Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej Mamusie, ja dosłownie na parę chwil...taka piękna pogoda, myślałam, że tu cisza będzie, a tu bach...i parę stron 🙂
No a my w końcu razem, ale czas tak mija szybko, że nim się obejrzę , a tu już będzie sobota i Mój wraca z powrotem 😞 No a na lotnisku się nie popisałam...tak byliśmy przejęci z moim tatą meczem Polska-Czechy, że przegapiliśmy lądowanie samolotu hehe...Mój zadzwonił i pyta gdzie jesteśmy, bo wyszedł , a tu nikt na niego nie czekał!
No , ale lotnisko we Wrocku zrobili pierwsza klasa...nawet lepsze niż w UK, nie mogłam się nadziwić!!!
Oskar zareagował na tatusia, najpierw zdziwieniem..."co robi jakiś facio w łóżku obok mamuni ?" 😁, a zaraz potem wielkim uśmiechem 🙂
No i dieta poszła w las...bo sobie dogadzamy z jedzonkiem na każdym kroku, ech!

Zaniu fotki piękne, super z Was rodzinka! A zdjęcie Emilki na trawce wymiata 🤪

Lala Twoja Majeczka cudna w tym baseniku 🙂

No i Madzia_M3 zgadzam się z Lalą...piękna z Ciebie mamusia 🙂

Gosiaq
urodzinki czaderskie!!!

No a u nas ząbków nadal brak 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz mam chwilke więc mogę coś napisać..
Dziś upał, ja musiałam wyskoczyć do zusu a to kawałek. Oczywiście Majuś ze mną. Nie wiedziałam jak ją ubrać bo w domu duchota a na polu jeszcze bardziej. Sama najchętniej bym laała w bikini 🙂 Maja wstała po 8. Wypiła mleko z kleikiem i buszowała ze mną do 9 na wyrku. Potem ja chciałąm ogarnąć mieszkanie no i wywietrzyć - rano o 9 było już 26'c w cieniu 😮 a że mieszkamy na parterze to w domciu fajnie chłodno - do czasu aż pootwierałam okna. Maja lubi po pierwszym śniadanku jeszcze dospać , ale przez tą duchote która się wdarła do domu to nie umiała sobie miejsca znaleźć. Ja nerwowa bo tu pralka chodzi, tam gdzieś mop się pląta , wiaderko itd.. a szkoda mi było Mai. Kiedy już się wywietrzyło to zamknęłam okno w sypialni , zasłoniłam rolete (mamy ciemną czekolade) więc w pokoju zrobiło się dość przyjemnie no i chłodniej. Położyłam moją małą marudke do łóżeczka i chwila moment już jej nie było 🙂 Poprałam,posprzątałam. Maja wstała zjadła mało obiadku bo tylko 2/3 tego większego słoiczka z bobovity. Upał to i dziecku się jeść nie chce. Wypiła butle herbatki i wio na miasto. Jeju myślałam że nie dojde.. Kocham ciepło, ale dziś miałam już dość. Jak wracałyśmy to Maja tak się spociła że zdjęłam jej sukienke i jechała w samym pampersiku i majtaskach. Potem po obiedzie wybrałam się do mamy bo siostry jutro lecą do Angli na 2tyg, no i tam Maja bawiła się w baseniku na balkonie.
notka jak z pamiętnika ale jak już zaczęłam pisać to tak pisałam..

Yenefer wierze kochana, że szybko czas wam leci. A Oskarek upilnował sobie Mamusie, no ale z tatusiem trzeba się podzielić 😁

Gosiaq jakie te urodziny odjazdowe. Dzieciaki zadowolone bardzo jak widać na zdjęciach 🙂 A co robi rycerz na torcie? czyżby nowe zainteresowania Maćka? Pytam bo mam chrześnice w wieku 5 lat i przerabia różne tematy - początkowo od barbi a teraz kucyki pony. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 🙂 🙂

No no Lala ślicznie Majeczka siedzi !!! No i zachwycił mnie Wasz basenik

Gosiaq torcik fajowski! Tez jestem ciekawa jaki był powód owego motywu. Dziękuję za przepis.

GORĄCO ehhhhhhhhhhh jak ja nie lubię takiej pogody !!! Klei się człowiek, poci, sapie , dycha ehhhhhhhhh !!!! U nas był dzis krótki spacer - około 2 godzin z samego rana !!!

Co do rozwoju to każde dziecko inaczej więć poczekaj Karolinek jeszcze chwilkę!!! Przecież dziecko poszerza swoje umiejętności każdego dnia. Dziś czegoś nie robi to może jutro!

