Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
pytanie do dziewczyn mające nianie:

czy któraś Was ma umowę z opiekunką???

bo w ogóle istnieje taki przepis, że niania pilnująca dziecko do 3 lat i nie zarabiająca więcej niż najniższa krajowa chyba, jak się podpisze z nią umowę i zgłosi do ZUSu to Państwo płaci za nią wszystkie składki... trochę nieskładnie napisałam, ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
pytanie do dziewczyn mające nianie:

czy któraś Was ma umowę z opiekunką???

bo w ogóle istnieje taki przepis, że niania pilnująca dziecko do 3 lat i nie zarabiająca więcej niż najniższa krajowa chyba, jak się podpisze z nią umowę i zgłosi do ZUSu to Państwo płaci za nią wszystkie składki... trochę nieskładnie napisałam, ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi


oo, Aga, a ja wlasnie chce sie orientowac, jak to wyglada, bo tez o tym slyszalam, bo wczoraj moja niania mi powiedziala, ze chce umowe o prace wlasnie ode mnie 😮 troche mnie tym zbila z tropu, ale jesli sie okaze ze to panstwo placi zus, to czemu nie, ja nic na tym nie trace.

A tak wogole wracam dzisiaj do zywych, moje dziecko przez ostatnie 3 dni goraczkowalo, 2 dni miala kolo 40 st i ciezko bylo ja zbic, wczoraj jeszcze stan podgoraczkowy, a dzisiaj juz ok. nie spalam od 3 nocy i generalnie padam na ryj. nie wiem co to bylo,dawalam czopek, a po 3 godzinach znow prawie 40 stopni. ale mialam stresa !!!!
Nova, jak przeczytalam, co ojciec Kajtka Ci powiedzial, to moj jest mega delikatny przy nim 😮 mam jedna rade: pierdol go 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
a co do opiekunki to jeszcze tydzień muszę poczekać... bo może uda się jej dostać pracę w sklepie, ale nie wie na jakich warunkach i jak będzie wiedziała to się zdecyduje...

Maciek od razu ją polubił, cały czas się do niej uśmiechał, zaczepiał ją. a pod koniec, bo siedziała prawie 2 godziny to wyciągnął do niej ręce - ona go wzięła. a Maciulek wtedy ją objął za szyję...
a mi to wtedy aż łzy w oczach się pojawiły i mi coś tam w serduchu zabimbało...

ale chyba dobrze...

w razie czego mamy wszystko ustalone, od 8.30 do 15.30. jeżeli będzie chciała wolne jak akurat M. nie będzie pracował to nie ma problemu. stawka 7zł za godzinę.

no ale jeszcze muszę poczekać na decyzję. i to mnie najbardziej wkurza. bo jak w tym sklepie dadzą jej normalną umowę o pracę to ona ją weźmie a ja wtedy na lodzie będę. a muszę kogoś mieć...

Aga, to i tak Ci wyjdzie przy takich warunkach ponad 1000zł miesiecznie. duzo . skoro ty bedziesz na najnizszej krajowej to nawet na waciki ci nie zostanie 😲
ona bedzie przychodzic do ciebie, czy uniej w domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga ważne, ze Maciek z opiekunką się będzie chyba dogadywał 😉

Aniqa Kalina tylko gorączkę miała? Stresu nie zazdroszczę...moja jeszcze gorączki nie miała i wiem, że panikowałabym na pewno.

Ale u mnie pogoda, śnieg z deszczem chyba pada 🤢 Trzeci dzień w domu to gruba przesada by była!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Aga a Ty w jakich godzinach będziesz pracować??? Bo w banku to chyba dłużej czynne niż 15.30??
Mówisz zabimbalo....to chyba zazdrość....że synus kogoś obcego tak tuli..... 😉

Aniqa trzydniowka????oby tak bo było by już z głowy...buziaki dla Kalinki...!!!
trzydniowka raczej nie, bo nie ma wysypki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa tu jest coś na ten temat, właśnie poszukałam niania ZUS... a jeśli chodzi o to ile mi zostanie to jestem tego świadoma, ale mam nadzieję, że po jakimś czasie podwyżkę mi dadzą 😉 po prostu nie chce czekać w domu zanim Maciek do przedszkola pójdzie, bo to jeszcze 1,5 roku. a jak jest okazja pracy to trzeba brać...
no i u mnie w domu będzie pilnować 🙂

