Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cherry u mnie chyba bardziej sprawdza się określenie bimbałki 🙃 albo miejsce na bimbałki 🤪 ale tak serio to kocham swoje 70B - jak byłam w ciąży i cycki mi urosły to dziwnie się czułam 😮 normalnie nie wiedziałam co włożyć na siebie. A jeszcze długo przed ciążą mówiłam że zrobie sobie sylikony. Nigdy nigdy nigdy 😁 i tak przecież to było głupie gadanie, ale zawsze chciałam mieć te cycki większe. Teraz mam moje kochane i nie oddam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej kobitki 🙂
agisal - grubszy, grubciu to moj tatko 🙂 i tak wczesniej tez zdarzalo mi sie robic takie niespodziewajki 🙂 ale juz dawwwwwwno takiej nie bylo, dlatego troszke sie stracham 🙂ostatnio jak zrobilam niespodzianke, to stanelam w drzwiach (mamy takie balkonowe na taras - cale szkalne), zapukalam, mama wyszla z salonu patrzy, stanela w kuchni i krzyczy "beniu, beniuuuuu..." tata zaspany wychodzi z sypialni (po nocce byl) i szok, ochrzanil mame ze mi drzwi nie otworzyla 😁
aaa dziekuje, dziekuje, wiem, ze rybakowo jest piekne... no mowie wam, wychodze przez bramke z tylu domu i jestem w lesie!!! do tego w okrego 7 km mam 10 jezior 🙂 no bajka - i jak tu nie pojechac do domu na wakacje, tym bardziej, ze tutaj pogoda do dupy, poza tym calymi dniami siedze sama w domu z mala, na spacery jak idziemy to wloczymy sie po ulicach... no bez porownania 🙂

lala- dziekuje, zapamietam -dada- tylko gdzie je mozna kupic? aaa wlasnie wczoraj jak bylam na zakupach to chcialam kupic jakies zwykle pieluchy, a tu szok 😮 za paczke pampersow place okolo 6funtow, a zwykle pieluchy kosztuja 4.99 - no to mi sie nie oplaca ryzykowac 🙂 ale w polsce na pewno kupie jakies inne, przeciez pampki sa drogie w pl, a nie bede taszczyc tyle pieluch ze soba 🙂 - no glupota...
aha i kupilam eli takie pieluchy ekologiczne wielorazowe cos takiego http://www.pieluszkarnia.pl/cat-pol-1214553888-PIELUSZKI-WIELORAZOWE.html?gclid=COGu4M-I168CFQMNtAodGBz_Dg
bardzo fajne sa - polecam 🙂 tylko jakie to w pl jest drogie!!! 😮 😮 😮 ja tutaj placilam 40 funtow za 8 czy 10 sztuk, razem z wkladkami 🙂 ale na razie ich nie uzywam - do polski sa 🙂 no i takie ladne kolorowe 🙂

dziewczyny - zdjecia piekne - i jakie te wasze dzieciaczki porozbierane 🙂 zazdroszcze!!! ja musze jakis dres kupic, bo zimno tutaj... a ze starego juz powoli wyrasta 🙂
dobra spadam, bo marudzi ta moja maruda :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witojcie! hej!
Cherry! moja kumpela poleciła nam też willę skała, więc mam co porównywać 🙂 planujemy pobyt w drugiej polowie czerwca, wiec ustawka murowana 🙂 🙂 🙂
Zdjecia cudne!!! Majowe i Kacprowe i P{iotrusiowe 🙂
Ja ubieram jednak ciut cieplej, bo u nas zawiewa 🙂 i jest 20 stopni max, chociaz wczoraj w poludnie bylo 24, ale akurat wracalismy do domu.
dzisiaj jest 18 w cieniu, wiec rajstopy beda. jakos nie moge sie przekonac zeby ubrac spodnie i skarpetki, bo boje sie przewiania... a chory maluch to masakra... tym bardziej ze jezdzimy bez kocyka na wierzchu, jedynie na drzemce go okrywam troszke. wiec uieram bodziaki z dlugim, bluziałke, rajty i spodnie. czapa wiosenna, wiazana z daszkiem. ale uszy juz pomalu mu wietrze 🙂

A dzisiaj: okąpana, ogolona, łeptowina umyta, ufryzowana, oko pomazane, zupa ugotowana dla Filipa, my obiad mamy od wczoraj, wiec czas na dwor!!! do potem babeczki 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martusiap napisał(a):
witam 😁
dzisiaj znowu upał 😆
jak ubieracie dzieciaczki na spacer? czy body na długi rękaw, spodenki i skarpetki wystarczą ? czy założyć jeszcze bluzę? pomóżcie bo kompletnie nie wiem jak Maje mam ubrać żeby bidulka nie zmarzła ale żeby też nie zagrzała się.

