Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Madziu! i ja rzadko sadzam samodzielnie, bo nie chcę małemu nic uszkodzić. w wózku często ma podniesione plecki i tyle wystarczy 🙂 a w domu nie mogę go podłogować, bo zaraz fika mi na brzuch - mimo że poobkładam go zabawkami i wisiorami, to i tak fika na brzuch w oka mgnieniu. najfajniej jest po zupce-kładę na podłodze, a on z tym pełnym brzuchem mi sie obraca i zupa jest na rożku (bo na nim leżakuje). więc po jedzeniu na pół godzinki ląduje w leżaczku na przymusowy odpoczynek - gadamy sobie wtedy 🙂
Madziu! pisz nam w miarę możliwości, co mówi ta rehabilitantka, bo ogromnie jestem ciekawa...
A! moje chłopaki wymyśliły, że nauczymy Maćka pływać. Zaczynamy w czerwcu, kolega jest instruktorem na basenie, więc liczę ana szybkie efekty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A ja dzisiaj raniutko pisałam , że Oskar już potrafi chwilkę sam posiedzieć...a po południu tak mnie zaskoczył...byliśmy u dziadków, posadziłam go na dywanie na chwilkę, a ten siedzi i wcale się nie kiwa 🙂 Po powrocie do domku, ciąg dalszy 🙂 Ja też go na siłę nie sadzam, on po prostu już nie chce leżeć...siada mi w leżaczku sam, więc najwidoczniej to jego czas 🙂 Chyba ma to po mnie, bo mama mi mówiła, że ja mając 10 miesięcy już chodziłam 🙂
Oskar siedzi 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂
Ale Oskar ładnie się prezentuje w tej siedzącej pozycji 😉 no Dominik to chyba wdał się w tatusia- mąż podobno b. późno zaczął siedzieć ale szybko zaczął chodzić....zobaczymy....ja nie sadzam Bąbla....jak będzie na siłach to sam to zrobi...jedyne co to podciągam kilka razy dziennie za rączki aby zrozumiał o co chodzi 😉
Gosiu w piątek pytałaś jak postępy z jedzeniem....nie odpisałam wtedy bo chciało mi się ryczeć....postępów nie było....ale dziś jest chyba przełom....o 6 wypił 130 ml (miał być jszcze cyc ale się rozbudził i nici z cyca).... następnie o 9:30 125 ml o 13 obiadek- zupka jarzynowa- zjadł cały słoiczek o 15:30 60 ml mleka o 17:30 deserek jabłuszko- cały słoiczek i o 20:00 mleko z kleikiem- 125 ml 🙂 🙂 🙂 oby jutro też tak było....w piątek było tak tragicznie, że wczoraj zrobiłam przerwę w obiadkach, deserkach itd i dziś jest lepiej.....w piątek kupki nie było ale wczoraj i dziś zrobił kilka razy 🙃
jeśli będzie nadal tak ładnie jadł to za kilka dni o 10 zamiast mleka będzie kaszka ryżowo-kukurydziana (w piątek nie chciał jej jeść więc wprowadzę za kilka dni). Teraz mam lekkiego stresa bo za dużo sypnęło mi się kleiku ryżowego do mleka i boję się czy nie było za gęste (na 125 ml wsypałam 2,5 miarki) próbuje do poić Go wodą na śpiocha ale nawet przez sen nie chce pić wody spryciarz miały 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

no właśnie ja mam już dość bo już nie wiadomo kogo słuchać i w ogóle.... Jedni mówią tak, inni tak w książce jest zupełnie inaczej napisane.... Więc ja się pytam co JEST TU PRAWDĄ ???
Wyczytałam, że jeśli dziecko chce już samo siedzieć i to potrafi (siedzieć - nie siadać) to nic mu nie zaszkodzi bo to jest jego czas. Tak samo w przypadku stania.... U nas jest tak że nie chodzi o stawianie malca i patrzenie stoi, ustoi czy nie. Kacper przy lekkim pociągnięciu za łapki staje od razu - z pozycji siedzącej na proste nogacze.... Więc co tu robić?
Czy zachowane umiaru w tych sztuczkach będzie najbardziej uzasadnionym rozwiązaniem? Z siadaniem to jest tak, że od dziś siedzi sam i ani myśli zrobić bach (rano jeszcze lekko siE chybotał po 10-15 min a popołudniu już w ogóle) więc doszłam do wniosku że będziemy robić to sporadycznie ale póki co tak aby mama lub tata siedzieli za Kacprem w w razie "w" asekurowali....

