Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gabiś też bardzo mocno szczypie.
Wasze dzieci też są takie nerwowe?
Bo mój jak mu się znudzi leżak to wszystko wyrzuca,zaczyna piszczeć i właśnie wtedy sie klepie mocno aż echo idzie...
Olcia karm karm.Ja zamierzam karmić tylko do roku 🙂
Z resztą u nas wczoraj był około 8 cyc później bułeczka z wędlinką,rosołek,cyc i kaszka na noc i to wszystko.Muszę go trochę zacząć czymś innym karmić bo od 22 września do szkoły a rodzice czymś go karmić będą musieli.Rozmawiałam ostatnio z pediatrą na temat miąższu z bułki z masełkiem i wędlinką i powiedziała,że mogę dawać,powiedziała tak właśnie ze względu na moją szkołę bo możliwości karmienia między zajęciami nie będzie bo mały będzie z moimi rodzicami i tatą 35 km od mojej szkoły dopiero po południu będzie dostawał cyca jak wróce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja się właśnie zastanawiałam na bułą, jak mówisz,że można to chyba dam, moja polubiła jogurty od nestle
no a ja jutro do pracy śmigam, ciekawe jak to będzie,nowi ludzie,nowe obowiązki trochę stresik jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurde dziewczyny ale zamulka na tym naszym forum!!!! myslalam ze nie dam rady nadrobic a tu pyk i poczytane :P
my po urlopie, bylo jednym slowem zapieprzanie od jednego domu do drugiego nawet na przyslowiowego baka czasu nie mialam 😮 nalozylam na nas taki plan ze nigdy wiecej. Synus na szczescie jak to Tusiek pisze ze od ruskich :P u nas sie mowi ze cyganskie dziecie bo caly dzien z raczek do raczek i wcale za mna nie tesknil :p az ja tesknilam za nim 😉 bylo faajnie ale czasu tak malo. Szczerze to cieszylismy sie jak dziki jak juz dojechalismy do domu. Od kilku dni daje Azunkowi na noc kaszke lyzeczka,zjad 125 ml 😮 gestsza robie i wcina jak szalony. Ogolnie to cyca juz mniej o wiele idzie bo ok 14 obiadek, potem owoce potem jogurcik z biszkoptem a na wieczor kaszka. Na poranek dzisiaj byla tez kaszka ale to w podrozy, moze i to wprowadze na stale. Cycek idzie na popitke ina nocne zarelko 😉
no, to sie rozpisalam troszke. U nas zabkow przednich dalej nie ma, poza tym Aziuz nie sklada jeszcze sylab mamamama itd a jakies dzieciatko tez jeszcze tego nie robi? u nas jest spiew, krzyk i to wszystko 😮 martwic sie czy jak? aha dalej nie lubimy siedziec Dzik Maly wstaje sam z niewielka pomoca a siadanie to max 0.5 minuty. Dziewzyny a tak w ogole to Azuniek byl taki dzielny w podrozy ze szok. Nie bylo tak tragicznie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i jeszcze jedno. moja Babuszka mnie pocieszyl ze ona 7 dzieci wychowala w tym 2 blizniakow i ZADNE takie ruchliwe nie bylo. Kazdy w szoku. Aziz jest takim dzikiem ze on na kolanach chwili nie usiedzi. Wszedzie leci. Juz mi przez mysl ADHD przeszlo ☺️ ja pasuje i na dniach kupujemy chodzik. Niech sie chociaz te 0,5 h dziennie wyzyje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia u nas jest tylko mamama i bububu czasem wyjdzie niiiie i ahaaaaa a jak się rozkręci to gugugugu ale przede wszystkim te dwa pierwsze, czytałam artykuł,że niektóre dzieci "stawiają" na rozwój fizyczny i wtedy idą szybko ruchowo a niektóre na rozwój mowy i wtedy to im idzie lepiej, a potem dopiero nadrabiają ruszanie się i chyba coś w tym jest, u nas Nina potrafi śpiewać całymi dniami i to tak głośno,że głowa pęka,a najgorzej jak w samochodzie, bo to mała przestrzeń, a ta daje arie normalnie, a w domu mam poprzestawiane trochę meble, bo Nina chodzi od kanapy do stołu, od stołu do krzesła i taką sobie ścieżkę zdrowia robi, co jakiś czas zaliczając spektakularne bam 🥴 dlatego mam mniej czasu na pisanie, bo jak nie śpi to cały czas ją mam na oku....
