Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Co do polkniec, to Doti na tych slajdach male urozmaicenie 
U nas w szpitalu jest pelna galeria, przedmiotow wyciągniętych od maluchow ;// i nie tylko.

Karolka, wszystkie te amulki sa rozpuszczalne, wiec spoko. Ale tez bym się zestresowala na pewno, bo młodej tez do buzki kieds wleciała.

Ja mleka praktycznie wiele nie odciągnę. Chyba, ze nie karmie około 7h, to ściągnę takie 150 ml dosc szybko.

Pauleczka super, ze się Wami odpowiednio zajeli.

My dzis dzien niesamowicie intensywny. Rano znajomi, pozniej obiadek u tesciowki, slub kolegi, znow do tesciowki, farbowanie włosów i do domku. Przyjechaliśmy o 21, mala zasnęła około 19 i nadal spi.. ale praktycznie malo co w dzien spala, bo jedynie 40 min, wiec odsypia. Tylko kurcze spi w foteliku i boje się ja ruszyc, żeby mi się nie obudzila, bo afera będzie.
Humorek mi szwagierka poprawila, bo nie dosc, ze wlosy farbnela, to jeszcze obdariwala mnie 12 ciuchami. Bluzki i cienkie wiosenne sweterki.
Pogoda u nas tez dziwna grad ,ulewa wiatr, piekne slonce.. cala gama  Śniegu na szczescie nie było 😉

I kolejna swietna wiadomość : HAWIER WYSZEDL ZE SZPITALA I OCZEKUJE NA DAWCE W DOMU!!! SUPER… JESTEM TAK SZCZESLIWA 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra, Pauleczka super wiadomości 😁

U nas goście byli i się szybko zmyli... Byli z Jasiem praktycznie tylko 2 godzinki, bo marudził śpiący. Ale porównując Jasia i Wojtka to masakra... Mam złote dziecko 😁 A Paulinie (mamie Jasia) współczuję 😞 Taka miągwa, ze strach, i on ponoć tak bez przerwy. Wyrośnie kiedyś, ale co się namęczą do tego czasu to ich :/

Miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To same dobre wiadomości dziś 🙂 Paula, Sandra cieszę się razem z Wami!! 😉
My poza domem, jak tylko zobaczyłam rano to piękne słońce, to zaczęłam nas pakować i od 10 już u mojej sis jesteśmy, pół dnia w zasadzie na dworze, a potem w domu, bo i grad i burza i tęcza i wiatr i słońce i tak, jak u Sandry, tylko śniegu nie było 😜

Tymol dziś super... Tylko cyca w ogóle nie chciał, dopiero teraz przed snem z jednego mleka pociągnął a drugi w międzyczasie sam się oproznil 😜 hehe... Cala pizama mokra... Ale jakbym miała odciągnąć, to pewnie niewiele by z tego wyszło...

Mixi, że też Ci się chce kaszke na swoim robić, podziwiam, bo ja to na latwizne idę i gotówce mleczne podaje 😜

Mały śpi, ja też już w łóżku. Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie wieczorkiem ja tylko na chwile bo juz mam dosc od wczoraj jakby wszystko bylo przeciwko mnie i jeszcze M mnie wkurzyl ale juz nawet nie chce mi sie pisac... w dodatku Ola budzi sie co chwile z placzem juz sama nie wiem od czego zalozylismy jej juz nawet te ochraniacze spowrotem bo myslalam ze jak sie tak wierci w nocy to gdzies sie uderzy i jest ryk ale to najwyrazniej nie to...

Pauleczka Sandra super wiadomosci na koniec tego okropnego dnia:*
Efek ja na poczatku dawalam Nan w smaku pyszne polecam no ale Oli cos mleczko nie sluzylo i jechalismy na Nutramigenie teraz alergia jej minela juz wiec wprowaadzilismy bebiko i jest ok a niedrogie ok 15 zl kartonik 350 g pewnie ze gdyby jej nie sluzylo to kupilabym drozsze ale jak jest ok to nie widze potrzeby:-p. a wlasnie czasami tak marudzimy na nasze dzieci a dopiero jak mamy porownanie z innym lobuziakiem to sie docenia te nasze urwisy hehe ja tez jak nieraz cos narzekam to wszyscy wkolo nam mowia ze nie mam prawa bo mamy aniolka 🙂 ale i aniolki czasami dzialaja na nerwy...

Efek dobrze kojarze ze kupujesz krolika i sama rpbisz malemu? Mozesz mi napisac jak to miesko robisz tzn wszystkie czesci malemu podajesz jak dlugo gotujesz itp bo nigdy tego zwierza nie serwowalam...

