięcej 12 godzin wychodzi.

Kurde, jak nie mam obiadu dla Małej i dla nas to ta pora obiadowa o 13 ni w ząb. Na spacer wolę wyjść przed południem niż po drzemce, bo czasami do wyjście grubo po 17 by wyszło. A dziś wyszłyśmy dopiero o 11.30, po godzinie wróciłyśmy i nie wiadomo w co ręce włożyć, żeby obiad był, tym bardziej, że dla Yasmine pomysłu nie miałam.
Dziś zaliczyłyśmy inny plac zabaw, o 2 minuty z domu i Mała na końcu awanturę urządziła jak się zwijałyśmy. 🤢
Ciepło dziś fajnie 🙂 Teraz nawet słońce pięknie świeci. 🙃
A ja czekam, że Yasmine pójdzie spać, bo jeszcze biega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Dla Sary moja Mama przywiozla i tez bez przymierzania. Podalam jej rozmiar jedynie. Sa fioletowe zapinane na klamerke. O takie Sa bardzo wygodne i Sarah ich tak szybko nie sciagnie i nie zeslizguja sie. Mam tez zapasowe, ktore tu kupilismy, ale sa jeszcze za duze i zamiast zapiecia klamerki to maja zamek przez srodek. Sa stabilne i sie nie slizgaja.


Yasmine ma podobne kapcie, ale rzadko jej zakładam. W ogóle ja to przewrażliwiona jestem na te hałasy co po bloku się rozchodzą 😁 i mam wrażenie, że strasznie nimi tupie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
Tu Olka miała rok i 4 m-ce 😉
...i chyba wtedy była najśliczniejsza w całym swoim dotychczasowym życiu 😎
[url=[URL=http://img96.imageshack.us/i/0002119.jpg/][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/6334/0002119.jpg[/IMG][/URL]][/url]

Było więcej zdjęć ale mi nie pozmniejszało 🤢

Teraz nie mam czasu bo właśnie młody mi TV zepsuł 😠 😠 😠


wygląda jak 3 latka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...