Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry. U nas noc spokojna ale wycie było do 21. Dałam jej Ibum i dopiero się uspokoiła i nawet pobawiła się godzinkę w łóżeczku. Raz się w nocy obudziła na cyca ale więcej jej się po włosach polało i ma całe posklejane. O 6 dałam jej jeszcze cyca na śpiąco bo mi pękał i śpi sobie jeszcze.
Za to starszy obudził się o 6, więc nam zrobił pobudkę 🤢 Teraz bym jeszcze pospała bo mnie mężul zmęczył strasznie ale nie ma możliwości.....

Pauleczka, to racja że forum uzależnia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
co do pierogów 😁 to u mnie są standardowo co piątek... tylko że ja robiąc farsz odkładam troszkę bez cebulki i ostrych przypraw i robię sobie około 20szt 😁 ale chyba zacznę jeść takie przyprawione, zobaczę jak mały zareaguje.

u nas noc standardowo - 3 pobudki... no i nad ranem musiałam Szymka dać do naszego łózka i dopiero zasnął jak tatuś go przytulił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ratujcie !!!!!!! U mnie w rodzinie jest taka tradycja ze chrzestna robi tort na roczek. Nie moze go kupic :// a ze moja siostrzyczka ma roczek w piatek to mam problem....myslalam o torcie w styllu angielskim jesli chodzi o przyzdobienie. M upiecze biszkopt bo on to ma talent co do wypiekow. Ale za chiny nie moge wymyslec smaku kremu...to dlatego ze naogladalam sie slodkieego biznesu.a tam to niezle wymyslaja. Hah. Nie chce sie osmieszyc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
właśnie dziewczyny ... ja od 4 dni podaje małemu około godz. 22-23 100ml mleka MM zjada i idzie spać jak suseł i budzi sie dopiero po 4-5h i później daje już pierś i budzi sie co 1-2h. i czy mam podawać wit K i D czy samo K ??

(ps oczywiście tylko raz dziennie dostaje MM a tak to cały dzień i prawie całą noc jest na piersi... więc podaje mu wit K plus D ale nie wiem czy dobrze robie?! )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
Isa,jak dokarmiałam Kubę MM to lekarka mówiła,że podawać wit k+d, jak przeszłam tylko na MM, to nic nie podaję bo wszystko jest w mleczku.
My wczoraj byliśmy na szczepieniu na pneumokoki, strasznie silne, Kuba po ostatnich nawet nie pisnął, a po tym stan podgorączkowy i płacz przez pół nocy...
Wczoraj był ważony i ma już 6200g, rośnie jak na drożdżach, patrząc na to,że przy urodzeniu ważył 2160g 🙂
Natalia trzymam kciuki za operację Majeczki, na pewno będzie wszystko dobrze. Bądź silna, głowa do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
U nas nocka standart bez pobudek ,Wiki wstała o 9 zjadła i już spi. 🙂
A ja czekam na M siostre ,ogarnełam trochę mieszkanie bo syf no i siebie też 😜
Wczoraj miałam iśćna te spotkanie klubu kangura i co ,Wiki po ubraniu kombinezonika żygła tak ostro że wszystko mokre i mogłam pożegnać się z wyjściem . 😞
Muszę kupić jeszcze jeden kombinezon, a z drugiej strony to może i dobrze ,że nie poszłam bo tak mi mocno ulewała ,że bym się tylko denerwowała przy wiązaniu chusty .
Dzisiaj siedzimy w domu ,mój M zrobił wczoraj gołąbki więc obiadek mamy z głowy nic tylko się będziemy . 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia faktycznie rośnie Kubuś. 🙂
Isa witamin nie podaje się tylko jak dziecko jest całkiem na MM. Przy karmieniu mieszanym musi być konsultacja z pediatrą. A jak tylko raz dziennie podajesz MM to witaminy jak przy karmieniu piersią.
Pauleczka wg mnie wystarczy zwykła bita śmietana z dodatkiem kakao albo owoców (brzoskwinie, maliny, truskawki, ananas - zupełna dowolność). A dekoracje - pełna dowolność. Ja Starszemu robiłam autko 🙂 zaraz poszukam zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
U nas w nocy mały spi fajnie do godz 2. Później szybko zasypia i o 4 jak sie obudzi jest koszmar. Ma zamkniete oczy i płacze i steka do rana....

Pauleczka ja bym zrobiła bita śmietana i ananasy. A biszkopt nasaczony sokiem z ananasow pomieszanym z odrobina alkoholu. Kiedyś taki jadlam i był super i prosty do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia ale Kubuś duży 😁
my też na pneumokoki idziemy-we wtorek dopiero. Nam kazali ze względu na serduszko Marcinka. Mam nadzieję, że jakoś to zniesie.

