Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej mamuski
Mi zostalo 6kg do zrzucenia, bajzel tez ciahle mamy, nie idzie nadarzyc ze sprzataniem 😉
Damuanek grzeczny anuolek, w nocy spi 6h, w dzien 3-4, ja mam coraj mniej mleka i musze dokarmiac, a raczej on tsk duzo je bo mojego potrafi na rraz 220ml, sztucznego 150 dostaje. Ale narzekac na niego nie mogr, aniolek, nie placze, spi ladnie, kolek nie ma 🙂
dzis u moich rodzicow jestesmy i tescie tez przyjechali, wiec cala rodzinka siedzimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ile wasze dzieciaki robia kupek bo z moja mala jest chyba cos nie tak 14 dziennie to chyba za duzo biedna ma coraz gorsza ta pupe
przestaje uzywac pampersa bo wydaje mi sie jeszcze gorzej teraz huggies
mala dzis daje ostro popalic nie wiem co jej jest ciagle ryk 😞 nie wiem jak jej pomoc biednej nic jej nie uspokaja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauko - super, ze Damianek taki grzeczny!!! Zazdroszcze 🙂 Moja spi max 3h:P Tylko u dziadkow sciemniara udaje grzeczna i spi pieknie i nie placze..i sie pytaja co ja na nia narzekam 🙂 Wracam do domu..nie spi i sie drze 🙂
Agadka - ale 14 kup to dzien i noc? Bo moja tez potrafi bardzo duzo zrobic..a moze byc pokazdy karmieniu, a czasem i dwie naraz:P Co do pampersow..mi akurat bardzo pasuja i Helenka w ogole nie ma odparzonej pupki..piekna zdrowa dupenka 🙂 Ale zmieniamy jak tylko siknie albo kupnie - z torbami nas pusci 🙂

Wrocilysmy od dziadkow Helenki o 20.30..juz wykapana i najwdzona..Michal pobuje ja ululac a ja zaraz sprobuje sciagnac cycki i zamrozic na "awaryjne" sytuacje! Nie wiem tylko czy i ile z tego wyjdzie..no nic..ile sciagne tyle zamroze! Buziaki mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Superbabo Helenka jest poprostu bardzo kulturalna i wie jak sie zachwac w gosciach 😉
Strzauka to Damianek super grzeczny i maly lakomczuch z niego, wiec nie ma sie co dzieci, ze ne wyrabiasz z podukcja.
Agadka moj tez wczesniej robil bardzo duzo kupek tak jak u Superbaby nawet jedna po drugiej szla w trakcie przebierania 😁 i podobno tak to jest u noworodkow, ze moga robic nawet do kilkunastu kup dziennie, a pozniej moze byc jedna dziennie lub nawet mniej.
Do lekarza to jutro ide sie umowic z rodzinnym i zobaczymy co powie. Maly zaczyna troche lepiej jesc, ale widac, ze jest przemeczony i anemiczny biedaczek. Wazne, ze lekarstwo zaczyna powoli dzialac.
Co do zoltaczki to health visitor byla tylko raz i nie zwrocila nawet uwagi, ze Alex byl troche zolty. Zobaczymy co lekarz powie. Mam tylko nadzieje, ze nie bede musiala zrezygnowac z karmienia piersia, bo czesto sa i takie zlecenia.
Co do zbednych kg to u mnie 10kg na plusie, a i tak chcialabym wiecej schudnac, bo jaks przed ciaza sporo przytylam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6h ryku co 5minut 😞 chyba to jednak nie ta pupcia tylko wzdecia jakieś miała i rozwolnienie twardy brzuszek i co zasnela to 5 min i krzyk 😞 tak sie mamę żyła biedna a my przy niej wkoncu zasnela z miękkim brzuszkiem wiec musiało o to chodzić

Tylko skąd te wzdecia? Coś co ja zjadlam?

Aj mamusie juz mi sie dziś płakać chciało jak nie wiedziałam jak jej pomoc 😞 straszne

Anyaz nawet nie mów ze te health visitor są takie beznadziejne :/ a skąd wieś Oskar gdzie sie udać z małym bo ja sobie tak dziś pomyślałam ze nawet nie wiem gdzie tu jakiś pediatra czy co chyba tylko gp zostaje...

