Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
jak byłam niedawno (jakieś 2tyg temu) u pediatry z tym marudzeniem i zatwardzeniem Szymka (co robił kupkę raz na tydzień) to powiedziała że jest zdrowy i wszystko się ureguluje jak zacznę wprowadzać nowe posiłki, nie kazała podawać marchewki bo ona zatwardza, tylko jabłuszko, kaszki itp... więc wczoraj dostał jabłuszko i kaszkę jabłkowa na dobranoc, i dzisiaj rano bananową... później leżał w leżaczku i sam wydusił mega kupsko 🤪 więc widocznie coś działa 😉
aa i powiedziała mi że jak skończy 4miesiące wprowadzić gluten... nie będę czekać do 29 na szczepienie i wizytę bo już będzie po 4miesiącu i nie chce po raz kolejny się pytać jak wprowadzać itp 😮 więc gluten mój mały dostanie 20 stycznia 🙂
dziwne że każdy lekarz mówi co innego ;/

we wszystkich ulotkach jakie podostawałam od położnej nawet jest podkreślona i powiększona informacja że gluten należy wprowadzić nie wcześniej niż w 4 miesiącu i nie później jak w 6 !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam napisał(a):
pewnie i jeden i drugi sposób jest ok 😉 moja sis wprowadzala po 10 miesiacu gluten i obie dziewczyny sa zdrowe, zadna nie ma ani uczulenia ani tej choroby trzewnej... ja juz zaczelam i nie zaobserewowalam niepokojacej reakcji u malego jeszcze 🙂


masz tą samą kaszkę co ja chyba... nestle kaszka manna tak??
podajesz z łyżeczki i ile dałaś na początek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza na początek dałam mu dwie łyżeczki, potem 3 a wczoraj to po prostu kilka połówek, bo cała to dla niego za dużo... i tak większość ląduje na śliniaku 😁 😁 😁 ta kaszka nie jest zbytnio smaczna 😜

ale jak jesteście teraz na MM, a nie na piersi, to wg tego nowego wprowadzania chyba powinnaś poczekać, aż maluch skończy 5 miesięcy... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia Pati dzięki 😁
Inirtam dzięki, a Tymuś przesłodko się uśmiecha 😁 😁
Czapki wynajduję na allegro, już co niektórych okłamałam, że sama zrobiłam 😁 choć nigdy drutów w rękach nie miałam 😁

A co do wprowadzania nowych pokarmów, to faktycznie kiedyś było inaczej. Ja 15 lat temu, jak urodziłam pierwszą córkę karmiłam ją piersią do 6 miesiąca i dopiero wtedy zaczęłam powoli wprowadzać różne smakołyki. Teraz też tak jest, natomiast dzieci karmione MM szybciej dostają nowe produkty po to, by zapewnić odpowiednią ilość witamin.
Gluten zacznę wprowadzać za ok. 3 tygodnie.

A ja już mam wszystko porobione, obiad przygotowany, make-up zrobiony 😁 I mogę po karmieniu wyjść z Mają na spacer wokół domu 😁 Dziś spałyśmy do 7 z minutami z jedną przerwą o 2 na jedzenie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heh, ja u teściowej się dowiedziałam, że 20parę lat temu podawało się soczki owocowe dziecku w 6 tyg. życia 😮 😮 😮 I chłopaki zdrowe są 😉 Jak dziecko chorowite i ma mieć celiakię to podawanie kaszek w 5 miesiącu pewnie go przed tym nie uchroni tak czy siak 😞 A teściówka 3 synów wychowała na rozwodnionym mleku krowim, bo swojego pokarmu nie miała, a mleko w proszku w tamtych czasach było koszmarne... I okazy zdrowia, praktycznie nie chorują 🙂 Dzieciaki są silniejsze niż nam się zdaje 😉
Wojtek miał dziś niezłą nockę, cieszę się, bo ostatnio nie sypia dobrze... Teraz śpi znowu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
właśnie spojrzałam za okno a tam swiata nie widać 😲
mgła taka gęsta się zrobiła, ze ledwo blok naprzeciwko moge dostrzec
jak jest taka wilgoć w powietrzu to pewnie ten mróz będzie dwa razy bardziej odczuwalny 🤢

mam nadzieję, że maleńka pośpi jeszcze godzinę chociaż to może mgła zejdzie trochę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
do mnie chyba doszła ta śnieżyca, co wczoraj poznań nawiedziła 😜 więc ze spaceru puki co nici 😞
mały właśnie zasnął, ale pewnie za 15min się obudzi 😜 ech... powinnam coś w domu ogarnąć, ale padam na twarz 😞 do 4 młody budził się co dwie godziny, a później już co godzinę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
Troszkę mnie tu nie było 🙂 Staram się nadrobić Wasze posty od mojego ostatniego wpisu, ale ciężko mi idzie, bo tego jest z 50 stron 😉 Ale na bieżąco będę sobie poczytywać 🙂

Ja ostatnie dni dogorywałam w wyrze 😞 Dopadło mnie takie przeziębienie, że myślałam, że padnę. Małą, żeby nie zarazić karmiłam z maseczką na ustach. Mam nadzieję, że się udało nie "sprzedać" jej choroby, bo w czwartek mamy szczepienia.
Widzę, że temat urozmaicania diety maluszkom na tapecie 🙂 Ja w najbliższy czwartek pogadam z pediatrą co jej podawać.

Wogóle to Natalii zaczęło się w ostatnich dniach znowu tak ulewać po każdym karmieniu, że muszę jej ubranie zmieniać. Nie wiem co się znowu dzieje, bo już był spokój z ulewaniem.

