Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
tylko te ryzowe sa bezglutenowe, a Mixi pewnie o gluten chodzi... ja mam ta co Isa, czyli nestle kasza manna mleczna, bo innej nie znalazłam, a ze nie mam nadmiaru pokarmu, to nie chce sciagac i mieszac, bo on i tak za wiele tego nie zje, moze wyjdzie jedna lyzeczka, ale chyba nawet nie, a kazdy ml mojego mleka jest na wage zlota 😉 bo produkuje tyle, ile mały zjada hehe 🙂

ta rozrabiam z woda, zgodnie z tym, co na opakowaniu, tylko odpowiednio zmniejszone ilosci, tj. zamiast 5 lyzek jedną i zamiast 150ml wody - 30ml... tak zamierzam robic przez jakies 2 tyg, jesli nic nie bedzie sie dzialo, to zwieksze ilosc i chyba dopiero za jakies 2tyg podam wlasnie marchewke czy dynie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Lusia zjadła właśnie 70ml kaszki 🙂 tak na gęsto. Świetnie sobie radzi z jedzeniem z łyżeczki. Cieszy mnie to bardzo. Zobaczymy kiedy upomni się o jedzenie. Jeszcze jej teraz cyca dam żeby popiła trochę i dobranoc.

Dziewczyny wg mnie sadzanie takiego maluszka przed TV to głupota! Nie tylko na oczy szkodzi ale przede wszystkim na psychikę. Obrazy migają za szybko, za bardzo pobudzają. Pewnie że są takie momenty że dziecko zerka na tv ale nie moze to być specjalnie sadzanie dziecka !!!! Poczytajcie troche!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa ja podawałam kaszkę (Nestle bananowa) którą dosypuje się do mleka tego, co dziecko pije - w naszym przypadku Hipp. Myślę, że wprowadzanie kaszki z innym mlekiem (te gotowe mleczne) może nie być najlepsze dla maluszka, bo w końcu to znowu inne mleko 🤨
No ale każdy robi jak uważa 😁
Maja właśnie zjadła troszkę jabłuszka, coś jej nie smakuje 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti kiedyś czytałam że sadzenie dziecka przed tv gdzie lecą np reklamy i filmy i szybko zmieniają się obrazy faktycznie szkodzi...
ale na JimJam jest bardzooo dużo 'bajek' gdzie obraz płynie jak woda...
Szymek dostał na chrzciny taką gwiazdkę którą przyczepiłam do kołyski i są melodie kołysanki, a na suficie płynie obraz, gwazdki, krasnale itp...
i dzięki temu sam zasypia w kołysce 😉
i przed tv też są programy dla dzieci tych najmłodszych gdzie obraz powolutku sobie płynie...np. gwiazdki itp...
więc chwilę zawsze go sadzam żeby miał jakieś inne doznanie... ale nie długo !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agn36 napisał(a):
Isa ja podawałam kaszkę (Nestle bananowa) którą dosypuje się do mleka tego, co dziecko pije - w naszym przypadku Hipp. Myślę, że wprowadzanie kaszki z innym mlekiem (te gotowe mleczne) może nie być najlepsze dla maluszka, bo w końcu to znowu inne mleko 🤨
No ale każdy robi jak uważa 😁
Maja właśnie zjadła troszkę jabłuszka, coś jej nie smakuje 🤔


http://www.dziecko.nestle.pl/produkty/kaszki/ctl/product/mid/1290/productid/164.aspx

