Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dziewczyny tak mi sie na razie wydaje, ze to skaza bialkowa, jak na to wpadlam (a raczej kuzynka mi powiedziala, po tym jak ele zobaczyla) od razu wzielam sie za czytanie skladu deserkow, i wszystkiego co ela jadla - a tam szok 😮 😮 😮 w wielu produktach jest krowie mleko 😮
na dodatek codziennie na noc dostawala (od ponad tygodnia) kaszke "pyszna kolacja" a tam w skladzie"mleko modyfikowane...(z mleka)" ??? a na przodzie wielkimi literami NA MLEKU MODYFIKOWANYM... ahhhh no a jutro z rana do lekarza... mam nadzieje, ze cos poradzi, da jej jakas masc czy cus, bo sie bidulka caly czas drapie... a po kapieli to drapala sie juz po calym brzuszku... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
tak to jest jak to się ogląda nie uwaznie oferty....

rano popędziłam do lidla po te koszulki 2 szt za 19,90 z tam dupa....

... teraz dopiero dorzegłam że promocja jest 10 maja.........

widziałyście? Opłaca się topy 2 szt, koszulki lub szorty....

Młody sparawia ze każda czysta koszulk jest na wagę złota 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
puk puk jest kto?

ja gasiłam ja zapalam.... 😮 😮 😮

Miłego dnia!!!

😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘


Ja jestem 😁 i biorę się za nadrabianie zaległości bo przez kilka dni nie miałam internetu.
Jak któraś z Was ma ochotę poogladać to zdjęcia z ostatniego biwaku
https://picasaweb.google.com/104662943669033244909/BiwakTanecznyImioKi46052012?authkey=Gv1sRgCJeky5Lp9LDcCg#
Jest tam bardzo dużo zdjęć Piotrusia (robił za atrakcję biwaku), ledwo 2 czy 3 dziewczynek i mojego męża, mnie nie ma na żadnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂 Chyba jednak zdecyduje sie na szaro zielony kolor wózka, choć ten szary woła do mnie 🙂 Dziś teściowa przychodzi do Oskarka, więc mieszkanko musi byc na błysk i po jakieś ciasto trzeba wyskoczyć 🙂

Martka3 wow ile zdięć 🙂 Fajnie, że macie tyle energii i zapału żeby uczestniczyć w takich imprezkach 🙂 A Piotruś słodziutki...takie ma wesoła oczka 🙂

No i już wiem , jakie pierwsze słowo powie mój synuś...oczywiście na razie robi to nie świadomie, ale jego sylaby sklejają się w da da , a czasem ta ta 🙂
A oto próby samodzielnego siadania na leżaczku 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ!! 🙂 🙂

Martka! Zdjęcia super! Ale z Was to jakaś szalona (w pozytywnym znaczeniu 😉) i radosna rodzina!! Tak sobie fajnie organizujecie czas 🙂 🙂

Yen, Oskar nie wylatuje z tego bujaczka?? 🤪 A mnie interesuje właśnie spacerówka z tej samej firmy, ale inny model 🙂 🙂

Cygnee, jakbyś miała Fenistil w kropelkach to mogłabyś jej podać to by ją tak nie swędziało... 🤨Bidulka mała 😘