Aha sprzedajemy naszego skoczka. Mamy zakaz korzystania z niego więc najpóźniej jutro wyląduje na allegro. Już złożyłam.

U nas jest podobnie nie można Armanda zostawić nawet na chwilkę . Hitem jest nowo zdobyta umiejętność otwierania szuflad !!! Muszę blokady kupić.

Z resztą jeśli chcecie to same popatrzcie co moje dziecię wyrabia. No mówię wstanie mi zaraz i pójdzie sobie...!!! 😁 😁 😁 🤪 🤪 🤪 🤪

Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do tego kuriera to Krusyna miałaś pecha ja bym się popłakała. Mi w ciąży kurierzy do mieszkania wnosili paczkę. Podchodzili do drzwi a ja ich prosiłam by weszli i zostawili np w przedpokoju... Nigdy nie było protestu. Tym razem jakoś sie nie dogadałam. Ale co to na mnie. Ja jestem strong woman i dałam radę 😁 😁 😁 Co do fotelików to zakupiłam Nanie. Nie jest wąska. Tak samo jak nie będzie wąski model z fishera czy ferrai bo to jest to samo. Czyrtałam forum z przedstawicielem tej marki i uświadomił mnie że cena różni się tylko przez opłaty licencyjne. acha i dzieci będą się w każdym pocić bo we wszystkich tapicerka to polester.

Kurde wiecie co nasłuchałam się tyle o prawidłowym karmieniu dziecka z łyżeczki i jak sie okazało robiłam to do tej pory źle. Nie dość że za głęboką łyżeczką to jeszcze wycierałam nadmiar papu z policzków a tego nie można robić bo wtedy dziecko nieprawidłowo przesuwa treść pokarmową ehhhhhhhhhh . Sorry że to powiem zdebileć idzie !!!

Zbieram się spać .

Dobranoc 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry! filmik bombowy! no i co to znowu za bzdury naczytałaś/ nasłuchałaś o tym karmieniu???? nie wycierać z polików? to ma wisieć żarełko i kapać? na pewno wtedy dziecku wygodnie! zacznie sobie to łapkami wycierać i .... masakra dookoła 🙂 zwłaszcza, że może sobie wetrzeć w oko 🙂
Mój Filip aż tak nie hopsa jak Twój Armando! Podnosi pupkę i przesuwa się w tył i wyskakuje mi ze swojego placu 🙂 nie obraca się z brzuszka na plecki, za to zapamiętale łapie guziki 🙂 niedawno przeszłam na głębszą łyżeczkę i łyka ładnie! A my się zobaczymy w tych górach?
Lala! dawaj tu dużo zdjęć, bo Twoja Maja taka słodziutka!
Yen! a co tam lądowanie! jako facet powinien zrozumieć emocje 🙂
Karolinku! mój chrupek też nie rozwinięty jak w tabelkach 🙂 ale starszy nie raczkował bardzo długo, dopiero jak wstał to się kapnął, że można się poruszać na kolanach 🙂 za to mówił jak dwulatek po skończeniu 18 miesięcy 🙂 🙂 🙂 nienawidzę wszelkich norm i tabelek - znaczy odnoszę się do nich z dużym marginesem 🙂
i dziękuję Wam, dziewczynki, że pomysł basenowy Wam się spodobał 🙂 może Zania i MArtka3 też tam będą? A rycerz to mój pomysł, bo Maciek wiedział tylko, że najpierw basen będzie, a potem zabawa w kawiarni 🙂 🙂 🙂 bajkowo akurat niczym bardziej się nie interesuje 🙂

lecę, bo śniadanie czas!
A Filip znowu nie chciał cyca na śniadanie.... czyżby to koniec karmienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Babki,

Jajku Cherry ten Twój Amando to siłacz nad siłacze, ja jestem pod wrażeniem.

A lala twoja córcia słodziak i też wygląda na starszą.

U nas w Gdańsku wczoraj straszna burza była. Pierwsza w życiu Kubusia, ale przespał całą.

Dzisiaj chłodno bo jak na razie 17 stopni .