teraz zabrałam się za zrobienie gulaszu na jutro, bo jak będę od 8 do 16 w pracy to jak wrócę to chcę mieć już gotowe i żeby małż zjadł wcześniej, zrobiłam sobie menu na cały tydzień, zakupy mam zrobione tylko wieczorkiem zawsze sobie przygotuję na następny dzień, ciekawa jestem jak teraz będą dni wyglądać i czy o 20tej nie padnę na pysk czasem 😜 z rocznej przerwy wracam na cały etat plus dojazd to mnie 9h w domku nie będzie 🤪
koniec referatu, dziękuję za uwagę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej !
Ja po ciężkim weekendzie a jutro będzie w pracy znowu armagedon 🤨 🤢
Wczoraj bylismy na weselu- całkiem fajnie,ale problemy zaczęły się dzisiaj. Cały dzień chodzę z bolącym żołądkiem,rozkłada mnie maksymalnie,nad kiblem z głową w dół spędziłam z 10 minut.Drze ze mnie jak na początku ciąży.Aż mi ta opcja przeszła przez myśl 😲 ale 2 dni temu pożegnałam okres. Nie wiem albo się czymś zatrułam albo grypa żołądkowa. Bo Alek też zachowuje się inaczej- nie ma apetytu i bardzo dziwna kupa 🥴 albo to zęby? 🤢 Już głupieję.
Mój Alek poszedł zdecydowanie w stronę rozwoju mowy.Baba,dada,tata i mama to stały repertuar. Włączam mu muzykę z telefonu czy tv i drze ryjka razem z nim 😆 Zawsze mu śpiewam,gdy go uspiam i czasem jak zamilknę to on sobie sam "miauczy"coś pod nosem 😁
Ja Tusiek też robię teraz obiady na następny dzień wieczorem.Miałam brać catering z pracy,ale jakość dań im się mega popsuła i gdybym coś takiego dała Tomkowi jako obiad,to by mnie pogonił 😆
Monia super,że podróż Ci się udała.O naszym Alku też mówią,ze to cygańskie dziecko. Z rączek do rączek.Dzisiaj przyjechali do nas moi rodzice i zachwyceni Alkiem. Każdy stwierdza,że do mnei wcale nie podobny,ale jak się uśmiechnie to wykapana mama- ufff.. 🙂
Wracając do rodziców to bardzo się dzisiaj wzruszyłam (oczywiście w duchu ;-) ) widząc moich rodziców,którzy sa wpatrzeni w Alka jak w obrazek. Mój Ojciec z Alkiem na rękach to jakby o 10 lat odmłodniał. Jak sobie przypomnę ile było krzyku,pretensji że "wpadliśmy",że za młoda jestem (21 l.) i że przed ślubem. Ojciec prawie zawału nie dostał jak mu powiedziałam o ciąży a teraz zjadłby tego Cukiereczka 🙂 Mama jak to mama,wkurzyła się ale później cieszyła się razem ze mną.
