Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cygnee - a malutka się ostatnio przegrzała??? To raczej na potówki nie wygląda - za dużo tego...bardziej jakaś reakcja alergiczna 😞
W chuście i nosidełku dzieci nie wolno nosić przodem do świata - zresztą nie ma takiej potrzeby 🙂

Martusia - ja małego na noc ubieram w bodziaki z krótkim rękawem i śpiochy albo w bodziaki z długim rękawem i spodenki od piżamki + skarpetki i wkładam do śpiworka (strasznie się rozkopuje i śpiworek jest konieczny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no nie wiem, ale maka ziemniaczana chyba jej nie zaszkodzi, co???
chcialam tylko dzisiaj na noc sprobowac i zobaczyc rano...

lala- u nas to wyglada tak - ubieram ja w bodziaka i pajaca i spi w spiworku, bo tez sie starsznie rozkopuje... ale my mamy takie bodziaki zapinane na klatce piersiowej i w sumie na klatce piersiowej ma tak jakby bodyx2, pajac i spiworek... a ta wysypka (???) to cos w kazdym razie jest wlasnie najbardziej na klatce i brzuchu - czyli tam gdzie ma bodyx2 dlatego pomyslalam, ze to moga byc potowki...
siedze i placze, bo juz nie wiem co jej jest i jak jej pomoc... 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
agisal- a w chuscie czy w nosidelku tez przodem mozna nosic??

o tym z Nią nie rozmawiałam ale myślę że można, trzeba tylko dobrze zawiązać chustę...co do nosidełek to pewnie wszystko zależy od rodzaju nosidła....kiedyś mamma-mia pisała o tym....chyba bezpieczniejsza jest chusta...ale ja ekspertem od tych spraw nie jestem....na pewno można nosić przodem dziecko na rękach 🙂

aha nie zrozumiałam...przodem-przodem....tego nie wiem ale chyba Krusyna ma rację, że nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cygnee to jest jakaś alergia....z tego co pisałaś dużo ostatnio podawałaś nowości Eli do jedzenia....trudno teraz określić co to może być....skaza białkowa? owszem ale chyba nie ma takiej natychmiastowej wysypki....tylko pojawia się powoli i jest tego coraz więcej....obstawiam Danonki albo jakiś składnik ze słoiczków.....pisałaś o jonson&jonson- faktycznie te produkty często uczulają, choć rzekomo są przeznaczone dla maluszków....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal napisał(a):
cygnee napisał(a):
agisal- a w chuscie czy w nosidelku tez przodem mozna nosic??

o tym z Nią nie rozmawiałam ale myślę że można, trzeba tylko dobrze zawiązać chustę...co do nosidełek to pewnie wszystko zależy od rodzaju nosidła....kiedyś mamma-mia pisała o tym....chyba bezpieczniejsza jest chusta...ale ja ekspertem od tych spraw nie jestem....na pewno można nosić przodem dziecko na rękach 🙂

aha nie zrozumiałam...przodem-przodem....tego nie wiem ale chyba Krusyna ma rację, że nie


Zdaniem ortopedy, który sprawdzał bioderka mojego synka dziecko po czwartym miesiącu należy nosić na brzuchu, "jak afrykańskie dziecko"- czyli bioderka szeroko (generalnie chodzi o to, żeby dziecku bioderek nie zwichrować) - dlatego w nosidełku i chuście dzieciaczki nosi się wyłącznie przodem do mamy 🙂 🙂

Spadam dziewczynki -papapa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):

agisal - ogolnie skore ma normalna, ale np. te plamy na szyji sa jakby to nazwac, jak liszaje, taka luszczaca sie skorka.sucha raczej nie jest.


U nas było podobnie....na szyi i twarzy była szorstka czerwona skóra...jakby liszaj....mi dermatolog powiedziała, że oprócz maści aby to zlikwidować należy skórę nawilżać....nie wiem czy lekarz przepisał Wam coś nawilżającego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
przepisal mi tylko krem na egzeme i dla wrazliwej skory, ale nic specjalnego, do tego oilatum i syrop jakis dla alergikow...