Z tym jedzeniem to jakaś głupota, mój Mały jak go nie wycieram, to sam wyciera się ręką i jedzenie ląduje dosłownie wszędzie w oku też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
widze że o karmieniu łyżeczką

dziewczyny czy wasze maluchy podczas tych upałów jedzą niechętnie? Maja wcale nie chce mi jeść z łyżeczki - a do tej pory bardzo łądnie wcinała. Wcale nie chce ottwierać buzi, marudzi. Dziś siłowałam się żeby dać jej 2 śniadanie (kaszka z biszkoptami) ale z tego wszystkiego się rozpłakała 🤨 Ja sama już nie wiedziałam jak ją zachęcić. Położyłam z płaczem do łóżeczka, dałąm jej pomarudzić troche po czym jak widziałam że się uspokoiła zrobiłam normalnie mleko w butelce z kleikiem i tu nie było już wcale problemu mimo że też było dość gęste. Nie chce żeby oduczyła się jedzenia łyżeczką bo serio super jadła. Wczoraj ze śniadaniem i obiadem też się siłowałam za to podwieczorek a właściwie kolacje bo dopiero o 19.40 , zjadła z małym tylko grymasem (cały banan i dwa większe biszkopty) po tej dawce zrezygnowałam z ostatniego posiłk bo Maja po wczorajszych wyczynach w basenie padła spać..
Ale co zrobić żeby w takie upały dziecko zachęcić do jedzenia? Nie chce jej dawać obiadki przez butelke bo chce żeby wiedziała że obiad to obiad i już!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 🙂 🙂 🙂

mamy zabroniony skoczek ponieważ Armandzik niby ma przodopochylenie miednicy. Co w przyszłości może powodować chodzenie na palcach a chodziki, skoczki i pchacze mogą pogłębić jeszcze ten stan.

U nas z jedzeniem Lala to samo. Mam nawet do Was pytanie czy Wasze dzieci nadal przybierają na masie? Armandzik od jakiegoś miesiąca waży jakieś 9200 - 9300 i już nie przybiera. Jak to u Was jest? U nas dupa nadal z rozszerzaniem diety bo on średnio chce te nowości. Dziś była kaszka na maminym mleku z biszkoptami. Zjadł pół miseczki i już nie chciał. Dodam że ta miseczka jest mała, a ilość mleka którą zużyłam do kaszki to 90 ml.

Aha no i przyszła mi sukienka na wesele. Zapłaciłam za nią całe 15 zł i jest naprawdę ładna 😁 😁 😁 😁 Dokupię jeszcze tylko bolerko z czarnej koronki i wsio....



🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!! 🙂 🙂
Dawno mnie nie było, tzn nie pisałam, bo nie było czasu 🙂 ale czytać to czytałam prawie na bieżąco 🙂
A u nas upały niesamowite!! Nie da się w domu wytrzymać a na zewnątrz jest jeszcze gorzej! Wychodzimy z samego rana i późnym popołudniem. 🙂 Zośka ma odparzoną pupinkę, dlatego zakładam jej pieluchę tetrową a jak wychodzimy na spacer to pampersa, jaka oszczędność!! Mówię Wam 😁 😁 A i dziś po raz pierwszy złapałam kupkę na nocniczek!!!! 🤪 🤪 🙃 ale jestem dumna ze swojej córy 😘 🙂

Lala, Twoja Maja jak zwykle przesłodka!! I te kucyki... 🙂 🙂 A z jedzeniem u nas jest to samo, podaję więcej picia jak nie chce zjeść obiadu. A teraz właśnie mała zjadła mleczko 🙂

Cherry po obejrzeniu tego filmika jestem pod wrażeniem... I zaniemówiłam!!!!! Między moją Zosią a Twoim Kacprem jest miesiąc różnicy!!! A on takie wygibasy już potrafi!!!! Dlatego niech się schowają jakieś tabelki itp, bo każde dziecko rozwija się albo szybciej, albo wolniej!!! 🙂 🙂
Sukienka na prawdę ładna!! Taka prosta i elegancka 🙂 🙂 W moim stylu 😉
A co do fotelików to masz rację, że w każdym foteliku dziecko się spoci, i może jednak skuszę się na tego Berber Hektor, bo jest żywa kolorystyka! 🙂

Agisal, to co Was spotkało to na prawdę straszne!!! 😞 Życzę dużo zdrówka dla Domisia, a dla Ciebie Kobieto dużo wytrwałości i żeby wszystko jak najszybciej wróciło do normy!! 😘

Gosiaq~!! Ale z Ciebie SuperMama!!! 😁 😁 Piękne miał Maciek urodziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_m3 napisał(a):
A co tam z testem ciążowym u Gosi ?

