Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Latka moja jeszcze nigdy nie zjadła 180 ml mleka 🤪
Ja widzę, że po marchewce Mai ciężej zrobić kupkę ale wtedy wspomagam ją soczkiem jabłkowym i tak dajemy radę 😁 I tak, w ciągu doby zjada 4 porcje mleka (w tym jedna w nocy) 1 porcję kaszki i obiadek. No i między posiłkami bardzo dużo pije herbatek i soczków 😁 A co do owoców, kupiłam mnóstwo tych słoiczków ale na razie wstrzymuję się z podawaniem, bo wszystko lądowało w koszu (czasami ja zjadłam). Może zapomni, jakie to było niedobre i zacznie za jakiś czas wcinać z apetytem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agn, moj zje nawet 210 mu sie zdazylo dwa razy a robie mu tyle odkad skonczyl 4mc 😉 tyle ze ma wieksze przerwy miedzy kamieniami 😉 podaje tez soczki jablkowe, herbatke jablkowa i na trawienie i marchewkowo jablkowy raz podalam sle nie bardzo chciał i poczekam kilka dni 😉 on jest gesty wiec musze chyba podac w smoczku 2 bo niekapka nie chce 😉

Wanilka, ja tezz mam 3w1 i te jakos w marcu moze pod koniec lutego sprobuje go przelozyc, bo tez.juz sie nie miesci w kombinezonie a i tak raczej gondole mam z wiekszych 😉

Sandra, ladny akurat ten co wyslalas wozeczek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A propo marchewki...Maja dostała w szpitalu jarzynke...byla przepyszna bo probowalam i 3 dni z rzedu zjadla 130ml i niestety pojawily sie mega zaparcia az w koncu lekarz musial podjac probe i dal jej espumisan i pomoglo potem jarzynki juz jej nie dawalam,ma jeszcze nie wykształcony przewod pokarmowy na takie rzeczy wiec sprobujemy czegos innego teraz.Deserki z bananow i jabluszka jadla,smakowalo. Mleczka zaczyna pic coraz wiecej co mnie bardzo cieszy 🙂 bo po 120-130ml juz 🙂 My też chcemy spacerowke w marcu kupic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti Jak 1kg Laurka przybrała to chyba baaardzo ładnie?! 🙂 w ogóle miałam Ci pisać, że Twoją Lusia to jest taka wygimnastykowana, już tak dawno widziałam jej zdjęcie jak stopkami się bawiła a mój doszedł do tego dopiero wczoraj 😮 😉
Deira mam nadzieję że Natka dała Ci pospać. Jak to jest z tymi maluszkami że tak szybko się wysypiają ?! 😮 jak będziesz do szkoły budzić to będzie marudzenie 😜 😜
wanilka ja mam dość małą gondolę, Krzyś wysoki nie jest ale w kombinezonie już mu tam ciasno. Na spacerkach dajemy radę, ale problem jest jak chcę z nim na zakupy się wybrać i musi być dłużej w wózeczku- wtedy się wkurza że nic nie widzi 🙃 u nas pewnie się dość szybko zrobi cieplej (teraz mamy 12+) to się przesiądziemy na spacerową część wózka. Raz już go nawet przymierzyłam do spacerówki, i wydawał mi się taki malutki na tym siedzonku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas ząbkowanie na całego... Mały zrobił awanturę wieczorem, godzinę mu zajeło ułożenie się do snu... Dostał Ibum a i tak mi teraz popłakuje przez sen 😞 Normalnie mu się takie rzeczy nie zdażają 😞 Jak dodam do tego ostrą kupę zieloną, wysypkę na pupie, rumieńce na twarzy - ząbkujemy 😞 Tylko ja nie wypatrzyłam nic na dziąsełkach, bo dziś nie dałam rady tam zajrzeć... Ciekawe ile to zajmie... Mam nadzieję, że szybko, bo mały się autentycznie męczy i żal mi go 😞

