Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witamy i my 🙂
no jak ja wam zazdroszcze tej pogody!!!! 🙂 u nas wieje, pada i zimno... 😞 wiec caly dzien w domu, no chyba, ze przestanie padac 🙂ale poki co nie zanosi sie na to...
kurcze dziewczyny ja uzywam pampersow i jakos boje sie przejsc na te tansze... nie wiem czego w sumie, zew sie odpazy, ze uczula... ale jak bede w pl to chyba kupie jakies tansze i sprobuje 🙂 to wtedy zapytam jakie polecacie 🙂 no i my nadal na 3 lecimy, ale tez chyba juz nie za dlugo, bo powoli staja sie takie akurat 🙂 i dobrze niech rosnie maly szkrabek 🙂
no i idziemy zaraz na sniadanko... owsianka z bananami i truskawkami... ochyda 😁 jakas taka bezsmakowa mi sie wydaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelby napisał(a):
jadwiga-roza - jejciu - już dwa zęby!!! pochwal się sukienką! 🙂)

gosiaq - siedzieć? no no, brawko!

Cherry - Maksio też nie śpi na brzuchu 🙂 nie ma takiej opcji :P

MamoMatka - określenie o wałku korbowym bardzo mi się podoba 🙂 studiowałaś mechanikę? 🙂

lala89 - mnie też denerwuje bałagan! 🙂 chodzę i układam kiedy tylko mogę 😉 zdolna ta Twoja córcia-serio!

krusyna - zapomniałam o tym drugim sposobie zmiany mleka 🙂 a pani alergolog mówiła 😉


nie studiowalam 🙂 ale moj tata i brat sa mechanikami wiec co nieco sie na autach znam 🙂 w dziecinstwie z tata godzinami siedzialam w garazu i "pomagałam" 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby - ja do wczoraj w ogóle nie wiedziałam, jak się przechodzi na inne mleko 😁 Oj tyyyyle jeszcze muszę się o tym moim bąblu douczyć.
Aaaaa.... Shelby - teściówka nigdy nie da Ci spokoju - po to one są (szybko znajdzie inny punkt zaczepienia)
😜
W związku z tęsknotą do słowa pisanego (ostatnio łykałam książki w ciąży, w bezsenne noce) zaczęłam czytać.... Jeżycjadę 🙂 Wielki powrót do podstawówki (właściwie teraz to już gimnazjum) 🙂
Cygnee - ja od początku używałam Pampersów, a potem zaczęłam przerzucać się na biedronkową Dadę - i teraz Dada przez cały dzień, a Pampers na noc - może spróbujesz takim systemem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
krusyna- dzieki za podpowiedz, dzisiaj bede w aldi'm to kupie zwykle pieluchy i sprobuje od jutra 🙂
czy wasze szkrabki tez przy zmianie pieluchy wariuja??? normalnie nie bylo problemu, a tak od 2 tygodni tak sie wierci, ze szok 🤪 wygina sie na wszystkie strony i zmiana pieluchy zajmuje nam okolo 10 minut 😮 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martusiap napisał(a):
aha moja Maja po dzisiejszym spacerku ma czerwone policzki. Chciałam się jeszcze zapytać jakim kremem smarujecie maleństwa? Ja używam Ziaja i zastanawiam się czy po dzisiejszym opaleniu (wiaterkiem) kupić Mai coś w aptece z filtrem.


Koniecznie smaruj filtrem....ja używam Linomag 30 UV ale mam też 50 z biodermy.
Co do ubioru to dziś Dominik miał bodziaki na ramiączka i bluzeczkę z krótkim rękawkiem do tego cienkie długie spodnie i cienka czapeczka z daszkiem ale jutro ubieram w bodziak na ramiączka i rampersy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agisal - co to sa te rampersy?? ☺️

