Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Karolka, i jeszcze jedno, chociaż pewnie już do tego wniosku doszłaś. Bebilon 1 możesz odstawić do szafki. On jest na bazie laktozy. Jeśli Ulka ma alergię to może pić tylko mleka ze shydrolizowanym białkiem czyli np. Bebilon Pepti, Nan Bezlaktozowy, Nutramigen itp Te preparaty to tylko w aptece dostaniesz.

Marylu, wysłałam Ci maila 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Deira dzięki za przepis 😉 chyba jutro się zabiorę za pieczenie 🙂 Jesli chodzi o pepek Krzysia to jutro sfotografuję i wstawie foto- bo sama nie wiem co z nim jest 😞 lekarze tutaj wszystko olewaja- rodzinna ostatnio powiedziala ze niektorym wciagu roku to się wchlania... a co z innymi?!?!
aisza super że dałaś rade z karmieniem!

A ja własnie tez teraz mam Anatola, dobry jest, ale chyba Inka mi lepiej wchodzi. A tego anatola waniliowego nie ma w sklepie 😞

Jak mojemu małemu robi się ranka w szyjce lub pod paszkami to smaruje linomagiem- zawsze działa- na kolejny dzień nie ma śladu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello mamusie 🙂
u nas noc 1 - 8:20 . od kilku dni nie wazne o ktorej zasnie - spi ok 7h. 🙂

a wczoraj kompletnie NIC nie zrobilam, nawet obiadu 😁
wrocil z pracy, cudem nie gadal nic ze nie posprzatane i wzial sie sam za robienie zupy.
wczoraj powiedzialam mu, ze nie bede jego sluzaca, bo mi za to nie placi zebym musiala robic wszystko to, czego on sobie zapragnie 🙂

u mnie tyle sniegu znowu napadalo, ze szok!
moze wyjde z mala na troche na spacerek krotki chociaz.
a w piatek lekarz. oby zrobili ta pieprzona szczepionke bo mnie kurw*** bierze powoli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
Symon jak zawsze po kąpieli zasnął o 21 i pobudki na jedzenie o 00, 3, 6. Pomiędzy pobudkami na jedzonko jeszcze marudził o 23, 2 i 4 także jestem wogóle niewyspana 😞

Tusia szkoda że się tak dzieje... no ale w każdym związku są ciche dni... ja też ostatnio się bardzo często kłócę z M i nie możemy znaleźć wspólnego języka... no ale nie poddajemy się i próbujemy się jakoś dogadać, nie jest lekko ale nikt nie mówił że będzie łatwo 😉 więc zrobisz jak zechcesz nie będę Ci doradzać bo masz swój rozum i serce 🙂 w każdym bądź razie co byś nie zrobiła będzie dobrze...
Karolka mój jak miał wysypkę to moja mama kazała mi go wykąpać w 'nadgamian potasu' (nie dużo troszkę się sypie do wody) robi się taka fioletowa woda i po kąpieli trzeba dużo kremować ciałko bo nieźle wysusza skórkę... ale po kilku dniach pomogło i do tej pory nic nie wyskoczyło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heja 🙂 my wlasnie wrocilysmy od lekarza. Ula nie ma skazy, ale alergie pokarmowa - musze dostawic caly nabial 🤨 nie wiem jak ja to przezyje, przeciez jawet w suchym ciescie czy w zwyklych herbatnikach jest mleko... Dodatkowa mam malej podawac kropelki probiotyczne BioGaia. Kosmetyki pozostaja niezmienione, chociaz cos 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Marylu mojej koleżanki synek ma okropnie wystających pepek jak to zobaczyłam wyglądało strasznie a wiem że jak mial jakieś 3 tyg pepek był ładnie zagojony a później zrobił się tako brZydki .... i pytam czy widział to lekarz powiedziała, że tak i że wszystko w porZądku.... oni sięchyba zadko czym.przejmują ;/ eh....
A ona również ...chyba nie ma pojęcia co to jest a powiedzieć jej raczej nie mozna ;/

U nas noc od 21 do 4 i później 8.....tymek zauważyłam że nie wiadomo ile by nie spał w dzień itd zawsze do 21 zaśnie..czasem 19 i w nocy 3 , 4 się budzi 🙂 teraz właśnie dyskutuje do karuzeli i fika w lozeczku aż się telepie:p