Mam takie wrażenie że im moje dziecko jest starsze i nabiera coraz to więcej umiejętności nie wiem jak mam postąpić aby było zgodnie z jego zdrowiem i rozwojem. Pozwolić na lekkie ćwiczenia - oczywiście pod kontrolą czy nie i czekać aż samo cudem bez wcześniejszych prób się nauczy...

TO wszystko wywołuje tyle emocji .... ehhhh....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherrya co do Twoich wątpliwości to ja słucham siebie...obserwuje małego i widzę na co mogę mu pozwolić...no ewentualnie będę słuchać lekarza, jak zauważę, że coś nie gra...póki co nic takiego nie zauważyłam...nie chcę zrobić małemu krzywdy więc na razie wszędzie pozycja prawie leżąca, ale jak się sam podnosi i nie chce leżeć, to widocznie jest na to gotowy...a jak leży i nie narzeka to leży, na siłę go nie sadzam. W skoczku też spędza coraz mniej czasu ,właściwie teraz to już tylko raz dziennie, jak jem śniadanie ok 15-20 minut...dłużej sam już nie chce bo marudzi, no i tez już cały czas nie skacze...stoi i bawi się tymi wszystkimi zabawkami naokoło.

A co do lekarza....muszę się dziś umówić z Oskarem do pediatry, ten od piątku nie odbiera tel...a chce właśnie do niego, bo jak już będę mieć ubezpieczenie z urzędu to wtedy chce małego do niego zapisać, bo on w mojej przychodni przyjmuje...no i siebie muszę umówić na hennę brwi i do fryzjera, bo kompletnie już mi się włosy nie układają 🙂

Oskar od dwóch dni szczela kupki jak zły...jak potrafił jedna na dwa dni...to teraz po 3 dziennie 🙂 na szczęście wyglądają normalnie...no może w zapachu bardziej przypominają prawdziwą kupę...fe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i będę musiała lada dzień pożegnać się z leżaczkiem bujaczkiem;( Niektóre z Was mają takie duże do 18 kg , my niestety tylko do 9kg...jest mało stabilny i Oskar jak w nim siada, to się boje, że gibnie do przodu razem z leżaczkiem...jak już zacznie porządnie siedzieć, to będę go sadzać w krzesełku do karmienia, ale obecnie rolę leżaczka pełni spacerówka...jak idę do łazienki, kładę Oskara, otwieram drzwi i mam oko na wszystko, a i Oskar bezpieczny w niej 🙂Trzeba sobie w końcu jakoś radzić 🙂