Deira jakaś masakra z tym spaniem. Skąd ta bezsenność? Gdybyś pospała do 3 z małą, to może nie byłabyś wypoczęta, ale chociaż trochę byś się zresetowała... Trzymam kciuki, zeby Natce się poustawiała po ludzku spanie. A jak nie to mama musi ją przeciągnąć i przemęczyć przez dzień, żeby spała w nocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuśki 🙂
Ja już popijam kawę ,a Wiki bryka na macie .
Moja też od dwóch dni jest marudna , zasypia tylko na rękach i chce być przytulana ,ale ja już rozpoznaje ,że to zęby.
Nocka jako tako o 20 zasnęła i pobudki o 21,23,1,3,6 ,8 i od tej pory nie śpimy.
Starsza córka chora 😞 ona to ma pecha w święta kiedy wolne to leżała i teraz kiedy ferie to też umiera 😞 Ciekawe co będzie w wakacje. 😜
U nas dzisiaj deszcz i okropne wiatrzysko wiec na spacerek nie pójdziemy.
Wiki to w gondoli jeździła do 3 miesiąca ,a teraz to nawet się w niej nie położy bo zaraz ryczy musi być w foteliku w pozycji siedzącej wiec myślę ,że jak tylko się cieplej zrobi to przerzucimy ja do spacerówki. 🙂

Wiecie co moja Wiki wczoraj jadła o 4 nad ranem i potem dopiero o 12 i się zaczynam martwic co ona sobie takie przerwy robi długie nawet po 5 godzin ,ale to dopiero od niedawna może to przez te zęby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Lusia właśnie poszła na pierwszą drzemkę więc wskoczyłam do Was. Nocka fajna, ciągle nie mogę rozpracować tego płaczu chwilę po zaśnięciu ale dojdziemy do tego... Dzień zaczęłyśmy o 7.

Efek biedny Wojtuś... oby szybko się zębolce pojawiły. :*

Marylu mój Starszy miał pół roku skończone jak zauważył że nogi można do buzi wciągnąć. Lusia wpadła na ten pomysł przy przewijaniu hehehe Poza tym ona w ogóle dużo szybciej się rozwija od Mateusza. Nawet wczoraj lekarka była zdziwiona że dziecko ma 5 miesięcy a obcych się boi.

Deira
kochana współczuję Ci :* A nie mogłabyś sprzedać Natki mężowi albo komuś na 3-4 godzinki? Przespałabyś się choć chwilkę.

Natalko fajnie że Maja tak super zjada. Zaparcia po marchewce to normalne niestety.

Wanilka my wózek spacerowy mamy taki: http://images.okazje.info.pl/p/inne/4729/coneco-pierre-cardin-wozek-spacerowy-albatross.jpg Ma skrętne przednie kola (idealnie do szusowania między pókami w sklepie) z możliwością zablokowania do jazdy na wprost, bez problemu prowadzi się jedną ręką. Po złożeniu ma blokadę więc jak się go podnosi jedną ręką to nie ma ryzyka że się rozłoży. A składa się go bez problemu jedną ręką. Siedzenie rozkładane prawie na płasko, zostaje naprawdę minimalny kąt. Do tego 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa, wkładka pod głowę dla maluszka. Wkurzające jest tylko rozkładanie oparcia (trzeba dwoma rękoma) i to że przy rozłożonym na max oparciu nie ma dojścia do koszyka na zakupy. No i kupiliśmy go za niewiele ponad 200zł chyba ok. 2 lata temu...