wez w razie czego bluzeczke 🙂 najwyzej pojezdzi w wozku, ale w razie czego bedziesz miala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cygnee, uważam, że danonki są dla starszych dzieci. Maciek dostał pierwsze danio po skończeniu 11 miesięcy... przeczytaj uważnie skład!!! Poza tym polecam pediatrę, a ten dopiero oceni czy neurolog-bo raczej musza być jakieś przesłanki, żeby go odwiedzić, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
alllllleeeeeeeee tu pustu!!!! nic dziwnego jak macie taka pogode 🙂

mam pytanie prosze wymiencie mi lekarzy,ktorych powinnam odwiedzic z mala? chodzi mi o calkowity przeglad 🙂 wiem juz, ze neurolog, bo o tym pisalyscie 🙂 no i pediatra 🙂 kto jeszcze???


Zgadzam się z Gosią...do neurologa trzeba mieć skierowanie od pediatry (no chyba, że chcesz iść prywatnie), ale jeśli Ela rozwija się prawidłowo to po co? Idź do pediatry a jeśli ten powie, że córcia zdrowa to ciesz się tym i nie zawracaj sobie głowy lekarzami....ja byłam u neurologa ponieważ Dominik w wieku 2 miesięcy przeszedł ospę a powikłania po ospie w tak młodym wieku są bardzo groźne.
A z Danonkami bym uważała....to chyba nie jest najlepszy produkt dla 5 miesięcznego dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po spacerku, obiadku, Maksik śpi, a ja mam chwilkę dla siebie i czekam na powrót małżowinka 🙂
U nas dziś gorąco, więc kolejny raz (wczoraj też) podczas spaceru rozbierałam i odkrywałam me dziecko. Wczoraj skończyliśmy w bluzeczce, czepeczce i rajstopkach, a dziś rajstopki sobie darowałam i został bluzeczce, czepeczce, spodenkach i skarpeciochach. Czy Wasze dzieci też są takimi ciepluchami??? Maksik grzeje się niemiłosiernie, jak jego tatuś! Ja marznę, a oni się pocą 🙂)))
A mi dziś gębulę i łapki przypiekło, natomiast z Maksikowskim poleciałam do apteki i kupiłam mu ziajkę z filtrem, żeby mi się mały skwarek nie zrobił 🙂

Aaa... i potwierdzam, danonki to nie jest dobry pomysł (one w ogóle, z tego co słyszałam, nie są zbyt dobre dla dzieci w każdym wieku)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!!!!!!!!11
al e mnie tu nie vylo dlugoooo ale staralam sie ponadrabiac.....pogoda no boska dzisiaj pol dnia byismy nad wisla i spieklam sie pieknie w koncu wygladam jak czlowiek ......jak widze tych ludzi jak ubieraja swoje dzieci to az mi gorzej 30 stopni dzis bylo a ludzie male dzieci ubieraja w bluzy i dlugie spodnie rany.......najlepeij to kobinezon jeszce i kocykiem okryc...BOSHE.... maks lezal w wozku w body z krotkim reakiem skarpetkach i oczywiscie kapelusiku....


