Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A L F A B E T_ N A_ C A Ł Y_ R O K 2012

A...aniołka w łóżeczku 😉
B...buziaków słodkich miliony od niego
C...czasu wolnego dla siebie
D...drogi na plac zabaw usłanej rózami 😉
E....ekskluzywnych, rodzinnych wakacji
F....fury pieniążków
G...gwiaździstego nieba
H...horoskopu korzystnego
I.... i oprócz tego
J...jasności umysłu
K...kolorowych chwil z kredkami i farbami 😜
L...ludzi uprzejmych i troskliwych wokolo
M...miłosnych uniesień
N...nieprzemijającej urody
O... oddechu od codzienności
P...pogodnych, słonecznych dni
R...romantycznych wieczorów z tatuskami 😉
S...szalonych, sexownych nocy (jak wyzej)
T...tylko spełnionych marzeń
U...usmiechow tysiace dla i od dzieciaczkow
W...wiary w siebie
Z...ZAWSZE RADOSNEJ BUZI
...W...KAŻDY...DZIEŃ...MAMUSKI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Marinel, ściągam mleko na wieczór dla Filipa, bo zauważyłam, że jak zaspokoi pierwszy głód to zasypia, a potem szybko się budzi. Zwykle przed północą (karmienie po kąpieli ok. 20-20.30), a jak mu ściągam to przesuwa sobie to pierwsze nocne karmienie o 1-2 godziny i wychodzi nam około 1, czasem przed 3! A potem to już koło 5-6, więc się normalizuje 🙂 chociaż przez ostatnie 3 nocki było tak: 20, 0.30, 5. ale przerwy robi sobie 4-godzinne, w dzień podobnie, a ja nie mogę się jeszcze przestawić na dłuższe przerwy i jestem niespokojna jak długo nie je.

I wcale tak bardzo nie narzekałam, chciałam tylko pocieszyć inną mamusię 😉 generalnie staram się nie narzekać na co dzień, bo jestem zadowolona z miejsca, w którym jestem i fizycznie i duchowo. A Filip jest moim oczkiem w głowie i jest przekochany! A jego oczęta wpatrzone we mnie... och! sama słodycz!

Na Nowy Rok życzymy Wam wszystkiego zdrowego, szczęśliwego, bogatego, cierpliwego i czego tam sobie zamarzycie niech się szybko spełnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
mamma-mia napisał(a):
14A11 - takie objawy - wysypke jaka opisujesz ma moja Tia przy skazie bialkowej - ale nie zycze ci tego, moze to inny skladnik, ktory zjadlas ja uczula...


I co sie z tym robi??


jesli karmisz piersia musisz odstawic wszystkie mleczne i mleko pochodne produkty 😞
Jesli butla to powinnas zmienic mleko na Bebilon Pepti lub Nutramigen 1 - to przede wszystkim o ile ot rzeczywiscie skaza bialkowa... jesli wysypka alergiczna to musiszp omyslec co zjadlas (karmiac piersia) i wyeliminowac alergen ze swojej diety...
Buzie dzidzi smaruj czesto Oilatum, Emolium lub tym podobnym specyfikiem dla niemowlat i dzieci ze sklonnosciami do alregi lub Egzemy Ja tutaj - IRL smaruje mala Diprobase nie wiem czy w PL tez jest... Najlepiej skontaktuj sie z pediatra w tej sprawie bo byc moze to nie alergia tylko potowki lub tradzik niemolecy... Choc szczerzem owiac wszysko takie podobne do siebie i najlatwiej stwierdzic to wlasnei eliminujac alergeny np. bialko krowie w przypadku skazy bialkowej... Jelsi skaza bialkowa to nie panikuj - dizeci z niej wyrastaja - Mia wyrosla zn iej do roku czasu choc sa przypadki ze utrzymuje sie dluzej... ale tym sobien ie zakrzataj glowy teraz... Szukaj przyczyn alergii i eliminuj a buzka wroci do normy i bedzie piekna i gladziutka - gwarantuje!!! Jesli ci to pomoze wstawie jutro zdjecia Mii i Tii i porownasz sobie ta wysypke... Sprawdz czy ma za uszkami krostki, na uszkach... tam najczesciej sie lokalizuje przy skazie, jesli tak to smaruj plateki ucha i noska bo lubi sobie tam pekac przy skazie i trzeba czesto nawilzac kremami... Czasem wysypka tez wystepuje z zgieciu kolanek i lokci ale to zwykle w mocniejszych przypadkach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamma-mia napisał(a):
14A11 napisał(a):
mamma-mia napisał(a):
14A11 - takie objawy - wysypke jaka opisujesz ma moja Tia przy skazie bialkowej - ale nie zycze ci tego, moze to inny skladnik, ktory zjadlas ja uczula...


