Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cygnee, a Ela ma to tylko w tym miejscu które sfotografowałaś?? Kurczę, brzydko to wygląda... żeby to nie było azs lub jakaś egzema... No a tych lekarzy z wysp to ja znam z opowieści mojej siostry... Jej synek ma coś podobnego na całym ciele i chodzi prywatnie do polskiego pediatry, bo od tamtychlekarzy słyszy to samo co Ty 😠 a mały chodzi poubierany w długie rzeczy bo strasznie go to swędzi...


A co do znajomych, to ja jestem zupełnie sama!!! Dopiero teraz to do mnie dotarło, nikt mnie nawet nie odiwedza 😞... Za to mam Was 🙂 🙂 Ilu moje dziecko będzie miało znajomych!! Łooo!!! 😁 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej mamusie! troszke mnie wciągło (pranie prasowanie itd..) ale już jestem i zaraz wszystko nadrobie!

Cygnee, mi to wygląda na uczulenie - może jakiś owoc albo warzywko? Pewnie lekarz rodzinny Ci doradzi co zrobić ale że z tego szpitala Cię odesłali no szok! co za świnie normalnie!
Nie rozumiem czegoś takiego, co innego jakby chodziło o dorosłego ale że dziecka nie zobaczyli nawet :/! ehh

Cherry fajne te puzle - ja znalazłam takie z disneya całkiem fajne ale i całkiem drogie :/
póki co wymyśliłam Mai kącik obok telewizora. Tymczasowo zrezygnowałam z maty - bo wychodziła z niej i lądowała na panelach. Teraz leżakije na grubym kocu który leży na panelach potem na to kołdra puchowa ii na to jeszcze jej kocyk - taki z hello kity żeby było kolorowo. Wszystko to 120/120. Jest to lepsze rozwiązanie niż mata bo tu może się obracać ile chce a i tak nie wyląduje na panelach. Wygodniejsze (dla mnie) będą puzle piankowe, wtedy łatwo będze mi podnieść cały ten majdan z zabawkami żeby umyc podłoge - więc pewnie jak znajde już jakieś które mi się spodobają to zamówie. (zamówie dwa komplety - wtedy ułoże taki płotek dookoła jak kojec) 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
judzia- ona ma to tez pod pepkiem, w pachwinie lewej, na udzie pod pupka, na dloni i na policzku - ale tamte sa takie male plamki - tylko pod broda i na dekolcie jest takie duze...
no szlag mnie trafia z tymi lekarzami... juz szkoda gadac... nie moge sie doczekac polski, tam wszystkich lekarzy mam pod reka 😁 tego wam zazdroszcze!!! 🙂

lala a mozesz przeslac linka do tych disneya puzzli??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala te puzzle są dość małe po złożeniu. Ja zdecydowałam się na swoje, bo maja wyjmowane literki i mata jest bardzo duża, no i każdy puzzel ma inna fakturę. Niestety wywaliłam kartkę z opakowania i nie mogę wam powiedzieć jaka to firma, a tak na pierwszy rzut oka w necie nie widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamusie bardzo Was proszę o opinię w sprawie koloru wózeczka...zdecydowałam się na ten, choć wszyscy mi go odradzają,bo jest akurat taki na teraz...ale ze wszystkich które oglądałam na żywo, ten mi się najlepiej prowadzi, jest malutki i leciutki...który kolor dla chłopca byście wybrały? Ten szaro zielony? szaro-niebieski? czy cały szary?
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

Miałam zamawiać przez sklep, ale każą czekać 3 tyg, masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen ja mam wózek tej firmy 3w1 http://allegro.pl/wozek-makalu-4-firmy-quatro-w-6-kolorach-i2319700552.html (czerwony) i jest rewelacyjny - serio dobrze i lekko się prowadzi, może i jest troszke ciężki ale mieszkam na parterze więc w niczym mi to nie przeszkadza, w terenie super się sprawdza - śnieg , piasek, trawa i kamienie to pikuś 🙂 pewnie Maja długo w nim pojezdzi -w wersji spacerowej 😁