My też już siedzenie mamy niemalże opanowane, nawet na spacerze już chce sama siedzieć nie da się wcale położyć! Jak ją kładę to jest wielki krzyk! 🙂 🙂 no i chyba musimy przejść na jakieś mleko AR bo nadal jej się tak okropnie ulewa, nawet 2 godziny po jedzeniu... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mamusie,
podczytałam Was trochę ale przyznaję że nie dam rady przeczytać wszystkiego.
Gratuluję wszystkich umiejętności Waszych dzieciaczków. Niesamowite ile już potrafią prawda?
U nas nocniczkowanie idzie bardzo dobrze 🙂 Strasznie się cieszę że dałyście mi dobry przykład 🙂
Cygnee te plamy wyglądają okropnie, ale synek mojej koleżanki też ma takie plamy na brodzie i całe ciałko w czerwonych krostkach mimo że jest na mieszance mlekozastępczej i nie dostawał nic z mlekiem.
Emilka juz skończyła 6 miesięcy i bardzo chciałam dawac jej kaszki czy kleik na mleku modyfikowanym ale za żadne skarby świata nie może się do nich przeknać. Powolo chciałam zacząc ją odstawiać od piersi i dać chociaż raz dziennie mleko modyfikowane w zastępstwie, albo jakąś kaszkę z owocami ale za nic nie chce jeść. Płacze, krztusie się, wymiotuje nawet jak jest bardzo głodna. Jak jej daję jabłuszko czy marcheweczkę to tak ładnie zjada że nie nadążam nabierać na łyżeczkę, a wszystko co z mlekiem jest dla niej bee. Próbowałam ją nawet ouszkać i dołożyłam do kaszki jabłuszko ale zjadła dwie łyżeczki jabłuszka a jak się zaczęła kaszka z jabłuszkiem to od razu wypluła i już nie chciała buzi otworzyć. Pozostaje mi chyba karmic ją piersią do roku a potem próbować przemycac mleko w naleśnikach, jogurtach, kakao...

Madziu czy każde puzzle piankowe można myć? Chcę zamówić takie Emilce ale nie wiem czy te najtańsze też będzie można myć.

Martka świetna z Was rodzinka. Widać że macie dużo energii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mainel ale Cię tu dawno nie było. Tak puzzle piankowe można myć, jak oglądałam na żywo różne modele to pisało woda+mydło.

Mój Kubuś non stop w kółko tez nie swiadomie powtarza nie nie nie, ja do niego coś mówię a on do mnie nie nie nie.

Wczoraj mój mąż stwierdził, że Kubuś jest przy nim dużo grzeczniejszy niż przy mnie. Jak się bawimy razem to potrafi fakt śmiać się głośno non stop przez kilka minut, ale równie łatwo zaczyna krzyczeć ( bo płaczem tego nie można nazwać) jak mamy nie ma i jak się pojawi wyciąga ręce. A co mama robi daje buziaka i bierze się za przytulanie 🙂.

Co do jedzenia mój synek pięknie je owoce, ale wszystkie zupki pluje ostatnio, tak, że mama ma brudną koszulkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yenefer moja mała też mówi od 2 tygodni dada i czasami powie tata.Wcześniej było giiiiii, ała, heee itp. Nawet mam to nagrane żeby uwiecznić tę chwile jak się wydziera w niebogłosy daada dada!! A ostatnio uśmiałam się nieźle bo moja teściowa gotowała obiad i pyta się:" dać już te ziemniaki, czy jeszcze nie?" A Emilka na to- daaaaj 😁
A raz mówię do niej "kto to tak purka?" a ona do mnie: tiiiii (zwaliła na mamę 😜 hehe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wyjęłam ciasto cytrynowe z piekarnika i mogę do Was napisać 😁

Cherry - jak tam strój na chrzciny? to już w niedzielę! 🙂
i powiedz mi kochana koniecznie gdzie Ty dorwałaś te tańsze paklanki?? 🙂 a filmik uroczy! 😁 słodko się bawicie 😁 no i jak to jest że Kacper przesypia noce? 😁 zazdroszczę troszeczkę; masz gdzieś link do tego bloga? 😁 nie raz zdarzyło mi się lecieć do sklepu po coś, co było kiedy indziej w ofercie :P gratulacje na 5 miesięcy! 🙂

lala89 - jakie urocze świnki! jejciu! i Majka w hamaku 🙂 strój iście letni 😁

madziu_m3 - Maksio się obraca, ale do siadania to chyba jeszcze trochę, choć namiętnie próbuje siadać w czasie jazdy samochodem :/ a co do puzzli to Maksiowi kupiłam, ale jakoś mu za twardo :/ w sprawie mleka to ja mam napisane, żeby miało 37stopni (póki co dajemy jedyneczkę) i robię tak: 1/3 wrzątku, 2/3 zimnej przegotowanej i już jest okej 🙂 no i Kubuś pięknie mknie do przodu! rozwojowo 🙂 obrotów się doczekaliście 🙂 a znajomych poznaje się w "biedzie" - jedni przychodzą, inni odchodzą, ciężkie to jest, ale trzeba sobie z tym radzić, no nie?

cygnee - biedna Elunia 😞 jejku, obyś szybko odkryła, co to jest!!! jestem ciekawa, jak wyglądają te japonki, które kupiłaś Eli 😁 i ten chrupeczek 😁 uroczo!