I co sie z tym robi??


jesli karmisz piersia musisz odstawic wszystkie mleczne i mleko pochodne produkty 😞
Jesli butla to powinnas zmienic mleko na Bebilon Pepti lub Nutramigen 1 - to przede wszystkim o ile ot rzeczywiscie skaza bialkowa... jesli wysypka alergiczna to musiszp omyslec co zjadlas (karmiac piersia) i wyeliminowac alergen ze swojej diety...
Buzie dzidzi smaruj czesto Oilatum, Emolium lub tym podobnym specyfikiem dla niemowlat i dzieci ze sklonnosciami do alregi lub Egzemy Ja tutaj - IRL smaruje mala Diprobase nie wiem czy w PL tez jest... Najlepiej skontaktuj sie z pediatra w tej sprawie bo byc moze to nie alergia tylko potowki lub tradzik niemolecy... Choc szczerzem owiac wszysko takie podobne do siebie i najlatwiej stwierdzic to wlasnei eliminujac alergeny np. bialko krowie w przypadku skazy bialkowej... Jelsi skaza bialkowa to nie panikuj - dizeci z niej wyrastaja - Mia wyrosla zn iej do roku czasu choc sa przypadki ze utrzymuje sie dluzej... ale tym sobien ie zakrzataj glowy teraz... Szukaj przyczyn alergii i eliminuj a buzka wroci do normy i bedzie piekna i gladziutka - gwarantuje!!! Jesli ci to pomoze wstawie jutro zdjecia Mii i Tii i porownasz sobie ta wysypke... Sprawdz czy ma za uszkami krostki, na uszkach... tam najczesciej sie lokalizuje przy skazie, jesli tak to smaruj plateki ucha i noska bo lubi sobie tam pekac przy skazie i trzeba czesto nawilzac kremami... Czasem wysypka tez wystepuje z zgieciu kolanek i lokci ale to zwykle w mocniejszych przypadkach...


dziękuje i proszę o fotki a ja jutro tez wstawię choc jeszcze nie wiem jak wiec moze jeśli podasz mi e mail to Ci wysle lub Ty mnie Mysle ze to moze byc skaza bo byłam przeziebiona i w srode wypilam kubek mleka

pisze jedna reka bo mały cysia wiec sory za literówki

Wszystkim mamom i maleństwom życze szczesliwego nowego roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Mama =mia czy wymioty to tez objaw skazy??

ciezko powiedziec - pamietam, ze Mii sie ulewalo czesto (wyciekalo z buzi ) ale nie wymiotowalo (chlustalo duzym strumieniem).... Tia zas rzadko ulewa i nie wymiotuje.
Jesli dziecko ci czesto wymiotuje i ma wysypke to powinnas sie skontaktowac z lekarzem...
Objawem alergi sa tez zielone - pistacjowe kupki...przez co tez pupka moze sie bardziej odparzac...
Jesli to alergia to lekrza moze przepisac ci masc, ktora robia w aptece ona pomaga zagoic sie szybciej wysypanej skorce... Moja mama przysle mi taka z PL na dniach to napisze ci co wchodzi w sklad.
Karmisz piersia czy butla??? Moze jesli butla to dzidzia nie toleruje tego wlasnie mleka stad wymioty i moze powinnas zmienic mieszanke...?

