Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doti, mój M do pomysłu odciągania przez niego mleka podszedł z pewną dozą nieśmiałości, że tak to ujmę 😜 Usłyszałam tylko "ja sobie tego nie wyobrażam" 🙃 Więc mu powiedziałam, żeby nie był takim hipokrytą, bo jak mleka w cyckach nie było to nie miał oporów by je ssać, a jak był mały to mleko matki też pił. Będzie miał teraz dwa w jednym - połączenie przyjemnego ze wspomnieniami z dzieciństwa, hehe 🙃 😁
Idę spać, bo Nata dopiero od godziny śpi, więc może do 3.00 da mi pospać 🙂 Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 U nas nocka boska! Mała spała od 17 do 21 obudziła się na cyca i zasnęła od razu po jedzeniu i spała do 4 i teraz jeszcze śpi 🤪 🤪
Za oknem piękne błękitne niebo więc dziś znów będziemy spacerować.

Deira u mnie M też od cycków trzyma sie z daleka :P ale nie wszyscy mają takie opory 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to ladnie sobie spi Laura 😉
Moja sie denerwowala, brzuszek wieczorkiem bolal i juz mialam dosc momentami... wiec wzielam ja do siebie i tak sobie spalysmy 😉

Nadia ma dzisiaj pasowanie na przedszkolaka 🙂) Toc poszla taka galowa, ze hoho 🙂

WRESZCIE udalo mi sie wykrzesac chwile i umyc wloski, podloge i zamiesc pokoj 🙂) YUPI!!! 🙂 Jak czlowiek czasem sie cieszy, ze zwyklych rzeczy 😉

1.11. planujemy jechac do tesciowki, wiec podroz busem nas czeka ;D Ale co tam niech sie tesciowka ucieszy, ze przyjedziemy w gosci 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A cóż ty taka zabiegana jesteś że nie masz czasu włosów umyć 😁 Ja sobie włączam nianię i idę umyć włosy zazwyczaj jak Lusia śpi. A Starszemu puszczam na tą chwilę bajkę albo daję książeczkę 😁

Jedziemy zaraz po teściówkę na miasto bo chciała wiązanki kupić na cmentarz.. a potem jeszcze do ciotki po świeżą marchewkę. A potem obowiązkowo na spacer!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się i ja .
Noc spokojna mała zasneła o 20 pobudka na cyca o 3 i spanie do 8 cyc i teraz dalej smacznie śpi.
Ja się czaje żeby pofarbować włosy , ale w dzień mała budzi się co 2 godzinki na cyca więc za cholere nie uda mi się skończyć 🥴
A i znowu mamy gości w niedziele kurcze co tydzień w niedziele zawsze ktoś się musi u nas pojawić .Oczywiście na obiad i ciasto bo przecież trzeba się gościc 😠
Bede musiała ogarnąć chałupe bo mam nieziemski syf , najlepiej by mi pasowało w nocy jak mała tak długo śpi 😁 Ale kiedy ja się wyśpie , no i odkurzacza w nocy nie włącze.
Na sobote jesteśmy zaproszeni na obiad i ciacho do teściówki bo miała imieniny, ale chyba nie pojade bo ma być tam dziecko ,które tydzień temu przechodziło jelitówke .
Nie chcę żeby mi małej zaraziła tym paskudztwem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
u nas noc niestety na nogach ;/ mały po kąpieli pospał ale tylko do 2 ;/
od 2 do teraz oczy jak 5 zł i od czasu do czasu ucina sobie 15min drzemki co 2h... a w nocy zrobił mi taką jazdę że już sił do niego nie miałam... na rękach spał ale jak go odstawiałam to ryk i tak pół nocy :/
dziewczyny chyba mi mleczko wraca 🤪 jak naciskam pierś to tryska jak z fontanny 😁
u nas pochmurno... ale i tak wyjdziemy na spacerek, o ile się nie rozpada 🙂

Doti ja Ci zazdroszczę takiego spania Twojej małej... mój to w życiu tyle nie spał 😁 ciekawe dlaczego.... jedne dzieci potrafią spać i spać a jedne są tak nabuzowane energią że mało co śpią i w dzień i w nocy 😮
Deira ja dużo ale to dużo masowałam pierś... i na siłe przystawiałam małego, pomimo krzyku że mnie bolało a on nie chciał... dodatkowo robiłam ciepłe okłady, okłady z rumianku, no i moja mama znachorka zrobiła mi paste z miodu i masła i tym smarowałam... i wszystko przeszło 🙂 sama nie wiem po czym :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A propo wlosow, bo Wam nie mowilam.
W zeszly poniedzialek przyjechala szwagierka robic mi wlosy. Wiec sprztania nie bylo, wiec na stole serweta po spotkaniu z Nadii platkami, zabawki rozwalone, obok lawy meza wieczorne dwie puszki od piwka, ale ze mloda spala to zamiat sprzatac sie szybko wzielam za kladzenie farby...
No to robimy sobie wloski, mala sie w miedzyczasie obudzila i buczec zaczela, no ale ze zostaly dwa machniecia pedzlem, wiec powiedzmy srednio reagowalysmy...
NAGLE... dzwonek do drzwi 😉 Biegne z ta farba na lbie do drzi i oczom mym ukazuje sie polozna 😮 🤪