Oilatum pomoże 🙂 ja kąpię w Emolium i 2 x dziennie smaruję balsamem Emolium....a na twarz Krem Cetaphil lub Emolim- krem specjalny.
Musisz przeczekać to swędzenie choć wiem, że trudno jest patrzeć jak dziecko cierpi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie, ja dziś tylko na chwilkę, bo dziś idę na roczkek do bliźniaczek mojej przyszłej szwagierki. Oskar zasnał to ja zaraz lecę myć głowę itd. I jak to zwykle bywa, nie mam co założyć 😞 Kupiłam sobie na chrciny piękną sukienkę, ale już mnie w niej wszyscy na chrcinach widzieli, więc nie założę jej dzisiaj znowu...no a poza tym to nie dostałam jeszcze tego wózka!!!Facet z Allegro wysłał wózek, bo dostałam info z firmy kurierskiej, ale minęły dwa dni i nic...pisałam do tej firmy kurierskiej i paczka wyszła tego samego dnia, ale do mojego oddziału w dwa dni nie dotarła? Dziwne...Na szczęście płace przy odbiorze, więc o kasę się nie martwię, ale w poniedziałek oddaję wózek koleżance, bo kupuje go ode mnie i zostanę bez wózka!!! No i jakiegoś głupiego pecha mam ostatnio...wczoraj upaćkałam nowy dywan ciemnym lakierem do paznokci, spadł mi ze stołu jak malowałam paznokcie i troszkę się wylało...a dziś rano parówka mi z talerza na ziemię wyskoczyła...nosz trafi mnie zaraz,Grrrr!!!

A co do ubierania maluszka na noc, to ja zawsze ubierałam mu bodziaka z krótkim rękawem lub na ramiączkach i pajacyka, ale teraz od dwóch tyg śpi tylko w samym pajacyku, na gołe ciałko, lub w piżamce też na gołe ciałko, takiej jak w moim zdjęciu profilowym i z gołymi stópkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂
Dziś już normalnie Nina spała do 7:30, to i ja się wyspałam. A patrzę, że wychodzi 3 ząbek, bo dziąsełko spuchło...
Cygnee, mi się wydaje, że to nie jest skaza ani alergia pokarmowa, bo wtedy raczej na buźce by były te plamy. To raczej alergia na jakiś kosmetyk albo proszek. U nas pojawiły się plamy z krostkami najpierw na szyjce, ramionach, potem plecy i klatka piersiowa. Najpierw takie bąbelki malutkie, jakby poparzenie pokrzywą, a potem łuszcząca się skóra. I to po proszku było. Też chyba Ninę swędziało, ale była na tyle mała, że nie mogła się drapać. Smarowałam Alantanem i... świeżymi siuśkami 😉
Na noc zakładam dzidzi samego pajaca w zależności od pogody cieplejszego lub cieńszego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 🙂

ManaLoa już trzeci ząbek u Ninki?? u nas jest jak narazie pusto 🤨

Yenefe, to jeszcze wózek nie dotarł?? Kurczę, może w poniedziałek właśnie przyjdzie...

U nas deszczowo, więc już nigdzie nie wyjdziemy 😉 wczoraj złapałam mocz Zośki do torebki 😁 😁 (na badanie) po dwóch nieudanych próbach 🙂 🙂 a w czwartek do szczepienia 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
judzia napisał(a):
Krusynaaa!! Maksio to nie krusynek 😁 😁 10 kilo żywej wagi 🤪 🤪 niech tam waży jak najwięcej, aby zdrowy był 🙂 🙂

A i dzisiaj Filipek ma chrzciny! 🙂 🙂 Czekamy na fotosiki z tej uroczystości!!! 😁 🙃


No nie... to zdecydowanie nie krusynek 🙂 On krusynkowy synek zwany Ciastkiem 😁 😜

Martusiap - zdecydowanie możesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej a ja przed snem na minutkę, bo właśnie zakupiłam mojemu synusiowi zawieszkę do wózka(którego jeszcze nie dostałam:angry 🙂. Kupiłam mu Jabłkowego Andy w kolorze zielonym...wydaje się być fajny 🙂
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

No i na roczku było bardzo miło, dużo młodych z dziećmi, więc było o czym gadać 🙂 Ale powiem Wam, że różnice rozwojowe u dzieci w podobnym bywają bardzo duże...dlatego nie ma się co przejmować, że jedno robi szybciej to czy tamto...najważniejsze , że zdrowe 🙂