Narzekacie na upały u nas dzisiaj 20 stopni, a jutro widziałam i pojutrze koło 17 :/


zazdrosze bo u nas dzisiaj 31 a wczoraj 32 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry mi szczęka opadła na laptopa jak zobaczyłam jak Armando wstaje!!!

Lala89 moja Emi ma apetyt nieposkromiony. Bardzo smakuje jej zupka z buraczkami czerwonymi i dzisiaj zjadła 2,5 miseczki to na obiadek, 3 razy pierś i słoiczek śliwek suszonych i pół słoiczka gruszek. Sama się dziwię czemu ona tyle je a nie tylko 5 razy jak wszędzie zalecają.
Cherry Emi jest niesamowita na nowości. Zje wszystko co jej dam. Jadła już szpinak, kalarepkę, kalafiorka, cukinię, kabaczek, por, czerwone buraczki, o marchewce, pietruszce i ziemniaczkach nie wspominam bo to podstawa, z owoców gruszki, śliwki, morele, brzoskwinie, banany no i jabłka to w ogromnej ilości i wszystko jej smakuje. Nawet łosoś 🙂
Bardzo lubi jak w zupce jest żółtko i mięso z indyka. Jadła już mięso z gołąbka i też jej smakowało. Jeszcze nie natknęłam się na coś co by jej nie smakowało.
Sukienka bobmowa a cena powalająca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zapomniałam napisać o jedzonku.

Mój Kubuś z chęcią zjada kaszki, jogurty ( te w plastikowych pudełkach) i owocki. Wśród tych rzeczy nie ma niczego co nie lubi i chyba każde smaki mamy wypróbowane ze słoiczków. Ale za to obiadki to czasami porażka, ostatnio też nie chce jeść całego słoika tylko marudzi. Te warzywne zjada z chęcią, z mięsem różnie bywa. Ja wstyd przyznać nie dałam jeszcze żółtka, ale od jutra próbuje.

Cherry pytałaś o wagę, u nas waga Kubusia notorycznie skacze, kiedyś wam pisałam, że przekroczyła 8 kg, przekroczyła i potem znowu spadła, więc nadal mamy mniej niż 8. Pediatra powiedziała, że może tak być, badania ma dobre, ale co się dziwić jak turla się po połowie mieszkania i załatwia się grubiej 😉 5 razy dziennie. Czasami przewinięcie go to nie lada sztuka, w prawo w lewo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
chery filmik powala to fakt...moj maks nawet tak dupi nie bardzo umnie podniesc...no ale moze za kilka dni....:}

maksikowa goraczka okazala sie zabkowaniem mamay dwie dolne jedynki i wlasnie przebily sie dwie dolne dwojki tak smiesznie to wyglada

dzis po raz pierwszy dostal maly deserek taki bydun czekoladowo waniliowy o rany az mu sie uszy trzesly jak to jadl niesamowite oczywiscie taki smakolyk raz na jakis czas bo jeszcze wczesnie na takie slodkowsci ale co tam!!!

jutro rano ide na jakies akupki bo w szafie mej i amkskowskiej pustki;p;p a maly zostanie z jak to moiw "BABA"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczęlam gotowac Emilce sama poniewaz zjadała 2 słoiczki i jeszcze jej było mało więc stwierdziłam że będę gotowac. Wstyd się przyznac ale kupuję warzywa w osiedlowym warzywniaku bo u mojego taty w ogródku jeszcze nie ma i póki co Emi dobrze je toleruje. Podaję jej słoiczki z rybką bo nie wiem gdzie kupic łososia czy dorsza bo inne chyba nie sa polecane dzieciom. Pediatra kazała mi uważac na jabłka bo sa mocno zakonserwowane żeby przetrwały aż do teraz więc owocki podaję ze słoiczków. Poczekam na malinki, porzeczki, wiśnie z ogródka. Kiedyś spisałam sobie jakie warzywa i owoce może jeść dziecko w danym miesiącu to naprawde pomogło mi rozszerzyć repertuar dla mojego głodomorka.
Co do wagi to niby dziecko po 6 miesiącu przybiera około 330-390 miesięcznie a moja Emi przybrała 600g w 5 tygodni więc ładnie mimo że kupki sa minimum 3 na dzień.
A własnie nie dałam jej jeszcze budyniu, biszkoptów no i nie pojada między posiłkami głównymi których jest aż 6 (ostatni raz je około 20 i rano o 7) czyli 4 razy pierś, 1 zupka i 1 owocki. Nawet kaszki nie mam jej kiedy podać. Chciałam ograniczyć karmienie piersią na rzecz kaszki ale piersi się przepełniały i bolały więc stwierdziłam że teraz jak jest tak ciepło lepiej jej dac mleko niz zapychać kaszką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haaalo, zapalam światło 🙂