Wanilia - niech moc będzie z Tobą na czas urządzania gniazdka 🙂

yen - jaki piękny Oskar w kąpieli 😁 i ten uśmiech? czy on niedługo wyrośnie z wanienki? a jaki urokliwy w leżaczku 🙂 a smoczek jeszcze 0-3m?

martusiap - co tam z oczkiem Majki? przeszło? no i brawko za siad! 🙂 a chrzcinami się nie przejmuj, zrobisz kiedy Wam odpowiada 😉

gosiaq - przecież zaglądam 😉 uzależnienie forumowe na pewno mi nie minie za szybko! 😁 ach te góry! po pierwsze odważnie, że z dziećmi z nad morza w góry ( 🙂 ) po drugie - ale super 😁 dzieciaczki są takie słodkie, jak wcinają bułę, a ona potem taka ośliniona :P

krusyna - pół roku! gratulacje! i jakie wymiary Maksia! wow!
mój mąż też kuma dziewczyny z forum 😁 hihi!

MamoMatka - nowa fotka urocza! a metki dobra rzecz, najlepsza

Agisal - a jak postępy Dominika po wizycie u fizjoterapeuty? gratuluję obrotów 🙂

aaa_aniusia - ale wyprawa 🙂 i gratulacje z okazji zęba! będzie sukienka?

14A11 - u nas rozszerzanie diety idzie tak powoli, że do chleba daaaaleko! 🙂

gosia734 - tak pomyślałam, po tym zdjęciu na facebooku 🙂

Zaniu - żeby Ci ta wysypka szybko minęła! a kysz paskudztwo!

aaagata- podziel się fotkami, gdy już będziecie u siebie!

Zaka - dobrze wychowane dzieci, to piękne świadectwo o rodzicach 🙂 także brawko 🙂

judziu - no właśnie, masz nas 🙂 kto, jak nie inna matka zrozumie matkę 🙂

martka3 - jakoś nie mogę obejrzeć tych zdjęć 😉

Marinel - nie zapominaj o nas! 🙂 gratulacje z okazji 6 miesięcy Emilki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Halo, jestem i ja 🙂

Jesteśmy po wizycie fajnej cioci (znowu Maksiowi foty nastrzelała, a robi takie wiecie...artystyczne...pierwsza sesja była jak Maksik miał zaledwie 10 dni i uwielbiam te zdjęcia), po długim spacerze i wizycie u dziadka,obiadku i teraz książę ma sjestę, a my chwilkę z lapciakami 🙂
Poza tym:

- Maksikowski zaliczył dziś chrupka kukurydzianego (bezglutenowego)-ależ on ciamkał i cmokał i w ogóle 😁
- Maksik podobnie jak Kubuś też mówi "ne", poza tym z impetem krzyczy: "da", śpiewa sobie:"buuuuuuuu...." i głośno piszczy 🙂
- dziś chyba dostaniemy puzzle;


Yen, szary nie-e .............................
Shelby - smakował?
Mamusie wysypanych bąbli trzymajcie się.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej mamusie!
Yenefer mi podoba się ten szaro-niebieski i szaro-zielony…tak w ogóle to fajny ten wózeczek się wydaje, jak w przyszłym roku będę myśleć nad parasolką to wezmę ten model pod uwagę 😉

Marinel super, że się odezwałaś i pamiętasz o naszym forum…musisz być cierpliwa a po jakimś czasie Emilka przekona się do nowości- tylko nic na siłę!

Madzia u nas jest odwrotnie….obiadki zjada chętnie tzn. nie wszystkie a owocki jakoś gorzej mu smakują…może przez to, że zaczęłam od warzyw.

