Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć Kochane !

Nadrobiłam tyle stron.

Lala Kubuś śpi ba brzuszku od chyba dwóch miesięcy. Ja się nie boję, bo turla się sam bez problemu w jedną i drugą stronę, a poduszki nie używamy, bardziej martwię się tym, że strasznie się w nocy kręci i wielokrotnie budzi się z płaczem, bo dwie nogi znajdują się za łóżkiem pomiędzy szczebelkami.

No i mój synek dzisiaj rano był taki zły na świat, że odwołałam rehabilitację na 9. Już tydzień temu był ryk podczas godziny, a mi serce pękało. Dzisiaj stwierdziłam, że nie będę go stresować, bo efekt jest taki, że jak zaczynam z nim ćwiczyć co się wcześniej nie zdarzało to jest ryk 😞. Pediatra nasza uważa jak pisałam, że mu rehabilitacja nie potrzebna i niektóre dzieci siadają jak jej syn jak mają 9 miesięcy i jest ok. Z drugiej strony te piekielne tabelki...Ale odpuściłam w tym tygodniu...

Kubuś jest też przytulaniec... ale i artysta... bo niejednokrotnie patrzy gdzie jestem i zaczyna płakać.. podchodzę to wyciąga ręce i się uśmiecha... odchodzę... znowu ryk... ale jest tak w przypadku tylko Mamusi 😉... co do obcych... różnie bywa niektórych toleruje innych nie... sęk w tym, że nie można być do niego namolnym... jeśli ktoś tak jak chrzestny patrzy się tylko... to Kubuś sam zaczyna swoim ejjjj... poza tym Kubuś uwielbia zwierzęta... na sukę moich rodziców mógłby patrzeć godzinami, zaczepią ją i wyciąga do niej ręce... nawet jak byliśmy ostatnio na wsi i mucha latała pod lampą to wydawał takie okrzyki szczęścia... za tydzień idę do zoo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
a ci ludzie co na ulicy wkładają głowę do wózka... wrrrr!


Taa... a ostatnio jak byłam w sklepie, to jakaś babka zaczęła Maksia po buzi głaskać - oczywiście od razu się odsunęłam i kazałam jej zabrać łapsko, ale miałam ochotę ją kopnąć !!! Głupia krowa !!

JA fotki dodaję za pośrednictwem ten stronki: http://imageshack.us/homepage/
Zakładasz tam konto, dodajesz fotki, a na forum wklejasz link 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A no i jutro nasza rocznica ślubu i Kubusia 7 miesięcy. Jak ten czas leci.

Oki ja uciekam. Czekam na babcię i na 12 idę do roboty 😞

P.S Dziadkowie w weekend znów przejechali mi syna golarką 😉 na 2 mm. Teraz to niego prawdziwy kibic 😉, ale polecam naprawdę włosy są bardzo mocne i rosną bardzo szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia_m3 napisał(a):
A no i jutro nasza rocznica ślubu i Kubusia 7 miesięcy. Jak ten czas leci.

Oki ja uciekam. Czekam na babcię i na 12 idę do roboty 😞

P.S Dziadkowie w weekend znów przejechali mi syna golarką 😉 na 2 mm. Teraz to niego prawdziwy kibic 😉, ale polecam naprawdę włosy są bardzo mocne i rosną bardzo szybko.


Wiem, wiem...ale mój synek ma tekiego fajnego loka... i te jego pierwsze włoski...eee..poczekam 😁

W sprawie ząbków nie pomogę 😜

Trzymaj się cieplutko - paa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/542/1006897c.jpg/][IMG]http://img542.imageshack.us/img542/2042/1006897c.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

a oto moj maly śmieszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaMatka super Fotka! A Mateuszek cudny, aż mi się buźka cieszy jak patrzę na niego 🙂