Mi podoba się i zielono-szary i niebiesko szary. Chyba wybrałabym ten niebieski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
kochane mam pytanie -
CO POLECACIE NA SKAZE BIALKOWA??? moze byc na recepte 🙂
kolezanka jedzie do polski i ma w rodzinie lekarza, wiec nie bedzie problemu, a juz wiem, ze to na 95% skaza bialkowa... 😞

Bebilon pepti albo nutramigen. Bebilon podobno troche smaczniejszy a nutramigen wali paszą - moja nie chce tego pić - nawet w kaszce smakowej nie przechodzi 🥴 Nie kupowałam bebilonu ale nutramigen bez refundacji ( musi być recepta od alergologa żeby było taniej) kosztuje prawie 40 zł. Nie wiem kiedy jedziesz do Polski ale lepiej niech Ci ktoś umówi alergologa bo straszne kolejki są - nawet prywatnie, przynajmniej u mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Mamusie 🙂 Widzę, że większość jest przy kolorze szaro niebieskim...a mi się najbardziej podoba szaro zielony i cały szary(widziałam go na żywo bo był sklepie, ale ktoś go kupił) . Już sama nie wiem...ja tez mam spacerówkę od mojego Tako Jumpera, ale jest ciężka i nie podoba mi się, koleżanka go kupuje ode mnie , więc ja muszę kupić spacerówkę...no i wybór padł na tą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas mineło dzis 5 miesięcy 😁 😁 😁 🤪 🤪 🤪

Yen - mi się najbardziej podoba ten zielony 🙂 🙂 🙂

Wanilia - sroda mi pasuje jak najbardziej - jutro się zdzwonimy 😁 🙂 🙂 🙂

Natalka nie wygląda to za dobrze. Kiedys w jakimś mądrym programie usłyszałam że reakcja alergiczna u tak małych dzieci powstaje od 1h do aż 48 h po podaniu alergenu wiec moim zdaniem przeanalizuj co nowego podałaś Eluni do max dwóch dni wstecz przed wystąpieniem tej reakcji i to wyeliminuj.

U nas dziś przestój ze stałym jedzeniem. Zauważyłam że Kacper od momentu kiedy podaję mu systematycznie jakieś danie ze słiczka stał się strasznie nadpobudliwy i mardny. w związku z tym stwierdziałam stwierdziłam że byc może jego orgnizm nie radzi sobie jeszcze z trawieniem??? Miałyscie tak? aaaaaaaaa i rzeczywiście znacznie mniej je - może inaczej - napycha się a potem zwraca nadmiar 😮 😮 😮 nie wiem czy nie jest to powód do konsultacji z pediatrą. Co myslicie?

Martusiap czym ty się przejmujesz??? Kobieto to Wasza decyzja i wasz wybór. Późno nie późno lub wcale. Ważne by decyzja ta była zgodna z wami a termin to juz drugorzędna sprawa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen, ja kupiłam taki: http://allegro.pl/x-lander-wozek-parasolka-x-go-xgo-energy-ocean-24h-i2301343028.html
A co do koloru Twojego faworyta to pewnie wybrałabym szaro-niebieski, chociaż najbardziej podoba mi się fiolet 🙂

Cherry - gratulacje 🙂 Eeeej... ale Twój maluch oszukuje!!!! Przecież ten leniuszek z brzuszka Ci wyskoczyć nie chciał, więc tak naprawdę jest starszy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krusyna ja jakzjeżdżę ten nasz nowy to jako ostatni zakupię właśnie ten - hahaha ale fanka x-landera się ze mnie zrobiła 😁 😁 😁 😁 😁