Shelby u fizjoterapeuty byłam na początku marca…a co do obrotów to na razie cisza…2 x się udało i na razie na tym koniec…za to leżąc na plecach ciągle obraca się o 360 st... rozumiem, że banan posmakował ? 😉

Mój brzdąc ogłosił chyba strajk głodowy….od 3 dni je bardzo mało w ciągu dnia….dziś od rana zjadł łącznie ok. 200ml mojego mleka….nie wiem co się z nim dzieje…na głodnego nie wygląda ale mimo wszystko zaczynam się martwić…dodam, że modyfikowanego też nie chce (wcześniej jadł zarówno moje jak i modyfikowane)…obiadku dziś nie dostał tylko deserek- marchew z jabłkiem ale nie smakuje mu chyba to jabłko bo zjadł kilka łyżeczek i potem nie chciał otwierać buzi ;(
Co do dźwięków to Dominik strasznie dużo piszczy i robi takie gardłowe „grrrrrrr” no i od zawsze „gieeeee” choć od kilku dni zaczyna sobie „po swojemu” gadać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co ja to chyba jestem najbardziej niezdecydowaną osoba na świecie 🙂 Już zdecydowałam się na kolor zielono- szary, aż tu nagle sobie myślę, że pokrowiec na nóżki będzie w kolorze jaskrawozielonym...i tak sobie pomyślałam, że w wersji bez ocieplacza ten zielony sie ładnie prezentuje, ale jak będzie jesień, szaro i ponuro...to tylko ten oczojebny zielony kolor będzie widać na ocieplaczu, a ja nie lubię się rzucać w oczy...może to głupie, ale nie chcę takiego rażącego pokrowca na wózku i chyba kupię szary...widziałam go w sklepie na żywo i naprawdę ładnie się prezentował, bo ma dwa odcienie szarego, a przecież będzie i jakis kocyk kolorowy, zabawki i nie będzie źle...boshe już sama nie wiem, dzis się kończy aukcja i musze go zamówić!!!

Shelby tak Oskar smoczek do ciumkania ma rozmiar 0-6 miesięcy, kupiłam mu już 6+, ale wypluwa i krztusi się

No i wiecie co...była teściowa odwiedzić małego....i mały się tak rozpłakał , że ho ho...tak to jest , jak się rzadko odwiedza wnuka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madziu, ale powiem Ci, ze zdziwił mnie jego płacz, bo on taki sprzedajny, że do każdego idzie, pierwszy raz u kogoś płakał, aż się teściowej głupio zrobiło...ale może pomyśli, żeby częściej go widywać...moi rodzice mieszkają blok dalej, więc widza go codziennie, a tamci od chrzcin go nie widzieli...mogliby przecież zaprosić mnie na niedzielę to bym wpadła...a tak to mają nauczkę 🙂Jak Mój kochany wróci na stałe, to będziemy do nich często zaglądać, ale póki co, tak to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
yen- przylaczam sie do agisal- najwazniejsze, zeby sie tobie podobal 🙂 no i oskarowi 🙂 i tu agisal brawko dla ciebie 🙂 a co 🙂

a co u nas... bylam dzisiaj u lekarza... i okazalo sie, ze ela ma egzeme na tle alergicznym...??? tak przynajmniej powiedzial "lekarz" 😉 no i przepisal plyn specjalny do kapieli, krem i syrop...
no i mam nadzieje, ze to pomoze, bo normalnie serce sie kraja jak ona nie moze zasnac, bo caly czas sie drapie ... 😞
no i u nas dzisiaj piekna pogoda, wiec dopiero przed 4 zladowalismy w domku 🙂 oby tak zostalo chociaz przez kilka dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal masz racje, ja do kilka godz temu chciałam też w żywszych kolorach, ale ten zielony jest taki jaskrawy i jak założę na jesień ocieplacz na nóżki, to będzie się bardzo rzucał w oczy...a ja to jakaś dziwna jestem i tego nie lubię...niebieskiego nie biorę pod uwagę, bo do tej pory taki miałam i chciałabym inny. A wózek mogę ożywię jakąś kolorową parasolką lub zawieszką do wózka, czy nawet kocykiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...