Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ach dziewczyny!
wystukałam Maksiowi ząbka dzisiaj rano!!!
ano i byliśmy u alergologa wczoraj, a pani doktor powiedziała, że możemy spróbować przejść na normalne mleko 2 (NAN) i że nie ma żadnych uwag do mojego dziecka, a ze względu na to, że tata jest alergikiem, to mamy się pokazać, jak Maksio będzie miał roczek 🙂 🤪 🤪 🤪

jeszcze tylko neurolog i już w ogóle będę spokojną mamą (o ile neurolog powie coś podobnego, co pani alergolog!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby czy to prawda że jak się przechodzi na inne mleko czy nawet na 2 powyżej 6 miesiąca to trzeba robić to stopniowo? Najpierw 1 łyżeczka nowego mleka zmieszana z 4 ,,starego,, mleka na przykład. I stopniowo zwiększać łyżeczki nowego mleczka. ?????
A kiedy przechodzicie na 2?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
są dwa sposoby zmiany mleka (wszystko jest opisane na pudełku mleka 2)
albo jeden posiłek dziennie nowego mleka, pozostałe starego
albo codziennie po jednej łyżeczce więcej
pani doktor mówiła mi wczoraj, że to inny skład, inny smak i dlatego trzeba stopniowo zmieniać, żeby dla dziecka nie było szoku
my mamy zmienić, jak skończy nam się zapas, więc za jakieś 3 puszki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martusiap napisał(a):
Shelby czy to prawda że jak się przechodzi na inne mleko czy nawet na 2 powyżej 6 miesiąca to trzeba robić to stopniowo? Najpierw 1 łyżeczka nowego mleka zmieszana z 4 ,,starego,, mleka na przykład. I stopniowo zwiększać łyżeczki nowego mleczka. ?????
A kiedy przechodzicie na 2?

ja już przechodzę od dzisiaj 🙂 mieszałam co dzień o jedną miarkę więcej, a wdzień raz zrobiłam kaszkę taką do karmienia łyżeczką z samej "2" i nic nie było, nie wyskoczyło (oprócz kupy hihihi), więc skończyłam "1" i przechodzę na kolejny etap 🙂
A od 7. miesiąca wprowadzamy pół żółtka co drugi dzień! polecam kisielek z owocami 🙂 150 ml modyfikowanego + 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej + 1/2 żółtka + owocki..... żółtko z wodą zagotować, dodać mąkę ziemniaczaną, dodać taką miksturkę do mleka i podać z owockami! pycha!!! jak znam życie, to Lala wypróbuje od razu 😉 😉 😉

u nas przygotowania do chrztu, dzisiaj w nocy przyjedzie mój brat i bratanica (chrzestni), więc nas parę dni nie będzie.... a w piątek już 6 miesięcy!!! Filip siada w wózku prawie bez pomocy, więc czas chyba przejść na spacerówkę, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
ach dziewczyny!
wystukałam Maksiowi ząbka dzisiaj rano!!!
ano i byliśmy u alergologa wczoraj, a pani doktor powiedziała, że możemy spróbować przejść na normalne mleko 2 (NAN) i że nie ma żadnych uwag do mojego dziecka, a ze względu na to, że tata jest alergikiem, to mamy się pokazać, jak Maksio będzie miał roczek 🙂 🤪 🤪 🤪

jeszcze tylko neurolog i już w ogóle będę spokojną mamą (o ile neurolog powie coś podobnego, co pani alergolog!)


Brawo za 1-go ząbka 🙂
Cieszę się bardzo, że możecie przejść na normalne mleko....jak ja bym chciała aby Dominik wyrósł z AZS 😞 ale na razie pomimo mojej diety co jakiś czas ma nowe plamy...w kryzysowych sytuacjach (była taka pod koniec kwietnia) dokarmiałam do Bebilonem Pepti no i na spacery też biorę pepti....nie mam pewności czy moje dziecię będzie miało ochotę na mleczko a moje szybciej się zepsuje....
a dziś dostał zupkę jarzynową i tak mu smakowała, że jak już zjadł cały słoiczek to nadal otwierał buzię 😉 aż mu zrobiłam zdjęcie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂 U nas dzień jak co dzień, mała maruda właśnie sobie drzemkę robi po obiadku 🙂

MamaMatka, Aaa_aniusia, 14A11 gratulacje z okazji pół roczku 🙂 i przy okazji zdrówka dla Jakuba!

