Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja jeszcze rok temu szalalam na imprezach, bo duzo ich bylo w grudniu i styczniu 😉 ciagle alko i fajki, a na urodziny M, czyli 29.01 zrobilam test, bo mi sie przypomnialo, ze przeciez okresu dawno nie dostalam 😁 😁 no i w taki sposob dostal fajny prezent urodzinowy 🙂 😁

Natalia biedne Wy, juz malutka miesiac poza domem...oby teraz szybko wyzdrowiala i zebys juz ja mogla w koncu zabrac do domku 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej.
My dzisiaj po szczepieniu. Miałam obawy czy szczepić po tym szpitalu ale lekarka stwierdziła, że nie ma obaw bo to duży i zdrowych chłopak. Waży 7,1 kg i ma 66 cm. I ja w sumie też karmię piersią tylko czasem jak muszę coś załatwić a mały zostaje z M. to dostaje Bebiko ale to rzadko - klusek mój 😁
Buziaki dla Krzysia i zdrówka dla Majeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka, my juz po. Gabryś był dzielny, płakał bardzo ale sie nawet nie zaszedł 🙂
Moja mama z nim była bo mnie panie wyprosiły bo nie chciały żebym im zemdlala ze strachu 🙂 Ciewsze że wszytko sie dobrze skończyło, ]

aa...jkak wracaliśmy to musialam go wyjąc z fotelika w aucie bo tak sie darł i na kolanach mi siedział poł drogi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
mój Szymek obraził się na cyca 😞 nie chce i koniec, pluje, denerwuje się itp ;/ a butle ciągnie aż mu się uszy trzęsą... musiałam trochę ściągnąć laktatorem bo po całej nocy miałam takie twarde że mnie zalewało...
a mały wczoraj po kapieli i jedzonku zasnał o 21 i obudził się na jedzonko o 2 i później już pobudka o 7 nie chciał cyca to zrobiłam butle i zjadł 60ml, pobawił się i teraz drzemie... (a najlepsze jest to że jak podaje mu moje mleczko z butli to również nie chce... tylko to kupcze;/)

coś czuje że moje karmienie piersią zakańcza się na dobre ! 😞 ale i tak się cieszę że chociaż te (prawie) 4miesiące karmiłam cycem...

Natalia Majeczka dobije do rówieśników... to silna babeczka! 🙂 szybkiego powrotu do domku !!
Wanilka w szpitalu jak mój Szymek miał pobieraną krew z główki również mnie wyprosili, słychać go było na całym oddziale tak płakał a ja w sali też sie rozryczałam z tego wszystkiego, a jak go przynieśli do mnie to był aż podpuchnięty z płaczu 😞
dobrze że już po...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa biedene te nasze dzieciaczki musza sie nacierpieć, czasem mamy bardziej to przeżywają niż same dzieci... 😞 no własnie dobrze że już po tak sie bałam o to żeby sie nie zaszedł bo ostatnio baba w przychodni przekuwala mu 3 palce i stopke i sie zanióśł 3 razy....nie chce tego wspominać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka napisał(a):
Malgosia z tego co pamietam z wcześniejszego zdjecia to Ty zabardzo nie masz sie z czego odchudzać cos mi sie wydaję 🙂))., ja tu chyba jestem najniższa i najwiecej do zrzucenia mam:/ 😁

latka na zdjęciu widać było tylko moją twarz 😁 a brzuch i uda to jakaś porażka 😞nie jem ziemniaków, białego pieczywa, staram się nie podjadać słodyczy, nie piję nic słodkiego i gazowanego- nawet zaczełam robić brzuszki a waga jak stoi tak stoi. Wszystkie stare dzinsy są na mnie opięte ( dobrze, że jest zima- to noszę leginsy 😁). Mam wielką nadzieję, ze do wiosny schudnę- bo mam tyle fajnych ubrań w szafie a obecnie mieszczę się w zaledwie kilka rzeczy , w których wyglądam w miarę normalnie . Dodam, że ma 160 cm a wagę 61,5- więc to troszkę za dużo 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Dzień dobry 🙂
U nas choroby jeszcze sie ciągną...

