Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
nightmare1980 napisał(a):
a na czym te cwiczenia polegaja bo ja mam termin na 27 lipca dopiero a boje sie ze to bedzie troche zapozno bo dawid juz zaraz konczy 4 miesiace[/quote


Mamy metody do noszenia.Wogole pokazali mi,ze dziecko sie sao potrafi przewrocic,a my tylko go za nozki zlapiemy 🙂
Jak go dajesz na brzuch to pilnuj,zeby raczki mial rowno(nie na boki czy o tyłu)
Jak z nim gadasz to musi miec glowke prosto.U nas ciagle na prawo laduje 😠

Co do napiecia.Duzo sie baw w wyciaganie raczek po zabawke.Ja nawet sama masuje dłonie i stopy.Mysle,ze to tez pobudza miesnie.

My juz mamy 5 cwiczenia.Jak beda 8 to may kontrole.
Badz dobrej mysli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nightmare1980 napisał(a):
Lady a twoja wercia jak zje wiecej jak 120 to jej sie ulewa czy nie bo moj dawid jak wiecej zje to duzo ulewa i niewiem co mam robic 😞


Wiesz co Werka nie ma problemów z ulewaniem od samego początku. Czasem sporadycznie jak jej się nie odbije to trochę się uleje, ale bardzo rzadko. 120-130 to zjada najmniej, tak to częściej 170-200 w tej chwili. Ale ona już je 5 posiłków na dobę, bo więcej nie chciała, nie była głodna tak często.
A Dawidkowi odbija się po jedzeniu? Może trochę dłużej musisz go ponosić do odbicia? Albo po prostu woli zjeść mniej, a częściej, skoro ulewa mu się tylko jak zje więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nightmare dziecko może ulewać do 6-go miesiąca, tak mi powiedziała pediatra Marysi. Ale jak Cię to martwi to powiedz o tym lekarzowi. Moja Mania też ulewa, z tym że już coraz rzadziej. Walnie na noc butlę 90 ml i dwa cyce, beknie, czasem uleje albo rzygnie i idzie spać 🙂 ale już 4 dzień nie ma kupy i widzę, że Nynkę boli brzusio, masuję, ogrzewam, naświetlam lampą i dupa 😞 a nie chce jej męczyć tą rurą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo 🙂 spaliśmy do 7:30, czyli piękna noc.
Z rana było chlodniej, a już robi się upal. Jutro jest plan wycieczki do Lichenia, Wiktosia zostanie z babcią, a Bartka zabierzemy, niech sobie poogląda 😉

Nightmare, Bartek też mi ulewał i to dłuuuugo... Mimo,że jadł mleko A.R.

Normalnie poczytałam o tym Gabrysiu z Morąga i mam humor zjebany maksymalnie. Ja bym tą kurwę na pal wbiła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie 🙂 Wróciłyśmy do karmień nocnych chyba na dobre. Parę dni się dała Ula mamie nacieszyć i koniec ze spaniem. Przestanę jej dawać to bebiko przed snem, bo to nie ma sensu żadnego. Przynajmniej laktacja mi się unormowała - jedyny plus z całej tej sytuacji. Następnego kryzysu pewnie mogę się spodziewać jak wrócę do pracy.

Mam niecały miesiąc, żeby się wziąć za siebie, bo potem to już na nic czasu nie będę miala, więc rano interwały na skakance - po 15 minutach padam na twarz, ale ponoć tyle właśnie wystarczy, żeby pobudzić metabolizm. A wieczorem brzuszki - czekam na efekty 🙂 Która tu była obeznana z różnymi treningami? Ggulek, chyba Ty - słyszałaś o HIIT?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszłabym na spacer, nosi mnie normalnie, a muszę siedzieć i czekać na kuriera 😠 Jak nikogo nie zastanie w domu, to podrzuca paczki naszym sąsiadom, a to baaardzo ciekawskie istoty 😉

Nie chce mi się stać przy garach, chyba znowu będzie makaron z czymś tam... Lady, Ty chyba robiłaś kiedyś z łososiem i pomidorami - dobre to było?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leliva super to wyszło, a roboty na 20 minut. Fajne na upał.
http://www.makecookingeasier.pl/na-obiad/z-cyklu-przepisy-dla-studentow-spaghetti-z-wedzonym-lososiem-w-maslanym-sosie/