Superbaba no to tak jak moja prze Ieram a ona kupka sobie pampersy jak woda idą co karmienie ka przebiram nawet dwa raxy a tu i tak taka biedna pupcia 😞 co zrobic trochę powietrze ja sudokrem mało dzialA zaczęłam linomag używać zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co tu tak pusto dzisiaj?! 🙂 Ja musialam sie zelec, bo na 10.30 na 3 usg z Helenka lecimy..nerwa mam..i pewnie bidulka sie poplacze:,( A teraz cycki sciagam na noc dla Heli..a to zajmuje mase czasu:/ Noc znosna...choc nie usnelam do 1 a o 4 pobudka..za to Misiek nie mogl jej ululac po karmieniu o 1 - masa energii..ale w zamian "sprzedala" tacie piekny usmiech!!! 🙂
Dzis brak planow..bede sama kiblowac i juz mi bleee..wtedy jakoa gorzej wszystko znosze!
Agadka - no to kupami sie nie przejmuj! A jak usnela po wykupaniu itp to mozliwe, ze ja gazy i kupa meczyly..jadlas cos przyprawionego albo innego? A pediatry szukaj koniecznie..na wszelki wypadek!
Anyaz - ciesze sie, ze Alexowi ciut lepiej! A czemu lepsze odstawienie od piersi?! Pewnie chodzi o taka mieszanke lecznicza bez laktozy itp..walcz jeszcze, ale jak mus to mus..wszystko dla dObra Malucha!
Strzauko - Damian to naprawde glodomorek!!! 🙂 Mojej daje juz tylko cyc i raz w nocy butle z moim mlekiem..bo i tak bardzo tyje! Wazy juz 4100g!!!
Madzia - super fotki!!! A wozek rewelacja..a on gondolli nie ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie 🙂

Agadko może zjadłaś kalafior, kapustę albo coś gazowanego wypiłaś, Bo jakby nie patrząc dzieci jedzą dokładnie to co my 🙂
Dorotko to zobaczysz jak Hela teraz zacznie przybierać jak będzie tylko na Twoim mleku, i brawo za wytrwanie 😘 Tylko jej nie utucz za bardzo bo Junior nie może mieć większej od siebie dziewczyny 🙃 🤪 Jak oni będą razem wyglądać 😜 😁
Powodzenia na USG,daj znać po. Mój na USG główki spał w najlepsze 😜
Anyaz całuski dla Alexa za poprawę 😘
Madzia jak Ty prowadzisz taki ogromny wózek?? 😮 I oczywiście Pan Miles Śliczny 😘

Ja umówiłam Młodego na wizytę na czwartek ze szczepieniem na pneumokoki, znowu będzie płacz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc kobietki 🙂
Anyaz dobrze ze z malym troche lepiej. Biedaczek sie meczy.
Agadka takich problemow z brzuszkiem mala bedzie miala pewnie jeszcze sporo ale fakt ze ciezko patrzec na meczarnie dziecka i nie moc nic poradzic. A pediatre sobie jakiegos zaklep bo raczej zadna nie uniknie wizyt.
Magdaluke ale Wam fajnie 🙂 A wozek super, fajne rozwiazanie. No i jak zawsze piekne fotki 🙂
A u nas wcziraj w koncu pojawila sie kupka i to taka ze az brzuszek byl brudny 😉 Potem byly jeszcze 2 i dzisiaj juz jedna wiec wszystko wrocilo do normy 😁 Wczoraj zaliczylismy 2-godzinny spacerek bo piekna pogoda, pozniej goscie przyjechali wiec calkiem mily dzionek 🙂 I maz mi placka z masa budyniiwa upiekl bo za mna chodzil :P I Michasia nam pieknie nocke przespala - jak zasnela ok. 22 to obudzila sie 3.30 tylko na jedzonko i zaraz kima i spala do 7.50 😁 No a teraz wyspana i ciagle sie kreci i wierci i spac nie chce 😉 Niedlugo uciekamy na podworko bo pogoda znow sliczna. Moze sie przespacerujemy do restauracji diwiedziec sie i ceny chrzcin. Milego dnia kochane! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nirmala - super ze bylo kupsko! 🙂 A Michasia przeslodka...
Czarnyloczku - co ja poradze, ze taka zarta?! 🙂 Ale ponoc po mleku mamy pucki i zbedne kg spadaja przy raczkpwaniu..haha..ogolnie cudna jest, tylko to uczulenie czerwone to koszmar i serce sie kraje 😞Zobacze co powie ten lekarz..jak to lojotokowe to umawiam nas do dobrego dermatologa!