A w ogóle to dzień dobry 😉 my już z rana z Marcinkiem byliśmy na pobraniu krwi - jakoś to biedaczek przeżył-dzielny ten mój Maluch!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia, faktycznie Kubuś ładnie przybrał od urodzenia

Isa, ja bym nie wytrzymała tyle czasu na kurczaku tylko… ja już po 2-3 tygodniach od urodzenia Gabi zaczęłam urozmaicać dietę bo już miałam dosyć gotowanego mięsa i innych mdłych potraw, zaczęłam od pieczenia w piekarniku, jakieś pieczenie z mięsa mielonego przyprawione ziołami i czasem coś do środka wrzucałam np. ser feta, albo mielone ale nie smażone tylko też upieczone na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, zamiast jakiś ostrych przypraw dodawałam odrobinę posiekanych orzechów, ja bardzo lubię tez zupy-kremy, polecam dyniową, robię zupy dosyć gęste, więc są naprawdę sycące, a jak ktoś chce to do tego można zrobić sobie grzanki z żółtym serem,
No i różne zapiekanki, np. robiłam ratatuj (z tej mieszkanki warzyw mrożonych) z mięsem mielonym, pyszne i zdrowe
Chyba jak miała ok. 6 tygodni to robiłam gulasz z kaszą gryczaną i też jej nic nie było, także śmiało urozmaicaj swoją dietę 🙂

Ja idę powoli szykować siebie i małą do wyjścia bo o 12 wychodzimy zawsze na 2-3 godzinny spacerek, ja przynajmniej trochę się poruszam a mała sobie pięknie śpi na świeżym powietrzu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 ale fatalna pogoda, dzis tylko spac i przymulac 🤨

Moja maluta spi ladnie, codziennie zasypia ok 19 po kapieli i spi do 23, pozniej pobudka kolo 3, 6 i 8 🙂 mi to jak najbardziej odpowiada 🙂 teraz tez sobie drzemie 🙂 od wczoraj mecze ja lezeniem na brzuszku i juz troche sie do tego przyzwyczaja, bo wreszcie tak czesto nie ryczy a nawet sie usmiecha czasem 🙂 mata edukacyjna tez juz potrafi sie sama zajac na jakies 20 min 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aisza powodzenia na szczepieniu!

My od godziny siedzimy na dworze. Lusia spi w wózku a Mateusz bawi się w piaskownicy. Trochę się wiaterek rusza ale co tam 🙂
Już babcia M marudzi że mam za długo z Małą na dworze nie siedzieć bo listopad jest... 🤢 🤢 🤢 🤢

Karolka u nas niebo zachmurzone ale cieplutko (jak na tą porę roku) na termometrze 12*C 🤪. Ja mam na sobie tylko bluzkę i kurtkę rozpiętą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
u mnie nocka w miare, sen ok 21, pobudka przed 3, przed 8 i po 10 🙂
nawet przy wstawaniu nie czulam zmeczenia ani sennosci.
M dzisiaj w robocie do 19 wiec troszke czasu mam dla siebie jak mala spi 🙂
tzeba troszke ogarnac w domu, bo wczoraj nie mialam weny na to nawet 😁
ostatnio mam mniej mleka w cyckach...
nie pije herbatek bo tu tego nie ma :// wiec czekam az Nasz znajomy przyjedzie w piatek i przywiezie mi 8 puszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tussiiaa, chciałabym,żeby nasze nocki tak wyglądały... 🙂
Kubuś sobie trochę rano pospał po paracetamolu i stan podgorączkowy po szczepieniu minął, teraz ma 36,6.
U nas od rana leje, nie wiem jak się wybierzemy dzisiaj na spacer, muszę wyczuć dobry moment.
Tez byłam wczoraj w szoku,że "bubek" tyle waży,ale jest niziutki, nie ma po kim wzrostu odziedziczyć 🙂
Miłych spacerków dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Ale szaro, buro i brzydko 😞 Tak mi się nie chce na spacer wychodzić :/ Młody przysnął ładnie, nie chcę go budzić, bo będzie ryk 😞 Może po następnym karmieniu wyjdziemy 😁
Doti jak karmisz córę na śpiąco? Mój jak mocno śpi to dziubek ma zaciśnięty i za nic nie otworzy 🤪
Co do diety, to faktycznie trzeba rozszerzać, bo na takim gotowanym kurczaku i marchewce można się wykończyć. Ja się pilnowałam ponad miesiąc, jak dostałam skurczy w nocy, które mnie budziły kiedy mogłam spać, to powiedziałam koniec i zaczęłam rozszerzać dietę. Młodemu na pewno szkodzi śmietana dodana do jedzenia i nie za dobrze reaguje na pomidory. Reszta luzik. Nawet suszone śliwki dodane do mojej porannej owsianki toleruje 🙂 A dziś mam takiego lenia, że będzie na obiad biała kiełbaska zagrzana, ziemniaczki i buraczki ze słoika :p
Jak pomyślę o Wigilii i świątecznym żarciu to mi smutno - nic prawie nie będę mogła zjeść, bo teściowej jedzenie takie strasznie ciężkie jest :/
Mimo, że jem takie lekkie rzeczy i karmię to moja waga stoi w miejscu - od miesiąca ani pół kilo mniej 😞
Czy któraś próbowała kalafiora, brokuła i orzechów karmiąc? Nie szkodzą? Mam na kalafiora straszną ochotę, a coś mi się obiło o uszy, że nie powinno się jeść :/ i orzechów ponoć też... 🤢