No i w końcu doczekałam się kuriera 🙂 Mogę wyjść z domku 🙂 Zabawki super, muszę je tylko wyczyścić, a ciuszki...kilka opakowań nowych bodziaków w rożnych rozmiarach 🙂 A reszta...kilka super fajnych ciuchów, ale kilka tez albo za małych albo w złym stanie, ale cóż, wybierał je facet, więc trzeba przymknąć na to oko 😉
Oto moja mega paka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja rowniez sie przejechalam na przyjazni... uratowalam zycie swojej przyjaciolce bo chciala sie zabic.. a po leczeniu psychiatrycznym ok 5 mies pozniej, odwdzieczyla mi sie tak ze przyszla do mojego narzeczonego i powiedziala "albo sie ze mna przespisz albo sie zabije" takze koniec z przyjaznia... jednak czasem brakuje mi kogos do pogadania... jednak teraz mam was! i sie niezmiernie ciesze...
mamamatka Mateuszek sliczny chlopiec!!
yen mega paka naprawde super.. tylko patrzec jak Oskarek zacznie sie bawić tymi wszystkimi cudenkami
musze sie pochwalic moj synus sam siada 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lala89 napisał(a):
Martka, jak Ty to wszystko zapamiętałaś co komu napisać! Mi Shelby kiedyś podpowiedziała z notatnikiem bo inaczej zapominam co i komu miało być 🙂 No i fajnie że po weselu dobrze, a i że u dziedziaczków tak fajnie się poukładało (przedszkole,zerówka) No i Piotruś to chyba wszędzie furore robi co nie?

Dzięki. A zgadnij kto Shelby to podpowiedział 😁. I masz rację Piotruś jest tak pogodnym dzieckiem, że wszędzie jest zauważany i wszystkich zachwyca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelby zakochałam sie w Twoim synku!! Jest przeprzystojny!!! I ten smoczuś mniam mniam
Mateuszek ma czatujący uśmiech! Będzie zniewalał tym uśmiechem!!
Yenefer paka ekstra! Na pewno Oskarek zrobi rewolucje jak dopadnie te zabaweczki!
Gratulacje dla Wiktorka! Opanowanie siadania to nie lada sztuka!!Brawko!!!
Martka3 musisz pilnować Piotrusia bo jeszcze złamie jakiejś kobiecinie serce a takie maluszki to potrafią 🙂
Lala89 dzięki za wszelkie informacje o kolczykach! Nawet Cherry się przyłączyła. Mam dylemat jak nie wiem co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby krzesełko mega! ma chyba podone funkcje do mojego bo wygląda niemal identycznie - tylko kolorystyka inna 😁 mamy 3 pozycje siedzące i 6 wysokośći do tego ściągana i przesuwana o 3 stopnie tacka , którą można dać do tyłu na takie zaczepy, no i do tego koszyczek na perdoły 😁
A synusia to masz tak słodkiego że tylko schrupać!
Za to Mateuszek uwodzi uśmiechem 🙂
Yen zabawek kupa! Wszystkie fajowe - zobaczyć mine Oskarka wpadającego w te zabawki pewnie bezcenna 😁


Ja dziś byłam u siebie w pracy złożyć wniosek o u.wychowawczy. Także teraz 3 lata z córeczką - aż pójdzie do przedszkola - wtedy mama zmienia prace 🙂
A jak byliśmy dziś z moim m w urzędzie po te wnioski do rodzinnego itp to babeczka powiedziała żebyśmy spróbowali powalczyć o 2 becikowe, bo być może mamy szanse je dostać 😮 ! 🙂 Mój ma na umowie najniższą z najniższych 😁 więc teoretycznie możemy coś podziałać - a to co dostaje do ręki to co kogo interesuje 😉 póki co kwalifikuje się do płatnego wychowawczego - a to 400zł , rodzinne i nawet z opieki można dużo wyciągnąć - a skoro można to czemu nie? Siostra od Marcina poszła do opieki bo też miałą lewe dochody i wyciągała po 300zł miesięcznie plus węgiel itp. także warto- chociaż zawsze opieka jakoś źle mi się kojarzyła 🤨 ale co tam, zawsze na kupce będzie więcej.. a chcielibyśmu nowy samochód kupić peugota 407 - pięciolatka a to jakieś 26tys. Ale już zbieramy na ten cel.. więc może za 1,5 roku.. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia_m3 - ciekawe jak Wam się spodoba w zoo 🙂 a rehabilitacja - chyba faktycznie warto odpuścić sobie wnikliwą lekturę tabelek; odnośnie ząbków to my przemywamy wodą przegotowaną