Aha dzisiaj kupilam butelke z canpol jakas najzwyklejsza bo stwierdzilismy ze ola tak malo pije tego mleczka bo te smoczki z aventu sa bardzo grube i sztywne i ciezko sie ssa i ona jak pije to wyglada tak jakby sie meczyla i ww polowie konczy no a ta co kupilam ma taki mieciutki zwykly smoczek i co obalila od razu cala flaszke zobaczymy jak jutro jej to pojdzie i czy moja teoria sie potwierdzi

Dobranoc mamusie

Aha podalam Oli wczoraj risotto z tymi kawalkami jedzenia i stwierdzam ze moja bezzebnaa istotka lepiej to spalaszowala niz dotychczasowe jednolite papki hmm chyba lubi wyzwania a jak mielila ta buzia jakby miala co najmniej tyle zebow co Wiki Mixi 😁 a spoznione buziaki dla niej:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was noca 🙂

Mam nadzieje ze sobie smacznie spicie i maluszki rowniez 🙂.
Ja sie dopiero polozylam...

Kurcze tskie zamieszanie, Tymkz mi szkods bo ogrom ludzi, on jest towarzyski ale nie koniecznie chce do kazdego na ręce. ..a wiadomo kazdy go chce, szczególnie moja siostra nie moze go.ns chwilę zostawic wszystko chce przy nIm robic kapac karmic itd ale akurat Tymek w niej zakochany

Ale mimo wszystko szkoda mi go 😞 no ale chyba krzywda mu sie nie dzieje...musi sie przyzywczaic. ..


Nie chce jesc 😞 pewnie przes to ze taki ciagly ruch , zmiany itd 😞

Dzis dalan mu obiadek z wiekszymi kawlaeczkami i nie chcial , naciagalo go , kurcze a wasze maluszki tak wcinaja tskie obiadki...nie jest gotowy na wieksze? Powinien chyba? 😞

Sandra , paula super wiadomości o maluszkach 😉

Isa , lot dobrze Tymek zniosl ale koncowka gorzej bo to ladowanie i zmeczenie juz bo prawie wcale nie spal no i zarazem nie jadl....

Co do mleczka my używamy bebilon

Hm cos jeszcze mialam pisac. ...

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka jak tam mały coś zjadł w trakcie lotu? U nas tak samo, każdy chce małego ponosić i myśli tylko o sobie... Ale staram sie też myśleć że krzywda mu sie nie dzieje.
Isa Krzyś ma takie dni że proponuje mu kaszke, zupke, sztuczne mleko deserek chrupki a on dosłownie nic nie chce. A cyca czasem chwyci, ale wiadomo że produkcja nie ta, więc chyba głodny bywa 😞 no ale na siłę nie mam jak mu dawać:/
Karolka dobrze że Ulci nic nie jest. Aż sama sprawdze czy moje kapsułki sie rozpuszczaja.
Doti ja pamiętam że mi długo sie goily uszy, a i teraz czasem mi zaropieja. Może mała tak mieć a może reakcja na złoto. sprobuj jej wsadzić takie kolczyki którymi przebijają uszy jakieś lecznicze?
I z ciekawości napisz czy coś z siusiakiem trzeba robić? Czy jak zapobiec stulejce?
Doti a wybralas już projekt domu?
Pauleczka to super że wreszcie sie wami pozadnie zajęli. Obyscie poza badaniami mogły sobie tam odpocząć! I ciesze sie że muko wykluczona.
Sandros to super wieści oby wszystko sie dobrze ułożyło

My już u teściów. Lot super. Mały to już taki wyjadacz samolotowy 🙂
Kupli dziś specjalnie lozeczko zeby mały miał gdzie spac. Ale ono i materac tak smierdza że aż głową mnie boli 😞 i znow jak coś powiem będę ta zła 😞 no dobrze chcieli ale nie myślą że dziecko w smrodzie spać nie może 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się.
Wiki dziś w nocy zrobiła mi tylko 1 pobudkę 🙂
Ale za to nie śpi od 6 -coś za coś. 😁
Dzisiaj od 11 nie ma nas w domku ,więc nie piszcie za dużo .
Pogoda super słonce ,ciepło i niebo bezchmurne ,wiec zapowiada się super dzień.
Sandra ,Paula super wieści .
Inirtam buziaki dla Tymka z okazji miesięcznicy 😘 😘 😘
Odciągam bo chcę ,żeby Wiki jak najwięcej piła mojego mleczka 😜
Tak mi jakoś źle jak by tylko dwa razy dziennie jadła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 Zbieramy sie właśnie i zaraz jedziemy do moich rodziców.

