Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jaki tu ruch ostatnimi czasy 😮

Agnese, nie jesteś osamotniona. Mój Hrabia też wiecznie płacze i tak jest od urodzenia. Jak nie je i nie śpi to wyje. Ale ja już się przyzwyczaiłam, wiem, że nic mu nie dolega, poza tym, że je tak łapczywie i przez to tak niezdarnie łyka, że aż mu bulgocze mleko z powietrzem w brzuchu jak je. A później odbija tysiace razy, pręży się jak leży, bo ciagle mu sie chce odbijać i puszcza drugi tysiąc bąków. Zmiana techniki karmienia nic nie daje, po prostu jest żarłok i tyle.

U nas na szczepieniu było normalnie, Daniel zapłakał jedynie jak babaka wpuszczała lek. Zaraz go przytuliłam do swojej buzi i się uspokoił. Nawet nie gorączkował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja z ubiorem Malca nie przesadzam body skarpetki pajacyk na to kurteczka z kapturem lapki i cienka czapka i gruby koc na to w gondoli. i nie wiem co to potowki 😮 sprawdzam zawsze karczek i nozki czy nie za zimno lub goraco i jest ok 🙂
dziewczyny a mojemu Azizkowi cos sie popietrolilo, jak zawsze byl wielki ryk jak go rozbieralam tak teraz jak lezy bez pampersa to radoche ma jak nie wiem co 🙃 a jak tylko zapinam mu pieluche to bunt 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa, niestety u nas nie było żadnych zmian, ja długo ściagałam mleko, a Daniel i tak swoje. Moje sutki mają dużą dziurę i leci wielki ciur, którego on nie nadąża łykać. Z Natalią było identycznie 🤢 Musi po prostu podrosnąć. Jakby sobie possał smoka to pewnie by nie wył godzinami, bo by go smok czymś zajął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Juz jestem. Moj maly tez nie ulezy spokojnie, tylko sie prezy i puszcza baki. Wyje w nieboglosy nawet po pol h. Nie raz zasnie ze zmeczenia, nie raz ja juz dam possac cycka. A tak by lezal caly czas przy cycku. Moj maz jest kochany i duzo mi pomaga mimo, ze sam pada na ryj. Moj m wraca z pracy o 18,30 przez ta chora przerwe 2 h. I tak zajmuje sie malym do 1 w nocy. Daje mi sie wyspac a od 1 znowu ja nakarmie malego i go lulam. Rano maz wstaje o 6 i tak z 1,5 h przed praca go tez lula. A potem ja. I tak na zmiane. Jestem zmeczona juz tym maluchem. zazroszcze innym przespanych nocy. Tylko wiem ze moj hrabia nie ma kolki tylko chce siedziec przy cycku. W czwartek m wieczorem po pracy jedzie do pl po tesciow. Wroci dopiero w sobote wieczorem. Nie wiem jak ja dam rade sama 2 noce i 2 dni. I maz tez po 14 h drogi w jedna strone. Zobaczymy jak mi tesciowie pomoga.????