na takaa pogode moge tylko powiedziec ze moje dziecko nie chchece zabardzo jesc no ale nie dziwie mu sie bo mnie tez nie za bardzo do jedzenia ciagnie.... a jezeli chodzi o danonki to maks wcina rowno i bardzo mu smakuja....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamusie w niedzielny słoneczny poranek...wróciłam 🙂
Od wczoraj w końcu mieszkam na swoim, troszkę to trwało, ale u rodziców było mi tak wygodnie, że korzystałam, skoro byli na urlopie 🙂
U nas wszystko dobrze, mały zjada zupki z mięskiem babcinej roboty, mleko z kaszką ryżową dwa razy dziennie, pije soczki przecierowe i wcina jabłuszka 🙂 Dziadkowie troszkę go porozpieszczali, mało kiedy nie był na rękach, ale co tam...mam tylko nadzieję, że sobie z nim teraz jakoś poradzę 🙂
Przedwczoraj też obcięliśmy mu troszkę włoski...niby do roku się nie powinno, ale już mu grzywka do oczu wchodziła , więc było trzeba...teraz wygląda jak prawdziwy chłopczyk, bo ostatnio jak mu nałożyłam czapeczkę z kwiatkiem mojej bratanicy to wyglądał jak dziewczynka 🙂
Pogoda cudowna, zielono się zrobiło,jestem zachwycona polską wiosną! Brakowało mi tego 🙂
U pediatry jeszcze nie byłam i u ginekologa tez nie, jakoś mi czasu brakło na to wszystko, zresztą muszę prywatnie wszystko i tak, bo nie mam ubezpieczenia...tzn mam do lipca angielskie, ale u nas to raczej nic z nim nie zdziałam...dopiero jak mi się skończy w lipcu to zarejestruje się w urzędzie pracy i nas ubezpieczą.
Mój Kochany już sobie zabukował dwa urlopy na czerwiec i sierpień, więc nawet nie zdążę się porządnie stęsknić ,a on już nas odwiedzi 🙂 No i chce jak najszybciej wrócić do nas na stałe, bo już wariuje z tęsknoty za nami 🙂
Zamierzam też kupić spacerówkę, tylko nie mogę się zdecydować jaką...wybieram między dwoma, jedna jest lżejsza i ładniejsza, druga jest większa, cięższa,ale na pompowanych kołach, więc na każdy teren, sama nie wiem?
No i tyle u nas po krótce...niestety nie nadrobię wszystkiego , raz tylko zajrzałam jak Cherry dodała filmik na youtube z próbującym raczkować Kacperkiem i byłam w szokuuuuu!!! 🤪
Wózeczki między którymi się zastanawiam to te...tyle , że nie będę zamawiać na allegro, bo moja kuzynka pracuje w sklepie dla dzieci i będę zamawiać przez sklep, bo dostane dobra cenę. Pierwszy to Polak Ontario
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
A drugi to ten
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

Bardziej podoba mi ten ten Quatro Valencia i ma piękną kolorystykę , ale oglądałam te wózki na żywo w sklepie i praktyczniejszy jest ten Polak, więc już sama nie wiem... 😞


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i obiecałam Wam wstawić fotki mojego pokoju po remoncie, niestety jak już pisałam to tylko kawalerka, ale zawsze własna, więc potem łatwiej będzie dostać kredyt na większe mieszkanie, jak to mieszkanko sprzedam...tak więc, salon i pokój Oskara w jednym...brakuje mi jeszcze dywaniku, ale już zamówiłam na Allegro i będzie lada dzień, no i może z czasem jakieś naklejki lub coś innego nad łóżeczkiem Oskara, żeby zaznaczyć jego kącik...ramy na fioletowej ścianie chwilowo puste, bo czekają na fotki Oskara, póki co jest tak...niestety nie mam fotek jak było wcześniej dla porównania...była zupełnie inna kolorystyka, kawa z mlekiem i czerwień plus czerwone dodatki, ale już mi się znudził tamten wystrój, teraz mam hopla na punkcie fioletu i szarości 🙂








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam witam 🙂
yen- dobrze cie widziec 🙂 i jak tam w pl?? pogode macie piekna, wiec zazdroszcze jak codzien 🙂 tutaj wieje dzisiaj tak okrutnie, ze strach nos wystawic na dwor ... no i pada... 😞
a co do wozka, to patrzylabym bardziej na funkcjonalnosc, wiec chyba ten pierwszy wygrywa, ale nie wiem dokladnie bo sie nie znam na spacerowkach 🙂

dziewczyny wymyslilam przebranie 🙂 - bede smerfetka 😁 musze tylko farbe kupic do ciala 🙂

a z tymi danonkami - to ela je tylko po kilka malutkich lyzeczek, nawet 1/4 danonka ni zjada - choc jej smakuje 🙂

no i moj mnie tak wq... wczoraj.... przyjechali znajomi, pytam sie go czy bedzie do eli w nocy wstawal, bo ja chcialabym sobie wypic (kolezanka przywiozla martini i sprite 😜 mniam...), oczywiscie sie zgodzil, wiec ja dalam lekko w palnik (oczywiscie przezornie- znajac mojego meza- tylko lekko!, ale wstawiona bylam 🙂 ) i co? ja sie klade spac, ela sie budzi a jego nie ma, no to pedze po mleko (bo oczywiscie on jest niezorganizowany ) do kuchni patrze a on chrapie na fotelu 😠 😠 😠 no myslalam, ze go zatluke! zrobilam mleko n teraz i na pozniej i oczywiscie skonczylo sie tym, ze musialam do niej w nocy wstawac 😞 ale zeby zrobic jemu na zlosc (zeby mi sie do lozka nie wpakowal w nocy) wzielam do siebie aniolki - obudzila sie jak jej zmienialam pieluszke i gadala jakby to ranek byl 😁

no i to tyle u nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strasznie podoba mi się ten baldachim z Ikea, i nie wiem czy go nie kupić Oskarowi nad łóżeczko:
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