Marylu są różne szkoły pielęgnacji małego peniska. Jedni lekarze mówią żeby przy każdym myciu odciągać napletek od pierwszych dni życia a inni żeby poczekać z tym do roku czasu. U Starszego stulejka polega na zrośnięciu (sklejeniu) napletka z czubkiem żołędzi tylko w jednym miejscu. Przez to przy oddawaniu moczu strumień kieruje się na nogę i nawet na nocniku trzeba bardzo pilnować żeby wleciało do środka. Już nie mówię o sikaniu na stojąco. Prawdopodobnie czeka go jakiś zabieg bo przez to później będzie miał problemy choćby z seksem.
Lusia ma cały czas kolczyki którymi uszka przebijaliśmy. Jutro będę dzwonić do kosmetyczki i pytać czy można je wymienić na jakieś inne.
Projektów mamy kilka wybranych i ciągle szukamy. Chcemy trafić taki żeby było jak najmniej przeróbek. Mnie się baaardzo podoba ten: http://pracownia-projekty.dom.pl/ac_konwalia.htm tylko nie ma garażu. Poza tym mamy bardzo wąską działkę i jeszcze nie wiemy jak to rozwiązać bo są dwie działki obok siebie - jedna 17m druga 27m i nie wiem czy tego jakoś nie połączymy i podzielimy na równe szerokości.
Łóżeczko wystawcie na jedną noc i cały dzień na dwór to się wywietrzy 😉

Sandra super wieści !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂

M wystartował w Łodzi o 9, ciekawe czy uda mu się osiągnąć zamierzony czas, chciał dobiec w 3:50. Kurde, denerwuję się, choć nie mam czym. Śniło mi się, że nie dobiegł, że po drodze kolana mu spuchły i przestał biec 😮 Ale, że sny się odczytuje na odwrót to na pewno się uda 🙂

Kasiu, ja królika sprawiłam na czuja, też wcześniej nie jadłam tego mięsa. Wykroiłam to najdelikatniejsze mięso - z klatki piersiowej i ud, pokroiłam w kostkę jak na gulasz i przygotowałam kilka zupek od razu, a pozostałe mięso pomroziłam w porcjach po 2 kostki. Jak będę przygotowywała zupki to mogę do 2 dodać 2 kostki, jedną zupkę podać od razu i jedną zostawić w lodówce na dzień następny. Chodzi mi o to, żeby nie mrozić drugi raz (w zupce) mięsa, które już było zamrożone. Na 1 porcję zupki daję 1 kostkę gulaszową miąska. Tak czytałam, żeby porcja mięsa dzienna teraz była wielkości łyżeczki. Pozostałe twardsze mięso skroiłam i przygotowałam gulasz dla nas 🙂 Bardzo smaczny, takiego jeszcze nie jadłam 🙂 A kości wyrzuciłam, choć potem pomyślałam głupia, że trzeba z nich było wywar ugotować i wykorzystać 🥴 Następnym razem.
Z 1 tuszki wyszło mi około 12 gotowych zupek i jeszcze 10 porcji po 2 kawałki zamrożonego najdelikatniejszego mięsa, no i gulasz dla nas 🙂 A mięso gotowałam do miękkości, koło 20 minut.

Latka spokojnie, to normalne, że w nowym miejscu nie chce jeść czy spać. W końcu tyle ciekawych rzeczy się dzieje, że szkoda na to czasu :p Jak się oswoi to nadgoni 🙂 A jak nie chce jeść, bo go wszystko rozprasza to na czas podawania jedzenia wyproś rodzinkę z kuchni i już. Ja tak robię i nikt się nie obraża, rozumieją, że taki maluszek potrzebuje spokoju, żeby zjeść czy zasnąć 🙂

Doti a kiedy można stwierdzić, że chłopiec ma stulejkę? Bo Wojtek też sika krzywo, na nogę 😮

Mixi ja właśnie podałam małemu kaszkę zamiast cyca i został nam tylko 1 posiłek cycowy w ciągu dnia, a do maja nie będę już karmiła piersią w ciągu dnia, tylko noc i rano. Podziwiam samozaparcie w ściąganiu mleczka 🙂 U nas to nie przejdzie 😞 Albo sobie wmawiam, bo wygodna jestem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry.

Marylu, zjadl dopiero pod koniecc lotu jak padl a nie jadl troche bo zjadl obiadek o 12, deserek o 13, mleko jakos przed 20.. takze sama widzisz...

Efek, trzymam kciuki za meza 🙂. Tak właśnie jest ze sny sa odwrotne wiec powinno byc pomyślnie 🙂.