A o to Oni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, nie pisałam, wiadomo slub 😉
udał sie baaaardzo 😁 😁 😁 😁, jestem mega zadwolona. Zrówicło sie Nam wesele i to z nawiązką na plusie 7,5 tysia 😁. Dla Ady zamawaimy rzeczy jak szaleni 😁, meble sobie w pokoju zmienimy 🙂. dostalismy tez duzo slodyczy [ zamiast kwiatow ] , posciele 3x, ADa dostała duzo bizuterii 🙂 ogolnie jestem mega szczeliwa 🙂 wlasnie wrzucam fotki na fb 😉 to juz tu nie bede wrzucac :P. Ciesze sie bardzo, ze zobaczyłam moja rodzine 🙂
i dziadek mi zrobił mega niespodzianke, bo przyleciał zee Szwecji 🙂 a miało o nie byc 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Noooo odrazu lepiej jest Monia jest Kamila i mam nadzieję że trak już zostanie 🙂 🙂 🙂
Kamila super że wszystko się udało i zaraz wchodzę na fejsa oglądac zdjęćka 🙂
Monia super że podróż udana aż pewnie szkoda było wracać a kiedy Tunezja??? Mówisz że 9 miesięcy każą karmić to i ja zaczne powoli jA przestawiać bo już mi to właśnie chodzi po głowie tylko z jednej strony bym chciała az drugiej mi skzoda bo mam pokarm i lubie te nasze chwile ale to wstawanie w nocy i to że z nikim nie moge jej zostawic:/ no i najważniejsze że później będzie tylko gorzej z oduczeniem a w sumie koło roku to już mleko nie jets takie wartościowe więc może poczekam jeszcze z miesiąc i zaczynam oduczanie bo u nas nie da się za bardzo zastąpić daniem cycusia bo do spania i tak musi być cycuś:/
aha dziewczyny czy u was też jak piszecie i świeci się na czerwono to nie da sie prawym przyciskiem myszki tego poprawić czy to mój lapek strajkuje???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry mamusie, pewnie nie tylko ja juz nie spie 🙂 bylismy u rehabilitantki, pokazała kilka cwiczen dla małego, rzeczywiscie troche mało potrafi jak na swoj wiek. Wiec bedziemy cwiczyc w domku, mam nauczyc Misia raczkowac zeby wszystkie mięśnie mu pracowały.
Bede rzadziej zaglądać bo musze sie w koncu obronic i prace napisac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila Gratulacje życzę Wam wszystkiego dobrego 😆
Monia super, że już wróciłaś i że wczasy udane 😆 Jednak to prawda wszędzie dobrze ale w domu najlepiej 😆
U nas noc koszmarna do 3 pobudki co godzinę 🥴 i o 6 już Hania wstała 🥴 Od tego czasu pospała 20 minut i teraz do 12 na pewno będzie hasała.
Ja już godzinę wiszę na telefonie próbuję umówić Hanię do alergologa 🤢 i zaraz cos mnie trafi bo albo zajete albo nikt nie odbiera 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas noc super :/ pobudki co godzinę a co 🙂
Dzisiaj idziemy do lekarza bo mały zaczął kaszleć no i albo boli go gardło albo jeszcze coś innego.Chcę to sprawdzić bo w czwartek jade do rodziców z małym.
Strasznie Gabryś od kilku nocy płacze nie wiem jaki jest tego powód bo płacze z zamkniętymi oczami a drze się jakby ktoś mu krzywdę robił 😞
Zobaczymy co powie pani doktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak Aniu Gabiś w dzień marudny.
Lekarz sprawdził gardełko i okazało się,że zaczerwienione katarek nadal.