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/832/pb260647.jpg/][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/9582/pb260647.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

A to Wojtek sprawdza czy grzechotka jest smaczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja brokuła zjadłam w poniedziałek i cisza nic małej nie było.
Orzechy jadłam w czekoladzie i cukierkach i też wszystko ok.
Jeżeli chodzi o jedzenie to ja małej wszystko wprowadzam ,wiadomo ,że nie będę się objadała nie wiadomo ile ,ale po troszeczke .
Ale Wojtuś ślicznie trzyma grzechotkę ,moja Wiki jeszcze nawet nie próbuje na razie bawi się własnymi rączkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!

Pauleczka, ja nie mam zdolności ale tu mój pierwszy tort w stylu angielskim, chyba rok temu dla mojej bratanicy na roczek:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/254/tortdlajulki.jpg/][IMG]http://img254.imageshack.us/img254/4307/tortdlajulki.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

A my zaraz jedziemy na zakupy. Nie wiem, czy wam pisałam ale ja z moim M nie mamy jeszcze ślubu i postanowiliśmy wziąć go dzień po końcu świata 😁 Oczywiście tylko cywilny, bo kościelnego już nie mozemy...
No i znowu szykowanie na wariata, przyjęcie robimy w domu, bo będzie tylko 11 osób z dziećmi 😁
No a ja szukam sukienki, 2 lata temu uszyłam sobie typowo ślubną ale teraz w niej nie pójdę, jadę do krawcowej, niech przerabia a jak się nie uda będzie szukanie po sklepach 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
efek śliczny synuś! 🙂

a my dopiero wróciliśmy z dłuugiegooo spacerku 🙂 wyszliśmy o 11 i do tej pory cały czas na polku... na termometrze 13 stopni więc małego troszkę wywietrzyłam 😁 oczywiście nie obyło się bez komentarzy tak jak u Doti ;/... ale ja tam się tym nie przejmowałam... teraz Szymuś leży na leżaczku i śmieje sam do siebie.

...czekamy na gości i małą kuzynkę Szymka, która skończyła miesiąc... 🙂 mamy obgadać chrzest bo chrzcimy w jednym dniu... 🙂 no i z tego co słyszałam w jednym dniu tzn 26 grudnia na Szczepana ma być 4 chrzty razem z naszym 🤪 więc będzie wesoło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niezły ten tort 🤪 🤪 🤪 masz kobieto zdolności 🙂
my już po spacerze. Młody jeszcze śpi na kombinezonie, bo jak go rusze bedzie ryk. Kupiłam espumissan i zobaczymy czy coś mu tam nie idzie w tym brzuszku.
jadłam brokuła tak 1/4 , nic Młodemu nie było. kalafiora trochę w zupie jeszcze w szpitalu 3 dni po porodzie i już kilka razy ale mało 🙂 teraz w piekarniku zapiekanka z piersi indyka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleście wymyślili Agnieszko 😜 To tak na wszelki wypadek jakby koniec świata jednak nadszedł? 😜
Torcik prześliczny 🙂

Ja dla Starszego na 2 urodzinki zrobiłam dekorowany śmietaną, bo lukier jest dla mnie za słodki. O taki:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/708/dsci0409yp.jpg/][IMG]http://img708.imageshack.us/img708/2454/dsci0409yp.jpg[/IMG][/URL]
Na przyszły rok myślę zrobić coś zdobionego czekoladą plastyczną...
Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...