ja malucha ubieram w body i pajacyka. Na to cienki kocyk. U nas juz wiosna. wszystkie drzewa maja juz paki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Byłam z Małym dzisiaj na szczepieniu. Wiadomo popłakał trochę,bo to boli ale przytuliłam go,dałam smoka i minute po już słodko spał 🙂 Inne się darły wniebogłosy .Wiec jest to sprawa indywidualna jak zachowa się dziecko i nie ma co panikować i od razu ściągać Męża na szczepienie. Wywołałam tym podziw wśród personelu i konsternację u innych oczekujących "całych rodzin" z bobasami. Połozna nawet nie wiedziała jak zapytać o ojca Alka,patrzyła mi palcach czy jest obraczka 😆 a mi jeszcze nie wchodzi na palce,wiec pewnie pomyslała,że jestem samotną matką 😜 W ramach ułatwienia zapakowałam małego w samochod i przyjechałam z Nim w razie gdyby jednak nie dął sie uspokoić i żeby nie ryczał mi w wózku kilometr 😉
Alek waży już 5,250 i ma 60 cm długości- jestem zaskoczona 😆
Co do spania to dał nam w weekend ostry popis w nocy a ja nastepnego dnia na 8 rano na zajęcia. Jak tylko wsiadłam do busa to zasnęłam i spałam całe 1,5 godziny 😆
My róznie sie ubieramy. zazwyczaj body z długim rękawem, spodnie bluza z kapturem i kombinezon no i czapka. teraz zaczyna sie robic cieplej to zmieniłam kombinezon na taki lżejszy i nie daje mu juz kocyka do wózka. Tez nie wiem co to potówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczynki 🙂 dawno mnie nie bylo, ale cos nie moglam sie tu zalogowac ostatnio, a troche zagladam teraz tez na forum dieta.pl poniewaz odchudzam sie od 11 lutego mam -6,5 kg mniej 😉 a chce jeszcze zrzucic 15 kg, a marzenie 20 kg 🙂trzymajcie kciuki. Bartuś juz zdrowy, ale na spacerki nie wychodzimy tylko balkon, boje sie po tym katarze. na szczepienie idziemy 28. tynka a szczepienia podstawowe sa płatne czy nie?twoj olek dzielny facet 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamuski widze ze maluszki nie daja o sobie zapomniec 🙂
my przechodzimy na kolejne mleko tym razem hipp bio combiotic jak nie pomoze to bedziemy dodawac polski kleik ryzowy ,jestem juz wykonczona tymi zmianami i co 1,5 robieniem mleka
bylam w czw u mojego gin i namawail mnie na spirale ale koszt to 240e wiec niech sie buja i dzis doatalam okres wiec pojechalam po recepte na piguly a ten dal skierowanie do labor i powiedzila ze bez badan nie zapisze !!! chuj jeden -sorki za wyrazenie- pojechalam wiec do apteki i wyzebralam na ten miesiac a od nastepnego kwartalu czyli kwiecien ide do innego gin ,moj maz na targach w pl a ja sama z dzieciakami juz mi brak sil 😞 😞
ja malego ubieram leciutko bo u nas 20stopni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karinko slicznie wygladasz synus oczywiscie tez 🙂 a na jakiej diecie jestes ??
tynka jakie u pl sa pierwsze szczepienia ?
agnes moj tez by chcail tylko na rekach ale ja nie daje rady wysiadaja mi nadgarstki !!!!
moj jest na mm i nie spi a raczej drzemie w dzien po 15min chyba ze po jezdzie autem pto pospi z godz w nocy tylko pierwszy sen po kapaniu to 3-4 godz a potem to juz co 1,5 budzi sie 🤨 🤢 🤢
agnes 1978 u na stez nie przeszly butle z tt mleko lecialo po bikach 😠 mamy z MAM i sa super samoterylizujace 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
evelcia nie stosuje żadnej konkretnej diety. jak u mnie to wygląda.(akurat skopiuje wam to co napisalam przed chwila dziewczynie na dieta.pl, bo tez byla ciekawa jak trace kg (trace ok 1 kg tygodniowo.)
Zero slodyczy i smieciow typu chipsy, paluszki itp., zero cukru,zero podjadania miedzy posilkami,ok2 litry wody niegazowanej dziennie +herbata zielona i czerwona na zmiane, i 1 kawa z mlekiem bez cukru.
rano sniadanie ok 9 raczej bez pieczywa żadnego (np.chuda wedlina, twarozek,jajko,musli z mleka i platkow owsianych,czasami zjem biala kielbaske nawet parzona,czy drobiowa parowke,do tego np. rzodkiewka, ogorek itp.