Cygnee Tobie gratki z okazji 5 miesięcy 🙂

Agisal fotka cudna, ale i bardzo odważna 🙂

Shelby a Tobie gratuluje pierwszego ząbka Maksia 🤪

No i od dziś zacznę często biegać na pocztę, bo moja sprzedaż na Allegro ruszyła 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 😁 🙃
Shelby! Gratulacje dla Maksia za pierwszego zębola!! 🙃 🤪
Agisal, ja niestety nic nie mogę napisać oTwoim zdjęciu bo go nie widzę 🤨

My już jeździmy w spacerówce takiej dużej bo w gondoli już nóżki Zośkowe się nie mieściły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haaalo 🙂
Shelby, gratuluję zębolka 🙂 A my nadal czekamy 😞 może mój synek będzie bezzębny 😞 🤔
Puzzle doszły, już je wczoraj rozłożyłam do wietrzenia (koszmarnie śmierdziały), a dziś już je testowaliśmy 🙂 Super !!!
No a w kwestii dokumentowania Maksiorkowego życia, to odbywa się to namiętnie od pierwszych chwil 🙂Pstrykamy fotki, kręcimy filmy i zbieramy wszystko, co jest z małym związane.

Agisal, słodziuchna fotka 🙂 Uwielbiam takie moruski 😁

My zmieniamy mleczko już od kilku dni 🙂 Maksowi w zasadzie różnicy to chyba nie robi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamy!!!
Bylismy dzis u lekarza i na ta chwile ma tylko katar ale okazuje sie ze Kubus jest małym tscioszkiem troche mnie to martwi On wazy prawie 10 kg troche duzo jak na 6 miesiecy martwi mnie to ale mam nadzieje ze wyrosnie z tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Hej mamy!!!
Bylismy dzis u lekarza i na ta chwile ma tylko katar ale okazuje sie ze Kubus jest małym tscioszkiem troche mnie to martwi On wazy prawie 10 kg troche duzo jak na 6 miesiecy martwi mnie to ale mam nadzieje ze wyrosnie z tego


Nie martw się i witam w klubie 🙂 Mamy wielkie chłopiska i tyle 😜 🙃

I bezzębne do tego 🙂 Jednym idzie w zęby, innym we wzrost 😁 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To moja słodzinka podczas dzisiejszego spacerku 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/32/zdjcie0022u.jpg/][IMG]http://img32.imageshack.us/img32/6750/zdjcie0022u.jpg[/IMG][/URL]

Zaraz przeczytam co naskrobałyście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny nie wiem czy wam juz pisalam, ale pekam z dumy i zdumienia zarazem 😁

nie wiem czy to mozliwe, czy to moze moja intuicja, lub wymysl?? ale ela jak chce jej sie kupe to patrzy na mnie i steka, i zawsze po takim stekaniu pedze z nia na nocnik- i zawsze jest kupa- oczywiscie w nocniku (wyjatkiem jest gdy np. nie uslysze stekania, to po drugim steknieciu kupa laduje w pieluszce, i jak zdaze to reszta w nocniku). czy wy tez macie podobne odczucia?? bo ja chyba nie wiem co myslec... przeciez ona jest taka malutka... i juz kuma o co chodzi z nocnikiem i kupa??? 😮 😮 😮 a jesli chodzi o siuski, to za kazdym razem jak ja posadze na nocniku tez siuku zrobi 🙂 czasami (jak siedzimy w domu caly dzien) to dosc czesto ja wysadzam i potrafi miec sucha pieluche przez caly dzien - tak jakby trzymala siuski na nocnik... nie wiem 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
yen - Cherry pisała, że plamy blakną na słońcu

cygnee - no to życzę, żeby Elunia spała jak najdłużej w nocy 🙂 a osiągnięcia nocnikowe rewelacja!

Emilka Zaniowa jest naprawdę ładną dziewuszką! 🙂

14A11 - dobrze, że to tylko katar, a wagą, tak jak napisała Krusyna się nie martw 🙂

Krusyna - dobrze, że puzzle się spodobały, znaczy - dobry zakup 🙂

judziu - u nas powoli też się zaczyna "zadużość" Maksia w stosunku do spacerówki 😁 hihi:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...