No i nie wiem czy moje wypadające włosy poradzą sobie ze zbliżajacym się farbowaniem włosów...kupiłam Silicę na wzmocnienie i Falvit, zobaczymy czy coś pomoże, wątpię 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mmamusie!
U mnie postępy.. waga z 51.7 na 50.3 skończyły się wieczorne kolacje i ciągłe podjadanie w ciągu dnia. Oby tak dalej!
Temat puzzli piankowych. Sama chciałam kupić Mai dwa komlety 30x30, wcześniej miała kołdre puchową złożoną na pół a na niej koc - fantastyczna sprawa bo Maja może sobie pozwolić na tyle ruchu ile chce. Jednak chciałam zmienić na puzzle bo nasz Tayson myślał że to dla niego posłanie z królestwem zabawek 🙂Co zmieniłyby puzzle? chyba nic. Dlatego naszym najlepszym rozwiązaniem okazał się dmuchany basen o śr. 130cm. http://www.google.pl/imgres?q=basen+dmuchany+niebieski&um=1&hl=pl&sa=N&qscrl=1&nord=1&rlz=1T4MOOI_plPL431&biw=1280&bih=588&tbm=isch&tbnid=T2mkcQGv1t09aM:&imgrefurl=http://www.krolestwodzieci.pl/zabawki-do-ogrodu-i-domu/826-intex-basen-dmuchany-niebieski-147-x33-cm-58426.html&docid=ROn7qrGkUI9faM&imgurl=http://www.krolestwodzieci.pl/826-768-large/intex-basen-dmuchany-niebieski-147-x33-cm-58426.jpg&w=300&h=300&ei=rei5T7yvOa3E4gTtk4X2CQ&zoom=1&iact=hc&vpx=256&vpy=125&dur=1075&hovh=225&hovw=225&tx=111&ty=120&sig=105050623147232413172&page=1&tbnh=121&tbnw=120&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:1,s:0,i:72 wysoki na jakies 21cm Rewelacja! Maja ma kojec z którego mi nie wyjdzie - no póki co! a Tayson nie wejdzie bo wie że do tego wejśc nie może. Oczywiście na dno rozłożyłam grubaśny koc. Maja zadowolona bo może się przekręcać jak kurczak na rożnie. No i jak jeżdziliśmy do mamy to zawsze brałam leżaczek dla Mai - no ale lezaczek to jest nudny bo się w nim tylko odpoczywa - no więc kupiliśmy drugi basen 100/80 taką fajową żabe http://www.google.pl/imgres?q=basen+dmuchany+%C5%BCabka&um=1&hl=pl&sa=N&qscrl=1&nord=1&rlz=1T4MOOI_plPL431&biw=1280&bih=588&tbm=isch&tbnid=wL-WnG6BVktv6M:&imgrefurl=http://www.nokaut.pl/pozostale-zabawki/funzone-basen-dmuchany-zabka-hit.html&docid=qfuojg_fiJeHPM&imgurl=http://nokautimg2.pl/p-ad-77-ad77519975c2c33e7cd0804db55a7164500x500/funzone-basen-dmuchany-zabka-hit.jpg&w=500&h=500&ei=ROi5T6bIIOre4QSa_Pn5CQ&zoom=1&iact=hc&vpx=90&vpy=125&dur=1352&hovh=225&hovw=225&tx=133&ty=101&sig=105050623147232413172&page=1&tbnh=121&tbnw=128&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:0,s:0,i:70 z dmuchanymi oczami i dnem. Tam daliśmy jej część zabawek. Jak będą wakacje i upały to nawet wykorzystamy basen jako basenik na balkonie 🙂 A koszt no mały bo jeden i drugi basen kosztował 19.99 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kobitki,

Ja dzisiaj w domku jestem. Zarwałam noce na sprawdzanie itp., dlatego dzisiaj nie mając wykłdów nie wybieram się do pracy. Strasznie jestem już zmęczona, a jeszcze do końca maja muszę napisać artykuł, żeby rozliczyć się z grantu. Na początku mówiono mi, że okres rozliczenia przesunie się o 14 tygodni macierzyńskiego, a nagle 2 tygodnie przed rozliczeniem okazało się że nie. Tak się właśnie myśli o młodych matkach.
Jeśli chodzi o sprawdzanie kolokwiów, czy takie inne bzdury to mogą się skupić przy Kubusiu, który jest obok za ścianą z Tatą, ale napisanie artykułu gdzie trzeba skupić się na maxa nie wchodzi w grę, dlatego moje noce najbliższe będą b. ciężkie.

Kubuś dzisiaj w nocy mało przespał. Powód jest chyba taki, że dostał swojego smoka w rozmiarze 6+. Cały czas go wywalał. Ch9 yba jak Yenefer pisała jest za duży. A jak u Was to wygląda?

Widzę, że dzieciaczki używające skoczków są ogólnie chyba przez to silniejsze.

No i my nasz jadłospis zmieniliśmy od 4 dni

8.00- kaszka manna lub kaszka mleczna ( Tu polecam dla niejadków kaszki w słoiczku z biszkoptami i o smaku wanilii, Kubuś uwielbia. Jest też jedna od 5 miesiąca z kakao co o tym myślicie?)
11- mleko następne (od 130-180 ml)
15.30-zupka z mięsem
17.00-owoce ( Kubuś jest fanem wszystkiego co z brzoskwiniami)
20.00-mleko następne (200 ml)
23.00-mleko następne (200 ml)
04.00-mleko następne (180 ml )

Nie wiem jak zrezygnować z tego nocnego karmienia, jak zawsze budzi na jedzonko. Wydaje mi się, że dużo je, ale nam waga stoi już od kilku tygodni na 7,5 kg.