ach z tymi dzieciaczkami nic nie wiadomo na 100% bo same nie powiedza 🥴
Wiele nas czeka jeszcze znakow zapytania.... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiec zacznij eliminowac mleczne produkty (sery, jogurty, maslo itp...) kochana po okolo tyg powinno zaczac widac poprawe bo wtedy twoj organizm oczysci sie z mleka krowiego ... a i zrezygnuj z wolowiny ma te same enzymy co mleko

ale lepiej wybierzcie sie do specjalisty pediatry lub alergologa...

Glowa do gory bedzie dobrze 🙂 U mnie powtorka z rozrywki z ta skaza ale nie dam sie zlamac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My właśnie wróciliśmy z noworocznego mroźnego spaceru i Nina śpi... co jej się zwykle nie zdarza po spacerze 😉
A w nocy... pół godziny przed północą mała zasnęła, ale... tuż przed początkiem nowego roku obudziła się, zrobiła pierwszą kupkę w 2012 roku i poszła dalej spać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny czy któras z was karmi dzieciątko na tzw "śpiocha" Ja karmię moją kruszynkę koło 19 30 o 20 już mały spi i tak sie zastanawiam czy jakbym go nakarmiła na spiocha koło 22 jak ja jeszcze nie śpię to pospałby dłużej niż do 24. czy eksperymentowałyście w ten sposób
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Dziewczyny czy któras z was karmi dzieciątko na tzw "śpiocha" Ja karmię moją kruszynkę koło 19 30 o 20 już mały spi i tak sie zastanawiam czy jakbym go nakarmiła na spiocha koło 22 jak ja jeszcze nie śpię to pospałby dłużej niż do 24. czy eksperymentowałyście w ten sposób


ja eksperymetuję 🙂 gdzieś wcześniej o tym pisałam; karmię małego ok 19:30-20:00 po kąpieli, kładę do łóżeczka, a potem gdzieś około 22:30, 23:00 :na śpiocha" - fajnie jest bo mały nie musi wtedy odbijać (krtań jest bardziej wiotka i dzieciaki nie łykają tyle powietrza) i mój konus śpi przez 6, a nawet 7 godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 - ja zwykle czekam az mala zacznie marudkac wtedy zmieniam pieluche w polmroku, daje cycucha probuje odbic (zwykle nic z tego) i odkladam do lozeczka... Moja metoda jest taka, ze w dzien karmie co 2-3 godziny na zmiane z jendej piersi a przed snem "tankuje do pelna" 😉 podajac obie w rezultacie czego Tia zasypiajac o 10 budzi sie dopiero miedzy 4 a5 rano pozniej kolo 8 rano - przewijam, daje jednego cycusia i spimy... mala nawet do 12:30 ja wstaje troche wczesniej kolo 11 z Mia... Ja raczej nie dokarmiam na spiocha bo zawsze sie przejmuje ta pielucha mokra lub brudna, ktora wole zmienic gdyz boje sie, ze zrobi sie malej odparzonko na dupce... moze tak dlatego, ze Mia sie strasznie odparzala mimo iz zmienialam czesto, wietrzylam i mam tak zakodowane ze co sie przebudzi to zmieniam pieluche nawet jak niewiele w niej jest...
co do jedzenia eliminujac produkty mleczne i mleko pochodne to z doswiadczenia wiem, ze to katastrofa... Przede wszystkim nalezy patrzec na sklad produktow bo wiele typu chleb, ciaska itp maja w sobie mleko, nawet do konserwacji niektorych wedlin uzywa sie mleka w proszku....
Tak wiec jesli jestes pewna, ze to mleko to polecam jedzenie, ziemniakow, makaronow, ryzu, z kaszami jeszcze sie wstrzymaj pare tyg... mieso najlepiej indyk, krolik - najmniej uczulaja,schab, kurczak najlepiej pieczone lub gotowane, w sobie wlasnym (bez smietany!!!) - unikaj smazonych potraw; z warzyw - ogorek, brokul, salata, buraki, marchew, pietrucha- te do drugiego dania jak i na zupke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
krusyna napisał(a):
14A11 napisał(a):
Dziewczyny czy któras z was karmi dzieciątko na tzw "śpiocha" Ja karmię moją kruszynkę koło 19 30 o 20 już mały spi i tak sie zastanawiam czy jakbym go nakarmiła na spiocha koło 22 jak ja jeszcze nie śpię to pospałby dłużej niż do 24. czy eksperymentowałyście w ten sposób