Mamy się leczyć ciepłą herbatką bo to minimalna infekcja powiedziała też że moge dać sok z cytryny z miodem taki syropek naturalny 🙂
No i nam nadal przebija się ząbek.Już trochę na wierzchu ale dalej jest trochę w dziąśle.Powiedziała,że to też może być od ząbków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy dzień pracy za mną! uffff nie było tak źle, będę pracować z samymi chłopakami 🙂 no i z tego co już zauważyłam wszystko co do tej pory robiłam się nie przyda, bo tu się nauczę samych nowych rzeczy, więc w sumie na plus, a Nina została z tatą, była trochę w żłobku, a potem rządzili we dwójkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ja też dawno nie pisałam 🙂 Moj mąz wrócil wiec trzeba sie nacieszyć jego obecnościa bo jedzie znów w niedziele :/ ale w czwartek wraca na szczęście 🙂
W pracy super 🙂 dzieciaczki tez 🙂

Szymonowi ząb wychodzi wiec marudzi.... pojawiło nam sie odparzenie i nic na nie nie pomaga :/ znacie jakis dobry sposób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleksandra nam pomagal Sudocrem, i wietrzenmie dupci. Na koniec ost odparzenie okazalo sie alergia na tansze pampersy 😉
Gratuluje Amelce zebolka!
i Kamili gratuluje zamazpojscia ! wygladalas przeslicznie nie wspomne juz o Adusi, oczywiscie najpiekniejszej z calego towarzystwa 😎
my dzisiaj odbijalismy sobie brak bliskosci przez ost tydzien i bylo swirowanie na calego. Dobrze ze przed wyjazdem wylizalam chalupke wiec teraz tylko gora prania i nic wiecej nie trzeba robic. Dzisiaj kjolejne postepy, w koncu zaczyna sie zabiera Azuniek za siadanie, juz w lezaczkuy bujaczku nie zostawie Babla bo siada, a potem jezdzi rekoma po podlodze i na koniec ryczy jak za dlugo tak "zwisa". Probuje tez bokliem siadac, raczkuje juz prawie prawie, ogolnie akrobacje na calego.
Poklocilam sie dzisiaj z malzonem bo wsiadlam na tesciowa, ktora (kolejny juz raz !) rozmawiajac z Azunkiem przez telefon gadala do niego MA-MA tak jakby go uczyla, a ja sobie tego nie zycze zeby go uczyla gadac do babci przez tel mama niech kurwa uczy go BABCIA albo huj wie co tam jeszcze ale maaatke to ma moj Synus tylko jedna i tyle. Ale mnie wpienila 😠 😠 😠 Akurat bylo na glosnomowiacym wiec moze skumala o co chodzi, niech ja ja kurwa uslysze jeszcze raz i te jej MAMA to ja jej dam, malpie 😠 na innym kontynencie siedzi i tak wkurzy potrafi. Wyjazd mamy w polowie pazdziernika i szczerze to mi sie nie chce, zobaczymy jak to wyjdzie.
I nie wiem co jeszcze mialam napisac, aha Tusiek zajebiaszczo, bo widze ze zadowolona mega, a to ze chlopammi otoczona jestes to ja ci zazdraszczam normalnie bo tam gdzie wiecej jak jedna baba to zawsze sie robi stado zmijek w robocie. Wiec super, a i Ninka pewnie tezss zadowolona, bo jak ona taka Cyganicha jak i moj Synio to pewnie zaciesza ma jak ludzmi innymi otoczona jest. Chyba ja tez juz chce do pracy.
Ha, powiem Wam ze wczoraj sie dowiedzialam ze ten (mlodszy gnojek) maz siostry meza ostro ja napierdzielal, i ost byla akcja ze i sasiedzi sie zbuntowali i na policje zadzwonili i skonczylo sie ze tego gnoja zabrali na przeslucjhanie no i rozwod bedzie. Kurde zycie to nie bajka 😞 szkoda mi jej strasznie!
no to tyle chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Hania po sudocremie dostaje uczulenia 🥴 więc my leczymy się mąką i pomaga 😆
Monia ja za tydzień jadę do teściowej i też na pewno ciśnienie mi skoczy 😁 u nas będzie "moje dzieci to w tym wieku już siedziały, jadły to i sramto a do tego że z uczuleniem Hani się pieszcze" ale ja postanowiłam olewać to i pilnować dzieciaka aby mi jej czymś nie nakarmili bo bym chyba zabiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...