Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzien dobry
Podalam rano Krzysiowi ten lek na owsiki. Zobaczymy co sie po nimbedzie dziac. Nie wiem czy on powoduje czestsze wyproznianie? Obecnie nie da sie przebrac mu pieluszki wiec bedzie walka. Boje sie tez tych owsikow. Jak one wygladaja? Brrrr ciekawa jestem czy sie cos pojawi czy nie, dzisiejsza nipoc byla spokojniejsza. Nie bylo tego ryku co zawsze wiec podejrzewam ze helicid na reflux zadzialal i juz nie daje takiej kwasoty maloemu. Budzil sie wciaz wiele razy ale to pewnie jesszcze troche potrwa,

Spradzam wlasnie lekarza od operacji pepka krzysia. Jak mysle o narkozie tomam ciarki... Wielu lekarzy kaze Czekac z operacja do 3-4 rz bo moze sie wchlonac. Inni twierdza ze lepiej zooperowac szybciej zeby maly nie pamietal i zebynie bylo ryzyka ze wyjdzie na zewnatrz.

Pozniej was podczytam buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi moja waży ledwo 9kg... pisze ledwo bo Starszy miał 9 miesięcy jak ważył 10kg.
Karolka świetny kolor!
Isa o dziwno Lusia łobuzuje jak zawsze. Przy skoku temp jest tylko taka osłabiona a dopóki leki działają to wszędzie jej pełno.

A propo zarazy wszelakiej - dziś w przedszkolu jakis "mądry" tata przyprowadził córeczkę kaszlącą tak paskudnie, mokrym takim oskrzelowym kaszlem... tylko czekam aż Mati będzie chory 🤢 Ja rozumiem że różną sytuację mają rodzice, że czasem czekają na wizytę u lekarza z dzieckiem, ale mimo to nie powinni przyprowadzać chorego dziecka do przedszkola!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki zawsze jak nie mam czasu żeby zajrzeć tyle naskrobiecie ze nie mogę nadrobić 😮

Z tego co pamiętam to Marylu nie obwiniaj się że jesteś złą mamą, wiem co czujesz bo ja sama tydzień temu ryczałam cały czas jak się okazało że Ola wymaga rehabilitacji. Też siebie cały czas obwiniałam ale M stwierdził że nie ma ludzi idealnie zdrowych i pokazał mi akurat w tv jak leciał jakiś reportaż o chłopcu co nóżek nie miał i w ogóle masakra w sumie tym mnie trochę podniósł na duchu bo i tak mamy szczęście że nie nasze dzieci nie są aż tak poważnie chore i mają normalne dzieciństwo...więc głowa do góry mamuśka choć wiem że nie jest lekko 😘

Mixi buziaki dla Wiki 😘 i dla wszystkich solenizantów ostatnich dni 😘 😘

Buziaki również dla chorych dzieciaczków 😘 Lusi, Tymka,starszej Mixi i Ulki mam nadzieję że nikogo nie pominęłam ☺️

Jeśli chodzi o określanie różnych części ciała to ja chciałabym wychowywać dziecko w świadomości tego co ma 😜 tak jak Doti piszesz niektórych określeń źle się słucha ale niektóre są łagodniejsze i już lepsze do uszu 😜 ja zawsze jak przebieram Olę to mówię np do M że Ola ma pipcie znowu odparzoną albo takie teksty no i ostatnio się bawimy z Olą i coś sobie labę robiliśmy i mówię do Oli a gdzie masz pipcię a ona bluzkę podniosła do góry bo miała tunikę i na pieluchę pokazuje 😁 a jakbym spytała o kaczkę to pewnie chciałaby iść do parku 😁 😜