MamoMatka - udało się dodać zdjęcie! brawo! jest śliczne! 😁

krusyna - Wasze chłopaki na pewno się polubią!

yen - ale mega paka! wow!!! zabaaaaawaaaaaaa!!!

jadwiga-roza - ale historia - brzmi okropnie!

martka - martka podpowiedziała!!! i to działa 😁

Marinel - dziękuję za komplementy w imieniu Maksianka 😁

lala - my też musielibyśmy zmienić auto... ech... ciężka sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maksio na szczepieniu bardzo mnie zdziwił, zaczął ryczeć już w momencie, gdy pani doktor przyłożyła stetoskop! i w sumie nie dał się uspokoić aż do końca medycznych działań, oczywiście samo wkłucie to była masakra

pielęgniarka bardzo dziwnie go zmierzyła, bo chyba wyszło jej 73, a do książeczki podała 70:/ mały waży 7705g! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

No no Maksik jaki przystojaniacha 🙂 🙂 🙂 A Mati hoho usmiechem powala 🙂 🙂 🙂
no i już zapomniałam napisac co i jak dalej 😞 😞 😞

A Yen kurdcze Ty kobieto na baterie wyrobisz? Paka superandzka!!!
Lala kombinuj jak się da. Ja nie mam takiej mozliwości ale jeśli Ty możesz to czemu nie!!!

Jagódka gratuluję siadania !!!

Madzia nie wiem czy będę miała kompa rano więc za pamięci WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ROCZNICY ŚLUBU!!! 😘 😘 😘

U nas dzień w porządku no oprócz tego że padało strasznie....!
Przyszły dziś te bębenki z fishera i powiem Wam że jestem strasznie zadowolona. Super zabawa a Armandzik to ma przy niej używanie. Jedna funkcja jest taka, że dzecko stuka puka jak na bębnie a druga taka że robi się walec który stymuluje do raczkowania 🙂 🙂 🙂

Oczywiście kupiłam używane. Na allegro super zabawki można kupić za grosze. Potem tylko w domku spirytusem czyszczę i gotowe. Bo jak by miała kupować te wszystkie zabawki nowe to dajcie spokój....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha obiecałam więc piszę o fotelikach do 500 zł.

Rozmawiałam z Panem który posiada naprawdę wiedzę w tym zakresie bo specjalizuje się w sprzedaży takiego sprzętu.

Pan polecił dla naszych dzieci fotelik w grupie 9-18 lub 0-18 kg jako te bezpieczne. W fotelikach kubełkowych (te które teraz mamy) dziecko może jeździć do póki nie przekroczy masy 13 kg lub nie zacznie wystawać mu głowa. Więc spokojnie. Jeśli chodzi o foteliki do 500 PLN polecane są : Nania Cosmo SP, Ferrari Cosmo SP, Fisher Price, Maxi Cosi Prior lub chicco x-pace. Uwaga tylko na foteliki chicco eletta bo one są słabe i mają bardzo kiepskie oceny Adac - 1 gwiazdka więc nie bezpieczne. Te pierwsze testy przeszły na poziomie 3 gwiazdek więc są zadowalające.
Jeśli chodzi o szerokość fotelika to najszersze są maxi cosi priori czy chicco. Foteliki Nania mają wymiary standartowe. Ten fotelik używa moja koleżanka a jej córa ma 3 latka i normalnie się w nim mieści, a to to samo co ferrai czy fisher. Nie wiem na ile Wam pomogłam, ale jak widac można znaleźć dobry foteli z oceną ADAC w rozsądnej cenie.

Tu linki do podanych modeli.