A ja nie mam dziś towarzystwa na działkę, więc uznałam, że idę sama z Werką. Co będziemy w domu siedzieć. Wezmę książeczkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nightmare współczuję, ale musisz się jakoś trzymać. Rozumiem, że facet się wyparł ojcostwa, czy po prostu nie chce alimentów płacić? Kolega z pracy mojego płaci na dwójkę dzieci 3 tys, normalnie zonk, ale to od zarobków głównie zależy.
Moja też ulewała i ulewa, zależy od dnia, lekarka najpierw polecała dawać co 2 godziny mniejsze porcje, ale pysi to nie wystarczyło i był płacz z głodu, a potem kazała zagęszczać, kleikiem kukurydzianym lub ryżowym, najpierw łyżeczką, potem dwoma i po takim zagęszczaniu nie ulewa. Ale teraz nie zagęszczam, troszkę ulewa, ale taki z niej pucek, że nie martwię się. 😉
Sztunia ja ostatnio ryczałam wspominając swój poród, głupia ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggulek napisał(a):

Sztunia ja ostatnio ryczałam wspominając swój poród, głupia ☺️

Ja byłam lepsza 😁 wczoraj oglądałam zdjęcia synka naszych znajomych i mieli też z porodówki. Dosyć,ze rodziła w tej samej sali, co ja to jeszcze w mojej sali, na tym samym łóżku lezała i też mnie ogarnęło dziwne uczucie...miękko mi się zrobiło i jakieś nawet uczucie zazdrości poczułam. 😁 ja na brzuszek nie zaglądam, bo nie mogę się oderwać i zachciewa mi się ciąży 🙃 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejko
jedez pola dolekarza kaszle
bidulek moj kochany noc ok,pomimo że kaszelek troszke meczył
nad ranem wstała o6 i juz się usnąćniedało bo strasznie kaszlała
niby ten katar jest niby nie ma
juz sama nie wiem 😞
pojade zobacze byle to nic powaznego

nigthmare ale ciule że niedopilnowali

majka zabrana przez dziadków, ostatno z nia nie wyrabiam,wstała przed 7 i do 11 czyl iprzez 4 godziny darła jape przez 3, wziełam sie na sposob i juz jestem zajebiscie spokojna i niepodnosze glosu,aletosie na mnie psychicznie odbija bo jestem teraz tak naładowana że bym omus mogła niezle wpier....ć

z dbrych wiesci
sąsiad pracuje w urzedziemiejskim i zamowiłasfalt na nasza ulice
koniec brudnejkostki jeeeeeeeeeeeeeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w momencie gdy podjęłam decyzję, że idziemy na działkę zniknęło słońce i nadciągnęły grube czarne chmury? 😠 Siedzę i czekam aż się przejaśni.
Kupiłam Werce bieliznę na chrzest. Białe body na ramiączka pod sukienkę jakby było chłodniej i białe majtasy jakby było gorąco, bo przecież samą pieluchą nie będzie świecić, a ona uwielbia zadzierać kiecę do góry 🙃 Co się naszukałam zwykłych białych majtek na pieluchę na rozmiar 68 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztunia napisał(a):
lady trzeba było pytac w hm sa biale a z tyłu maja sweet falbanke 🙂
kiedy ty chrzcisz?
my w ta niedziele 🙂


W następną, 22 lipca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

Ja też tesknie za stanem błogosławionym. Bardzo. Myślę, że kiedys jak uporządkujemy swoje życie i nie będziemy od nikogo nawet w najmniejszym stopniu zalezni to zrobię sobie jeszcze ze 2 hahaha :P Nie no jedno to na pewno 🙂

Aktualnie jestem w trakcie szukania miejsca w żłobku. Już prawie byłam zdecydowana puścić dzidka od września, czyli 6-7 miesiąc życia bo znalazłam miejsce. Ale nie jestem w stanie tego zrobić. Różnie to sobie już tłumaczyłam ale nie zmuszę się 😞 Wolę poświęcić pracę i zarobki na te kilka miesięcy i poczekać do roku. Ryzyk fizyk. Trudno.
I mam trochę 'doła' teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...