Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A najlepsze jest to, że jak byliśmy podpisywać umowę, to on tam przyszedł do nas...doradził nam jaki mamy pakiet wziąć itd...ale nic nie wspomniał też o podatku vat, on jako pracownik,właściwie kierownik jednego z działów, ma różne ulgi, nie płaci tyle, więc być może po prostu z głowy mu to wyleciało...nawet go nie pytam o to, bo nie chce żeby myślał, że mam do niego pretensje, mój Marcin do niego dzwonił i mu przedstawił sytuację, to w końcu jego szwagier,ja tylko czekam na odp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A jakie kubki nie kapki planujecie kupić albo jakie macie?

Ja chciałam kupić ten z Nuka ale on jest drogi bo na licencji disney'a:

http://allegro.pl/nuk-myszka-miki-butelka-kubek-niekapek-150ml-6m-i2324741759.html

i znalazłam taki - wygląda podobnie i też ma miękką nakładkę silikonową:

http://allegro.pl/kubek-niekapek-silikonowy-ustnik-240ml-nuby-9645-i2315012660.html

My w domu ten z tommie tippie ale on ma za duży przepływ - sama próbowałam i Kacper nie potrafi skoordynować picia z oddychaniem !!!

Kurde Kacper sobie właśnie ulał do oka!!! 😮 😮 😮 😲 😲 😲

😁 😁 😁 😁 😁

Tak się kończą fikołki zaraz po cycu !!!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia ale ja na Waszym miejscu to bym sikała ze śmiechu !!!! 😁 😁 😁 😁 😁 😁

Brawko dla Was !!!

Ja tez przestałam walczyć ze spaniem na brzuchu bo nic przeciw nie mam... ale mówię Wam te jgo pobódki na brzuchu na czworaka i zdziwienie o co kaman są komczne - szkoda że kończyły się płaczem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martusiap kładz na brzuszek jak najczęściej. Ja psikałam wodę morską kładłam na brzuszek i po 3 minutach odciągałam aspiratorem katarek.
Poszłam za Waszym przykładem i jak dzisiaj Emi się obudziła w nocy to ją wzięłam do siebie, dałam smoczek i usnęła. Spała do 6 a jadła dopiero o 7 więc widocznie nie potrzebowała nocnego karmienia tylko smoczka lub mamusi 🙂
Na tym targach dostałam takie dwie zabawki z Canpolu:
http://allegro.pl/canpol-babies-zawieszka-kolorowy-ocean-zolw-i2289874373.html
http://allegro.pl/zabawka-edukacyjna-canpol-statek-kolorowy-ocean-i2330635870.html
zółwik ma pozytywke i szeleszczący gryzaczek, grzechotkę na placach no i lusterko.
statek ma mnóstwo metek, gryzaczki, grzechotkę, lusterko i inne bajery
Może którejś z Was sie spodoba to polecam. Statek jest bardzo duży. Żółwik taki akurat do wózka.
Wczoraj dałam Emilce chrupki i pięknei zajadała 🙂 Soczkó nie daję tylko wodę.
Miłego dnia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry znajoma polecała mi kubek z Medeli albo taki lekko wygięty, który się troszkę przechyla i już leci. A podobno najlepszy jest Lovi 360 i to już od 6 miesiąca! Ja kupiłam Avent Magic ale myślę nad tym Lovi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haaalo 🙂

A Wy już tak od rana skrobiecie???? Ja właśnie położyłam małego na drzemkę i muszę się nieco ogarnąć 🙂
Cherry-kochana, ja Ci strasznie zazdroszczę tego karmienia piersią 🙂Też bym chciała -no niestety...może przy kolejnym się uda 🙂 Zresztą nie widzę nic dziwnego w karmieniu piersią rocznego dziecka - może przy 3 latku bym się zdziwiła, ale i tak uważam, że to każdego indywidualna sprawa; jeśli może, lubi i ma czas to czemu nie 🙂

A kubeczek mamy Aventu (jak i butelki, smoczki i sporo innych rzeczy)

Gosiaq - polecam pomarańczowego Ozzie (my go zwiemy straszna pomarańcza)

Yen - starsznie jestem ciekawa jak wyjdzie z tą umową, może znajomości pomogą, bo raczej w takich sytuacjach działa zasada; widziały gały, co podpisywały 😞 Oby Ci się udało, bo rzeczywiście szkoda kasy 😠