Chicco x-pace key1:
http://allegro.pl/chicco-key-1-xpace-fotelik-9-18kg-2012-organizer-i2399420558.html
Maxi cosi Priori:
http://allegro.pl/maxi-cosi-priori-sps-2012-gratis-organizer-24h-i2387397789.html
Nania Cpsmo SP:
http://allegro.pl/nania-cosmo-sp-0-18kg-s-line-limited-nie-maxi-cosi-i2388442187.html
Ferrari:
http://allegro.pl/fotelik-9-18-ferrari-furia-isofix-adac-gratisy-i2398054666.html
Fisher Price:
http://allegro.pl/fotelik-fisher-price-cosmo-0-18-przodem-tylem-i2398534525.html

Acha [amiętajcie by sprawdzić czy wasze autka mają mocowania Isofix jeśli nie to kupowac bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Miałam jeszcze Was dziewczyny zapytać o te nastroje. Czy Wasze pociechy tak zawsze miały lub kiedy się to zaczęło? Pytam bo nie wiem czy to przed nami czy Kacper po prostu dobrze reaguje. Byliśmy w sobotę u znajomych a tam ludziska których pierwszy raz widział, a on nie płakał, nie marudził tylko się uśmiechał i dawał się na rękach nosić.

Dobra ide juz spać.

Dobranoc 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki
u nas noc ciężka.Maja miała temperature 37,5 stponia, i okrpony katar. teraz już temperatury brak ale katar został. Mam pytanie maja ma jednego zęa i na końcu języczka i górnrj wardze ma białe krostki. Co to możr być? wykluczam pleśniawki bo to nie jest biały nalot. Wasze dzieci też tak maj ą? może to od zęba ?
aha i dziewczyny od ilu stopni jest gorączka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! U nas pada, a tak chciałam iść na spacer z młodym 😞 Ale niech się dzisiaj wypada, bo jutro z samego rana uderzam na targ...40 min piechotą w jedna stronę 😞

Lala89 pewnie kombinuj z kasą i wyciągnij ile się da!!!

Cherry super dzięki za info o fotelikach, już sobie zapisałam Twój post na przyszłość 🙂
My jak widzisz też w większości kupujemy używane zabawki, bo faktycznie ceny powalają! Tak samo robię z ciuszkami, nowe to tylko body, bo akurat te paki w UK są tanie i na wyprzedażach, a tak to używane...nawet na Allegro na używane tylko patrzę...i kupuję...powoli zaczynam kupować ciuszki już na 12-18 mieś, choć i tak już sporo przywiozłam, żeby któregoś dnia się nie okazało, że nie mam w co młodego ubrać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie,

Cherry dziękuję za miłe słowa. To już 10 lat związku, a tylko 4 małżeństwa 😉. Pamiętam jak byłam rozgoryczona na swojego Ł. jak mi się nie oświadczał, a czas leciał 😉.

Ja już pisałam, że mój mężczyzna nie jest taki otwarty do osób, których nie zna. Na ślubie mama Panny Młodej chciała potrzymać Małego, a Kubuś od razu w bek. Tym niemniej, jeżeli podchodzi się do niego z dystansem można bardzo wiele.

Co do temperatury > 38 to trzeba zacząć się martwić. U dziecka czasem temp. jest chwilowo podwyższona. Obserwuje to często u swojego Kubusia. Zresztą mój malec na co dzień ma 37 mierzone w uchu.

Dzisiaj Kubuś pierwszy raz nie dostał jeść w nocy. Karmiłam go jak wstał czyli o 5. Czy macie jakieś skuteczne sposoby, na to, żeby wasze dzieci pospały dłużej. Ja kładę Kubusia koło 20.30 . Śpi do 5 ale się budzi w nocy. Przed spaniem dostaje albo mleko na noc, albo kaszkę na noc humany.
A ja dzisiaj rano byłam nieprzytomna...

I mam pytanko w schemacie żywienia który mam do każdego mleka dodajemy kaszki, kleiku itp. Ja Kubusiowi daje zawsze czyste mleko, czasami łyżkę kaszy manny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...