A jeśli chodzi o nas to Ola od wczoraj zaczęła sama siadać z plecków przechyla się lekko na bok podpiera i siada aż miło 😆 jeśli chodzi o rehabilitację, to załatwiłam taką super babkę-żonę tego mojego kolegi która specjalizuje się w dzieciach. Wczoraj była pierwszy raz wymasowała Olę porobiła z nią ćwiczenia i później pokazała jakie mogę jej sama wykonywać. Narazie będzie przychodzić raz w tygodniu+ ja mam 5-6 razy w tygodniu ćwiczyć po 15 minut. No i cieszę się bo nie czekam w bezczynności tylko działam a poza tym prawdopodobnie w szpitalu też do niej trafimy więc już przynajmniej w temacie będzie i Ola zdąży do niej przywyknąć 🙂 aha mówi ze ona czuje po Oli że jest wiotka, w skali 5 stopniowej daje jej 3. Mówi że jedną dziewczynkę w jej wieku w podobnym stanie w 4 m-ce postawiła na nogi, więc mam punkt odniesienia 😜 wiem że każde dziecko jest inne ale ja z tych co lubię mniej więcej określić sobie termin 😜 no więc do końca roku może się uda 😉 i teraz dziękuję że moja drobinka nie tyje dużo i ma niecałe 9 kg bo bym się zajechała jakbym miała takiego klocka nosić i tak schudłam ostatnio dwa kg ale z tego akurat się cieszę 😁
Aha kazała kupić sztywne buciki- tzn taki paputki z befado i zakładać na dzień Oli, żeby ta nóżka jej się formowała czym mnie zdziwiła ale mówi ze Ola ma tak elastyczne nogi ze praktycznie w każdą stronę ona może nimi teraz ruszać a tak nie powinno być. No więc kupiliśmy Ola podjarana tupie o podłogę więc jest ok 😁

A mnie dopada jakieś choróbsko ale tylko na struny głosowe mi wchodzi. Ola od wczoraj marudna bez apetytu więc albo łapie ode mnie albo kolejne ząbki idą bo nie da sobie zajrzeć. Oby zęby...
Aha od tygodnia jemy takie normalne jedzenie z tym ze mnie przyprawione i tak jeszcze w pełni normalnego nie je ale oczywiście załapała że ona ma jedną łyżeczkę i papuguje po mnie a ja drugą ją karmię-w kuchni meksyk ale jak spróbuję jej nie dać własnej łyżeczki nawet do kaszki to ryk i nie ruszy wcale 🤪

Sorki ze się tak rozpisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia no widzisz są duże postępy u Oli, oby tak dalej...
Doti niepoważne żeby takie dziecko rodzic prowadził do przedszkola... oby Mati nic nie złapał!!

A Szymon waży 10,5kg 😁 używamy Pampersy na przemian z Dadami rozmiar 4+
mały ma drzemkę a ja popijam kawkę...
jeśli chodzi o nazewnictwo narządów płciowych to u nas jest siusiak, i jak mówimy gdzie jest siusiak albo gdzie niuniu robi siku to łapie się za pampersa 😁 aaa jak mówię kaczka to on przynosi kaczkę gumową z którą się kąpie 😁 😁 😁

wysłałam mężula do biedronki :
http://gazetki.biedronka.pl/g208,wielkie_okazje.html#/Wielkie%20okazje/24

używała któraś z was tych chusteczek Fitti?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do wchodzenia/ schodzenia to mloda już dawno opanowala i teraz już na szczescoie zawsze się odwroci…

Biedna Lusia. Tak ja trzyma..
Titi dziś robiłam inhalacje, bo katar w nosie siedzi ://Chlop ma dziobatego koczora ) haha

Ja jak w zlobku zaczelam mowic do dzieci, zostaw penisa, nie baw się penisem, to koleżanki patrzyly na mnie co najmniej jakby klela na tego dzieciaka.. A to taka sama czesc jak oko, ucho czuy dupa  W sensie pośladki.
Nadia np. wywali do Darka nie możesz mnie kapac, bo masz penisa , a ja poche 😉 hehe. Aczkolwiek i tak konczy się na tym, ze pozwoli tacie się wykapac, adokladniej żeby towarzyszyl

Oj ja nie pokazuje wyciagniecia szczebelków bo raz zdjelam i mloda podlapala i chyba 40 min wyla.. ze chciała wyjść.. ona ciezka do zasypiania, to co ja zrobie bez szczebli..Jeszcze pol roku i zrezygnujemy z lozeczka

Marylu największe ryzyko, ze przepuklina uwięźnie z jelitem i wtedy musi dziecko mieć natychmiastowoa pomoc chirurga, bo jest to stan naglący i zagrazajacy zyciu dziecka.. wiec dezycja twoja, ale ja bym poszukala w PL porządnego lekarza wysluchla opinii jego i operowala

Doti o tym jakie dzieci przyprowadzają rodzice do przedszkola/ zlobka bym ksiazke mogla napisac. Niektorzy przyprowadzają je wyłącznie po to bo szef by im zrobil reprymendę..i czekaja az ktoś zadzwoni z przedszkola żeby dziecko odebrać, bo lepiej to wygląda.. Inni dadza czopek w dupe, co później w nocniku znajdujemy, a inni Ibum na zbicie w szatni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra ale Ty masz wykształcenie medyczne bo jesteś pielęgniarką. Dla Ciebie to normalne. Moja teściowa Mateuszowi nie raz mówi żeby się za cycusia nie łapał... A ja na to że cycusie to są trochę wyżej.