Wszystkie trzy usg w normie..uff..no nerwy byly! I tak jak Miloszek - Helenka sobie kimala w najlepsze:P My szczepienia narazie 5w1, zoltaczka i rotawirus w piatek;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaki Landryna z Michasi 🙃 I piesek fajnie kuka 😜
Dorotko mówiłam że oni podobni do siebie, więc pasują jak ulał 😁 Fajnie że USG wszystkie dobre 😘 W piątek wszystko na raz szczepicie? Mi p. neurolog powiedziła by zaczepić najpierw 5w1 i WZW bez pneumo bo to za duże obciążenie malusiego organizmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Narazie pneumo nie szczepie..musze to przemyslec..zaszczrpie moze jak bedzie miala pol roku! Biore na rotawirusa:*
Jestem nia zalamana...jedtem zla matka, ale czasem mam dosc i krzycze! Ona ciagle by zarla..nawet na spacer/zakupy dzis nie moglam spokojnie wyjsc bo darla sie jak obdzierana zame skory:,(A dalam jej przed wyjsciem cycka..chyba nie mam dosc cierpliwosci:,(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamcie 😉

Nirmala - generalnie trzy-dwa dni temu mnie bolało krocze znowu wzięłam czopek przeciwbólowy żeby o tym nie myśleć non stop i zaczęły mi szwy wypadać więc starałam się pocieszać, że po prostu to one mnie bolały pryskałam sobie octeniseptem i on podobno "dociska" szwy 🤔 a dzisiaj znowu boli 🥴 oglądałam w lusterku i fatalnie to wygląda a do ginekologa dopiero za 2 tygodnie i nie wiem co robić 🥴 może to ma tak wyglądać tyle dobrego, że mi krew nie leci z tego miejsca 🤢 strzele sobie w łeb 🥴 i przez takie głupie krocze wątpię, że zdecyduje się na drugie dziecko 😠

Mój młody tak się dzisiaj męczył z kupką od 6, że aż siedziałam nad nim i mu już z płaczem kibicowałam 🥴 i jak już poszło to wszystko było dookoła obsrane. Wczoraj jak się kąpałam tak płakał aż się normalnie zanosił nawet noszenie przez tatę, śpiewanie, kołysanie nie pomagało zrobił się taki czerwony na twarzy, że aż nie mógł powietrza złapać przez kilka sekund 🥴 boże dziewczyny nie życzę wam takiego widoku tak wyskoczyłam z tej wanny, że mało co ryjem o kafelki nie walnęłam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry
Zimno u nas, normalnie plakac mi sie chce...robili pomiary i jeszcze beda robic i zaczna w koncu te nasze remonty ale tak w zimnie nie da rady....no i pewno sie wyniesiemy z maluszkami do dziadkow a dziadek do nas...no ale jak to tak...zimno...stopki mi marzna....Ale jak skoncza to powinno byc cieplej w domku.
Pampkina, dasz rade sei wcisnac do gina szybciej? Wez sie zakrec czy co....Ja tam nie zagladam, ale ja mialam 1 szew to juz pewno nic nie ma. A Ty bidulo...az mi sie plakac chce jak sobie o Tobie pomysle.
Zarloki te wasze maluchy, Damianek chyba szczegolnie,ale i Damianek duzo starszy od niektorych naszych dzieciaczkow 😉 Ja nie wiem ile Miles je, jak zostawilam go z tata to Luke dal mu 60 ml mojego mleka to zjadl i byl happy ale dojadl od razu jak wrocilam, wiec pewno wiecej je na jednym posiedzeniu.
A w ogole to straszny z niego przytulak, ale my lubimy sie tulic. I Iat sie tulimy we czworeczke, hehe.
Agadka, to chyba naormalne tyle kupek. Ja nie licze, ale na poczatku byla kupka za kazda zmiana pieluszki teraz tez czesto.
A nasz wozek to nie jest az taki wielgasny, no ale wiadomo, wiekszy od zwyklego, ale sklada sie fajnie i miesci spokojnie do bagaznika. A gondola jest na przod tylko, na razie sciagnieta, bo wpinamy fotelik malego. A na tyl nie ma, ale jak bedzie trzeba to zamontuje parasolke. Z tym, ze jak bedzie lalo, to ja nie bede z maluchami sie nigdzie wybierac.
Niuniek kwili sobie, steka a w koncu zacznie plakac, wiec zmykam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A Nirmala, Michasia slodziak!!!!!
Pampkina, ostroznie z wanny! ALe serio, to wspolczuje, okropnie tak jak dzieci sie "zawentyluja". Moja tesciowa mowila, ze ponoc jak byla mala, ale taka w Elli wieku, to tak sie potrafila zdenerwowac czy co tam, ze przestawala oddychac i babcia ja woda lala...hehehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pampinka- może skonsultuj to krocze wcześniej..żeby potem problemów nie było..kurde,trauma,co?;/
Superbabo- nie przejmuj sie.. w tym całym rozgardiasie to normalne, że czasem się traci cierpliwość.. i nie jestes wyrodną matką;*
magdaluke ładne fotki 😉 z remontem, obyście zdąrzyli przed zimą!