12.00 owoc-ja jem zawsze jablko
14 obiad staram sie jesc gotowane chude mieso+warzywa(surowki, lub gotowane np. brokul, kalafior, fasolka zielona,marchewka), ale nie zawsze mi to wychodzi, wczoraj np. zjadlam rosół z makaronem;(
17 owoc- tez jem jablko, 19 kolacja fajniebyloby jesc jakas salatke, ale ja jem podobnie jak sniadanie, wczoraj np, zjadlam pomidory z mozarella,tylko pomidory poki co niedobre sa jeszcze. 21 siadam na rower stacjonarny i jade 30 min, wczoraj juz 35 min. a za tydzien chce jeszcze jexdzic rano przed sniadaniem tez 30min.po tym juz nic nie jem kompletnie tylko pije herbate, wode, biore prysznic i staram sie isc ok22-23 spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evelcia dzisiaj szczepilismy się przeciw krztuściowi,błonicy i tężcowi 🙂 i zapalenie wątroby typu b
Karina zwiększ czas jazdy na rowerku.spalanie tłuszczu nastepuje dopiero po 40 minutach ruchu, wcześniej spalasz cukier, który powstał w mięśniach (coś takiego... 😜 )
Ja jem obfite śniadania np- dwie parówki (ale takie z 93 % mięsa- np z sokołowa) do tego ugotowane jajko i dwa ciemne kromki chleba (polecam fit z bieronki z ziarnami) posmarowane cienko serkiem naturalnym. Jeśli uda mi się zjeść ( 😁 ) to jestem bardzo syta aż do południa. Też wcinam dużo jabłek.
Wiecie zdecydowałam sie na te normalne szczepionki. Wczoraj rozmawiałam na studiach z dziewczyną, która jest przedstawicielem medycznym . Poruszyłysmy temat tychszczepionek skoncentrowanych i przeciw pneumo i rota. Powiedziała,że ona swoich dzieci tym nie szczepiła i nie zamierza. Zwykły marketing,granie na uczuciach rodziców (specjalne) i zwykła ściema. Znała przypadki gdzie dzieci po tych szczepionkach wylądowały i tak z odwodnieniem i biegunkami. Poza tym powiedziała jak to wygląda ze strony produkcji i medycznej takich szczepionek. Raczej nie kłamała bo jestem z nią db zakumplowana,poza tym jest po medycynie.
Chwaliła za to normalne (bezpłatne !) szczepionki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
evelcia nasz synek właśnie pije hippa i jest zadowolony chyba bo wchodzi mu ładnie 😉

ja dzisiaj zrobiłam sobie domowe spa heh troche relaksu się nam należy najpierw byłam w mieście i wstąpiłam na solarium bo blada jak ściana jestem jeszcze z raz się może przejdę za 3 dni pózniej w domku farbowanie włosów piling z kawy(mój ulubiony) tata zajmował się Adasiem prawie cały dzień nawet go przebrał pierwszy raz bo nawalił jak byłam w mieście hehe napisał mi sms-a "ale się zesrał" myślałam że padnę 🙃 teraz nie powie, ze nie umie przebrać ha!
Kurde tak czytam Was i też bym musiała się zabrać za jakąś dietkę eh może jakieś bieganie 🤨 niech się ciepło zrobi NO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas rotawirusy to podstawowe szczepienie 🙂
to ja moge zapomniec o jakiejkolwiek diecie 😞 jem kiedy znajde czas podstawowy posilek to kawa z mlekiem u mnie zaden sport nie wchodzi w gre ,tak sie nadzwigam marcela przez pol nocy i caly dzien ze padam na ryj juz o 20 ,teraz jeszcze gorzej bo maz w polsce na targach i cały tydz sama z 2 dzieci ,pozamiatane. 😞 jestem wyczerpana do granic mozliwosci
milej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evelcia współczuję 🥴 Moja Hania wczoraj w ciągu dnia pospała może w sumie 2 godziny i ja już padałam na ryj 🤢 co prawda w nocy dała mi wypocząć bo spała 7 a potem 4 godziny teraz też śpi 😆 kwęka tylko wtedy gdy wypadnie jej smokuś.
Mnie dopadło przeziebienie prycham i kicham a gordło boli tak, że jeść nie mogę i wydaje mi się, że u Hani też się zaczyna katarek 🥴
Któraś z was pisała o jakiejś maści na katar?
