Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
wanilia- ja tez sie balam podac jej wieksza ilosc kaszki mannej - ale nie mialam wyboru 😞 bo co moglam??? nic... 😞 przeciez kanapek jej nie zrobie 🙃 🙃 🙃 🙂
tylko nigdzie u nas nie moge znalezc kaszek tylko ryzowych 😞 same mleczno-ryzowe 😞
no ale teraz to juz mi pomysl podsunelas 🙂 bede jej gotowac ryz, pozniej go zmiksuje, dodam jakies owocki i bedzie miala sniadanie 🙂 - tak chyba moge zrobic???? jak myslicie???

a ela jest na mleku SMA to typowo angielskie mleko...
i tez czekam, az jej to wszystko zejdzie (jesli nie bedzie znacznej poprawy jutro - musze wrocic do poczatku, czyli do samego mleka- choc po dzisiejszym sniadaniu nie wiem czy bedzie to mozliwe... 😞 ) i wtedy powoli bede wznawiac podawanie mleka, powolutku, jesli znou zacznie sie pokazywac, bede miala pewnosc, ze to od tego...
no i sie obudzila 😞 32 minuty snu...

Ale to SMA to mleko dla alergików - tzn nie zawiera białka mleka krowiego?
Ok, doczytałam w necie - SMA to zwykłe mleko więc zawiera białkom mleka krowiego jak każde MM które nie jest przeznaczone dla dzieci z nietolerancją białka. Jesli podajesz to mleko to eliminacja mleka z innych posilków nie ma sensu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂
Agisal ja niestety nie mam ostatnio jak zważyć Oskara , ale wazy ok 7 kg, na razie stosuje metodę stawania na wadze najpierw sama , a potem z dzieckiem...no i w zeszłym tyg wyszło mi , że Oskar ważył 7,1kg, a dziś 6,8 kg 😮 W każdym razie ok 7 kg i ubranaka tez nosi na 68.

A to robi Oskar, kiedy mamusia znika za rogiem z brudną pieluchą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas pół roku już też za trzy dni 🙂, w niedzielę mamy małą imprezę rodzinną, zaprosiliśmy dziadków i chrzestnych na obiad. Nie mam w sumie siły robić, ale teściowa przyjeżdża i się dopominała więc...

U nas dziś znów pięknie
Kubuś nasz niestety z brzucha na plecy obracał się jednego dnia teraz znów cisza...
Dziewczyny jakie ćwiczenia wykonujecie ze swoimi dzieciaczkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
no to kurcze sama juz nie wiem... 😞
czyli co, moge jej dawac mleko krowie?? bo na tym mleku mm jest juz dlugi i wczesniej nic takiego nie bylo... 😞

Cygnee z tego co wiem to skaza może się ujawnić później więc nie wiem czy możesz dawać jej zwykłe mleko mm ale jeśli to nie mleko jej szkodzi to kaszka na mleku tez nie. Najlepiej byłoby wyeliminowac zupełnie białko mleka z diety i zobaczyć. Ale równie dobrze to może nie byc skaza skoro lekarz tego nie zasugerował. Zmniejsza się teraz ta wysypka? Bo widzialam na zdjęciu że to takie czerwone place, przy skazie chyba są krostki. U nas też ich nie ma i nie jestem pewna na co moje dziecko jest uczulone. Tak więc postanowiłam sprawdzać po kolei. U nas łatwiej bo po pierwsze nadal karmie piersią więc poprostu przestałam jeść produkty zawierające mleko a po drugie pomalutku rozszerzałysmy dietę wiec tu nie było większych podejrzeń 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do wagi... to my zakupiliśmy jak Kubuś był mały, żeby nie latać do przychodni... I ta waga mnie tylko stresuje....

Niestety ostatnio Kubuś ewidentnie schudł... widać to nawet bez wagi, bo nawet mąż zauważył... 7,5 kg stoi w miejscu od dobrych 2 tygodni...Na pewno się wydłużył Ubranka ma na długość 80, ale tonie w nich jeśli chodzi o szerokość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cygnee, ja dodaję do wieczornego mleka kaszkę ryżową... stąd moje zdziwienie, że masz na mleku krowim 🙂 A Ela faktycznie mogła się przyzwyczaić do łyżeczkowego śniadanka.... Myslę, że nie powinnaś aż tak jej mieszać w jedzeniu... wszystko powoli, pomału 😉 przyjdzie czas i na kanapki hihihi

Moje Filipińskie szczęście wazy ok. 8 kg i mierzy ok. 68 cm, więc klopsik 😉 a pół roczku mamy dzisiaj 😉 No i chrzciny jutro 🤪 a ksiądz nam wczoraj walnął naukę aż mi w pięty poszło... siedziałam w kościele i myślałam, co ten ksiądz pier..... Dla przykładu: ponoć cytat z biblii...przy wychowaniu dzieci rózgi nie żałuj.... masakra jakaś 😞 dobrze, że chrzcił będzie kto inny 😜 😜 😜
Filip już drugi dzień bardzo mało śpi w dzień i marudny jest... chyba znowu rzut zębowy, bo ma takie parę dni gorszy humor, a potem jest ok na tydzień... nauczył się pokrzykiwać i wydawać dźwięk jak przy zdziwieniu (yyyyy???), wciąga przy tym powietrze i uśmiecha sie cudnie!
I wiecie, co? uczę go od paru dni, jak się patrzy na ścianę (a tam zegar z dyndasem), mówię do niego: cyk cyk cyk, zegar! i dzisiaj mu to mówię, ale patrzył w inną stronę, a on cyk i patrzy na ścianę!!!! przetestowałam kilka razy! rozumie!!!! ale miałam radoszkę 🤪 🤪 🤪 bystrzacha!