Yenefer Kubuś zaczął jeść mannę i teraz też kupa dwa, trzy razy dziennie. I wczoraj byliśmy sobie na spacerku i na obiedzie, nigdzie toalety z przewijakiem, Kubuś uwielbia walić kupę 😉 jak idziemy gdzieś coś zjeść. Efekt był taki, że przewijałam w samochodzie. Muszę kupić sobie taki rozkładany przewijak, żebym mogła zawsze na ławkę położyć itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala basenik żaba fajowy, u nas jest on do kupienia w Carrefur. Ja też będę kupować Oskarowi mały basenik na lato, ale myślałam o czymś takim
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
lub takim Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Ten z małpką troszkę bardziej mi się podoba jak na razie. Przywiozłam tez z UK kilka opakowań kolorowych piłeczek , więc na poczatek będzie słuzył jako basen z piłkami...
Ja kupiłam puzzle Oskarowi do nauki raczkowania, bo dywan włochaty i nie chce, żeby go gryzł 🙂 a kocyk mi się ślizga na panelach.
No a za tydzień idę znowu na roczek , ty,m razem do przyjaciółki, która tez ma bliźniaki, tylko , że chłopaków...więc znowu podwójny prezent...i właśnie zamówiłam w sobotę taki basen dla chłopaków i dorzucę 2 opakowania piłeczek...pół piwnicy mam zawalonej tymi piłkami 🙂 A oni maja duży dom z ogrodem , więc basen będzie jak znalazł, zresztą rozmawiałam z nią o tym i bardzo by chciała 🙂
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki 🙂
u nas powolutku - dzisiaj ide ele zwazyc, zobaczymy... choc nadal je bardzo malo 😞
no i wczoraj bylismy na kolacji w resteuracji nepalskiej... i wyobrazcie sobie - ela chce kupe... 🙂 no i zrobila w pieluche... a tam - nie maja przewijaka 😁 wiec moj poszedl z nia na druga sale i na stole ja przewijal (kelner go tam zaprowadzil ), na bialym obrusie... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cygnee nie no potraktowali Elę jak prawdziwa księżniczkę...na białym obrusie 🙂 Dobrze,żze w ogóle pozwolili...wiem, że do niektórych restauracji nie wolno wchodzić z dziećmi poniżej jakiegoś wieku...co wydaje się dla mnie chore, ale tak jest. Ja dzisiaj u lekarza tez zważę Oskara 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
Yenefer nie mogę napatrzeć się na zdjęcie w Twoim profilu- Oskar wygląda bosko!!! 🙂 zresztą inni chyba też nie mogą się napatrzeć bo jak widzę masz już ponad 1000 wejść !!

Cherry pamiętam, że weszłam na link do puzzli który kiedyś podałaś i wydaje mi się, że cena puzzli wskazuje, iż są to cienkie puzzle.....tzn.mają pewnie ok. 05 cm grubości....są 2 rodzaje puzzli (tak widziałam w sklepie jak kupowałam) puzzle które mają ok 1 cm grubości i te cieńsze (tańsze). Zastanówcie się jakie będą dla Was przydatniejsze....my mamy te grubsze....lepiej amortyzują przed uderzeniem i co ważniejsze lepiej chronią przed zimnom podłogą (no chyba, że macie ogrzewanie podłogowe 😉 no i na przyszłość łatwiej robić z nich konstrukcje do zabawy.... aaa i co mi się jeszcze rzuciło w oczy...sprzedawca napisał coś o nieprzyjemnym zapachu 🤔 nasze puzzle były wykonane z porządnej pianki i nic nie śmierdziało....
Piszę to tylko abyście zwróciły na to uwagę....ja kupując w sklepie też się nad tymi tańszymi zastanawiałam i sprzedawca wytłumaczył mi co i jak- dlatego kupiłam droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy drogie! Też mi się wydaje że trzeba obserwowac dziecko i wtedy widzimy na co możemy mu pozwolić. Moja Emilka sama podciąga się do siedzenia i się złości jak coś ją od tego powstrzymuje. Czasami jak już mam dosyć jej marudzenia to kładę jej z boku podusie i z przodu żeby sie nie gibnęła do przodu gdy sięga po zabawki ale jej tymi poduszkami nie podpieram tylko nieco dalej kładę żeby w razie wywrotki nie uderzyłą główką o podłogę. Ale to tak 1 raz dziennie na 10-15 minut. Za to w bujaku siedzi sama ani mysli o opieraniu. Ostatnie karmienie też już było na siedząco a ja przed nią na podłodze żeby trafić do buźki, więc poraz kupić krzesełko. Myślałam o tym cappuccino http://allegro.pl/caretero-magnus-krzeselko-do-karmienia-6x-kolor-i2335249275.html Macie jakieś rady na co zwrócić uwagę? Niestety to jest tylko do 15 kg a inne do 18 ale inne mi się nie podobają 😞