No i niestety wracam do rygorystycznej diety beznabiałowej 😞 Od jakiegoś czasu zaczęłam zjadać odrobinę nabiału i ostatnio Małą tak wysypało na brzuchu, że aż się przeraziłam. Podejrzewam, że zaszkodził jej albo żółty ser albo masło, które było w jednym cieście. Ale żeby to stwierdzić muszę najpierw zacząć znowu od "zera" czyli wracamy do kanapek z dżemem i owsianek na wodzie 🤢

No i do czwartku kisimy się w domu... 🤢 Ja muszę się doleczyć do końca a nie chcę Małej narażać na przeziębienie tuż przed szczepieniami.

Agnieszka, śliczna ta Twoja Majunia :* A tak wogóle, to ja też się wzruszyłam Waszą historią starania się o Maję 🙂
Mixi, spóźnione, ale od serca życzenia dla Wiki z okazji 4 miesięcy 🙂

A co z Pestką???? Czy ona się wypisała, bo nie mam jej w "znajomych" a jej profil jest jako "gość". 😮 Coś się stało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A no wyglada na to, ze Pestka sie wypisala 😮 nie spodobalo jej sie chyba wczorajsza dyskusja na temat sadzania malutkich dzieci przed tv 😮 😜

Deira bidulko kuruj sie 😘
Ja nie mam w koncu tej diety eliminacyjnej, ale poki co malej nic nie dolega i oby tak zostalo. ograniczam tylko nabial w taki sposob, ze nie jem serow, jogurtow i nie pije mleka. ciasta jem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jej wola 🙂

Forum jest po to, zeby udzielac sie z kazdej strony i wyrazac odmienne zdania w wielu kwestaich, jesli ktos czuje sie urazony, tym, ze jego problem zotal nieodpowiednio skomentowany, to juz nie nasza sprawa..
Aczkolwiek moze sie nie wypisala, tylko cosik jej sie poprzestaiwalo.. dowiemy sie w swoim czasie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie doszłam jeszcze do tej dyskusji o oglądaniu tv przez maluszki. Ale szkoda, jeśli to była przyczyna, że Pestka się wycofała z forum 😞

Ja osobiście staram się ograniczyć maksymalnie Małej zerkanie na tv, ale wiadomo - kolory, światło, zmieniające się obrazy, dźwięki, to od razu odwraca głowę w stronę źródła takich bodźców 😉
Niemniej lepiej, żeby potem w wieku 2-3 lat sięgnęła po kolorową książeczkę niż gapiła się w telewizor 😉

Znikam na jakiś czas. Trzeba Małą nakarmić, przewinąć i ponadrabiać zaległości w domu, bo chałupa zarasta brudem, fura rzeczy do prania i prasowania... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
Kurdę moja mała chora...
Mnie też coś zaczyna łapać 🥴
Po prostu jest jakaś masakra!

Mój brat był chory, więc pewnie od niego coś załapała 😠
a teraz wypija Jej syrop na kaszel, bo innego w domu nie ma 😁

Przez jakiś czas trzeba będzie się bunkrować w chacie i się wykurować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my już zaliczyliśmy pobranie krwi z rańca...dwa razy Go baba kłuła bo jej lecieć nie chciało, ale Marcinek był dzielny i tylko troszę stękał. na szczęście M. był z nami bo też robił badania to Malucha w między czasie rozśmieszał i przetrwaliśmy.
Ciekawe jak Mu tam żelazo wyjdzie...oby lepiej...

Deira fajnie że się odezwałaś - zdrowiej!
Inirtam śliczny ten Twój Tymuś 🙂
i reszta dzieciaczków które były ostatnio umieszczane na forum też 🙂
a jeszcze co do czapeczek takich jak ma Agn dla Majeczki to moja teściowa takie robi 😉 jakby ktoś był zainteresowany to dajcie znać-namówię Ją by za grosze zrobiła - wystarczy gdzieć sobie wzór znaleźć 🙂

miłego popołudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buffy85 napisał(a):
a jeszcze co do czapeczek takich jak ma Agn dla Majeczki to moja teściowa takie robi 😉 jakby ktoś był zainteresowany to dajcie znać-namówię Ją by za grosze zrobiła - wystarczy gdzieć sobie wzór znaleźć 🙂

miłego popołudnia 🙂


Oooo to ja chyba pierwsza chętna będę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira dzięki 😘

My już po spacerze, sąsiadka była na kawie i jeszcze ok. 17 przyjdą dwie znajome w odwiedziny.
Mój M właśnie wyjechał na spotlkanie firmowe i wróci jutro w nocy 😮 Także trochę od niego odpocznę 😁

Do mnie też środowiskowa wpadła z zaskoczenia jak Maja kończyła 4 miesiące, w domu było na szczęście posprzątane, ale też musiałam lekko ogarnąć w błyskawicznym tempie 😁 Idę karmić Maję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 😉.
U nas troche zawirowan ostatnio, mnostwo zalatwien papierkowych itp. ;/ jeszcze pod koniec roku miedzy swietami a sylwestrrm padla nam lodowka i auto 😞 no wiec niespodziewane koszty....a teraz cos sie zaczelo w nowym aucie...wlasnie Mpojechał podpiac ood kompa u mechanika...a jeszcze w pon wyjazd do ambasady opo paszport ...wysiadam..oby uz nic wiecej sie nie przytrafio...

Teraz trzeba cos w domu ogarnąć i ugotowac..od rana wypilam pol szklanki mleka tylko ale nawet nie czuje glodu bo nie ma na to czasu ...Tymek cieszy sie do karuzeli w lozeczku. .poszlabym na spacer bo nawet ladnie jest ale nawet nie mam sil ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...