Dziś zamierzam wyprać pokrowce z naszego wózka 2w1 i go sprzedać. Nie potrzebnie mi zagraca korytarz. Póki co spacerować będziemy w chuście (jak tylko dojdzie) a później w spacerówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry 🙂
U nas nocka super, mały zasnął o 20:30, pobudka o 1 na smoka, o 3:30 na jedzenie o 6 na smoka i wstaliśmy o 7:30 🙂
Kubuś kończy dzisiaj 5 miesięcy, jak ten czas leci!
My do spacerówki przechodzimy jak się ociepli i mrozy znikną na amen, bo jak go przełożę do spacerówki i zacznie widzieć świat, to za żadne skarby nie będzie chciał wrócić do gondolki.
Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry,
my wstawalismy co godzinę 🤢 juz nawet nie liczyłam, nawet po odłożeniu do łóżeczka musiałam go wziąść spowrotem bo się zaczynał wiercić i mlaskać 😁 i do drugiej piersi go przystawiałam. Ale głodomorek 😁 a butli nie chyci nawet żebym go dokarmiła 🤢

Dzieki dziewczyny za porady, Sandra i Doti fajne wózki coś takiego chyba tez zakupie 🙂
Tylko sie zastanawiam taki wózek starcza poźniej na następny sezon ziomowy ? tzn chodzi mi czy on jest typowy na wiosne czy też ma okrtycie na nózki i spokojnie można jeździć w zime??

Najlepszego dla Kubusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia wszystkiego naj dla Kubusia 😘

Dzień dobry 😁

Moja Maja pierwszy raz płakała przez sen 😞 I tak jak ją wzięło o 3 w nocy to popłakiwała do rana, aż serce mi pękało. Wzięłam ją oczywiście do nas do łóżka, tuliłam, głaskałam, całowałam ale ona i tak przez sen płakała. I teraz mam tak jak ty Doti, zastanawiam się dlaczego...? Przecież w dzień nie płacze, jest cały czas uśmiechnięta 🤨

My od 6 nie śpimy, teraz Maja od 30 minut ma pierwszą drzemkę.
My mamy taką spacerówkę
http://image.ceneo.pl/data/products/7699533/i-graco-symbio-gleboko-spacerowy-fotelik-logico-s-hp-deluxe.jpg

ale jak włożę do niej Maję, to nie będzie jej widać 🤔 Dużym minusem w tym wózku jest bardzo mały kosz na zakupy a torba, która była w zestawie jest na rzepy i jak za dużo do niej nawkładam, to się odczepia 😮

Wanilka jakiego masz słodkiego diabełka w avatarku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
najlepszego dla Kubusia.

Dziewczyny poradźcie mi jeszcze odnośnie tych sterty leków:

-Bebilon nutriton (1/2 miarki do 15ml wody, podawać przed każdym sytym karmieniem - bezpośrednio do buzi) tylko że on je co 3-4h i to nie jest duży posiłek bo zaledwie 50ml czy traktować to jako syty czy co? ;/ no i nie przeszkadza że podaje mleko z innej firmy Hipp?) pogubiłam się...
-Gastrotuus baby (10 min po każdym sytym jedzeniu około 2,5ml bezpośrednio do buzi - no i dalej problem z tym sytym jedzeniem, czy poporostu mogę zmniejszyć dawkę? np 1ml bo zjada tylko 50ml??)
-Duphalac - 1x dziennie - 5ml
-Debridat - 3x dziennie po 2,5ml
-Pedicetamol - 2x dziennie po 1ml (w przypadku gorączki zwiększyć do 1,5ml)

no i jestem obsypana lekami 😞

do tego jeszcze witamina d3 czy mogę ją połączyć w podawaniu np z debridatem? czy raczej nie mieszać witamin i lekarstw??

dzisiaj z badania moczu wyszło że jest czyściutki... a moja ciotka była dzisiaj bo po nią dzwoniłam to mówiła że jej to wygląda na świnkę... ;/
gardło opuchnięte czerwone, węzły chłonne z tyłu głowy opuchnięte i dzisiaj jest coś bardziej marudny... ale dość często śpi i co najgorsze nie chce jeść... ostatni posiłek miał o 2 w nocy zjadł 60ml 😞
no i moja ciotka wymacała powiększone migdały...