Sie nasmialysmy, ale wstyd mega w ten pierdolnik ja wpuscic 🙂 I chciala mloda pokulac i pyta czy najedzona? 🙂 To jej mowie, ze srednio, bo wlosy robilysmy 😁 Ale akurat dobrze sie zlozylo 🙂 hehe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Dorti, gamonie nie zamknely dachu an stadionie i najprawdopodobniej mecz z Anglia sie nie odbedzie..;// Bez komentarza!!!

Ide odpisze jutro, bo weny nie mam bo mnie wkurzyli nieziemsko..;/


i dziś znów miasto będą mi blokować, a do rodziców jechać chciałam... a z tym dachem to gamonie jak nie wiem!! lało wczoraj nieziemsko od południa, nie wiem, czego na wieczór oczekiwali od tej murawy.. szkoda ludzi, którzy na mecz przyjechali, niejednokrotnie z daleka i jeszcze ponoć kibice mokli na stadionie godzinę i nikt im nie raczyl powiedzieć, że meczu nie będzie... dowiadywali się przez tel, od kogoś kto tv oglądał 🤢 oto Polska właśnie!! 🤢

u nas noc z pobudkami równie częstymi, jak bąki 😞 jak działa espumisan, to jako tako śpi, gdy przestaje działać, to płacze z bólu za każdym razem, gdy ma bąka puścić... od 6 nie śpimy, tzn. ja, bo młody zasnął jakieś 15min temu (ale już się wierci i stękać zaczyna 🤨 ) w domu to chyba nic mi się nie uda zrobić, jeszcze M mi przykrość sprawia... nie dość, że go cale dnie i w zasadzie noce mały nie absorbuje, bo go nie ma, to jak już jest rano chwilę w domu, to sam się nie domyśli, żeby choć na chwilę Tymka ode mnie wziąć 🤢 brudne ubrania nie mieszczą się już do kosza, to tylko powie "mogłabyś pranie włączyć"... a dzis do małego tekst: Tymuś tu jest tatuś, a tam (wskazujac na mnie) mleko i przewijanie" 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie w koncu wyspana 🤪 Ula zasnela o 23 i o 1 sie obudzila, ale pozniej spala od 2 do 6 i od 6.40 do 9.30 🤪 🤪 kochana dala mamie pospac 🙂 niedawno ja nakarmilam i znow zasnela bo ja dzwiek pralki ululal 🙂
Dupka jej sie zagoila, jednak bepanthen bardzo pomogl, wiec juz jest spokojniejsza, bo nic ja nie boli 🙂 ostatnio w ogole sie nie prezy i brzuszek ja nie boli, bo sra na biezaco i baki puszcza ze az strach 😁
Moj cyc o niebo lepiej, wczoraj przystawialam do niego malą za kazdym razem, ze go na maksa wycyckala i dzis juz nie boli 😁
Pogoda zapowiada sie ładna, wiec my tez wyruszymy na jakis spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i nie dzwoni ta pielęgniarka z przychodni, a ładna pogoda to byśmy na spacerze byli. jeśli w ciągu godziny nie zadzwoni to się zbieramy i wezmę książeczkę i resztę majdanu i będziemy krążyć w pobliżu.

zauważyłam że Oskar woli spać na polku. chyba mu pasują szumy i inne dzwięki no i pewnie w wózku ma wibracje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
też jestem ciekawa jak to wygląda z tym karmieniem i piciem, bo na weekendzie mam zamiar wypić lampkę wina... 🙂 zapewne odpowiedz zna Sandra 😁

mój mały nareszcie padł z wymęczenia i śpi... mam nadzieje że nie ucina sobie 15minutowej drzemki tylko trochę sobie pośpi...
uciekam ogarnąć troszkę dom bo sajgon nie z tej ziemi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂
Widzę że buntujecie się na brak pomocy mężów przy dzieciach... niestety pewnie przyjdzie Wam przywyknąć tak jak mi... M nie domyśli się żeby wziąć ode mnie Małą chociaż do odbicia. Większość czasu i tak go nie ma w domu.... Ale niektórzy mężczyźni tacy są, że dzieckiem zajmą się na wyraźne polecenie. Do tego jeszcze bardzo domagający się uwagi Starszy. Niby mam teściową i babcię M ale one Małej też nie przewiną. Chwała im za to że Starszego wezmą na godzinę lub dwie na dwór czasem.
Poza tym za jakiś czas przyzwyczaicie się... albo raczej nauczycie, że porządki mogą poczekać 😁