Madzia, my nad morze podjedziemy jutro - pewnie na Westerkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie kubek niekapek...w uk mieliśmy zakupić z tomme tippe, ale w końcu nie kupiliśmy żadnego, no i dobrze, bo widzę, że Kacperkowi on nie służy na razie...tutaj zresztą jest jakiś większy wybór jak dla mnie...pooglądam sobie te wasze i chyba czas tez zamówić jakiś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko: Czy dajecie dzieciaczkom dania ze słoiczków babydream z Rossmanna czy tylko Gerber, Hipp i Bobovita? Zastanawia mnie jakość tych babydream.

Aha no i: Ile razy dziennie spią Wasze maluchy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
Mam jeszcze pytanko: Czy dajecie dzieciaczkom dania ze słoiczków babydream z Rossmanna czy tylko Gerber, Hipp i Bobovita? Zastanawia mnie jakość tych babydream.

Aha no i: Ile razy dziennie spią Wasze maluchy?


Tylko Gerber i Bobovita (i oczywiście domowe też)
Maks śpi średnio 3 razy; rano, z 2 godzinki po obudzeniu, ok. południa na spacerku i po południu (ale nie zawsze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel, ja też tylko bobovita deserki i gerber, no i czasem zupka hipp - są duże!!! hihihi

Co do spania, to u nas naprawdę różnie 🙂 dzisiaj np. jęczał w nocy od 1 do 2 😞 papu o 6.30 (spał już z nami od 2), więc karmiłam na leżąco i pospał jeszcze do 7.30 - obudziła nas babcia 🙂 zwykle śpimy do 8-8.30. teraz pospał od 9.30 do 10.05, a następnie wykima ok. 11.30-12.00 do.... właśnie... dwa dni była drzemka 2,5-3 godzinna na dworze 🤪 🤪 🤪 potem jeszcze popołudniu jakieś pół godzinki.
Co by usystematyzować:
pobudka - 8
9.30-10.00 drzemka
11.30-14.00 - spacerowy sen
17.00-17.30 - drzemka
nocne zasypianie zwykle 20.30
Ale wiesz, ze spaniem dzień do dnia niepodobny, bo jak wyjdę na spacer później, to śpi dłużej, a jak wyjdę po 10, to więcej ogląda. Często wychodzę drugi raz ok. 16-17 i wtedy też dłużej pośpi na dworze. Wszystko zależy od pogody i naszych humorków i sił 🙂 🙂 🙂

Ale mi wyszedł elaborat! przepraszam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E ja daje głównie Bobovitę i czasem Gerbera, z Hippa też mam parę słoiczków, ale one takie jakieś niesmaczne dla mnie 🙂
Mój Oskar ma w miarę uregulowane drzemki, co mi ułatwia sprawę, bo wiem kiedy i o której mogę coś zrobić 😉 Zazwyczaj koło 8 rano tak na 1 godz, lub 1,5...potem w granicach 11-12 tak nawet na 2 godz czasem...no i koło 17 🙂a czasem nam koło 18 potrafi zasnąć już na noc, to wtedy musimy go wybudzić, żeby go wykąpać , nakarmić itd 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel kochana mi chodzi o kubek niekapek - ale ten startowy - z silikonowym dzióbkiem by mały nauczył się trzymać i kontrolować picie. Te które pokazałaś to etap następny ale dziękujemy 🙂 🙂 🙂 🙂