Martusiap, wietrz! przesyp mąką ziemniaczaną i nie nawilżaj oliwką 🙂 sudocrem myslę, że też jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaqgratki dla Ciebie z okazji Filipkowych 6 miesięcy 🙂 A to pokazywanie dzieciom rożnych rzeczy na ścianie czy suficie faktycznie działa...moja koleżanka nauczyła tak swojego synusia paru rzeczy, jak mu się tylko powie gdzie jest to czy to...to od razu pokazuje tam gdzie to jest 🙂 Super, że Filipek tak szybko się uczy!

ja wczoraj nagrałam na dyktafonie w tel. jak mały mówi tata...wysłałam w MMS tatusiowi i dziś w pracy dumny puszcza wszystkim 🙂 Oskar nie rozumie jeszcze co mówi, ale rodzice mają radochę 😉

A ja nadal czekam na kuriera...czy kurier może jechać 3 dni? No trafi mnie i już!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
krusyna napisał(a):
Dzisiejsze pomiary Maksikowskiego: 10,2 kg, 78 cm 🤪

Czy to możliwe, że on tak szybko rośnie???????? Why ???!!!

Gosiaqowy Filippo, gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nasze szkraby to gabarytowo jak blizniaki

Kuba dzis w wózku dostał niekapka najpierw mu podałam zaczoł ciągnąc i chycił łapkami a pózniej już mu tylko pokazywałam a on wyciągał rączki łapał i do buzki pił sam mój geniusz malutki jestem z niego taka dumna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co- chyba jej powoli przechodzi 🙂 jupppiiiii 🙂 ale jeszcze nie chce zapeszyc 🙂 dzisiaj ma jakies takie te plamy jasne (ciemniejszy roz) i sie tak nie drapie... zobaczymy wieczorem...
a my -chyba po lali przejelysmy- wlasnie skonczylysmy odkurzanie i wycieranie kurzy (oczywiscie z mala w nosidelku, bo inaczej by mi nie dala- a taka grzeczna byla, przez 2 h ani razu nie zaplakala ani nic podobnego 🙂)
ja nie wiem dokladnie ile ela wazy, bo dopiero za tydzien w poniedzialek na wazenie idziemy 🙂 a co do miary, to juz w ogole nie mam pojecia... bo tu nie mierza 😞 a ciuszki nosi takie na 3-6 miesiecy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
krusyna napisał(a):
Dzisiejsze pomiary Maksikowskiego: 10,2 kg, 78 cm 🤪

Czy to możliwe, że on tak szybko rośnie???????? Why ???!!!

Gosiaqowy Filippo, gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nasze szkraby to gabarytowo jak blizniaki

Kuba dzis w wózku dostał niekapka najpierw mu podałam zaczoł ciągnąc i chycił łapkami a pózniej już mu tylko pokazywałam a on wyciągał rączki łapał i do buzki pił sam mój geniusz malutki jestem z niego taka dumna


Też tak sobie pomyślałam 😁 Nie chcę Cię martwić, ale bratanek mojego męża też tak rósł i teraz ma 11 lat, 1,75 wzrostu i stopę rozm. 47 !!!!!!!

Kubuś taki geniusz jak Maksik 😁

Cygnee - batdzo się cieszę, że malutkiej przechodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny mam pytanko, czy nosicie swoje malenstwa przodem do swiata?????????? czy to w chuscie, czy w nosidelku, czy na rekach????
bo wlasnie przeczytalam, ze tak nie wolno!!! 😮 a u mnie ela od kiedy trzyma sztywno glowke jest noszona wlasnie przodem do swiata... 😞 co o tym myslicie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
dziewczyny mam pytanko, czy nosicie swoje malenstwa przodem do swiata?????????? czy to w chuscie, czy w nosidelku, czy na rekach????
bo wlasnie przeczytalam, ze tak nie wolno!!! 😮 a u mnie ela od kiedy trzyma sztywno glowke jest noszona wlasnie przodem do swiata... 😞 co o tym myslicie???


Nie wiem gdzie to słyszałaś ale to nie prawda.....tzn. zależy jak trzymasz dziecko ale na pewno można nosić przodem....taki chwyt pokazała mi fizjoterapeutka u której byłam w marcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kochane, ja oszleje... znowu zaczela sie drapac i znowu czerwone to jest... 🤨

wyglada to tak


i mnie to sie skojarzylo (jestem zla na siebie, ze dopiero dzisiaj) z potowkami, dlatego dzisiaj byla kapiel w krochmalu i zamiast jakichs kremow posypalam ja cala maka ziemniaczana... jak myslicie??? ja chyba zwariuje, jak sie okaze, ze to potowki... tyle dni sie biedna meczyla... a ja na to nie wpadlam... i jeszcze te kapiele w oilatum.... ahhhh, z drugiej strony chcialabym zeby to bylo to, zeby juz przestala sie meczyc... jakby nie patrzec do pl dopiero za 19 dni.... mam dosc tej je...nej anglii i ich sluzby zdrowia!!!!!!!!
sorki, ale musialam sie wyzalic 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...