Wanilka nie obraź sie ale dla mnie wyciąganie dziecka z fotelika w czasie jazdy jest głupotą. Lepiej sie zatrzymać i uspokoić dziecko a potem jechac dalej niż tak ryzykować...


Wiem że to nie mądre, ale jakoś tzreba sobie radzić jak sie dziecko wydziera i nie ma gdzie stanąć. Naszczęscie do domku było już blisko...

Isa spróbuj przekonać go jeszcze do cyca...szkoda by było jakbyś prestala karmić, przynajmniej miałby ochrone jeszcze przez zimę....jak mój nie chce cyca to ja smaruje sutek kropelka bobotik no a że są słodkie to łapie 🙂
W ogóle to ja mam z moim takim problem ze cyca tylko przy suszarce i to jak ma humor i co karmienie z nim walczę.. 🤢 .ale nie popuszczę mu !!

Ale mam dzis katar masakra 🤢 tzn ja mam cały rok ale dzis to juz przesada 😠 18 laryngolog wita...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie
Ja przedwczoraj i wczoraj miałam wizytę u gina. Jak byłam we wtorek okazało się, że te moje napadowe silne bóle brzuche spowodowane są najprawdopodobniej zalegającym płynem w jamie macicy- więć dostałam skierowanie na badania, które miałam zrobić na cito i na następny dzień do lekarza. Okazało się, że mam silne zapalenie więc jestem na antyboiotykach i za tydzień znowu kontrola. Nikomu nie życzę takiego bólu- rozkręcał się w ciągu kilku minut- trwał zazwyczaj dobę i przypominał ból porodowy 🤢 Takich ataków łącznie miałam 4 😞 ostatni dzień przed wizytą)
Mój mały też nie je za dużo- sukcesem jest jak zje 120 ml- a tak zazwyczaj po 60 ml co 3-4 godziny.- za to dużo pije herbatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To samo chcialam napisac, co Doti... Mozesz byc i 5 metrow przed domem, wjedzie ktos w tylek i dziecko wyleci przez szybe.. sorry ze tak obrazowo, ale troche sie napatrzylam... albo jak mamy nosidlo wloza i nie przypna ;//
Jak sie nic nie zdarzy to spoko, ale jak by sie cos stalo to sobie do konca zycia rodzice wybaczyc nie moga...

NIGDY nie wyciagam dzieciakow!!! Jak jestesmy blisko domu, to chwyta za fotelik i staram sie nim bujac, a jak nic nie daje no to sie niestety nadziera ;//

Ostatnio jak wracalismy z kolezanka znad morza, to tak jej zal bylo,ze mala juz 1,5h w foteliki i ja wyciagnela w czasie jazdy 🤢 😮 A w szoku bylam , bo ona taka mega przewrazliwiona na punkcie mlodej.. i co?? Tak jak w foteliku troche marudzila, to tak jak ja wsadzili spowrotem to zaczela jazdy robic, bo mama pokazala, ze nie trzeba w foteliku jechac..
Mala ich ma 7 miesiecy, wiec juz troszke madrzejsza ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!
Małgosia dobrze że lekarza odwiedziłaś. Teraz po lekach na pewno się poprawi! A z wagą widzę u nas podobnie - chciałabym tak do 55kg dojść 😉
Natalia cały czas trzymam kciuki za Majkę! i byście jak najszybciej byli wszyscy razem w domku!

a ja dziś mam chwilkę popołudniem dla siebie i idę na na microdermabrazję 😉 a potem do triumpha po jakąś ładną biezlinę bo dostałam bo upominkowy od męża pod choinkę 🙂 mleczko ściągnięte-więc mogę iść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale sie ciesze, ze Darek wraca...Meczy mnie to wychodzenie z dzieciakami o 7 rano 😉 Ale juz dzisiaj ostatni raz 😉
Mloda zasnela na spacerku, ja w tym czasie zjadlam sniadanko 🙂) i wypilam kawunie.
Nadia dzisiaj ma wycieczke z przedszkola, jada ogladac szopki betlejemskie, a jutro wystepy na Dzien Babci i Dziadka.