Mnie najcięzej z tym, że ciągle sama z dzieckiem.. i nie wiem, czy jestem za mało wyrozumiała?.. może powinnam czasem mężowi odpuśxić.. ale po prostu czuje sie samotna; tylko dom i pieluchy..wczoraj np w wolny dzien pojechalismy razem do moich rodziców a moj mąż sobie na rybki z tatą poszedł..i tak sobie pomyslalam, że przykro..bo chciałam trochę czasu spędzić razem z nim.. Małym się zajmuje- nie powiem.. Chodzi do pracy dorywczej bo cięzka sytuacja u nas,ale pomimo tego jakoś czuje ze mało czasu poświeca mnie, albo to moje hormony i chore wyobrażenia.. 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skonsultowalam z innym alergologiem i pierdolnelam za przeproszeniem! Ten uwaza, ze to alergia..i mam nic nie zrec..doslownie! Zadzwonila tez tamta, zebym na wszelkie wypadek odstawila jednak wszystko..poryczalam sie! Nie moge nawet zwyklej kupnej wedliny, bo jakas maczka mleczna jest..moe tylko pieczona sama robic..zero nabialu, zero jajek, warzywa tylko gotowane..tak naprawde bede mola tylko miesko duszone, wesline jak sobie sama upieke, powidla, chleb, ziemniako, ryz i flipsy..chyba schudne! Ale chce walczyc o karmienie cyckiem dla zdrowia Helenki..sprobuje tak 10 dni, a potem mam sprobowac zjesc jajko o zobacyv..jak bedzie ok to moge jajka jesc. Ogolnie nic nie jem i wyc mi sie chce:,(A tak naprawde to i tak nic do konca nie wiadomo..opadlo mi wszystko Mamusie 😞

Pampinka - idz do ginekologa wczesniej..to juz dawno powinno ladnie wygladac! I uwazaj Babo z ta wanna..
Madzia - ja tez potrafilam sie tak drzec, ze prawie pddychac nie moglam:/

A tak w ogole to znalazlam swoja fotke jak mialam ok poltora miesiaca i wiecie co?! Normalnie mala Helenka!!! Wkleje Wam jak dam rade wejsc na kompa, bo narazie wisi mi na cycu ciagle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heeej.

Mamy dziś fajny dzionek - wstawałam w nocy do Matyldy tylko 3 razy a nie 5! 🤪 Od razu lepiej się czuję i dzięki temu mieliśmy siłę pojechać na działkę troszkę dzieciaka dotlenić (inaczej się nie dało, bo dziś zabrali wózek :dry 🙂. Pierwszy raz w tym sezonie się opalałam!

Pampinka z tym kroczem to rzeźnicy normalnie 🤢
SUperbaba z alergią przykra sprawa i z dietą, nie wiem czy cię to pocieszy, ale ja jem mniej więcej to samo, mam wrażenie, że prawie nic.