Ja tez ciagle o tej stylejce mysle ale jakoś boje sie kombinowac z siusiakiem, popytam pediatry jak pójdziemy

Wczoraj byla pierwsza wizyta u teściowej , pierwszy raz Tymek poznal dziadków, moje kochane dziecko posłuszny mamie nie chciał do babci 😁 hehe. Ale ona ma taki piszczacy glosny ton ze sama nie moge jej słuchać a co dopiero maluch 🤢 zle nie bylo ale super tez nie, jakos nie czulam zeby z niecierpliwością czekali na nas....moze sie myle, M zdziwiony nowi ze bylam nawet mila a szlam bojowo nastawiona, ale co mialam powiedzieć to powiedziałam jak byla okazja a jeszcze resztę sie powie jak bedzie okazja.
Wogole nowimy o chrzcinach a tu jakos bez reakcji dziwni ludzie eh...
Najbardziej to mnie trafilo jak siedzi rozmawia tesciowa , wziela Tymka butelke z piciem i naciaga i bawi sie smoczkiem 🤢 no to od razu ja biore i wycieram husteczkami specjalnymi 😮

Uciekam powoli na obiad sie zbierac 😉

Aaa tymek to najbardziej lubi byc karmiony przez kuzynaa 3letniego, super się Nim zajmuje 🙂 mozna sie usmiac

Milej niedzieli;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,

Szymon dzisiaj ma stan podgorączkowy - 37,5 - non stop gryzie dziąsło o dziąsło i języczkiem masuje sobie dolne dziąsełko... jestem prawie pewna że to zęby...
chociaż dzisiaj dużo kicha i coś posmarkuje 😮 mam nadzieje że nie będzie chory, bo zapowiada się prawdziwa wiosna - a jak będzie chory to niestety będziemy siedzieć w domu :/
M kupił maść majerankową, depulol i paracetamol w czopkach, jak będzie się pogarszać zaczniemy działać.

u nas pogoda angielska 😁 raz pada a raz słonko - w dodatku głowa mi pęka ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi, Tymek dziękuje 😉

my juz w domu, z pieknej sobotniej pogody bardzo szybko zrobiło sie szaro buro i ponuro a przy tym zimnoooo....

ciekawe, co u Pati, cos sie nie odzywa ostatnio...

Doti, ponoć woda z mydłem zdecydowanie lepsza od wody utlenionej, a na uszy własna ślina... 🙃

Isa, oby Szymuś chory nie był, ale 37,5 to chyba w granicach normy u maluchów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam niby ta temperatura w normie ale trochę się zaniepokoiłam, bo rano był rozpalony, cały mokry, policzki czerwone a był w samych śpiochach... póki co przeszło ale jest mega marudny... ;/

no coś Pati się nie odzywa...

no i przegapiłam - Pauleczka super wiadomości !! dobrze że wykluczyli muko! oby teraz wszystko było ok!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 melduje sie po pieknym slonecznym dniu 🙂 u nas bylonon stop slonce, to tez dwa razy zaliczylismy we trojke dluuugi spacer 🙂
no i mamy przelom - Ula wypila troche mm z BUTELKI 🤪 🤪 🤪 brodawki mam tak popekane, ze prawie placze z bolu, co mi sie troche podgoja to Ulka tak ciagnie, ze sie na nowo dosłownie rwą, mam juz dosyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Kurcze tesciowa widzę że sie stara, ale jednocześnie czuję że ma pretensje do mnie że musi sie trzymać na dystans. Często daje jej krzysia w "nagrodę". Ale widzę że to jej nie starcza. Najgorsze że szwagierka zaczela sie wtrącać, np kiedy mowie m że ma wziąć krzysia od teściowej bo musi dostac obiad, to ona mówi:" no niech jeszcze go ponosi". Kurcze i ta teraz mnie wkurza 😁
Jutro jedziemy do mojej siostry, 25lat kończy! 🙂

Buziaki dla Tymka:*
Latka wytrwałości z wizytami u teściowej! Jak udalo wam sie Chrzciny załatwić?
Doti to jak myślisz że lepiej coś z tym siusiakiem robić już teraz? Eh każdy pediatra mówi inaczej. Projekt domku bardzo ładny!
Efek niby diagnoza stulejki po 2rz. Ale jak teraz coś będziemy robić to niby można uniknąć... Sama Nir wiem bo każdy pediatra mówi inczej. Jedna kazała mi od czasu o czasu w czasie kąpieli delikatnie przesuwać. Nawet nie na naciagac. A inna kazała mi nie ruszać... I bądź tu mądry.
Isa podobno przy zabkowaniu katarek też może sie pojawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szymi wykapany spi.
Niestety zasadzilam mu czopka bo temperatura wzrastala… mega marudzil i nie mialam do niego sil...

Marylu troszke mnie uspokoilas. oby to byly zeby a nie choroba. Wytrwalosci z tesciowa... heh 🙂
Efek gratki dla meza. 🙂
Latka tobie rowniez wytrwalosci u tesciow 🙂
Doti tak jak mowisz dzieki tej pogodzie i tym spacerom schudniemy tylko zeby ta pogoda nie szwankowala....
Karolka brawa dla Ulci... moze wkoncu sie przekona do butelki 🙂

Oczywiscie najlepszego dla Tymka !! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...