KarinaWielkie brawa dla Ciebie za mobilizację i wytrwałość w dążeniu do celu 😆
Ja tam tak szybko nie gubię tych kilogramów 🤢 zostało jeszcze 6 ale jak zostaną to płakać nie będę oby tylko jeszcze parę cm z brzuszka spadło i będzie super 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my wczoraj bylismy na szczepieniu, wybralismy te platne za 200zl, tak nam doradzila znajoma pediatra, dlugo sie zastanawialismy czy nie wziazc tych na NFZ, zadecydowalo to ze kłuli tylko raz, a nie trzy, i w sumie tylko to bo maly darł sie jak nikt ;/ jestem zadowolona bo synek w ciagu miesia przytyl 1,2 kg prawie tylko na moim mleczki i tylko na jednej piersi, druga leczona a i tak nie chce z niej ssac bo nie jest wyrobiona pod jego buzke.
A jak Wasze malenstw przybieraja?
My dostalismy na recepte proszki dla malego na gazy, wieczorem tak sie wije ze nie mozna go nakarmic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mała Maruda też mnie zaskoczyła w nocy. Młody usnął po 19stej,ja pojechałam na 20 na zumbę,wróciłam ok 21.30 on dalej spał i obudził się dopiero o 1 w nocy 🤪 Standardowe karmienie z cycków= okazało się mało,to dałam swojego mleka z butli i spał do 5tej. A potem tylko do 7 spanko,teraz sie wierci. Spać mu się chce,ale nie może usnąć. Dałam mu Panadol,bo gorączkuje mi po szczepieniach. Postanowiłam dzisiaj porządniej ogarnąć hacjendę,nastawiłam pranie,zaraz następne iwietrzę pościel.Może umyję jedno okno.Postanowiłam robić tak jedno dziennie 😆 aha...pospał..wiercioch 🤢

a i wiecie co mnie wkurza? Swoje mleko traktuję jako coś niezwykłego i ciesze się jak uda mi sie odciągnąć np z jednej piersi 100 ml za jednym razem. I wkurza mnie to jak dam Alkowi dajmu na to 90 ml w butli (mojego) a on zjada 30 i zasypia. wiadomo mleko juz do wylania jeśli już zasnie na amen... A sztucznego to mu zrobię 90 ml zje i czasem mu mało 🥴 Może mu moje nie smakuje? albo trafiam w złe momenty z moim mlekiem,gdy nie jest tak wcale głodny? 🥴

A i mój własny głupkowaty patent na wkłądki laktacyjne 😆 Kupiłam po porodzie wkładki bella takie grubaśne jak podpaski. Wiadomo już z dołu nie krwawię to tak leżą i się marnują. Niewiele myśląc... przecinam je na pół i wkładam do stanika. Sa długioe z klejem to sie trzymają i są duuuuuuużo chłonniejsze niż wkładki. Jesli mam obcisłą bluzkę i gdzies wcyhodze to zakładam normalne krążki,ale jak siedzę w domu ... to po co marnować drogie wkładki 😆

A i dla mam karmiacych - http://www.kobieta.pl/drukuj/artykul/14-prawd-i-klamstw-o-karmieniu-piersia/?TB_iframe=true&height=350&width=600&cHash=fbfeb8b49e55430d786ffdaecb63c9c9


Dopajacie czymś maluchy? Mnie wczoraj pediatra pochwaliła,bo nie daję nic innego oprócz przegotowanej wody (na kupki). Niewiadomo co o tym wszystkim myślec..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evelcia a jakie mleko dajesz? ja spotkałam się z opinią,że czasem dzieci się nie najadają modyfikowanym i trzeba zmieniać, moja mała w dzień chce tak co 3-4h jeść , ale wieczorem już kuma że trzeba spać i jak jej dam koło 20tej to potem chce dopiero 2-3 w nocy, ja daje nestle nan pro 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze Tynka ja w ogole nie dopajam mi mowila ze moje cyce wystarczaja w zupelnosci do pol roku chyba ze nadejdzie lato to wtedy woda wskazana na upaly. w sumie z kupkami nie ma problemu 4 standardowo dziennie sa.