Moja Lusia leży koło mnie na łóżku i obczaiła TV i ciągle odwraca głowę w jego kierunku hehehe telewidzka mała 😁 Starszy śpi po obiadku i mam nadzieję że pośpi ze 2 godzinki bo dziś ma wyjątkowo zły dzień 😞

Wyczytałam że po 2-3 godzinach alkohol powinien się już wydalić z organizmu, a jego największe stężenie jest w czasie 30-90 minut od wypicia drinka. Oczywiście im więcej wypijemy tym dłużej się utrzymuje. Lepiej mieć ze 2 porcje mleka odciągnięte jak dziecko nie je regularnie co 3 godziny. Trafiłam jeszcze na takie cudo: http://mrt.istore.pl/pl/milkscreen-alkohol-test-1-sztuka.html
Poza tym ja sobie nie wyobrażam wypić drinka czy wina duszkiem więc wolę nie pić wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja np. jak wypije sobie pol piwka jak mala zasnie czyli powedzmy o 21 to karmie juz spokojnie okolo 2-4, ale jednak odciagam mleko przed zeby bylo w razie czego.

Jesli chodzi o lampke wina, to polozna laktacyjna mowila, ze mama smialo moze sobie na nia pozwolic, wypic i normalnie karmic.. oczywiscie jesli ta okazja zdarza sie raz w miesiacu, a nie codziennie 🙂

Tylko wiadomo nie lampka w kieliszku pol litrowym 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuśki 🙂
Napisałyście kolejne 20 stron, nadrobię jak będzie chwila. Wczoraj mieliśmy wizytę pediatry, co medyk to inna opinia, jego zdaniem młody jest przekarmiony 🥴 Boooosze 😠 Byłam dziś zważyć młodego.... 4,400, jak wychodził ze szpitala 3 tyg temu miał 3,400... I rośnie, bo ciuszki rozmiar 62 już mu się napinają... Ale nie wiem dokładnie ile ma długości, muszę obmierzyć.
Co do dokarmiania mlekiem modyfikowanym w czasie skoku wzrostowego - bardzo zły pomysł 😞 rozregulowałam mu żołądek, był ewidentnie przejedzony i nieszczęśliwy 😞 żałuję, że posłuchałam położnej. Muszę go lepiej słuchać, bo mi się wydaje, że każdy jego płacz to z głodu, taką mam paranoję po tym moim deficycie pokarmowym na początku 😞
Teraz sobie ślicznie śpi, w ośrodku jak go rozbierałam, ubierałam nawet oczek nie otworzył śpioszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki podpowiedzcie mi jakie menu na chrzciny???? Chciałabym jakieś lekkostrawne zdrowe dania z racji tego że wszyscy będą obżarci po świętach 😁 Myślałam o jakiejś zupie-krem ale sama nie wiem jaką - chciałabym coś "innego" ale wszelkie zupy grzybowe odpadają. Może zupa krem z dyni? Co myślicie? Dajcie jakieś pomysły ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti ja sama się zastanawiam nad menu na chrzciny... 🙂 jak narazie zastanawiamy się czy robić w domu czy w restauracji... bo jak w restauracji to problem z głowy z jedzeniem bo sobie można tam wybrać co i jak... no ale zobaczymy... w planach jest że chrzcimy na Szczepana, więc jeszcze mamy trochę czasu.
a ta zupa z dyni dość ciekawa 😉

Szymek przy piersi odstawiał mi mega jazdy ;/ aż musiał iść w ruch laktator... mleczko wróciło z podwojoną ilością... 😁 ale jestem szczęśliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my już ogólnie po szczepieniu. było nieźle, mało płaczu. zobaczymy jak to będzie później.
mały waży równe 5 KG 🤪
po 5 cm zwiększył obwód główki i klatki piersiowej 😉

Doti zupa krem z dyni jest pycha i do tego grzanki 😜
isa ja to Cię podziwiam. walczysz o cyca nieźle 🙂 gratuluję ze się udało 🙂
mixi dziwne te gilki w mleku. może mu "ściekły" do gardła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...