a u nas caly dzien w domu 😞 pogoda pod psem ...
a ja wlasnie wrocilam z zakupow, bo jak sie do kolezanki wybralismy, to juz na zakupy nie zdazylismy - tak sie zasiedzielismy 🙂 no i znowu sama po sklepach biegalam 😞 ale zapasy eli sloiczkow zrobilam 🙂 sniadanka, obiadki i deserki, mniam... cala szafka zawalona, chyba do wyjazdu juz mi wystarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do obiadków to u nas dziś była dynia z ziemniaczkami hippa. Ja nie mam nic do tej marki 😉 ostatnio Dominik zajadła się młodą marchewką z ziemniaczkami właśnie z hippa.....co do dzisiejszego dania to smakowało mu mniej ale to pierwszy dzień a wcześniej jadał marchewkę....zobaczymy jak jutro podejdzie do tematu 😉
Cygnee a jak ty dojedziesz do rodziców z Poznania skoro nie będą wiedzieć o Twoim przyjeździe? Pociągiem, autobusem? dzielna jesteś....z dzieckiem i całym tym ekwipunkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no co ty, nie byloby szans zeby pociagiem jechac 🙂 2x duza torba(kazda okolo 30kg), podreczny bagaz no i ela z wozkiem.... lo matko chyba bym sie zajechala 🙂 jeszcze gdyby pociag odjezdzal z lotniska... a tak, zanim na dworzec, pozniej pociag z 2 przesiadkami do gorzowa i z gorzowa pksem do rybakowa... podroz zajelaby mi chyba ze dwa dni z tym wszystkim 😁 ale sasiad po mnie przyjedzie 🙂 i tak sie zastanawiam jak to zrobic jak juz w rybakowie bedziemy, zeby rodzice nas nie widzieli, bo mieszkamy od siebie kilka domow i jak wyjde na droge to bede jak na patelni 😁 no ale moze na okolo pojde przez las 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobra ja uciekam spać bo jestem padnięta....wybrałam się dziś pieszo do centrum handlowego (kilka kilometrów w jedną stronę)kupić sobie coś na lato- nie wróciłam jeszcze do swoich wymiarów...na szczęście Dominik był wyrozumiały dla mamusi i nie marudził w przymierzalni jak mamusia mierzyła ciuszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka! My dzisiaj prawie cały dzień na polku 🙂 Cygnee ja polecam też dady - są super! Jedynie co moge doradzić, jak już je kupisz to wyciągnij z paczki (ja układam na regale obok przewijaka) Bo jak są w paczce to mają taki dziwny zapach - i jak dzidziuś nasisia to je czuć właśnie tym zapaszkiem. A jak sie ''wywietrzą'' to nic nie czuć. Mi akurat ten zapach przeszkadzał, a jeżeli chodzi o to jak się spisują to z czystym sumieniem moge powiedziec ze na 10 dałabym 10. Są mięciutkie i baardzo przypominają pampersy. A cena 28zł za 54szt (r.4)

a to moja już 5miesięczna Maja 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja smarowałam dziś ziajką z filtrem 30 ale pomimo unikania słońca i tak go chwyciło 😮 😮 😮 Ja się nie smarowałam i jestem spalona!!! Mam na gębie czerwony placek a dekolt też śmiesznie wygląda 😁 😁 😁
TO ja dochodzę do wniosku że przesadziłam z tym ubraniem Kacpra i mi się młodzieniaszek musiał zgrzać !!! Oj oj jutro ubieram go lżej!!! Nie dość że w parku był cyc to jeszcze poszło nam 180 ml soku takie gorąco było !!!

Musimy się przestawić z tymi spacerami na wcześnie bo teraz standardowo wyłazimy po 12 ale tak jak teraz są upały to nie jest najlepsza pora!!! Chcę teraz wychodzić przed 10 rano a potem w okolicach 19.00 No chyba że pogoda będzie lżejsza.