takie coś?? 😉 zaraz robie listę i dzwonie do M żeby po drodze do domu kupił właśnie jakieś kaszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Przepraszam, ze się wtrącam, ale widze ze temat glutenu zaistnial 😁.
Widziałam fajny schemat ( jak znajde dam linka ) ale pamietam, że jeśli dziecko jest karmione na przemian ( piers + mm ) to :
40% piers, 60 % MM - wprowadzamy gluten tak jak dla dzieci karmionych sztucznie
60% piers, 40 % MM - wprowadzamy jak dla dzieci karmioncyh cyckiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti wiem o tym że nie musi... ale ja sadzam go na 5 min max, pozagląda, cieszy sie do tv i później go zabieram 😉 więc wydaje mi się że to nie jest nic strasznego...
no i oczywiście nie będę go uczyć siedzenia przed tv, bo sama się denerwuje jak matki na cały dzień sadzają dzieci przed tv i mają święty spokój (moja kuzynka tak robiła) i nie chce powielać jej błędów bo teraz dziecko zamiast siedziec przy stole i rozmawiać wpatrzone jest w tv jak w obraz i nic na niego nie działa... ;/

mixidixi kupujesz kasze manna gotujesz do miekkosci i dodajesz do swojego podgrzanego mleczka... tak mozesz wprowadzac gluten (tak mi radziła położna i pediatra, tylko ze przestałam karmic cycem więc chyba dam tą z nestle z glutenem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mnie jest strasznie żal że będę musiała Małą od piersi odstawić... Ale poczekam jeszcze do wizyty u dermatolog i zapytam co i jak. Myślałam o tym żeby próbować utrzymać laktację ale czy mi się później Laura będzie chciała cycka chwycić po 3 miesiącach ciągnięcia butli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
Mała nadal Karolina. Wkurw*** mnie koleś z usc. I jak nie widzi to robi głupie miny 😁

Moja ma wirusowe zapalenie gardła, ale na szczęście nie jest poważne.
Wapno, wit. C i syrop mi zapisała więc podajemy 🙂
oby szybko jej przeszło 😞
Bo czasem jak kaszle, to aż ma odruch wymiotny...

Ja podałam mojej jedną łyżeczkę marchewki na kilka razy.

My mamy bioderka 4.02 , badanie słuchu 14.02 ,słuch 26.02 i szczepienie 28.02
więc luty miesiącem lekarzy i badań.
Nic jej po niej nie było, ale nie daje jej codziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bo od 3 lat walczę z łupieżem pstrym. To odmiana grzybicy. Niby uda się to zaleczyć ale mam za często nawroty. Głowa przy tym swędzi okropnie, że drapię się do krwi prawie, robią się białe plamki na ciele i swędzą. Nie mogę sobie ulżyć w żaden sposób. Szampony lecznicze i tabletki zabronione przy karmieniu piersią... Więc albo będę się z tym mordować albo odstawię Małą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Bo od 3 lat walczę z łupieżem pstrym. To odmiana grzybicy. Niby uda się to zaleczyć ale mam za często nawroty. Głowa przy tym swędzi okropnie, że drapię się do krwi prawie, robią się białe plamki na ciele i swędzą. Nie mogę sobie ulżyć w żaden sposób. Szampony lecznicze i tabletki zabronione przy karmieniu piersią... Więc albo będę się z tym mordować albo odstawię Małą.


aaaaa wspolczuje 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti współczuję 😞 też się kiedyś z tym zmagałam, przyplątało mi się przy długotrwałej kuracji antybiotykiem jak chorowałam na boreliozę... ale na szczescie jedno i drugie juz za mna 😉

Mixi ja mam tą http://www.dziecko.nestle.pl/produkty/kaszki/ctl/product/mid/1290/productid/286.aspx

i nie widzę problemu w tym, że jest na MM, bo podaję mu śladowe ilości, a tak jak pisałam każda kropla mojego mleka na wagę złota, poza tym chyba nie chciałoby mi się bawić w takie przyrządzanie najpierw zwykła kasze mannę na wodzie, potem swoje mleko grzać i znów mieszać, młody by mi w tym czasie chyba chałupę rozniósł w drobny pył 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://mojniemowlak.pl/schemat-zywienia-niemowlat/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-piersia.html
Czytelna rozpiska jakie pokarmy kiedy wprowadzać do diety maluszka 🙂 Jeśli wierzyć, że artykuł pisany w 2012 to nawet aktualna 🙂 Ulżyło mi, bo wreszcie jakieś czytelne i rozsądne opracowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...