Madziu podziwiam Cię że dajesz sobie radę z pracą i do tego jesteś wspaniałą mamą. Mam do napisania pracę zaliczeniową więc będę Ci towarzyszyć w zarwanych nocach. Koniecznie tez informuj co radzi rehabilitantka. Dziękuje za radę z kaszką słoiczkową. Spróbuję u mojego antykaszkowca (chociaż wczoraj mnie zaszkoczyła bo zjadła 40 ml rano i 90 ml kaszki bananowej wieczorem).
Czy dajesz Kubusiowi codziennie zupkę z mięskiem bo ja mam w ksiązeczce zdrowia podane że 1-2 razy w tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie puzzli to ja kupiłam 2 opakowania takich http://allegro.pl/mega-puzzle-piankowe-30x30-10-szt-najtaniej-i2335841191.html
i tak strasznie cuchnęły chemią że przez tydzień leżały na balkonie a potem je umyłam wodą z mydłem i już jest ok. Nie są specjalnei grube ale mają ten 1cm i dobrze zsię sprawdzają tylko te małe części wypadają ze środka jak chce się z nich ułożyć kostkę lub podnieść z podłogi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamy może robie zle ale postanowialm powoli odstawiac Kube od piersi Przekonał sie do butelki wiec chce zastapic ostatnie karmienie piersia jedno z pieciu piersia okolo 20 na butelke z kaszka Moze zle robie moze powinnam go jeszcze karmic ale czuje ze juz nadszedl ten czas W domu wszyscy przeciwko mniw mieszkam z tesciami to wiecie jak jest Moj maz mowi ze to moja decyzja i on sie nie bedzie wtracał Co myslicie zle robie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Mamy może robie zle ale postanowialm powoli odstawiac Kube od piersi Przekonał sie do butelki wiec chce zastapic ostatnie karmienie piersia jedno z pieciu piersia okolo 20 na butelke z kaszka Moze zle robie moze powinnam go jeszcze karmic ale czuje ze juz nadszedl ten czas W domu wszyscy przeciwko mniw mieszkam z tesciami to wiecie jak jest Moj maz mowi ze to moja decyzja i on sie nie bedzie wtracał Co myslicie zle robie???


Wydaje mi się, że to Twoja sprawa kiedy przestaniesz karmić i nikt nie powinien Ci robić z tego powodu wyrzutów....jeśli czujesz, że masz już dość to odstaw....oczywiście każdy lekarz powie, iż skoro masz pokarm to dla dziecka będzie on najlepszy....ale wg. mnie karmienie musi sprawiać również Tobie przyjemność, kilka moich znajomych również karmiło do ok. 6 miesiąca i przestały....

a co do puzzli to ja kupiłam z tej firmy ale jest ich mniej w opakowaniu i chyba muszę jeszcze dokupić aby mieć na działkę
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal szkoda, że nie napisałaś info o tych puzzlach wcześniej, bo ja tez zamówiłam te najtańsze, nie mając pojęcia, że mogą się one różnić grubością 😞(( tez wolałabym jak najgrubsze 😞
A co do fotki profilowej to możecie sobie też pokombinować z fotkami maluchów
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

Wchodzicie na ta stronkę, potem na face effects, wybieracie wór i wgrywacie fotkę...mi akurat sie udało, że miałam fotkę z takim profilem Oskara, że się idealnie wpasował 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel daję prawie codziennie, ale dziękuję za radę bo nikt mi nie powiedział, że tylko raz, dwa razy w tygodniu. Spojrzałam na schemat żywieniowy i tam napisane jest że ryby 1-2 razy w tygodniu, ale apropo mięsa nie ma uwagi.

A jak z tym żółtkiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...