I od razu poodpisuję, bo zapomnę:

Cherry - szok !!!!! Armando jest niesamowity!!! Coś mi się wydaje, że z raczkowania nici, bo on od razu wstanie 🤪 Co do karmienia, to oczywiście będę buziaka nadal wycierała i absolutnie nie wierzę w tą teorię - wcale!! To podobnie jak z koncepcją jednego z pedagogicznych autorytetów, że dzieci, które nie raczkują, będą miały dysleksję rozwojową. Ja nie raczkowałam, mój małżonek też nie i jakoś żadnej z form dysleksji nie mamy 🙂)) Pewnie jesteśmy tymi chlubnymi wyjątkami - my i rzesze innych ludzi, więc ile specjalistów tyle teorii, a ile dzieci, tyle indywidualności kpiących sobie z wszystkich mądrych teorii.
A sukienka świetna - bardzo takie lubię 🙂

Któraś pytała o przyrost wagi - Maks i przybiera i się wydłuża, mimo tego, że je coraz mniej, bo jest dla niego za ciepło 🙂

A ja od wczoraj bawię się w perfekcyjną panią domu i tworzę truskawkowe przetwory: mam już przeciery i dżemiki truskawkowo-waniliowe, a dziś klasyczny truskawkowy dżemik, kompocik i sorbet - mmmmmmmmniam 🙂

Gosia7... - odezwij się - co z testem ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane!

Krusyna kiedy ty kobitko masz na to czas, ale poproszę przepis na dżemik truskawkowo- waniliowy oraz sorbet 🙂

Ostatnio już czasami mi ręce opadają, od tygodnia ponad nie mogę Kubusia zostawić samego, wcześniej potrafił sam wariować w swoim łóżeczku przez 20-30 min. Mogłam zostawić go na siodełku z jakąś zabawką na chwilę, teraz jest taki ryk, że głowa boli. Ten płacz jest zupełnie inny niż gdy go coś boli, lub się walnie w coś itp., ale mnie tak samo łapie za serce. Mąż krzyczy, że go rozpieszczam... ale wczoraj poczytałam o skokach rozwojowych i rozwoju dziecka w 8 miesiącu i co znalzłam:

"Okres lęku separacyjnego. Trwa około czterech tygodni, między 22. a 26. tygodniem. Rodzice, zwłaszcza mamy, opisują ten czas jako trudny, ponieważ dziecko reaguje płaczem na każde jej zniknięcie z pola widzenia (wyjście do toalety staje się czasem niemożliwe). Wiele maluchów źle śpi w tym czasie, płacząc i kwiląc przez sen. W ciągu tych kilku tygodni maluch zdobywa nową umiejętności - rozumie, że między niektórymi rzeczami istniej ciąg przyczynowo-skutkowy, np. jeśli naciśnie się włącznik światła, to zrobi się jasno. Maluch zaczyna rozumieć, że rzeczy mogą się ze sobą łączyć, że coś może leżeć na czymś i pod czymś, np. wieża z klocków, w której klocki są położone jeden na drugim. Lepiej skoordynowane są też ruchy dziecka - rozwija się sztuka raczkowania i koordynacja ruchowa. Maluszek zaczyna także sam siadać i uczy się machać rączką na pożegnanie.

Okres tygodni. W przedostatnim skoku rozwojowym (33.-37. tydzień życia dziecka) według opinii niektórych badaczy rozwija się inteligencja, ponieważ maluch zaczyna dzielić świat według kategorii, grup, tym samym upodabniając swój sposób myślenia do naszego, dorosłego. Niemowlęta w tym czasie zaczynają rozpoznawać kształty. Nabywają także umiejętności przytulania i pocieszania zabawek, nauczywszy się wcześniej tego od dorosłych. Bardzo interesującym przedmiotem dla dziecka w tym wieku jest lustro - potrafi robić miny do swego odbicia i szukać siebie z drugiej strony zwierciadła. Dziecko bada także różne przedmioty, rozkładając je na części pierwsze."
mamazone.pl

Kubuś niestety nie ma w domu jeszcze żadnych wieżyczek ani sorterów i wydaje mi się, że to jeszcze za wcześnie. Dlatego pytanko, czy Wasze dzieci wyrażają jakąś chęć do takich zabawek poza gryzieniem i oglądaniem klocka z każdej strony 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...