ja eksperymetuję 🙂 gdzieś wcześniej o tym pisałam; karmię małego ok 19:30-20:00 po kąpieli, kładę do łóżeczka, a potem gdzieś około 22:30, 23:00 :na śpiocha" - fajnie jest bo mały nie musi wtedy odbijać (krtań jest bardziej wiotka i dzieciaki nie łykają tyle powietrza) i mój konus śpi przez 6, a nawet 7 godzin.


Dziś próbuje Zobaczymy jak wyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam w Nowym Roku! Wszystkiego naj naj naj dla mam i wszystkich maluszków!!!

Co do nocnego karmienia, to mój mały ostatnio przesypiał już po 6 godz w nocy, a od kilku dni , znowu budzi się co ok 3 godz!!!
Myślę , że karmienie na śpiocha nie jest dobrym pomysłem, bo skoro dziecko śpi i nie domaga się pokarmu , to po co go karmić na siłę , a tym samym przekarmić! Mój maluch nawet jak marudzi w nocy, to czekam do momentu aż otworzy oczka i naprawdę
zacznie marudzić, a ostatnio nawet okazało się , że wcale nie był głodny tylko po prostu chciał do mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie dokarmiam Emilki na śpiocha i czasem je co 4 h a w nocy nawet co 8h. Zawsze czekam aż daje znak że chce jeść.Tak ładnie robi dziobek z usteczek i obraca główkę na bok. Przybiera 300g tygodniowo i pani doktor kazała jej nie dokarmiac żeby nie rozpychac żołądka bo będzie brzuszek bolał. Pisałyście o kupkach. Moja Emilka robi zielone i nadal przy każdym karmieniuw ięc wychodzi nam co najmniej 6 kuppek na dzień. Chyba tylko w nocy nie robi. Mam się martwić? Czytałam że po 1 miesiącu dziecko karmione piersią robi 1-4 kupek a u nas jest ich więcej. Chyba wolę że robi niż miałabym się martwić że nie ma kupki kilka dni i boli brzuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To co opisałam, to metoda Tracy Hogg "zaklinaczki dzieci", która zaleca, jak postępować, żeby dziecko w nocy spało jak najdłużej.
Nie chodzi o całodobowe dokarmianie, tylko o wieczorne zatankowanie i ustawienie snu dziecka. Na razie wypróbowałam 2 razy i zadziałało, z tym że Maks wieczorami i tak dojada, ale do tej pory pozwalaliśmy mu po kąpieli marudzić i zabawialiśmy, bo szkoda nam było jak płakał w łóżeczku, ale zauważyłam, że zaczyna płaczem wymuszać i teraz staram się być twarda.
A i na śpiocha też przewijam 🙂

Oczywiście każdy postępuje wg własnego uznania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas karmieni na śpiocha nie przejdzie. Mała jak śpi to nie ma szans, żeby cyca złapała. A jak już się rozbudzi, to niekoniecznie znów zaśnie. Dlatego między zasypianiem (ok. 23-24), a pobudką (9-10) mam najczęściej 3 wstawania na karmienie.
Co do kupek, to chyba może być tak, że po miesiącu będzie ich mniej, ale niekoniecznie musi. Nina też często robi ich więcej niż 4, chociaż zdarzają się dnie, że zrobi ze 2. A w nocy raczej jej się już nie zdarzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...