A tu Matylda z Miką 🙂
[IMG]http://i50.tinypic.com/10xubec.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka, normalnie nawet nie wiesz jak ja Cie rozumiem...to samo mialam z Ella, tylko u mnie jeszcze chleb odpadal i soja...ale ja moglam nabial i to mnie ratowalo. Dasz rade, zobaczysz. A warto! Ella mi wyrosla z alergii, no oprocz orzeszkow, ale to juz nie moja wina....A pytalas o testy? Kiedy beda mogli cos zaczac dzialac? I uspokoj sie z ta wyrodna matka...jak ja czasami sie wkurze na Elle to dopiero szok. Potem siedze i rycze, i tez sobie wyrzucam....no i po to jest moj Luke, zeby mi do rozsadku przemowil i przemawia....czasem ma sie po prostu gorsze dni.
Amelia, porozmawiaj z mezem, bo tak nie dasz rady dlugo, bedziecie sie klocic i Ty w depresje popadniesz...wszystko pieknie, ladnie, ale tylko dziecko dom pieluchy i mozna z lekka zwariowac.
..Jakby nie bylo w miare mozliwosci trzeba wspolpracowac. 😘
U mnie jest taki bajzel, ze nie wiem za co sie zabrac.....dwie pralki prania zrobione i tyle. Poludnie a ja w pidzamie na ktora maly ulal pare razy..porazka...a on jak nigdy prezy mi sie i wygina bidak....i caly czas na raczkach.
A u nas bardzo nerwowo bo u Lukea w pracy szopki, nawet nie wiem, jak by zaczac opowiadac bo idioci normalnie tak decyduja, ze sie plakac chce...no i moj maz mega stres to i wiadomo, ze ja tez. I smutki i nerwy i bezsilnosc na ludzka glupote...brrrrrrrrr
Dodi, fajnie, ze ,ala dala mamie odsapnac! Zdjecie fajowe!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi - super fotka..widze, ze polubilly sie z pieskiem:P
Madzia - wiem, ze wiesz z alergia..masakra! U nas testy to moze po roku, a najlepiej po 3 latach..haha...nie wiem, ale bede walczyc - moze sie uda:P

A tu mala Dorotka (tylko nie moge odwrocic jednej fotki;/)- podobne z malutka Helenka no nie?:P
[IMG]http://i48.tinypic.com/2q8adxz.jpg[/IMG]
[IMG]http://i50.tinypic.com/6s54dz.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc Mamusie,
Dopiero teraz mam chwile, zeby cos popisac i ogolnie odpoczac, bo maly postanowil poldnia nie spac, ale moze da mi sie w nocy wyspac 😉
Agadka u nas te health visitor sa beznadziejna instytucja, bo nie przychodza do domu jak u Ciebie tylko trzeba samemu chodzic do tych Baby Clinic, gdzie waza dzieci seryjnie i tam mozna powiedziec jesli ma sie jakis problem z karmieniem itp. Co do zoltaczki to powiedziala, ze u 3tyg. jest normalna 😮 i ze mam dalej brac te leki na refluks. Jesli chodzi o lekarza dzieciecego to ja bylam u prywatnego polskiego, bo tu chyba ze wszystkim chodzi sie do rodzinnego 🤢 Biedna Sarah z ta pupcia, ale Linomag powinien pomoc, bo tworzy bariere ochronna.
Magdaluke jak Miles slodko spi, a wozek wyglada solidnie. Biedny maluszek meczy sie dzisiaj z ta zgaga, ale mam nadzieje, ze juz mu przeszlo 😘
Nirmala Michasia normalnie strzela identyczne minki jak moj Alex, a szczegolnie ta luzacka minka 😘
Superbabo to dobrze, ze badania wyszly OK. Wspolczuje tej diety, ale warto sprawdzic na co i moze czesc rzeczy bedziesz mogla jednak jesc. Helenka rzeczywiscie podobna do mamusi 😆
Pampinka lepiej idz do lekarza jak najszybciej, bo tak czy inaczej jakos to u Ciebie dlugo trwa. Ja malam porod pozniej, a mi sie juz wszystko pogoilo. Ale Ci maly strachu napedzil 🤢
Amelia moze rzeczywiscie pogadaj z mezem, bo tu jeszcze krok i jakas depresja sie przyplacze. Ja tez mam ostatnio kryzysowe dni i rycze co krok, ale maz jeszcze cierpliwosci do konca nie stracil 😉
Dodi jaka Matylda zadoeolona, ze na taka opiekunke 😉s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka, podobna Hela do mamusi 🙂 Slodkie dziewczyny jestescie!
Anyaz, no mam nadzieje, ze synus da posapc mamusi i odpoczac w ogole. I mam nadzieje, ze Alex lepiej sie czuje, bidak....
A ja nie dosc, ze mam dom wywrocony do gory nogami to sie podkusilam i zabralam za segregowanie ubran z pudel...wyciagam dla malego i Elli...poki co mam kompletnie niekontrolowany bajzel i nie widze konca mojego sprzatania. A czasu nie bede miala wiec Luke padnie jak zobaczy co zrobilam w jego pokoju..hehe, wciaz jeszcze nazywa swoim, ale prawda taka, ze zawalone wszystko pudlami i rzeczami dzieci. A ja dzisiaj dopakuje wszystkie ciazowe ciuszki i ida na stych. Sprzedalabym najlepiej ale glowy nie mam...Cicho tu dzisiaj dziewczynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...