Marika bank u nas pracuje od 7.30 do 18. ale M. jak idzie do pracy to na 9, więc dlatego od 8.30. a mama moja maksymalnie o 15 jest w domu. dlatego do 15.30. A ja mogę pracować albo od 7.30 do 15.30 codziennie, albo na zmiany 7.30-15,30 lub 10.00-18.00

no zazdrość to chyba była... synunio mamuni wkońcu 🤨

Coq no dobrze, że zaczęli ze sobą się dobrze dogadywać od razu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chyba jestem niepoważna, ale kawę właśnie piję 😁 miałam straszną ochotę 🙂

i już umyta w piżamce siedzę 😁

kurde, kuchnia posprzątana, zlew puściutki, zmywarka pusta. wszystko ładnie pięknie 🙂 pościel nową założyłam 😁 oj uwielbiam pierwszą noc po świeżą pachnącą pościelą 😁 😁 😁 i naprawdę mam czas dla siebie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
marika321 napisał(a):
Aga a Ty w jakich godzinach będziesz pracować??? Bo w banku to chyba dłużej czynne niż 15.30??
Mówisz zabimbalo....to chyba zazdrość....że synus kogoś obcego tak tuli..... 😉

Aniqa trzydniowka????oby tak bo było by już z głowy...buziaki dla Kalinki...!!!
trzydniowka raczej nie, bo nie ma wysypki

U nas wysypka pojawiła się 5 dnia ,3 dni gorączka 4 nic i 5 wysypalo go...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
marika321 napisał(a):
Dziś jedna drzemka w sumie bez problemu....ale za to młody już w wannie 😉 spokojny wieczór się zapowiada 🙂 i oby spał do 8 😉


I co śpi? 🙂
... u mnie też jedna drzemka, co nie zmienia faktu, że Jaśmina uśnie o 23 😜

Śpi od 19.20 ale trzymam kciuki by nie wstał za wcześnie jutro.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Aga piateczka ja też w piżamce 😉 tylko że ja się skusiłam na lampkę wina 😉 a co ....też nie wiem kiedy ostatnio tak wcześnie już byłam wyrobiona 🙂


no ja aż sama jestem w szoku... bo naprawdę wszędzie czyściutko i nic nie muszę robić 🙂

no a winka może i bym się napiła, ale korkociąg mamy zepsuty 😉

zaraz pewnie M. wróci. to może kolacyjkę zjemy... chociaż nie wiem czy się będziemy do siebie odzywać. rano się troszkę posprzeczaliśmy no i cały dzień nic mi nie napisał ani na chwilę nie zadzwonił to ja tez się nie wychylałam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga, przejrzalam ten dokument, wyglada na to, ze trzebabedzie miec ksiegowa do tego,bo co miesiac trzebabedzie nianie rozliczac na kilku roznych drukach. n masakra, ale se dziewczyna wymyslila, a ja mam tylko problem jeden wiecej na glowie. Nio nic, bede musiala w tygodniu do zusu podejsc, zemy mi wyjasnili jak sie do tego zabrac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do butelek, to ja juz dawno nie wyparzam, ani tym bardiej nie wygotowuje. Kalina jest juz na takim etapie ze wszystko bierze do buzi, co niekoniecznie jest zawsze czyste, zabawki najpierw leza na podlodze, a potem w buzi laduja, czasami jakis paproch znajdzie i tez go do buzi wsadzi i jakos nic jej od tego nie jest, wiec mysle ze wymycie butelki pod biezaca ciepla woda z plynem do naczyc spokojnie wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 🙂
Aniqa albo trzydniówka albo ząbki jak innych objawów brak... dobrze, że gorączka Kalinie już odpuściła 🙂
Aga super jakby opiekunka nie dostała pracy w sklepie 😜 kontakt załapała z Maćkiem, więc pierwsze koty za płoty 🙂 I też chętnie bym wymoczyła tyłek w takim basenie 😉
Coq fajniutko w bucikach Jaśminka wygląda 🙂 Ja na wiosnę kupiłam już buty rozmiar 23, więc jak mowa o płetwach to my mamy 😁 A jeszcze pytanie... ile za przesyłkę zapłaciłaś? bo ja nie raz coś sis kupuję, ale nie wpadłyśmy na to, żeby to do niej szło, tylko do mnie... a tu proszę jaka wygoda
Rita wyobrażam sobie jaka szczęśliwa jesteś... przy cycusiu mamusi jest najlepiej 😉
Wanilia a Ty z nowego miejsca zamierzasz nas teraz kropkami atakować 😜 i jak tam się śpi w nowych ścianach?

A jeszcze mam pytanie... czy któraś mamusia korzysta jeszcze z tej godziny ekstra za karmienie?

Julka nauczyła się nowego słowa... trzaska klapą od nocnika i mówi przy tym jeb 😮 😮... że co... że niby od nas się tego nauczyła ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Meliska ja jeszcze korzystam z tej ekstra godziny (z tym że ja w biurze i nikt nie musi za mnie siedzieć więc nikt też się nie krzywi 😉)jak się nie wyrobie to czasem zostaję....ale szczerze lookam na laskę co urodziła sierpień 2011 i jeszcze korzysta..... 😉 więc ja też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...