Mamy karuzele tiny love i mate i myślę że ta firma choć dość droga to warta ceny 🙂 a dziewczyny które zakupiła też karuzele i maty tiny love jestescie zadowolone z zakupu? A raczej wasze pociechy? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Młody spał od 21 do 4, potem do 8 🙂 Jak obudził się o 4 dostał jeść z jednego cycka, a z drugiej piersi ściągnęłam 130 ml mleka bo mi rozsadzało... Myślałam, że rano podam mu butlę, a tu znów mi tego cycka co ściągałam rozsadzało, więc dostał normalnie... Mleko do zamrażarki, będzie na czwartek, idę do fryzjera 😁 Nareszcie, bo już na siebie patrzeć nie mogę 😞 Odrosty takie, że włosy mam dwukolorowe 😁
Doti jak dodaje się tabelki na forum? Mam nadzieję, że z Lusią lepiej, sądząc po Dzień Dobry humor macie lepszy 😁
Te wysypki i alergie pokarmowe to przekleństwo. Ja też ciągle na buźce młodego wyszukuję chrostek, ale, odpukać, jakoś na razie nie jest źle 🙂 Na szczęście one z czasem mijają 🙂 Coś co uczula 3 miesięcznego malucha, może już nie uczulać półrocznego 🤪
A w tej Anglii to oni mają ciekawe podejście do leczenia 😮 Na wszystko Paracetamol i generalnie niczym się nie przejmujemy... Co się musi stać, żeby zaczeli leczyć i wzięli do szpitala? Gorączka 42 stopnie? Zawał? Paranoja 😮 A maluchom to już w ogóle drobne rzeczy mogą zrobić krzywdę, a z tego co piszecie to lekarze, położne niczym sie nie martwią... Też czytałam, że taka przepuklina pępkowa niemowlęca jest jedyną, która się cofa, ale niekoniecznie sama z siebie przecież. Przy każdej innej konieczne jest operacyjne leczenie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny szukam przepisu na dobre paszteciki do barszczu i piernik świąteczny, ale taki od razu do jedzenia, nie dojrzewający przez miesiąc 😉 Macie jakieś sprawdzone? Na razie zrobiłam paszteciki z tego przepisu http://kulinaria-przepisy.blogspot.com/2011/12/paszteciki.html i są dość smaczne 🙂 Robiłam wczoraj wieczorem, dziś są nadal jak świeże 🙂
Macie pomysł jaki farsz do pasztecików przy karmieniu? Bo smażone pieczarki to chyba nie bardzo 😞 Mięsny nie na wigilię... Sama nie wiem 😞 Zrobiłam paluchy suche z tego ciasta, też są smaczne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak chcesz szybkie paszteciki, to ja robię z gotowego ciasta francuskiego, podsmażam pieczarki (już jadłam i małej nic nie było), zawijam to w ciasto francuskie a na wierzch kładę po plasterku żółtego sera i do piekarnika. Szybko i pysznie 🙂

Izunia śpi jak chce, raz prześpi 5,5 godziny w nocy, a raz co 2 godziny się budzi na cyca 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mały wkońcu śpi... co prawda jednym okiem ale przynajmniej nie marudzi...
wczoraj dowiedziałam się że będzie 5 chrztów wtedy co my chrzcimy więc będzie radośnie 😁
a dzisiaj przyszła przesyłka z kombinezonem, rękawiczkami i szalikiem do chrztu - boskie! bieluśkie i takie milusie... czekam jeszcze na te ubranka i nosidełko 🙂

za tydzień w poniedziałek mam fryzjera (wkońcu) we wtorek szczepienie małego i od piątku zaczynam z mamą przygotowania do świąt... no i muszę zamówić tort na chrzciny.

coś się Sandra nie odzywa po tym morsowaniu 😉 podziwiam ją... ja jestem zmarzluch i najlepiej czuje się przy kominku 😁

a i dzisiaj w nocy musiałam dać Szymkowi MM 😞 coś czuje że moje karmienie piersią dobiega końca... niby cały dzień jest na piersi ... tylko w nocy coś produkcja staje i mu nie wystarcza i się nie najada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😁

Isa cywilny, kościelnego już oboje nie możemy 🤨

Wanilka wy się macie z tymi lekarzami 😞 Ja właśnie miałam zapytać na forum odnośnie tego pocenia. Maja ma ciągle spoconą główkę, poduszka zawsze mokra a w domu ubieram ją tylko w bodziaka i śpiocha i jak zaśnie przykrywam ją tylko pieluchą tetrową 🤨

Tusiadecyzja, jaką podejmiesz należy tylko do ciebie. Ja bym z takim egoistą nie siedziała ani chwili, najpierw zmusił cię do zmiany imienia (bo inaczej tego nazwać nie mogę) a teraz każe ci tańczyć jak on i jego mamuśka zagrają. Co on nie wie, ile czasu pochłania opieka nad dzieckiem? Masz w biegu latać po domu ze szmatą bo PAN wróci i ma być posprzątane? Niech sam zapieprza, nie jesteś jego służącą a matką jego dziecka i powinien cię szanować a z tego co pisałaś do tej pory to ani on, ani jego matka tego nie robią. Jeszcze teściowa decyduje o terminie szczepień! A co ona, pediatra? Ja bym wyjechała nic mu o tym nie mówiąc, zostawiłabym mu tylko karteczkę z napisem "Do widzenia" i tyle. Chyba, że najpierw spróbujesz z nim porozmawiać i wytłumaczyć mu, że nie podoba ci się jego postępowanie ani to, że jest zmanipulowany przez mamusię i że jak się nie zmieni, to od niego odejdziesz...