Gosiaq niestety nie znam żadnych kwater w Karpaczu bo nigdy tam nie spałam - zawsze wracałam! Chociaż raz jednak byłam, ale to było jakieś schronisko pod szczytem. Karpacz na pewno słynie z Pensjonatu szarotka (mój brat tam był ), ale ten się strasznie wyrobił i jest mega drogi. Jest tam mnóstwo kwater prywatnych. Szukaj jednak teraz i mam nadzieję że CI się uda bo na weekend majowy tam pełno ludzi. Jak wyprawa dojdzie do skutku to daj znać to jak namówię swojego to może na Herbatę podjedziemy 😜 😜 😜 no ale nie obiecuję!!! Acha dobry jest pensjonat Karolinka ale nie wiem jak ceny! Ja bardziej mogłabym pomóc z tym co jest po czeskiej stronie w Peci pod Sniezkou 😁 😁 😁 i co tam w okolicy zwiedzać 🙂 😁 😁 😁
Uwaga trzy lata temu i każdego następnego roku był w weekend majowy śnieg koło Domu Śląskiego - i to nawet sporo!!!

A się rozpisałam 😁 😁 😁

A to z naszego spaceru dziś :



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal napisał(a):
Dobra ja uciekam spać bo jestem padnięta....wybrałam się dziś pieszo do centrum handlowego (kilka kilometrów w jedną stronę)kupić sobie coś na lato- nie wróciłam jeszcze do swoich wymiarów...na szczęście Dominik był wyrozumiały dla mamusi i nie marudził w przymierzalni jak mamusia mierzyła ciuszki 😉


ja sie też wybrałam na taką wyprawe 🙂 (4km w jedną strone) Moja córcia po dłuższej chwili w slepie zaczęła się nudzić / a może ciepło jej było bo wypiła sporo herbatki no i marudziła. Dodatkowo strzeliła kupsko w sklepie więc przewujałyśmy się przy windzie 🙃 ale jak tylko wyszłam z nią na podwórko to padła 🙂 I powiem wam że super przewija mi się małą w spacerówce - jest tyleee miejsca 😁!


A u nas dzisiaj feel śpiewa. No i od wtorku są turnieje siatkówki. W przyszłym tygodniu już normalny tryb życia 😁

Koncert od 20.30 (to jakieś 800m od nas) pospacerowaliśmy z mężem do 20 i wrócilśmy do domku - potem kąpiel mleczko i dziecka nie ma 🙂
Już sie wystraszyłam że Maje zawiało dziś bo zaczęła kaszleć w łóżeczku - ale chyba jej ślinka wpadła nie do tej dziurki bo do teraz jest spokój.

ja spadam bo już padam kobitki moje kochane :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry Kacper jest uroczy, jak na niego parze to wydaje mi się że to taki mały śmieszek i wciąż się uśmiecha. No i w głowie siedzi jego podnosząca się dupcia z filmiku 🙂
Dziś wpadł znajomy - mają synka o miesiąc starszego od naszej Mai. Waży 10kg i już raczkuje! Nic nie daje zrobić w domu bo potrzebuje tyle uwagi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala zdjęcia Majunie bardzo ładne 🙂 🙂 🙂

A tez nie mam siły byliśmy 4 h na spacerze. I po tym parkowym cycu Mały też marudził bo za ciepło go ubrałam !!!

Lalcia też padam na bimbały 😁 😁 😁

A kacper to klocek i niedługo to też nic nie pozwoli zrobić - wszystko go interesuje! Wczoraj hitem okazało się opakowanie po pakalankach (worki na pieluch). Mąż zabierał a tam ryk 😮 😮 😮 Jem kanapkę to musi być już w dłoni, piję to to samo!!! Dałam mu łyka wody ze szklalnki :-D

dobra przynudzam więc idę spać !!!

Dobranoc :-*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj przepraszam, że tak na raty ale właśnie mi się przypomniało.
Zawsze jak wchodzimy do tesco (tam pracuje moja mama) wszyscy się rozczulają nad Mają, że jaka słodka itd. Dzisiaj wpadłam tam tylko na chwilke po kilka rzeczy więc jak tylko wjechałam na pasaż to zdjęłam Mai czapke. Pani która sprzedaje tam gumki do włosów,opaski i takie tam zauważyła że Maja dziś nie ma ani spinki ani gumki - to dała nam w gratisie różową spinke z kwiatuszkiem żebym jej przypieła - no i Majek wyjechał ze spinką we włosach.

a teraz już serio zmykam :* kolorowych snów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...