Nie chcę zapeszać ale gorączka jakby trochę odpuszcza. Nie wiem czy to powiązać ale zeszła opuchlizna z 3 ząbków które mają zamiar sie przebijać w bliżej nieokreślonej przyszłości. Została tylko czwórka opuchnięta.

Isa dobrze że pokazałaś! My Fitti nie używamy bo Lusi pupka toleruje tylko Gaga z Teso ale pampersów Dada jak najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, tak na szybko... tą krzywicę macie już potwierdzoną? jeśli tak i zaczniecie od razu uzupełnianie niedoborów wit.D, to wszelkie zmiany powinny się same zniwelować... chyba, że byłyby to zmiany wtórne/późne, te niestety zostają na całe życie, ale nie sądzę, żeby u Krzysia objawy miały się nie cofnąć, bo jednak jest dość wcześnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ehhh dzieciaki zrzędzą. Mati właśnie zasnął czekając na bajkę. Lusia siedzi koło mnie i wyje bo zabrałam jej śmiecia z buzi. OKROPNOŚĆ!

Składam wniosek o 1 (słownie: jeden) dzień urlopu od dzieci.

O teraz wyjec wyje bo nie udało sie przeciągnąć podusi między szczebelkami łóżeczka... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry u nas piątek 13go zaczął się pechowo...od 1 w nocy M siedzial w wc i srał i wymiotował na przemian, a mnie zaczelo czyscic od 6 rano 🤨 mam tylko nadzieje, ze Ule nie chwyci bo weekend bedzie zajebisty...tyle dobrego, ze dzis Ula w zlobku mniej plakala, ale to moze dlatego, ze M ja zaprowadzil, ja czekalam na dworze 🙂 mowi, ze tylko poplakiwala, ale juz nie trzeba bylo jej wyrywac z jego rąk, tak jak to bylo codziennie u mnie...no wiec jestem dobrej mysli 🙂
aaaa wczoraj dzownila do mnie dyra z prywatnego zlobka, ze na ten rok dostali dofinansowanie i abonament z wyzywieniem kosztuje 350 zl, to taniej niz panstwowy 🙂niestety po Nowym Roku ceny beda stare, ale znow sie beda starac o dofinansowania i powinno od marca cos sie ruszyc na dluzszy okres czasu, wiec w razie W jak Ula przez wrzesien sie nie zaklimatyzuje to wracamy do Zielonego Domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
No to Ulcia sprzedała tatusiowi choróbsko 😁 😁 😁
A jeżeli chodzi o płacz w żłobku to siostra mojego M też przestała córkę prowadzać i zaczął tata i zupełnie inne dziecko ,zero płaczu.
Zawsze to z mamą jest gorzej się rozstać.
Starsza w domu wczoraj wieczorem już miała gorączkę ,ból gardła ,głowy i brzucha.
Wygląda na angine ,ale gardło czyste na razie tylko przekrwione lekko .
Płucze i ssie tabletki może się wywinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 😉)

Dziś Kubuś Mnie zaskoczył ile zjadł na śniadanko . 1,5 parówki i do tego jajeczko gotowane z czego zjadł całe żółtko i pół białka . żarłoczek Mój 🙂
Teraz ma drzemkę a ja w między czasie weszłam sobie na laptopa bo potem nie będzie czasu , ziemniaki marchewka i jaja się gotują na sałatkę . Obiad już naszykowany tylko przygotować jak M wróci sklep już zaliczony dziś .

Pogoda tragiczna :| oby w niedziele fajnie było ... Bo jak nie to będzie problem .:/ będzie trzeba iść na nogach do kościoła .. A jest troszkę a nie wszyscy mają auta ..
Ciasto już zamówione znaczy tort . Msza tak samo teraz tylko szykować .

Kupiłam tez baloniki wyraziste kolory . 😁

Pozdrawiam idę dalej sprzątać i robić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry... po tragicznej nocce...
Nie wiem co z tą Lusią. W nocy znów miała gorączkę, nie wiem jaką bo tak się darła że nie byłam w stanie zmierzyć... usnąć nie chciała, jęczała, kręciła się. Od rana póki co gorączki nie ma i nie wiem co jest. Wysypki też nie ma...

Karolka widocznie to tata musi Ulę odstawiać do żłobka. Oby Wam się udało wrócić do Domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...