;/

no i z tego wszystkiego mam doła i jestem zła na cały świat!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry,

Gabrysia od jakiś kilku tygodni też budzi się częściej w nocy przez co jestem niewyspana, kiedyś jak zasnęła o 21 to spała do 3, a potem karmienie 6/7 i spała do 9,
a teraz zasypia ok 21-22, to jeszcze ok.23 ja przez sen podkarmiam i budzi się ok. 1-2 w nocy i potem co ok. 2-2,5 godziny 🤢 🤢 i budzi się ok. 8-8.30

Madzia1988, całusy dla Kubusia!

Agn, ładna ta spacerówka, a Ty kupowałaś z gondolą czy to była samodzielna spacerówka??
Chciałam tylko podpowiedzieć bo doświadczone koleżanki mówiły mi, że nie wygodne SA do trzymania te podwójne rączki w spacerówkach, dużo lepsze są te poręcze jak w klasycznych gondolach, czyli taka rączka jak na zdjęciu u Agn


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati też mi się tak wydaje...ja moge dokupic siedzisko spacerowe do mojego wózka Delti emu. ale jestemz niego nie zadowolona bo ma piankowe koła jednak duzym plusem sa pompowane koła wtedy wózek tak nie tzreszczy jak sie jedzie no i dziecka tak nie szarpie podczas jazdy 🤨
Ale w sumie te wszytkie spacerówki parasolki i tak nie mają pompowanych kół...więc muszę się zastanowić czy dokupić siedzisko czy kupić parasolkę...

Agn fajny ten wózeczek moja koleżanka go ma i fajne jest to ze mozna przekładać rączke i dziecko jest tyłem lub przodem do Ciebie 🙂

Isa współczuhje Ci tyle leków, ale dacie rade, Szymuś szybko dojdzie do siebie !

Mój Gabryś powinien byc Aniołkiem bo przecież Anioł Gabriel 🙂 ale on ma charakterek diabełka a ten strój dostaliśmy od sąsiadki pasuje do niego jak ulał ! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa ja ekspertem nie jestem ale uważam, że jak Szymonek je co 3-4 godz. po 50 ml to powinnaś to uważać jako syty posiłek. 15 ml, które masz mu podać przed jedzonkiem do buzi to nie jest dużo, więc jak mu dasz bebilon to po tym jego mleczko.
Gastrotuus baby po jedzonku ja bym podała tak, jak lekarz przepisał, nie ważne czy zje 50 ml czy 100 ml. I oczywiście resztę leków też podałabym, jak pediatra zapisał. Ja wit D3 podaję zaraz przed kąpielą. I nie dołuj się, tak to jest, że dzieci czasami chorują 😞 Na pewno to nie twoja wina!

Pati ja kupiłam cały zestaw, gondola, spacerówka, fotelik ale można też chyba kupić osobno, tylko nie wiem czy się opłaca 🤔 No a prowadzi się rewelacyjnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa, biedny Szymonek 😉. Jesli bylabym na Twoim miejscu to podalabym tak jak masz przepisane 😉 tak jak agn mówi, te 50ml to jest ten posiłek Szymcia, bo tyle je wiec więcej jakbys chciała to nic nie.zrobisz 😉 ale to jest tylko moja sugestia 😉 trzymaj sie i Będzie dobrze, musi, ja wiem ze latwo sie mowi, mi jest ciezko jak Tymon ma katarek...ale minie kazde dziecko ma jakies bolesci czasami. ...buziak;*

Agn, super wozeczek macie 🙂)

DIewczyny a czy wit D musi byc podawana przed karmieniem, czy moze byc w miedzyczasie w ciagu dnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Noc do kitu. Isa biedny Szymonek- moj mały też ciągle chory i co chwila jesteśmy u lekarza- nawet nie mieliśmy jeszcze drugiego szczepienia 😞
A spacerówkę mamy taką- dostaliśmy na chrzest- rozkłada się prawie na płasko i korzystam z niego jak narazie w domu http://allegro.pl/wozek-coneco-saturn-spacerowy-parasolka-folia-grat-i2984223805.html w kolorze szarym. Jestem z niego bardzo zadowolona- siedzisko ma bardzo dużo i to u mnie ma duży plus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...