Wczoraj siedzialam u sasiadki, i Gabryska , ma juz miesiąc , a jest takim okruszkiem, ze naprawde sie tego nie pamieta... az sie wzruszylam jak na nia patrzylam. Bystra taka malutka 🙂 Od dzisiaj zaczynaja sie rehabilitowac. A ja bede probowac przyjac Gabrysie do nas do zlobka, choc mocno marne szanse na to sa 😞 Zlobka integracyjnego nie ma, a panstwowe nie chca ;// chorych dzieci..chory kraj.. a przeciez o wiele lepiej sie bedzie rozwijac wsrod zdrowych maluszkow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buffy85 napisał(a):
Dzień dobry!
Małgosia dobrze że lekarza odwiedziłaś. Teraz po lekach na pewno się poprawi! A z wagą widzę u nas podobnie - chciałabym tak do 55kg dojść 😉
Natalia cały czas trzymam kciuki za Majkę! i byście jak najszybciej byli wszyscy razem w domku!

a ja dziś mam chwilkę popołudniem dla siebie i idę na na microdermabrazję 😉 a potem do triumpha po jakąś ładną biezlinę bo dostałam bo upominkowy od męża pod choinkę 🙂 mleczko ściągnięte-więc mogę iść 🙂
[color=black] Waga 55 też by mnie stysfakcjonowała 😉
a co do bielizny to przydałyby mi się nowe staniki bo te sprzed ciąży są tak jakby za małe- a te, które nosiłam w ciąży za duże. Ale jakoś nie mam weny na zakupy- jak rozbieram się do bielizny to widzę ten mój galaretowaty brzuch i uda w celulicie 😠
[/color]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To mi sie zdarzyło raz, normalnie go nigdy nie wyciagam. awaryjna sytuacja.
u nas jest przedszkole integracyjne i szkoła specjalna dla takich dzieci i naprawde świetnie wyposażona. Moja koleżanka ma synka z zespołem downa i w przedszkolu maja takie super zajęcia! sale ze światelkami, hipoterapia z koniami, basen...ale żłóbków integracyjnych chyba nie ma? 🤢 w sumie dziecko jest jeszcze malutkie więc powinni przyjąc do normalnego...co za kraj 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam ja chyba kupię kaszę manną, podgotuje ją do miękkości i dam 1-2 łyżeczki na 100ml mleczka (swojego podgrzanego, lub modyfikowanego)... tak jak radziła mi położna.
albo są gotowe kaszki glutenowe, tylko zalać wodą np. z Nestle lub Bobovita.
zobaczę jeszcze czy będę miała pokarm do tego 20stego.

mój mały wstał wypił 50ml herbatki uspokajającej pobawił się i dalej sobie drzemie 🤪 coś chyba jest z nim nie tak 😁 jestem przyzwyczajona do ciągłego zajmowania się małym a tu taka niespodzianka... chyba zrobię na obiad dwa dania i deser jak tak dalej pójdzie 😁

u nas ostatni spacer był w niedziele, bo mały dostał jakiegoś katarku i boję się go wyciągać na polko w szczególności że jakiś wirus krąży i wszyscy wkoło chorzy ;/ (ale codziennie znoszę małego na dół i wszystkie okna otwieram żeby się mieszkanko wywietrzyło) dzisiaj śnieżyca i mega silny wiatr aż piszczy mi w oknach 😮 więc nawet rezygnuje z wietrzenia...

mixidixi mój Szymek robi podobnie do Twojej... jak trzymam go za ręce to tak się siłuje że już siada bez problemu ale dzisiaj jak go potrzymałam kilka razy to sztywny w krzyżu i staje na nóżki 😮 stwierdziłam że przestaję to robić bo przecież jest jeszcze za mały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...