Ania ost wyszlo ze moj Babel przybiera 400 g tygodniowo 😮 zobaczymy jutro czy ta tendencja sie utrzyma.w 5 tyg wazyl 4550 g a ze szpitala wychodzil 2860, duzo spadl po porodzie bo mleka nie mialam . pasie sie Klusek.
a u nas wczoraj i dzisiaj dni regulacyjne nastaly wczoraj sie wsciekalam ze ciagle poplakuje i spac nie moze i go przetrzymywalam z jedzeniem 2-3 godz az wieczorem zaswitalo mi w gloiwce i zajrzalam do broszury o karmieniu ze szpitala a tam jak wol ze dni regulacyjne ok 2 tyg, 6 tyg i 3 m-ca. a ja go wczoraj gloidzilam tak caly dzien az sie porczalam jak to przeczytalam. wyrodna matka ☺️ wieczorem dostal z 2 cyckow jesc i od razu slicznie spal 😉 dzisiaj to samo co 2 godz cyc i Aziz szczesliwy 🙂
jutro gin ide z Bablem chyba ze maz bedzie mial wolne. mam cykora normalnie ☺️
Karina podziwiam samozaparcia ja go nigdy nie mialam nawet jak gruba krowa bylam to nie moglam sie ograniczyc z niczym. teraz to samo zost mi 9 kg i waga w miejscu, a slodczy sobie nie odmawiam mezul zadowolony mowi ze nie musze gubic .
u mnire na rozst najleposzy sposob to nie patrzec w lustro mam okropne na cycach na spodzie cale czerwone cala ciaze ani jeden sie nie pojawil a tu mi teraz tak wywalilo. ale to nic 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc 🙂
u mnie mala w dzien nic nie spi :xx, ale w nocy spi po 4-5 h ciurkiem 🙂, do 12 jest spi, ale jak tylko wrocimy ze spaceru to ni chuja spac nie chce :/, ale trudno, lepiej niech w dzien nie spi, a w nocy spi 🙂
My 26 na szczepienia, i etz nie szczepimy na pneko i rota bo to pic na wode, i nie bierzemy skojarzonych bo sa gorsze podobno, bo jak sa 3 wklucia to kazde w inne miejsce i szczepionka sie rozchodzi po calym ciele kazda osobno, a nie taki 'nawal' 3 jednoczesnie.
Ja w ciagu miesiaca zgubilam 10 kg 🤪 🤪, jem kiedy chce, nic nie robie oprocz spacerow 🙂 taka przemiana materii :PP.
Mala nadal dokarmiam bebilonem, ale bedziemy zmieniac na nan bo ma straszne zatwardzenia, moze po nanie nie bedzie miec. Nie je duzo z butli bo 2 x dziennie po 30/60 ml 🙂
Znalazlam fajna stronke z tym co mozna i nie mozna dla matek karmiacych cycem, ale nie moge wkleic ;xxx.
Myszka w ciagu 1 miesiaca i 1 tyg przytyla 1,5kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas róznie to bywa, są gorsze dni kiedy mała śpi z przerwami po 20, 30 minut, a niekiedy kilka godzin bez przerwy, w nocy budzi się jakieś dwa, trzy razy na cyca 🙂 nie narzekamy 🙂 dużo się uśmiecha, często sobie po prostu leży nie marudząc 🙂
My dokarmiamy bebilonem 1; z powodu problemów kupami raz, dwa razy dziennie podajemy małej słabą herbatkę rumiankową.
Jeżeli chodzi o rozstępy to całą ciąże zero, za to po porodzie pojawiły się na dole brzucha, ale nie zawracam sobie tym głowy, mam nadzieję że z czasem zbledną 🙂
od czasu porodu nie ważyłam się 😉 wolę nie psuć sobie nastroju, w lustrze też się nie przeglądam 😉
nie mam pojęcia jaką szczepionkę wybrać niby pediatra mówi że te skojarzone lepsze, ale po Waszych opiniach to juz zupełnie mętlik w głowie 😞 my szczepimy za tydzień we wtorek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...