Kasia26 ja też chciałam zielone, bo na zielono-beżowo Maja ma pokoik ale stwierdziłam, że będę ją karmić w jadalni a tu mam czarno-biało więc to jedyny kolor, jaki mi pasował 😁
A co do chodzików to moja pierwsza córa tak w nim śmigała, że ho ho 😁 No i żadnych wad postawy nie ma, dlatego też Maja również będzie trenować chodzenie w chodziku, oczywiście jak przyjdzie na to czas 😁

Marylu Krzyś jest przesłodki 🤪

Deira super są takie paczki niespodzianki i do tego z Ameryki 😁 Ja taką dostałam z 25 lat temu od cioci, nawysyłała jeansów i katan, szpan po pachy 😁 Pamiętam, jak się cieszyłam 😁

Isa no właśnie przypomniałaś mi o torcie 😁 Ja też muszę zamówić ślubny 😁

U mnie tyle śniegu, że spacer tylko wokół domu 🤨 Za furtką wózka już nie popchnę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, no to witaj w klubie beznabiałowych Mamuś 😁 Ja Cię nie chcę straszyć, ale na pólkach sklepowych wszystkie choćby w najmniejszym stopniu przetworzone produkty mogą zawierać śladowe ilości mleka 😉 Wędlina, musli, landrynki - prawie wszystko 🤢 Ja na śniadania jadłam chleb własnoręcznie upieczony bez mleka, dżem, albo kisiel albo płatki owsiane na wodzie z odrobiną jakichś suszonych owoców. A ostatnio żeby mieć co położyć na chleb oprócz dżemu, piekę sobie mięsa.
Obiad jest też bardzo urozmaicony - drób, marchewka, duszony schab, duszone warzywa, kasze 😉
Ale da się przeżyć 🙂
Ostatnio zabieliłam sobie odrobinę kawę zbożową mlekiem i Małej nic nie było, więc mam nadzieję, że alergia u mojej minie niedługo 🙂

Aha, a do smarowania kanapek nie używaj normalnego masła oczywiście. Ja kupuję Florę Light bo jest na bazie tłuszczy roślinnych i nie zawiera żadnych serwatek czy maślanek w proszku.

A moja od kilku dni piszczy jak najęta 😁 A decybeli ma tyle, że prawie szyby pękają 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka mi BioGaia przy malej bardzo pomogla na ulewanie 🙂

agn jakbym chciala wyjechac bez jego swiadomosci to ciezko bedzie jechac z dzieckiem busem te kilka godzin. Ale zawsze mozna Dziadka poprosic albo mojego brata bo powiedzial ze tylko mam dzwonic a przyjedzie od razu. Poczekam do week. Jak nic sie nie zmieni to adios!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Delikatnie mówiąc mamy Deira przejeb..e z ta dietą 😮 zupelnie nie mam pomyslu na dania obiadowe...choc wczesniej jadlam wszystko oprocz serow zoltych i bialych, inke tez pilam z odrobina mleka i nic malej nie bylo, moze po prostu teraz przesadzilam z ilascia i dlatego ja wysypalo. Zadnych ciastek, nawet na swieta ciasta, nic??? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
Delikatnie mówiąc mamy Deira przejeb..e z ta dietą 😮 zupelnie nie mam pomyslu na dania obiadowe...choc wczesniej jadlam wszystko oprocz serow zoltych i bialych, inke tez pilam z odrobina mleka i nic malej nie bylo, moze po prostu teraz przesadzilam z ilascia i dlatego ja wysypalo. Zadnych ciastek, nawet na swieta ciasta, nic??? 😞


Karolka wtedy co Szymka strasznie obsypało na początku to jak byłam u doktorki to również kazała mi nabiał wyeliminować bo ma alergie pokarmową... pierwszy tydzień jadłam jak Deira... zero nabiału nawet najmniejszego, ale później zaczęłam jeść ale w bardzo małych ilościach i teraz też jak się najem nabiału dzień w dzień to go obsypuje ale jak ograniczam to jest ok... więc wydaje mi się że aż tak drastycznie nie musisz do tego podchodzić... może faktycznie ostatnio za często i za dużo tego nabiału było w Twojej diecie... ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...