A i tak poza tym to na wadze też mniej 🙂 Zapisałam się na aerobik dwa razy w tyg, ale na dietę jeszcze nie przeszłam, jednak i tak już są efekty, bo na wadze 61,8kg, więc już coraz mniej do zrzucenia 🙂

A tak poza tym to się rozpisałam, ale skoro mnie nie było to musiałam Dziś kolejny piękny dzień , więc pewnie będą pustki, jednak się nie dziwię, bo ja tez po obiadku u rodziców( na szczęście mieszkają blok dalej) wybieram się z Oskarem do parku. Miłej niedzieli Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Cygnee 🙂 No to Cię załatwił Twój mężulek z tym wczorajszym wieczorem...faceci 🙂
A co do pobytu w Polsce to nie żałuje nic a nic, że wróciłam...mam tu wszystko czego potrzebuje...no jeszcze niech tatuś Oskarka zjedzie to już w ogóle będzie super...no chyba , że nie znajdzie pracy po powrocie, ale takiej opcji nie biorę pod uwagę 🙂 Ja do pracy mogę iść dopiero za dwa lata, jak dziadkowie przejdą na emeryturę.Oki znikam się szykować, bo mały śpi...trzeba się umalować i ubrać piknie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Eh z tym ubieraniem ja dziś ubrałam Kube na ranny spacerek w ogrodniczki do kolan pod to podkoszulek skarpety sandały i czpeczka Obok mieszka mama z dzieckiem w wieku Kuby dokłądnie z 9 listopada i tamta mała w drresie i sie dziwi ze ja tak wyletniłam i badz tu madry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojj tam faceci jak faceci - ja dziś mojego to musiałam targać na spacer. Udawałam focha i pyskowałam niby do siebie ale tak ze na całe mieszkanie było słychać 🙃 No i małżowinek wybrał mniejsze zło 🙂 U nas mistrzostwa siatkówki - więc karuzele, balony, waty cukrowe.. Kupiliśmy Mai taki balon wielkiego tweetiego 🙂 - teraz przywiązany do łóżeczka jest najlepszy słuchaczem Mai - zanim poszłą spać chyba pół godziny mu opowiadała agu gy itd. Wiecie co, Majek ostatnio jest marudny - a dziś zauważyłam że strasznie jeżdzi języczkiem po dolnych dziąsełkach. I nie wiem czy to ząbki jej idą - ma tam na dole te dziąsełka gdzie jedynki takie białe. Jej jaka ja jestem zielona w tych sprawach 😁
Z nowości - dzisaj obiadek pierwsze i drugie danie 1.rosołek 2. ziemniaczki z buraczkami - smakowało bardzooo!
Yenefer, pokój śliczny! Ja chciałam tą lampe do sypialni - ale że Marcin nie chciał to odwlekłam to w czasie i kupiliśmy w ikei taką ogromną kule. Bardzo mi sie podobała - była jeszcze czerwona - ale czarna no super. I tak ją bede mieć - tylko czekam aż ta się zakurzy - a że papierowa to nie będzie tłumaczenia 🙃 a ze mamy tą sypialnie (tylko sciany mamy pomaranczowe i jedną brązową w złote róże) to wydaje mi sie ze fajnie bedzie pasowac do tych akcentow w meblach

No i Oskarek jaki fajny! Majcia tez ma grzywke taką że w kąpieli jej do oczek sięga - u dziewczynki taki plus ze robie kucysia i już 🙂 albo spineczka !
No a to my dziś


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry Mamusie 🙂 Synek już mi zrobił pobudkę o 5:40...ach 🙂 No i tak wskoczyłam na chwilę, bo dziś mam dużo do zrobienia.
Lala89 super wyglądasz, zazdroszczę tej figurki a Maja bajecznie wystrojona 🤪 Wygląda przepięknie i słodko!

Oskar od wczoraj wieczorem wkłada stopę do buzi 🙂 Śmiesznie to wygląda 🙂 No i z butelki pićku pije już sam...daje mu do rączki a on ciumka ile chce 🙂
A dziś rano takie banalne odkrycie...do tej pory używałam do wycierania pupy Oskara chusteczek Pampers sensitive, a ostatnio kupiłam chusteczki Nivea baby, takie w granatowym opakowaniu i dziś rano użyłam pierwszy raz i .....zakochałam się w ich zapachu, no cudny...od dziś będę używać tylko tych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...