moje śpi problem w tym że na kolankach u mamusi 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Yenefer dzięki za fotki 🙂 zabawka super muszę to zamówić...zastanawiam się nad jabłkiem i pomarańczą....kusi mnie ananas ale jest żółty- kolor fajny ale niedługo przenosimy się na działkę (już w przyszłym tygodniu) a żółty przyciąga robale. Coś czuję, że sprzedawca tych zabawek będzie miał najazd listopadówek 😉 hihi
No właśnie....w przyszłym tygodniu (prawdopodobnie we wtorek) przenosimy się na sezon letni do domku letniskowego.... niestety nie ma tam internetu więc nie wiem jak wytrzymam bez Was tyle czasu.....ale na pewno wrócę po wakacjach a jeśli będzie okazja wcześniej to na pewno będę zaglądać
My od wczoraj mamy niekapek z Aventu....na razie Dominik się nim bawi, kilka razy udało mu się pociągnąć i było wielkie bleeee bo tam sama woda 😉
U nas też są 3 drzemki w miarę regularne ale nie do końca bo to zależy o której bąbel wstanie z rana....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry ja też chciałabym karmić jak najdłużej ale u nas problem polega na tym, że w ciągu dnia muszę ściągać laktatorem....dlatego chciałabym usystematyzować bąbla abym wiedziała kiedy jest głodny itd. Nie wiem jak to będzie dalej z tym moim karmieniem....do ściągania już się przyzwyczaiłam (a mam ręczny laktator). W czerwcu jedziemy ze znajomymi do Niechorza i tam będą oprócz mnie 2 matki karmiące- ale Ona karmią piersią....zastanawiam się jak to będzie z tym ściąganiem....do ściągania na mieście już się przyzwyczaiłam i nie raz stanowiłam atrakcję turystyczną....siedząc na ławce w parku z cycem na wierzchu i laktatorem 😉 problem polega na tym, że jest ciepło i laktator gdzieś trzeba umyć a na pewno będziemy się przemieszczać po okolicy....no i jeszcze do dyspozycji będzie jedna lodówka na wszystkie pokoje....mam obawy czy zostawić w niej mleko....zawsze ściągałam o jedno karmienie do przodu....ale tam będę chyba ściągała na bieżąco....kurde zamiast się cieszyć wyjazdem to ja powoli zaczynam się stresować 🥴 😁 😠


AAAA i u nas dziś 6 miesięcy wybiło 🙂 🙂 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tez sie zastanawiałam nad słoiczkami z baby drem ale nie wiem sama. Mamy chce zrobic zis deser mleczny i przepis na kaszcze mannie jest taki Zagotowac mleko z 4 czubatymi łyzkami Krupczatki mieszajac do zagestnienia zostawic do wystygnięcia podawac z owocami Moje pytanie brzmi ile mam dac mleka na te 4 łyzki kaszy manny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal fajny ten film. Mało się o tym mówi. Jak go oglądałam i widziałam jak te dzieciaczki tulą się do mamuś to aż serce ściska bo ja nie karmie Mai. Bardzo chciałam ją karmić, a teraz nie jestem pewna czy zrobiłam wszystko żeby odzyskać pokarm. Chyba zbyt szybko sobie odpuściłam.. Ale już nic z tym nie zrobie. Oczywiście karmienie dziecka w wieku 8 lat to dla mnie już przesada. Myśle że jak dziecko zaczyna już 3 latka to jest max.
Mai się usnęło więc ogarnełam mieszkanko, może poprasuje. Teraz gotuje się Majowa zupina 🙂 Słońce świeci, ale wiatrzysko okropne! Jeszcze nie wiem czy pójdziemy na spacerek.
Dziś pogrzeb męża mojej znajomej. Kiedyś byłyśmy sąsiadkami. Masakra, Jarek pracował na kopalni i jak wyjechał na góre to dostał zawału - w wieku 32 lat! Zostawił nie tylko żone ale i dwie córki Julke 11l. i Emilke 7l. Ehh tragedia. Kiedyś dobrze się znaliśmy bo mieszkałam nad nimi. Potem kontakt się urwał bo się przeprowadziliśmy. A teraz to już na swoim jestem więc całkowicie- ale jak o tym pomyśle to przykro się robi bo on to fajny chłopak był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Tez sie zastanawiałam nad słoiczkami z baby drem ale nie wiem sama. Mamy chce zrobic zis deser mleczny i przepis na kaszcze mannie jest taki Zagotowac mleko z 4 czubatymi łyzkami Krupczatki mieszajac do zagestnienia zostawic do wystygnięcia podawac z owocami Moje pytanie brzmi ile mam dac mleka na te 4 łyzki kaszy manny

z kaszą manną robiłam tylko zupę 🙂
Ale myślę, że najpierw zrób mleko np. 120 ml w oddzielnej miseczce, a potem dodawaj te manne i patrz czy nie będzie za gęste 🙂 ja do zupy gotowałam na wodzie - po babciowemu 😉

Agisal! już mnie tu nie komplementuj, bo ja wciąż czegoś fajnego szukam i uczę się co upichcić 🙂 więc marne ze mnie guru 🙃 jak tam jedzonko dzisiaj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...