A co do Ciebie to z tego co mi sie wydaje i temperament i charakterek masz 😁 😁 😁

Ta moje przyjaciółka która jest podobna do Ciebie ma 150 w kapeluszu 😉 i wazy jakieś 40 kg ale jak tupnie i huknie to wszyscy cicho siedzą.... hahaha jak ja poznałam to sobie pomyślałam "od niej to trzeba się z daleka trzymac - mała i jazgotliwa 😁 😁 😁" a teraz to best friend no gdnyby nie odległość.............. 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a z nowości to używamy już " 4" bo "3" maławe były.... i mam nadzieję że na "4" zakończymy 🙂 🙂 🙂

co do działalności w necie to ja już coś tam kombinowałam... kiedyś prowadziłam nawet przezabawny i dość poczytny blog 😁 😁 😁 😁 😁 Ale oczywiście z Wami to się bardzo związałam. hehehe mój mąż też kojarzy tak mniej więcej która to która 😁 😁 😁 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie


Cherry - gratulacje 🙂 Eeeej... ale Twój maluch oszukuje!!!! Przecież ten leniuszek z brzuszka Ci wyskoczyć nie chciał, więc tak naprawdę jest starszy 😜


hehehe no mówią że niby mam ptrzyć na jego umiejętności tak jakby był dwa tygodnie starszy 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):


Cherry - gratulacje 🙂 Eeeej... ale Twój maluch oszukuje!!!! Przecież ten leniuszek z brzuszka Ci wyskoczyć nie chciał, więc tak naprawdę jest starszy 😜


hehehe no mówią że niby mam ptrzyć na jego umiejętności tak jakby był dwa tygodnie starszy 😮 😮 😮


Nooo... i to by się akurat zgadzało 🙂

Ja raczej mało mówię (no chyba, że kogoś znam), nie krzyczę, bo za bardzo szanuję swój głos-w końcu to moje narzędzie pracy - i z wiekiem jestem coraz bardziej spokojna, ale ponoć jak już powiem, to konkretnie 🙂 Łapię się na tym, że za mało z Maksiem rozmawiam - muszę się bardzo pilnować, bo niemowę wychowam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To fakt - rozmowa z dzieckiem jest bardzo ważna. Dziecko pwinno nauczyć się rozmawiać z rodzicami. Taka umiejętność bardzo rzutuje na jego późniejsze relacje ze światem. Wiem cos o tym bo mój mężuś jest takim troszkę milczkiem 🙂 🙂 🙂 a wszystko za sprawa tego iz teściowie bardzo malo z nimrozmawiali w dzieciństwie.

yyyy nauczycielką jesteś...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
yenefer07 napisał(a):
Krusyna też się zastanawiałam nad tym wózkiem, ale nie widziałam go na żywo, więc ciężko mi się zdecydować. Ty jesteś zadowolona?


Yen, ja na razie jestem tylko po testach domowych, bo póki co korzystam jeszcze z wielofunkcyjnego wózeczka, ale kupiłam x-landera, bo bałam się, że później go nie dostanę (nie ma go w nowej kolekcji, a chciałam koniecznie ten model). Z tego co zdążyłam zauważyć, to jest to bardzo solidnie zrobiona parasolka, bardzo szybko i łatwo się składa, jest lekka (8 kg), więc zmieści się nawet do mojego fiacika, ma szerokie siedzisko i ładny kolorek. Jest też bardzo popularnym wózkiem - często go widuję, czyli się sprawdza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
To fakt - rozmowa z dzieckiem jest bardzo ważna. Dziecko pwinno nauczyć się rozmawiać z rodzicami. Taka umiejętność bardzo rzutuje na jego późniejsze relacje ze światem. Wiem cos o tym bo mój mężuś jest takim troszkę milczkiem 🙂 🙂 🙂 a wszystko za sprawa tego iz teściowie bardzo malo z nimrozmawiali w dzieciństwie.

yyyy nauczycielką jesteś...?


😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...