No i dałam małemu do pociumkania takiego chrupka...boshe gdybyście widziały jak się rzucił na niego!!!Odessać się nie chciał! Jednak szybko mu zabrałam , bo zaczął ciumkać coraz większe kawałki i prawie się zadławił...tak mi go szkoda potem było, że mu zabrałam taki przysmaczek, ale to dla jego dobra i mamusinego spokoju 🙂

No i kolejny wieczór poszedł w ruch Ibum...jak go nie dostanie, to nie zaśnie, tak go dziąsła bolą...maść też nie pomaga...kręci się, płacze, jęczy...biedactwo moje...

No i my jutro mamy pół roczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki! Mnie wciągło na troche ale już jestem! Cygnee napisz jak po nocy z tą mąką. Kąpiele w oilatym pomogą - nie zaszkodzą. Jak Maja dostała uczulenia na proszek to schodziła jej skóra z rączek i nóżek. Oilatum pomogło już po kilku kąpielach. Moze byłoby lepiej gdyby okazłao się że to potówki no nie? z jedzeniem to potem trzeba eksperymenntować co uczuliło a co nie.. ale ściskam was mocno i trzymam kciuki żeby szybko zeszło.
Monaloa 3 ząbek! no prosze, a my dalej czekamy na 1. Ale chyba już niebawem bo Maja ostatnio marudna.
Ja Maje na noc ubieram tylko w bawełnianego pajaca - przykrywam kołderką. Czasem zakładam body z dł.rękawem i skarpetki.
Yen łącze się z Tobą! Ja dzis malowałam paznokcie i też spadł mi lakier(ojj bardzo różowy) na dywan ale szczęsie takie że się nie wylał. Za to mój laptop zawsze obrywa albo zmywaczem albo jakimś napojem albo lakierem .. 🤪
I o dziwo córcia pozwoliła mi pomalować paznokcie (wrazie płaczu tata był w domu)

a tak moja córeczka patrzy jak mamusia maluje

a takie cuś mi wyszło..


no i gratki dla wszystkich na 5 i 6 miesięcy!
a ciekawe jak Filipek dziś na chrzcinach! Gosiaq tu się uśmiecham do Ciebie i czekam na zdjęcia tego małego przystojniaka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
yen, świetne te zabawki - gdyby nie to że Maja wczoraj dostała od znajomych zawieszke lwa z baby ono to pewnie też bym się skusiła na andiego albo piotrusia 😁

taaak zgadzam się w 100% że dzieci są różne. Syn od znajomego ma 6 miesięcy , 10kg i raczkuje - jest go wszędzie pełno - normalnie adhd !

u nas Maja powoli łapie co to raczkowanie - a właściwie pełzanie na brzuchu. No i podnosi się na rękach tak że unosi całą klatke piersiową i brzuszek - ale jeszcze tyłek dla niej ciężki więc zostaje w tyle 🙂 Nogami przebiera jak żabka. Ogólnie radzi sobie - potrafi tak dopełzać albo obrócić się że zawsze bierze tą zabawke którą chce - a robie jej takie ćwiczenia że np kłade jej przy stopach kiedy leży na plecach - wtedy szybko bach na boczek i obrót po zabawke. A jeśli kłade jej bardzo daleko wtedy 2xkurczaczek na rożnie, raz żeby sięgnąć zabawke - ale wtedy widzi że jeszcze jest daleko to wtedy znów. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja na szybciutko. Dziś mamy imprezę z okazji pół roku, wprawdzie Kubuś skończy jutro, ale dzisiaj niedziela i każdy na spokojnie może przyjść. Na obiad zrobiłam szaszłyki i zrazy, na deser moje tiramisu i lody. Niestety na większe szaleństwa nie mam czasu.

Kubuś dzisiaj w nocy też nie spał, efekt taki, że mamusia spała z 3 h. Gosiu u nas chyba też ząbkowanie.
A i Kubuś pokochał chrupki kukurydziane hippa, wprawdzie wszystko jest brudne ale radość ma z tego wielką 🙂. Czy próbowałyście dawać już herbatniki ? Wydaje mi się, że będzie gorzej mu się to w łapce trzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...